Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ljudi nigde nisam video da ima tema o Varaderu, kao sto recimo Transalpinci i Afrikanci imaju svoj kutak...evo ja sam rad da zapocnem nas, kako i naslov glasi Honda Varadero! pa da krenemo!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Odlican predlog! Podrzavam! Evo da pocnem: moj motor je 1999. godiste,presao 68 000 km,nemam mu ni jednu zamjerku. E ,jedino sto mu fali su zicane felne! Lik iz Kanade ih je stavio,citao sam na UK forumu,i ne da mu stoje dobro nego je to bruka! Naravno,ovo nije motor za off road,ali sa zicanim felnama bi se mogao nositi i sa zahtjevnijim off-om.

Motor vozim svakodnevno ,kuca-posao-kuca :neznam:. Na otvorenom obicno idem sa suprugom,gabaritni smo i odlicno nas podnosi.Komotan,snazan,vjesanje i kocnice-bez zamjerke! Sto se tice potrosnje,u gradu je 8 litara,na otvorenom do 120 km/h ne prelazi 7. Imao sam problem sa reglerom,ali uz pomoc Joske to je vrlo brzo rijeseno.(Kopljas i Joska- hvala!)

Mislim da cu,tokom vremena,pokusati da nadjem zicane felne od Afrike i to je sve sto fali ovom motoru da bude "najvise muzike za najmanje para".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Druze evo meni je prica pocela sa Varaderom 1000 karburatorcem, medjutim pod uticajem veceg budzeta sam uzeo mladji model. Od pocetka sam jurio kombinaciju da motor poseduje i hondine kofere, znaci njihov putni paket. Imao sam priliku da se provozam na ovoj ladji, 2000 godiste i raspametio sam se...nisam takav ali imam osecaj da uopste ne predstavlja problem voziti se na ovom motoru u zverinjaku nekih trkalica, tj u malo vise ostrijoj voznji.

 

Evo da napisem neko kakvo-takvo iskustvo:

 

Varadera sam uzeo pre nekoliko dana, uvoz iz Nemacke 2005 godiste, sa 3 Hondina kofera, centralnim stenderom, crash barom, bagster sedistem i grejacima rucica. Jos nisam imao priliku da vozim motor posto sam pola sveta od nase Srbije... tako da ce motor morati da saceka jos nekih 70-ak dana. Ljubitelj sam touring/adventure motora i Varadero mi je usao u top 3 prilikom kupovine...po iskustvima drugih ljudi ne koji voze- vec koji su vozili isti da je to motor odlican za put u dvoje, atraktivan dizajn, odlicne ciklistike i sjajnih performansi.Elektricno ubrizgavanje je resilo tu kako je mnogi zovu fatalnu manu ovog motora, mada ja iskreno mislim ko ga uzima, ima i novca za gorivo i odrzavanje. Tako da nije bilo potrebe puno da razmisljam... Konkretno sta se meni svidja, njegova velicina, iz koje proizilazi odlicna zastita od vetra. Veliki rezervoar, 25 litara, opet BEZ skale za gorivo, to nikad necu razumeti ni na TA, ni na Varaderu a ni Afrika nema skalu za gorivo...da li im je to neka finta "mnogo smo ekonomicni u klasi pa nam nije ni potreban merni instrument goriva... da ne ulazimo u to nego da se vratimo temi... podesavanje zadnjeg amortizera na dohvat ruke, verujem i u toku voznje! :D Agregat od VTR-a se pokazao i vise nego odlican...to su ti legendarni agregati...VFR, Transalp (Honda Shadow), Africa... koji prelaze boga oca, savrsen odnos kubikaze i konjskih snaga....nekome je to mozda malo, ali mislim da je idealno i da ispunjava sve potrebe jednog normalnog bajkera... Ovo mi je prvi motor sa ABS kocnicama koje mi bar u prici ne znace ama bas nista, navozao sam se sa mojim Transalpom sa dva diska napred i nemam nikakvu zamerku na kocenje... Opet da kazem tu je njegova velicina...prava ladja na putu... mislim da nisam mogao bolje izabrati i rekao bih u ime svih nas koji vozimo Varadera - nismo pogresili!

 

-cekamo ostale kolege koji dele slicna misljenja misljenja/motor da nam se prikljuce u temi!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Ma bices prezadovoljan,budi siguran, U pravu si za agregat,to je iz Superhawk-a tj. Firestorm-a ,samo prigusen. Ne vidim problem sa potrosnjom na mom motoru,a ni odrzavanje mu nije uopste skupo.Ja nemam tri kofera,samo top case Hondin,ali se mora uzeti Givi Maxia.I stvarno mi nije jasno zasto nema pokazivaca nivoa goriva. Cekamo ostale,mada znamo sto ce reci :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ljudi nigde nisam video da ima tema o Varaderu, kao sto recimo Transalpinci i Afrikanci imaju svoj kutak...evo ja sam rad da zapocnem nas, kako i naslov glasi Honda Varadero! pa da krenemo!

 

hmmhmh, Joco, Varaderu ne treba takve vrste tema (zato je i nema), jer sa njim nema problema. Varadero nastupa samo u temama putovanja, motoskupovi, kupujem, fotografija,...

mogla bi još koja, kao npr. "Šta je to kvar?" ili "Ooooh, dosado, davno nisam bio u Delti za delove!!" ili "Kako si prolepšati život?" i slično... 1jee1.gif

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Haha, sto se mene tice, svelo se na kraju na Vstroma 1000, i Varadera 1000.....i pala je Vara....

 

bilo je raznih:

 

"Joco Brate sta ser*s uzmi "mini bus", Honda je to"

 

"Slusaj me dobro mali, ako hoces pravi motor, Vara neka padne, ili Vstrom 650 nikako 1000" :D

 

aaaaj breeee, sad da ne pisem vise...

 

otkako vozim motore, samo Hondu menjam, Hondine modele...i do sada se nisam pokajao.... Ne znam kako je to voziti Yamahu ili Kawasakija....ili Suzuki....i do sada se nisam pokajao zbog toga... ne kazem da su motori ostali losi daleko od toga, samo da mi se Honda odlicno pokazala...svaka...i ne pada mi na pamet da sad menjam nesto...

 

Ovu temu smo otvorili za Varu...necemo prepucavanja...zivi bili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ma bices prezadovoljan,budi siguran, U pravu si za agregat,to je iz Superhawk-a tj. Firestorm-a ,samo prigusen. Ne vidim problem sa potrosnjom na mom motoru,a ni odrzavanje mu nije uopste skupo.Ja nemam tri kofera,samo top case Hondin,ali se mora uzeti Givi Maxia.I stvarno mi nije jasno zasto nema pokazivaca nivoa goriva. Cekamo ostale,mada znamo sto ce reci :care:

 

Ma samo spomenuh kako to ostali rekose "fatalna mana".....vecinom su to prepricane gluposti, koje su mogle krenuti nzn kako...neko je imao "bas nastelovane karburatore" i pustio pricu.... no bilo kako bilo.... motor je pravi hahaha, evo sad pijem kaficu i pustio slike da se vrte na kompu...i gledam.... hahahaha :D

post-12611-0-34736100-1336440722_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Evo i ja da se zapljunem. Vara u posedu druga godina, 2000 godiste, 47000 presla. Kupio sam je od devojke iz Italije, koja je brecila sa nje i odlucila da je proda. Na motoru se videlo kada sam ga uzeo da ga je davala koje kakvim bolidima da ga servisiraju, ali hvala Bogu nista kapitalno nisu skrljali. Pre nego sto sam ga uzeo stajao je sa polupanim krilom u salonu pa su ga moroni palili onim busterom od ko zna koliko ampera i prevrteli zupcanik od frajlaufa. Muke zive. Kada sam video sta sve ima da se radi muka me uhvatila, ali me je tesilo to sto je sve ono sto je bitno bilo kako treba, ali sitnica koliko hoces, bar za mene, posto sam perfekcionista.

 

Uglavnom sada su samo kilometri pred nama, ocekujem u buducnosti jos zamenu reglera i pumpe za benzin, jer im to zna otici. Ostalo je samo redovan servis. Dakle, varadero je sada tiptop, od opreme ima hella maglenke, nogare, vizir, podmazivac, tank torbu, tri kofera, uticnicu, alarm, rolbar. Bice i jedna slicica za par dana kad se zaputimo u Amsterdam, da vidite magare kad ga natovarimo za turu.

 

Posle svega, ja sam prezadovoljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drugari, posto mislim da ce moj sledeci motor biti bas Varadero, imam par pitanja za vas.

 

Koliko trosi Varadero sa direktnim ubrizgavanjem i da li je ABS opcija pri kupovini ili je standardna oprema, odnosno od koje je godine postala?

 

Hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Pozdrav druze!

Ovako, model sa ubrizgavanjem pocinje od 2003 godine...2004 godine Honda nudi ABS kao dodatnu opremu, znaci ima ih i sa ABS-om i bez, vec 2005 godine, ABS je deo standardne opreme...mada ima i modela (provereno) koji su januar 2005 a nemaju ABS, opet kazem od 2005 ABS je deo standardne opreme na ovom motoru.

Sto se potrosnje tice cuo sam da je dosta ekonomican, ja jos nisam u Srbiji pa nisam stigao da se vozim mojim motorom...Ne treba ocekivati potrosnju kao kada sam vozio Transalpa, ovo je veci i tezi motor, veca kubikaza... imam komsiju koji je na sajmu kupio novog 2010, i nikada nije spomenuo nista za potrosnju, kako mi je pricao cini mi se da po gradu potrosnja ide do 8, sto se otvorenog puta tice, 6l do 110, a za preko nzn stvarno...videcu uskoro :) I jedna od najdrazih stvari.....MENjAC IMA 6 BRZINA!!!! :D e to mi je nekako najdraze! :D Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Pozdrav,ja sam moga Varadera sasvim slučajno kupio,tražio sam stroma 650 a ispalo još bolje.Malo sam se bojao da će mi biti pretežak,jer ja sam 180cm i 86kg,ali kad sam prvi put sjeo na njega ..strava..Vozi se kao biciklo,ne skidam se sa njega, evo već sam okrenuo 4 000km i to maltene po lokalu.Moram samo reći da nije standardna oprema ABS,jer ja na moga iako je 2007godiste nemam ali CBS odlično završava posao.Već sam planirao da obidjem neke moto skupove a šta će biti od toga vidjećemo..1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

-Hvala sto si me ispravio kolega! Evo ja sam 184 visok i imam 78 kg. i uzeo Varu :D

Mogli bi smo temu upotpuniti slikama nasih Varadera, evo ja cu poceti :)

post-12611-0-27347300-1336925193_thumb.jpg

post-12611-0-97531900-1336925429_thumb.jpg

post-12611-0-79350300-1336925448_thumb.jpg

post-12611-0-29637400-1336925460_thumb.jpg

post-12611-0-11705100-1336925471_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hitno! dimenzije varadera? od vrha prednjg blatobrana do najisturenije tacke pozadi? visina od zemlje do gornje tacke sedista?

visina od osovine prednjeg tocka do neka najvise tacke koja ostaje kada se skine vizir? u pitanju je transport jednog iz inostranstva,pa da znam hoce li stati u van!! hvala unapred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Dimenzije imas na sajtovima sa specifikacijama Varadera.... mog su dovezli Reno Master-om... mogao je jos jedan da stane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

master je veci od sharana,ovo je samo van u pitanju! a ove mere koje meni trebaju bas ne nalazim na sajtovima,jer su one uslovljene rastavljanjem! :neznam: ove nedelje bi trebalo ici pa bih trebao tacne dimenzije,da nemam problema tamo negde! :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Verujem da ce neko biti dobre volje da napise posto sam ja udaljen pola sveta od mog motora :) Nego koji je Varadero u pitanju? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Verujem da ce neko biti dobre volje da napise posto sam ja udaljen pola sveta od mog motora :) Nego koji je Varadero u pitanju? :)

Honda Varadero 1000 Tourer,iz Dezele!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Evo, direktno iz manuala...

 

dužina max 2292 mm

širina max 924 mm

visina - najniža 1465 mm

visina - najviša 1509 mm

međuosna distanca 1559 mm

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

evo i ja da se delimicno pohvalim:postao vlasnik jos jedne honde tj trenutno vozim cbr900rr fajtera a kupio sam xl1000v varadero 2000 god....presla 14200km pa videcemo kako ce da sluzi0stabre.gifjedva cekam avgust da je pojasem i pravac srbija bas me zanima kakva je za duzi put ?prosle godine sam napravio turu doduse ja sam vozio bmw k1200rs bazel ch - trstenik srb i obratno i nisam bas nesto bio zadovoljan udobnoscu bmw-a1nanana.gifnadam se da me honda nece razocarati1moto3.gifpozzz(ne kazu dzabe:Honda je fabrika-ostalo su radionice...)0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja