Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ja se izvinjavam što oživljavam mrtvu temu, ali evo mog prolećnog doprinosa, nadam se da nije problem...

 

Iskoristio sam Vaš prošlogodišnji slogan za Facebook cover! Ko hoće, ima moju dozvolu da ga koristi... :D

 

sezonajepocela.png

 

Posto sam sezonu otvorio sa operacijom i gipsom zbog nepaznje vozaca cetvorotockasa voleo bih da stavim ovo na svoj FB profil pa bih te zamolio da postavis link za vecu rezoluciju. Hvala

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ja se izvinjavam što oživljavam mrtvu temu, ali evo mog prolećnog doprinosa, nadam se da nije problem...

 

Iskoristio sam Vaš prošlogodišnji slogan za Facebook cover! Ko hoće, ima moju dozvolu da ga koristi... :D

 

sezonajepocela.png

 

Posto sam sezonu otvorio sa operacijom i gipsom zbog nepaznje vozaca cetvorotockasa voleo bih da stavim ovo na svoj FB profil pa bih te zamolio da postavis link za vecu rezoluciju. Hvala

 

gde mogu da se uzmu par ovakvih nalepnica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja se izvinjavam što oživljavam mrtvu temu, ali evo mog prolećnog doprinosa, nadam se da nije problem...

 

Iskoristio sam Vaš prošlogodišnji slogan za Facebook cover! Ko hoće, ima moju dozvolu da ga koristi... :D

 

 

 

Iskoristio. Hvala. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

@Urban Cruiser: Klikneš na sliku i ona ti se otvori u punoj rezoluciji, 851x314 jeste rezolucija za FB TimeLine cover.

 

@Marko011: Nalepnica nema, nažalost! Ovo je bila moja lična poruka na mom FB profilu, pa su mi drugari "pokrali" i preporučili da podelim ovde, tako da što se tiče štampe, jedino šta mogu da ti učinim je da ti pošaljem u većoj rezoluciji, obzirom da je u pitanju PhotoShop, ako ti nešto znači...

 

@Dejan Nešković: Nema na čemu, šalji dalje! :D

 

Pozdrav! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Dobra ideja, stavio sam i ja ovu sliku kao cover. Sad bar svako ima profil pa bar ovako da uticemo na ljude 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Doktorov post na prethodnoj strani me zaintrigira pa malo porazmislih o jednoj ideji.

 

Npr. da se odredi set fotografija ljudi i njihovih profesija u radnom okruženju, ali u moto opremi.

Pa sad: zubar sa sve "ratnom" opremom u sred stomatološkog pregleda sa curicom u stolici, profesorka ispred geografske karte pred decom opet u koži i sa kacigom, kuvar u ozbiljnoj restorantskoj kuhinji secka povrće u nekom sportskom kombinizonu, pa npr. somelijer u prijatnoj atmosferi restorana nudi vino u blatnjavoj MX opremi, košarkaška utakmica (trening) sa bar dva igrača u opremi i tako dalje (granice nema :) ).

 

O sloganu uz taj serijal bi trebalo razmisliti, ali ideja vodilja bi bila približavanje motorista običnim ljudima, tačnije protkati bajkere kroz opštenarodne svakodnevnice i istaknuti njihovu potrebu i funkciju u društvu.

 

Predlog slogan, ili bar pravac u kom bi trebao da ide: i ja sam čovek ili jedan od vas.

 

EDIT: Dok ja tražih neke slike po netu koje će da isprate ovo moje pisanje ulete i Severijan sa sličnom mišlju. :)

 

EDIT2: OšonesiZ svaka čast za fotografiju! Naravno i modeli ko upisani. :takoje:

 

 

Nisam bio dugo na forumu, pa sam tek sad vidio ovu temu, ne zamjerite.

 

Na ovaj gore prijedlog bi dodao samo jedan slogan oko kojeg može da se vrti kombinatorika - "Nismo toliko različiti". Većina ne-motorista nas smatra divljacima i tome slično, mislim da se treba fokusirati na ono što nam je isto, a ne na različitosti. Takođe, smatram da se barem 30% bilo koje i bilo kakve kampanje treba odnositi i na nas, jer je licemjerno tražiti samo od 4+ točka da obrate pažnju na nas, a uopšte ne konstatovati probleme koje mi stvaramo, jer i oni u majici na bretele sa opasnim cvikerima spadaju u istu grupu i naziv kao i mi.

 

 

Dodao bih takođe i da možda ne bi bilo loše iskoristiti marketinšku kampanju odavde i prilagoditi je našem podneblju i uslovima.

 

 

Prijedlog: možda ne bi bilo loše napraviti bilborde/postere sa uporednim fotografijama auto i moto saobraćajne nezgode sa "rezultatom"...

 

Pozdrav.

 

Djole

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

juče je jedna moja fb prijateljica položila vožnju. B kategorija. položila iz prvog puta. lepa plavušica barbika ... svi su joj čestitali... i ja ... porukom da se ne šrminka dok vozi, da ne kuca poruke dok vozi, da poštuje pravo prvenstva, da obavezno koristi retrovizore...da pogleda DVA puta ...

 

pade mi na pamet da bi se mogli neki prikladni flajeri tog tipa deliti onima koji su položili vožnju. kad dođu da podignu vozačku dobiju i taj motorciklista awareness flajer.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Dobronamerna ideja i mogla bi da se izvede. Dovoljno je da se auto-moto-skole prikljuce i da daju flayer svakom kandidatu. Ali..

Ko ce to da finansira? AMS nema ni organizaciju a kamo li finansije, institut za saobracaj nesto boli bas, a o ministarstvu i saobracajnoj policiji da ne pricam... Pa dovoljan je podatak da osiguravajucim kucama u Srbiji ne pada na pamet da osiguravaju motore! Nisu ni oni ludi, da nas stiti neki zakon i da postoji praksa zastite motorciklista i biciklista u saobracaju vec bi odavno imali nesto u ponudi.

Plasim se da ce ove godine nece biti ni prolecnog otvaranja sezone ni bilo kakvih akcija. Ehh da je barem neki bajker medju ovim usranim politicarima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Udruženja građana mogu da konkurišu na više konkursa tokom godine (na nivou republike, lokalnih samouprava...), a za određene akcije se može dogovarati i direktno sa nadležnim ministarstvma. Ima raznih varijanti za dobavljanje nvca kad znaš za šta ga tražiš (kao ideja O'šonesiZ-a) i kad ima ko da traži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Sad se ubacih,malo kasnim jbg...

 

Flajer je odlican,odstampacu ih brdo i delim tj.mogli bi i da uradimo brdo nalepnica i da lepimo gde stignemo,i to je nesto!

 

Ako treba neko angazovanje po ovom pitanju,tu sam prvi da pomognem!

 

Prosle sezone zamalo da prestanem da vozim zbog jednog dripca sa uba koji me je udario i pobegao,ostavivsi na ulici ispod motora... 1hmm.gif

 

Al,eto me opet!

 

Veliki pozdrav! :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 

Flajer je odlican,odstampacu ih brdo i delim tj.mogli bi i da uradimo brdo nalepnica i da lepimo gde stignemo,i to je nesto!

 

 

Prosle sezone zamalo da prestanem da vozim zbog jednog dripca sa uba koji me je udario i pobegao,ostavivsi na ulici ispod motora... 1hmm.gif

 

Al,eto me opet!

 

Veliki pozdrav! :takoje:

 

Bitno da si Ti nama dobro i zdravo i da ponovo jašeš :moto3:

Ideja sa flajerima je dobra(možda ima i boljih ali za sada bolje i takva nego nikakava)i ko god ima malo vremena može da zalepi po koji komad na javnim mestima koji će svojom sadržinom koja je krajnje neobična za ove prostore skrenuti pažnju barem na sekund široj populaciji.

Pre dve godine mi je Koča matori poslao kutiju flajera "iza kacige se nalazi čovek-gledaj pažljivije spasi život" i uvek ih nosim sa sobom u rancu i kada god sam u prilici

ostavljam ih po mestima gde je veća frekvenca ljudi tipa firme koje se bave tehničkim pregledom, razni servisi i čekaonice. Ja toliko mogu a realno bih i više ali kako, dajte nove ideje?

Prepušteni smo sami sebi jer bi sve ovo trebala država da radi umesto nas koja inače posvećuje minimalnu pažnju edukaciji svih učesnika u saobraćaju.

Jutros negde oko 7:35 su na RTS1 u jutarnjem programu gostovali ljudi iz MUP-a i agencije za bezbednost saobraćaja i dobrih 20min. objašnjavali o tome kako se međusobo trebaju poštovati svi učesnici u saobraćaju i kako su svi dvotočkaši zbog svojih gabarita slabije uočljivi što povećava rizik od kontakta. Hvala im i za toliko.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Flajer je odlican,odstampacu ih brdo i delim tj.mogli bi i da uradimo brdo nalepnica i da lepimo gde stignemo,i to je nesto!

 

 

Prosle sezone zamalo da prestanem da vozim zbog jednog dripca sa uba koji me je udario i pobegao,ostavivsi na ulici ispod motora... 1hmm.gif

 

Al,eto me opet!

 

Veliki pozdrav! :takoje:

 

Bitno da si Ti nama dobro i zdravo i da ponovo jašeš :moto3:

Ideja sa flajerima je dobra(možda ima i boljih ali za sada bolje i takva nego nikakava)i ko god ima malo vremena može da zalepi po koji komad na javnim mestima koji će svojom sadržinom koja je krajnje neobična za ove prostore skrenuti pažnju barem na sekund široj populaciji.

Pre dve godine mi je Koča matori poslao kutiju flajera "iza kacige se nalazi čovek-gledaj pažljivije spasi život" i uvek ih nosim sa sobom u rancu i kada god sam u prilici

ostavljam ih po mestima gde je veća frekvenca ljudi tipa firme koje se bave tehničkim pregledom, razni servisi i čekaonice. Ja toliko mogu a realno bih i više ali kako, dajte nove ideje?

Prepušteni smo sami sebi jer bi sve ovo trebala država da radi umesto nas koja inače posvećuje minimalnu pažnju edukaciji svih učesnika u saobraćaju.

Jutros negde oko 7:35 su na RTS1 u jutarnjem programu gostovali ljudi iz MUP-a i agencije za bezbednost saobraćaja i dobrih 20min. objašnjavali o tome kako se međusobo trebaju poštovati svi učesnici u saobraćaju i kako su svi dvotočkaši zbog svojih gabarita slabije uočljivi što povećava rizik od kontakta. Hvala im i za toliko.

 

 

Hvala drug!!! Borimo se!!!

Ziveo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Planiran je jedan kurs u Subotici negde u martu 2015. Zamisljeno je da bude teorijski deo, zatim prakticni i opet terijski deo. Sala koju smo obezbedili je kapaciteta oko 110 osoba, prostor za voznju je oko 1600 m2.

 

Pored samog kursa planirana je i medijska akcija (bilbordi u gradu - minimum mesec dana, nalepnice za automobile i ostalo...)

 

Sve ideje su dobrodosle :)

 

Takodje ako neko ima materijale sa ostalih kurseva koje bi mogli da prezentujemo na ovom seminaru/kursu neka se javi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dobronamerna ideja i mogla bi da se izvede. Dovoljno je da se auto-moto-skole prikljuce i da daju flayer svakom kandidatu. Ali..

Ko ce to da finansira? AMS nema ni organizaciju a kamo li finansije, institut za saobracaj nesto boli bas, a o ministarstvu i saobracajnoj policiji da ne pricam... Pa dovoljan je podatak da osiguravajucim kucama u Srbiji ne pada na pamet da osiguravaju motore! Nisu ni oni ludi, da nas stiti neki zakon i da postoji praksa zastite motorciklista i biciklista u saobracaju vec bi odavno imali nesto u ponudi.

Plasim se da ce ove godine nece biti ni prolecnog otvaranja sezone ni bilo kakvih akcija. Ehh da je barem neki bajker medju ovim usranim politicarima ;)

 

Mozda bi Putin mogao da nam pomogne??? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

 

 

 

Valjda "ispod kacige", a ne "iza kacige"? "Iza kacige" je bukvalan prevod engleskog izraza.

Hvala ti na primedbi. Ovo je radila moja ekipa iz agencije u Bugarskoj (na engleskom) a ja sam bio prevodilac. :zdravo: Ovo su samo idejna rešenja, nisu prošla kroz ruke copywritera u beogradskoj agenciji. Pa šta oni reše... iza, ispod, u, na ... :ups:

 

Bugari rade kampanju za Srbiju na engleskom?

 

Ne samo... ovaj projekat rade Bugari, Srbi, Makedonci... Za ovaj projekat je angažovan regionalni kreativni tim agencije New Moment. Regionalni Creative Director je Dušan Drakalski iz Skoplja (BMW R1200GS), Creative Director ofisa u Sofiji je Milan Marčev (Suzuki Bandit 1250 GT), Art Director je Alexandar Kostov (Ducati Diavel) a vodja kreativnog tima u Beogradu, koji je i nosilac posla, je Lazar Sakan (BMW F800GS). O svima njima možeš čitati u mojim putopisima. Ja se zovem Nenad Lozović, vodim ovaj projekat iz svoje agencije u Sofiji i pomalo vozim.

 

 

Nikako da pitam - kako napreduje trust agencija, jel' su gotovi spotovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja