Jump to content

Moto Zajednica

HILANDAR - DECEMBAR 2011

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Po povratku iz Rumunije u septembru sređivao sam stan........renoviranje je trajalo od 01/10 do 30/11/2011, odnosno nekih pet dana pre roka je sve završeno.

Gledao sam dugoročnu vremensku prognozu i rešio da kad završim sa radovima.......odoh da se provozam..........samo da nije sneg.

 

Odluka je : idem da se provozam do Grčke (Solun i okolina) i ako se bude moglo odoh do Hilandara........našeg HILANDARA. Već duže vreme imam želju da obiđem Svetu Goru, evo prilike.

 

Danas je 01/12/2011, već više dana je magla prepodne u Beogradu, rešio sam da krenem oko 10:00 smatrajući da će se magla podići......

 

Spremam se u garaži.........

 

DSC07639_resize.jpg

 

DSC07641_resize.jpg

 

DSC07643_resize.jpg

 

i krećem u 10:25 iz garaže.........

 

DSC07645_resize.jpg

 

Obukao sam se kako treba......

 

- aktivni veš BMW Motorrad

- podjakna + podpantalone, znači Rally Pro 2 odelo u kompletu

- podkapa + okovratnik od sunđeraste mase........odlična zaštita

- rukavice Gore-Tex BMW model leto-zima

- čizme Santijago BMW i normalno ispod čarape dokolenice BMW

 

Sve što imam BMW odeće je na meni + Nike (ACG) tanak duks...............i verujte mi NIJE MI HLADNO. Temperatura je oko +2 stepena i na putu se smanjuje do -3,5 stepeni celzijusa na deonici oko Ražnja prema Nišu.......

 

Stajem na OMV pumpi nešto pre Niša.........kafica, odmor, grejanje ruku.......iako imam grejače na ručicama, vrhovi prstiju mi nisu ugrejani - neprijatan osećaj ali podnošljiv.

 

DSC07647_resize.jpg

 

DSC07648_resize.jpg

 

Idemo dalje........gassssssssssssss...............

 

Magla je prisutna svo vreme, hladno je ali podnošljivo, jedino što me brine to je da ne naletim negde na poledicu mada ne bi trebalo, kažu "suvomrazica" a pošto ima reč suvo onda valjda ne bi trebalo da brinem.

 

Ulaskom u Grdeličku klisuru sunce se pojavljuje i temperatura skače, ima celih +4 stepena i sunčano je..........ja se smejem od radosti ispod kacige i uživam u krivinama klisure. Stajem u motel Predejane, kuvana rakija i teleća čorbica čine moj "meni" + espresso.

 

DSC07649_resize.jpg

 

Idem dalje.........sve je OK, gassssssssssssss............

 

Vozim bez stajanje, samo granice i gorivo..........evo me u Makedoniji, cigaret pauza....

 

DSC07651_resize.jpg

 

DSC07652_resize.jpg

 

malo kasnije kada se autoput račva zaustavlja me Makedonska police-patrol........pita me pandur "A, bre bratko znadeš li koji je datum?" , ja mu kažem da je prvi a on će meni "kude ideš po ovoj ladnoći", ja mu kažem vozim se prijatelju, lepo mi je - a šta vi radite po ovoj ladnoći na putu, idite bre u neko kafanče i uživajte na toplom. Odgovor je bio - nema se para..........."pa uvati nekog sponzora, koji vozi brzo" kažem mu ja i nasmejasmo se, pozdravismo se i odoh ja svojim putem dalje............

 

Stigao sam u Solun i mnogo uspomena samo proleće kroz moju pametnu glavicu.........

Prvi put sam bio motorom u Solunu 1976. godine prošloga veka i to sa Kawasaki 900 Z1 sa Vericom koja mi je tada bila devojka. Bili smo mladi, lepi...........a sada <_<

 

Biram hotel, soba sa doručkom i sa garažom za motor............30 evra, meni odgovara.

 

Tuširanje, večera u okolnom Giros baru, šetnja.........i na spavanje. Čuo sam se sa mojim prijateljem Hristosom, dogovor je da ćemo ručati zajedno sutra.

 

Posle doručka šetam i nalećem na prelepu Afriku Twin 650..........

 

DSC07654_resize.jpg

 

DSC07656_resize.jpg

 

Javlja se Hristos i dolazi po mene na vespici, gasssssssssss, provlačenje izmedju učesnika u saobraćaju i stižemo do restorana koji je on odabrao.......

 

DSC07657_resize.jpg

 

Hristos je oženjen našom Srpkinjom i često je u Beogradu, jednom prilikom je bio kod lekara, zakazali mu preko veze i kada je ušao on se predstavi.......kaže "Hristos!" a lekar mu odgovori "Vaistinu.......", a nije bio niti Božić niti bilo šta slično.......

 

DSC07659_resize.jpg

 

kakav zanesenjak, mora da su mu misli bile daleko, daleko od stvarnosti.....

 

Na ručku nam se pridružio Hristosov drug Nikos.

 

DSC07660_resize.jpg

 

čovek jede za medalju, ja sam malo dete pored njega............

 

Posle ručka, popodne smo se rastali, ja sam malo prošetao Solunom, rezervisao tojest najavio moj dolazak na Svetu Goru u kancelariji Svetogorskoj u Solunu, rezervisali su i odobrili moje prisustvo na Svetoj Gori............Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!! :jee: :jee: :jee:

 

DSC07661_resize.jpg

 

DSC07662_resize.jpg

 

DSC07663_resize.jpg

 

DSC07664_resize.jpg

 

DSC07666_resize.jpg

 

popodne tokom šetnje nešto mi nije ok sa stomakom, čini mi se da tokom ručka u onom ribljem restoranu lignje koje su bile pohovane nekako su imale previše ulja. Bilo kako bilo već par puta sam išao u wc.........ne valja.

 

Popio sam čaj i odoh na spavanje, sutra treba poraniti i ustati oko 04:00 kako bi stigao laganica u Ouranopolie autoputem prema Alexandroupolisu pa desno preko Stavrosa nacionalnim putem preko planina noću........

 

Vrtim se po krevetu, san ne dolazi.......gledam neke filmove na laptopu.....stomak me zeza......navio sam sat na telefonu..........najzad sam zaspao.

 

Sat me probudio, obukao sam se krenuo i na autoputu pogledam na sat od motora i vidim 03:45................ :staa2: :staa2: :staa2: izgleda da sam se zeznuo za čitav sat kada sam uključivao alarm na satu......nema veze, teram dalje.........noć.

 

DSC07668_resize.jpg

 

put kroz brda je super, ima dosta lišća na putu ali je zaista lep put........

 

DSC07669_resize.jpg

 

DSC07670_resize.jpg

 

noć je kao mastilo.........

 

vreme prolazi i polako se zora budi......blizu sam Ouranopolisa.

 

DSC07671_resize.jpg

 

DSC07672_resize.jpg

 

DSC07673_resize.jpg

 

Zora je zaista prelep trenutak, gledam i divim se .............uživam.........

 

 

nastavak sledi..........

 

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo::moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Sve mi jos vise hladno dok citam ovo,ja se iskreno nikad ne bih usudio da krenem u tom delu godine na takav put,sjajno kao i uvek :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Kao i obično, željno čekam nastavak. Nekako sam navikao na ovako kvalitetan putopis - radijski kratko, a opet sve opisano u dovoljnoj meri - bez gubitka dimanike. Naravno, uvek se nađe nekoliko prelepih misli i konstatacija koje treba zapamtiti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ovaj putopis je zaista dosta drugačiji od drugih i potvrda koju nalazim u vašim komentarima mi je jako bitna..........HVALA.............

 

idemo dalje........... :takoje:

 

 

Stigao u Ouranopolis, našao kancelariju Svetogorsku koja mi je za dva minuta izdala "pasoš" sa kojim mogu da posetim Svetu Goru .........ovog puta "samo" Hilandar.

Cena ove da je nazovem pismene dozvole koja nosi vaše ime i prezime je 25 evra.

 

Sedam u Tavernu, u baštu gde i drugi putnici čekaju da se ukrcaju na brod, tu upoznajem simpatičnu grupu od 5 momaka iz Ćuprije. Par njih je već bila na Svetoj Gori, ostali kao i ja prvi put.

 

Brod je spreman i krećemo po redu vožnje tačno u 09:30.....

 

DSC07674_resize.jpg

 

 

Evo kako izgleda Ouranopolis gledano sa broda koji odlazi ka našoj luci Jovanica.....

 

DSC07675_resize.jpg

 

vozila mogu da se ukrcaju samo ako imaju specijalnu dozvolu manastira.

 

DSC07677_resize.jpg

 

svako ima pravo na samo jedan prtljag, za više opet spec. dozvola manastira.

 

Kao što većina zna, ženam i svom ženskom življu nije dozvoljen pristup Svetoj Gori, muškarci moraju biti pristojno obučeni, znači šorcevi ne dolaze u obzir......

 

DSC07678_resize.jpg

 

komentarišem sa momcima iz Ćuprije grupu galebova koja se tako odjednom stvorila i prati nas.........

 

DSC07679_resize.jpg

 

DSC07681_resize.jpg

 

DSC07685_resize.jpg

 

baciš im parče hleba i oni ga u letu hvataju, neki čak dođu tako blizu da vam parče uzmu iz ruke.........

 

Posle četrdesetak minuta vožnje stižemo u našu Srpsku luku Jovanica........gde nas čekaju sa prevozom (dva kombija i jedan landrover)...

 

DSC07686_resize.jpg

 

DSC07687_resize.jpg

 

vozimo se kao sardine zemljanim putem desetak kilometara do manastira.........gledamo svi levo desno ..........iščekujemo trenutak kada će nas zaseniti lepota našeg Hilandara.....

 

DSC07688_resize.jpg

 

Nisam slikao sam prilaz manastiru jer sam zinuo i gledao i totalno zaboravio da slikam.......mada, nije ni bilo idealne prilike iz kombija..........

 

Kako smo se iskrcali, sačekala nas je grupa monaha i iskušenika koja nam je obraćajući nam se sa BRAĆO.........pokazala put do Konaka gde ćemo noćiti, gde možemo mi pušači da pušimo, a pre svega toga nam je dobrodošlica ukazana u jednoj prostoriji koju možemo nazvati gostionica jer mene na to podseća gde su nas počastili sa kafom, ratlukom i rakijom............meni je sve prijalo.

 

Pokazaću vam redom kako sam i ja otkrivao Hilandar......

 

Prvo sam otišao do crkvice koja se nalazi unutar zidina, neću vam pričati kada je napravljena, ko ju je napravio i ko ju je dogradio...........sve možete na internetu da nađete bez problema.........

 

pokazaću vam je mojim očima.........

 

DSC07689_resize.jpg

 

DSC07690_resize.jpg

 

DSC07691_resize.jpg

 

DSC07692_resize.jpg

 

DSC07694_resize.jpg

 

DSC07695_resize.jpg

 

DSC07697_resize.jpg

 

mesto za krštenje.......

 

DSC07696_resize.jpg

 

sam prilaz crkvici je obogaćen čempresima starijim od 300 godina.......

 

DSC07701_resize.jpg

 

Ovde sam saznao da je Grčka Vlada reagovala prva posle požara i poslala tehničare da osiguraju zidove kako se ne bi urušili........oni su to izuzetno kvalitetno i stručno uradili.......... HVALA IM NAJISKRENIJE.......

 

DSC07698_resize.jpg

 

DSC07699_resize.jpg

 

Evo renoviranog tojest obnovljenog dela ............

 

DSC07700_resize.jpg

 

pogled na Konak gde je ovog vikenda primljeno oko 300 gostiju.........i sve je to organizovalo 28 monaha koji stalno žive u Hilandaru plus dobrovoljno nekoliko desetina prijatelja manastira.....

 

DSC07702_resize.jpg

 

sve to tera čoveka na razmišljanje.........

 

DSC07703_resize.jpg

 

u kojem vas prekine ............neki mačak, koji umiljato priđe da vas i on pozdravi.....

 

DSC07704_resize.jpg

 

DSC07705_resize.jpg

 

Pozvani smo da se posle smeštanja okrepimo ručkom. Za ručak smo imali hobotnicu u nekom crvenom sosu, dinstana buranija, crni hleb, jabuka + voda ili crno vino.

Ja sam "omazao" tanjir i mogu vam reći da je izvrsno......

 

Evo kako izgleda spavaonica gde sam spavao......pored mene je jedan od momaka iz Ćuprije.

 

DSC07706_resize.jpg

 

DSC07707_resize.jpg

 

Krenuo sam malo da prošetam po manastiru........

 

 

nastavak sledi.......

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Marokanac, ovo je posebno mesto i to se čak vidi i po maloj promeni u tvom uobičajenom stilu pisanja :takoje:.

 

Moram još nešto da kažem - ti si živi, hodajući (tj. kotrljajući ;)) dokaz da je mladost u nekih ljudi neistrošiva!

 

Bravo :takoje:!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Tako ti ja šetkam i otkrivam............

 

DSC07708_resize.jpg

 

Van zidina malo imanje.......vinograd o kome brine jedan monah da ga nazovemo samotnjak jer živi sam .........

 

Stil gradnje je očuvan.........i u renoviranom delu, sve je onako kao što je nekada bilo...

 

DSC07709_resize.jpg

 

sam ulaz u Hilandar je ukrašen lovorovim lišćem i zastavama...........sutra je Slava manastira - Vavedenje Presvete Bogorodice.

 

DSC07710_resize.jpg

 

pod je posut lovorovim listom............koji divno miriše.........

 

DSC07733_resize.jpg

 

Najveći i najstariji čempres se nalazi levo od ulaza.....

 

DSC07711_resize.jpg

 

gde je i česma.........izvor.

 

DSC07712_resize.jpg

 

i stare masline, stare po više stotina godina..........

 

DSC07713_resize.jpg

 

šetališta, arhitektura.........sve je savršeno.......sa merom.........

 

DSC07714_resize.jpg

 

DSC07715_resize.jpg

 

DSC07716_resize.jpg

 

DSC07717_resize.jpg

 

DSC07718_resize.jpg

 

DSC07719_resize.jpg

 

Sarkofag kameni u kome je sahranje Sveti Simeun ima jedan interesantan detalj, naime iz njega raste vinova loza koja se razvila i redovno rađa plog svake godine i tako već dugo, dugo........

 

DSC07721_resize.jpg

 

DSC07722_resize.jpg

 

DSC07723_resize.jpg

 

DSC07724_resize.jpg

 

DSC07725_resize.jpg

 

bunar koji je dozvoljavao monasima da prežive i pod opsadom gusara kada je to trebalo........onoliko koliko je tada trebalo, nikada nije presušio.......

 

DSC07726_resize.jpg

 

dole su kuhinje, gore sobe monaha i iskušenika.........

 

DSC07727_resize.jpg

 

tu je jedna od biblioteka ...........

 

DSC07728_resize.jpg

 

do koje se dolazi starim, stotinama godina starim stepeništem.............

 

DSC07729_resize.jpg

 

Vidim ............ krenuli su na večernju službu koja će trajati do duboko u noć....bdenje.........

 

DSC07730_resize.jpg

 

DSC07731_resize.jpg

 

pridružujem se..........

 

DSC07732_resize.jpg

 

 

 

nastavak sledi.........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

svaka cast za volju za voznjom u ovo doba godine i svaka cast sto hocete sa ostalima da podelite lepote koje obidjete u toku godine :care::care::care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Jedan od monaha mi je rekao da će bdenje da traje jako dugo i da je normalno da ćemo biti umorni tako da je potpuno normalno da kada osetimo potrebu za snom nije nikakva sramota otići i odmoriti (odspavati) sat - dva pa se vratiti ukoliko imamo želju da prisustvujemo......dalje.

 

Ja sam osetio umor, noge, leđa.......boli, ali meni je jako interesantno, sve mi je to novo, gledam ljudi ulaze i izlaze iz crkve tiho, gledaju da ne zasmetaju.....svi, ali baš svi su pažljivi da ne ometaju druge u razmišljanjima. Ja imam osećaj da smo svi prisutni svako u nekom svom razmišljanju........

 

Izađem, odem do mesta koje je određeno za pušenje, sednem i onako u mraku sam nekako MIRAN........prosto osećam neki MIR.......koji tako prija.....

 

DSC07735_resizea.jpg

 

DSC07736_resize.jpg

 

Kasno, dosta kasnije po našem vremenu negde posle ponoći monasi uz pesmu hora monaha iz Hilandara pokreću luster!

 

http://s443.photobucket.com/albums/qq158/ZoranMihajlovic/SRBIJA%202011/HILANDAR%202011/?action=view&current=MOV07734.mp4

 

Unutrašnjost crkve je osvetljena svetlošću sveća sa lustera i uljanih gorionika kojih ima svuda.........uz pesmu hora nekako je sve nestvarno ali osećaj je lep..........prelep.

 

Upload-ovao sam video snimak koji sam snimio kako bi i vi mogli da vidite i čujete.........treba vremena da se postavi 141,7 MB i nadam se da vam neće smetati mnogo da to skinete jer mislim da vredi da to vidite.........

 

Ispred crkve kuhinja radi punom parom, spremaju obrok koji će uslediti sutradan posle Svete Liturgije, ovog puta na meniju je LOSOS........plemenita riba........

 

DSC07737_resize.jpg

 

DSC07738_resize.jpg

 

DSC07740_resize.jpg

 

Noć je, dosta je kasno..........idem na spavanje, ne mogu više da stojim.......

 

Budim se i vraćam se u crkvu, Liturgija je počela.......prisustvujem.

 

Po završenoj Liturgiji primećujem da između ostalih prisutan je i političar Tomislav Nikolić sa sinovima i nekim prijateljima, nisam istomišljenik sa njim ali mi ne smeta ni malo njegovo prisustvo.........ovde su svi isti.

 

DSC07741_resize.jpg

 

DSC07742_resize.jpg

 

DSC07743_resize.jpg

 

Ljudi se okupljaju, monasi izlaze iz crkve..........verovatno su svi ogladneli što je normalno ..........sada je oko 09:30 pre podne. Skupljaju se ispred prostorije (menze) koja može da primi 180 osoba odjednom, ostali će biti raspoređeni u pomoćne prostorije.....

 

DSC07746_resize.jpg

 

DSC07744_resize.jpg

 

DSC07745_resize.jpg

 

Ja odlučujem da siđem kombijem koji kreće u 10:10 u luku Jovanica i da brodom obiđem ostale manastire koji se nalaze na zapadnoj obali trećeg prsta koji predstavlja Svetu Goru........ATOS.

 

Izlazim kroz kapiju i još jednom se divim freskama.......

 

DSC07747_resize.jpg

 

DSC07748_resize.jpg

 

Brod ide polako..........od luke do luke.........manastiri su svaki na svoj način lepi.......po veličini odskače Ruski manastir Sveti Pantelejmon koji je kao jedan mali grad.

 

DSC07750_resize.jpg

 

DSC07751_resize.jpg

 

DSC07752_resize.jpg

 

DSC07754_resize.jpg

 

Sveti Pantelejmon

 

DSC07756_resize.jpg

 

DSC07757_resize.jpg

 

DSC07758_resize.jpg

 

DSC07759_resize.jpg

 

DSC07760_resize.jpg

 

DSC07761_resize.jpg

 

DSC07762_resize.jpg

 

DSC07763_resize.jpg

 

Misli plove lagano kao i ovaj brod, nekako je sve ovde MIRNO.........niko, ama baš niko nije namršten, ili tužna lica.......naprotiv, nekako svi zrače nekakvim pozitivnim talasima ako mogu tako da se izrazim.

 

DSC07764_resize.jpg

 

Cena ovog obilaska brodom je 4,5 evra i vodi me nazad preko Jovanice do Ouranopolisa gde se iskrcavam sa svim ostalima.......

 

Vraćamo se u Jovanicu........

 

DSC07765_resize.jpg

 

DSC07766_resize.jpg

 

DSC07767_resize.jpg

 

Momci iz Ćuprije i ja sedamo u kafić da popijemo piće i predlažu mi da svratim sa njima do "imanja" Hilandara koje se nalazi tridesetak kilometara udaljeno a na putu je......

 

DSC07768_resize.jpg

 

DSC07769_resize.jpg

 

OK, idem za njima i stižemo do izuzetno uredno sređenog imanja gde dominira jedna mala crkva, ispod je ribnjak-jezero, maslinjaci, pilana i strugara. Dočekuje nas jedan naš čovek koji nam odmah nudi kafu i osveženje u vidu sokova ili hladne vode.....sa zahvalnošću prihvatamo.....

 

DSC07770_resize.jpg

 

DSC07771_resize.jpg

 

Mala ali prelepa crkvica........

 

DSC07772_resize.jpg

 

DSC07774_resize.jpg

 

DSC07775_resize.jpg

 

DSC07776_resize.jpg

 

DSC07777_resize.jpg

 

DSC07778_resize.jpg

 

DSC07779_resize.jpg

 

Poseta je završena, još jedan pogled na ribnjak-jezero i pozdravljam se sa ljudima iz Ćuprije............

 

DSC07780_resize.jpg

 

Idem kući.........gaaasssssssssssssssssssss................i ubrzo sam u Makedoniji.......hladno je, neki minus udario pa ne pušta......pauza uz cigaretu.....

 

DSC07782_resize.jpg

 

DSC07784_resize.jpg

 

Po ulasku u Srbiju............krče mi creva.......stajem u jednu malu kafanicu negde na izlazu iz Grdeličke klisure i oduševim se sa telećom čorbom.

 

DSC07785_resize.jpg

 

DSC07786_resize.jpg

 

Temperatura je u plusu.........u stomaku toplo (čorbica), gaaasssssssssssssss.........

 

Vozim 180 km/h i ne puštam.........uostalom tako piše u bisagama "ne preko 180 km/h"....

 

Vrlo brzo sam u Beogradu........Zovem Bokija da dodje do "Ušća" da popijemo kaficu, prepričavam mu utiske........

 

DSC07787_resize.jpg

 

DSC07788_resize.jpg

 

Definitivno ...........utisak je samo jedan, jak, mnogo jak.........svako od nas po meni treba da ode bar jednom do Hilandara............VREDI, ISKRENO MNOGO VREDI.........

 

 

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

 

Prvi put sam bio motorom u Solunu 1976. godine prošloga veka i to sa Kawasaki 900 Z1 sa Vericom koja mi je tada bila devojka. Bili smo mladi, lepi...........a sada <_<

 

 

A sada ste mladji i lepši :takoje: To se vidi iz tvojih putopisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ma Marokanac po ko zna koji put svaka cast legendo,najvise sam se odusevio sto si vozio u tom delu godine takav put a sve ostalo je opisano kao i uvek prelepo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

Marokanac, nek' si ziv i da te zdravlje sluzi jos dugo, dugo...da putujes gde god i kad god pozelis i da nam posle pises ovako lepe putopise. Eh sta ti je covek, istrazivac, avanturista, putopisac 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Znaci citam i prosto sam se utopiio u slikama, prosto sam odusevljen, HVALA za putopis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Hristosa sam upoznao pre sedam osam godina dok je izdavao skutere na plazi u Haniotiju.Ladno govori 6-7 jezika a beogradjane oslovljava sa zemo :aha: .Super je lik i svracao je kod mene kad je bio u Bg.

Drug mi je godinama bio posluzenik u trpezariji Hilandara i kada sam mu slao neke stvari upoznao sam momka iz Cacka koji je tamo kuvar a zbog viza je imao diplomatski pasos sa upisanim zanimanjem expert,na sta se on salio da je expert za posno :takoje:

Sve se kanim sa odem dole i nikako ,sve mi nesto prece.Nadam se da cu sa sinom koji stasava sesti na motor i otici na Atos a ovo sto si ti uradio mi uliva nadu da je izvodljivo. Bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Prvo sve čestitke na odluci da po hladnom vremanu kreneš na takav put.Putopis ti je odličan,a fotografije su upotpunile tvoje pisanje i priče mojih drugara iz bivše firme koji su radili na rekonstrukciji o obnovi Hilendara.I ono su mi pričali o nekom osećanju da je sve u redu kad si tamo. Još jednom bravo za putopis,samo nastavi tako jer mnogima je ovo putokaz. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na Hilandaru sam bio '94. godine i tacno prepoznajem utiske o kojima pricas.

Samo osoba kojoj motocikli zauzimaju stvarno duboko mesto u srcu, spremna je na ovakav poduhvat!

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja