Jump to content

Moto Zajednica

oduzeta dozvola -sta nesme da se vozi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

meni je po novom zakonu bila zabrana na SVE kategorije, iako sam prekrsaj napravio sa vozeci B kategorijom. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Čega su se setili, da kriminalizuju celu populaciju. Za bezveze prekršaj te utera u drugi pa ti preti zatvorom. Kad već ne mogu da nam ponude šargarepu jer su je sami pojeli dobićemo dva štapa.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Potpuno na mestu, svidelo se to nekome ili ne. Oduzimanje vozacke se vrsi zbog tezih saobracajnih prekrsaja. Nema opravdanja i treba tako jer pojedinci ocigledno ne umeju sami da se prevaspitaju dok ih ne olaksanju za 150 eur. i 3 meseca zabrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Nije logično da za isteklu registraciju ili tako nešto dobiješ zabranu na vozačku, ima rezona ako neko recimo ima problema sa alkoholom uskratiti mu dozvolu da se problem ne bi uvećao ali ovako se svodi na to da udaraju gde najviše boli, praktično ti kažnjava i dete koje ne možeš da odvezeš po kiši a sve zato što nisi platio harač koji ti isti što izmišljaju pravila grabe i nose i u brk nam smeju kako smo glupi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja to vidim kao cistu neodgovornost, zna se kada istice registracija, skuplja se novac za produzetak ako pak ne, parkira se u garazu pa do boljih uslova... Udesi sa neregistrovanim vozilom mogu biti poprilicno nezgodni sa pravne strane.

Nazalost, svestan sam problema cene registracije, goriva, koje kakvih haraca i to je vec neki drugi problem velikog obima ali nemojte i pored toga sebi da nabacujute jos neke terete vozeci neregistrovano vozilo i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

posto cu mozda pazariti zabranu,zanima me da li ona vazi za sve kategorije kao sto sam cuo ,a i za moped kako se to valdazove u novom zakonu,

 

a koji prekrsaj si napravio :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Čist idiotizam uzeti sve kategorije jer ima tako nebuloznih stvari zbog kojih oduzimaju dozvolu i onda nagrabaš potpuno...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Samo da znaš da moraju da te obaveste od kada startuje zabrana..(na sve kategorije po novom)

 

da se ne zajebeš kao ja ..platiš kaznu i računaš da je pravosnažna..

 

Vodi računa o tome..

a na svaku presudu imaš pravo žalbe.. ako ima osnova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Zabtana važi za sve kategorije koje poseduješ a dobićeš rešenje u kome te o tome obaveštavaju. Zabrana kreće od dana kada primiš to rešenje. Ovo je provereno jer meni sutra ističe zabrana od 3 meseca jer mi je motor bio neregistrovan 5 dana.

 

Mene zanima šta je sa onima koji imaju položen PSP? Da li se sa njim može voziti neki skuter?

 

 

Ja to vidim kao cistu neodgovornost, zna se kada istice registracija, skuplja se novac za produzetak ako pak ne, parkira se u garazu pa do boljih uslova... Udesi sa neregistrovanim vozilom mogu biti poprilicno nezgodni sa pravne strane.

Nazalost, svestan sam problema cene registracije, goriva, koje kakvih haraca i to je vec neki drugi problem velikog obima ali nemojte i pored toga sebi da nabacujute jos neke terete vozeci neregistrovano vozilo i sl.

 

E što volim ove ispravne i pravedne, koji su na strani sistema koji je kod nas sve samo ne pravedan...

 

Druže i ja sam za to da se za zaslužene prekršaje odgovara, ali zna se da je ogroman broj naplaćenih kazni čisto otimanje para i da nema veze sa željom da se uvede red na putevima.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa od čega da pune kasu, kupuju nova vozila i sve bolju opremu za vatanje prekršioca svakojakih zakona, nameta iliti harača..?

 

ali to tako funkcioniše..hteli mi to ili ne..

 

Eto i našeg popa Jereja su navatali u sličnoj situaciji..a štrajkovao je sup..

čini mi se da kazna beše 3 meseca celibata i dal 6 ili 8 bambija..

para kolko te sudija odrapi.. :lol:

Ima veze sa iskrenošću izjavljivanja materjalnog stanja kao i visine prihoda osuđenog..

 

I pritom je stvarno kretenski udarati zabranu za takav prekršaj..ok bi bila neka novčana kazna..makar i veća..ali zabranom ti onemogućuje da funkcionišeš, a samim tim radiš i zaradiš za život tih tri ili više meseci zabrane..<_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Toulouse, France
  • Motocikl: Fz8

Nije mi namera da teram mak na konac, ali po zakonu presuda je pravosnazna nakon isteka roka za zalbu.. Tu se sad pojavljuje zachkoljica sto SUP dobije informaciju o pravosnaznosti presude mnogo posle isteka roka za zalbu..pa onda on dodje posle 6,7 meseci da ti uzima dozvolu. E sad, da li mi treba da ispashtamo sto je birokratija kurva...to je vec filozofsko pitanje0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Potpuno na mestu, svidelo se to nekome ili ne. Oduzimanje vozacke se vrsi zbog tezih saobracajnih prekrsaja. Nema opravdanja i treba tako jer pojedinci ocigledno ne umeju sami da se prevaspitaju dok ih ne olaksanju za 150 eur. i 3 meseca zabrane.

 

To je sve sranje dok radi mitus primarijus i dok je čak i legalno dozvoljeno da se otkupi kazna zatvora: znači zakon za sirotinju! Serem im se u ZOBS!

 

Da je isti zakon za sve: da, trebalo bi da se kod oduzimanje dozvole ista oduzme za sve kategorije. To je jedino smisleno.

Takođe bi bilo lepo da se kazne odrape srazmerno visini primanja.

Da saobraćajci hvataju one koji najviše ugrožavaju bezbednost, a ne one koji voze 57 km/h na mestu gde je ograničenje 50, pregledno, duple trake itd.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

meni nikako nema logike, ali problem je sto vecina gleda u jednu stranu

recimo imate vozaca autobusa koji je na odmoru, vozi auto i prekoraci brzinu, napisu mu kaznu i on dobije zabranu na sve katogorije i automatski mu onemoguce da obavlja posao i on onda dobije otkaz u firmi i pored toga sto ne prima platu on mora da plati i neku idiotsku kaznu za koju nema pare pa onda zaglavi u zatvor gde ce ga najverovatnije neko dovatiti i na kraju covek od sve muke ce da digne sta stigne na sebe jer ne moze da nadje posao pa samim tim nista ni da jede a ne daj boze da nije sam tj da ima porodicu koju treba da izdrzava jer zena je davnih dana otpustena kao tehnoloski visak i vec 10 godina ne moze da nadje nikakav posao, a onda njegova deca se okrenu kriminalu jer to vide kao jedini nacin da izadju iz nemastine u koju su upali zbog idiotske drzave i njenih lopuza

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Nazalost tako je.

Zabrana ide za motorna vozila , pa PSP ne pije vode. Sve je motorno vozilo sto ima bilo kakoav motor. Dakle,zabrana na sve

Cesto se salim i elektro bicikl. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova

da li je moped stvarno motorno vozilo jer to po starom nije bio,nije imala veze kubikaza nego brzina kretanja,apn -4 ide 45 km, bt 50 ide 70 i on spada u motorno vozolo ,pa mi nije jasno da li su to promenili,a inace me gone za nepropisno preticanje ,,gde je to zabranjeno horizontalnom i vertikalnom signalizacijom,,koja uopste ne postoji na tom mestu koje je inace raskrsnica i da bi to bila mora da bude obelezena na neki nacin a ima ih vise a nije ni na jedan,nego ide samo prosirenje sa 2 na 4 trake u oba pravce a izmedju puna .u JEDNOM PRAVCU ISPREKIDANA OBICNA NE KRATKE I NE UPOZORAVAJUCA i to u duzini 100 metara.Na toj isprekidanoj je dozvoiljeno mimoilazenje ako ne postoji znak da je to obavezujuci pravac ili sa jedne strane puna linija,a u ovom slucaju ne postoji.Dozvoljeno je i preticanje jer ja kad se zavrsi puna i znak zabrana preticanja i naidje isprekidana mogu da obilazim jer ja ne mogu da gatam da je to raskrsnica ako nema nikakve oznake.E sad treba u to da ubedim sudiju ,a vec sam i pokusao ali ona pruza otpor tu raskrsnicu potpuno drugacije karakterise od toga da ima 3 a ne 4 trake ,pa policija navede odredjeni kilometarputa gde se to desilo -omase za 2 kilometra a sudija tvrdi da je to taj kilometar ,a stacionaza-oznaka u preduzecu za odrzavanje puteva kaze drugacije ,pa do toga da ta raskrsnica da bi to trebala da bude treba da ima 6 raznih oznaka horizontalno i vertikalno a nema ni jednu,a ja sve sto kazem sudija kaze nesto drugo tako da mi sude za prekrsaj koji se verovatno dogodio na nekoj raskrsnici ali ne natoj.Problem je u tome sto zena je osudila za isti prekrsaj na hiljade ljudi na tom mestu ,ali mi nije jasno zasto niko ne gleda mesto prekrsaja ,pa procita pravilnik o saobracajnoj signalizaciji i SRPS standard o saobracajnim znakovima pa ako postoje neke greske sa njihove strane vadite se kako znate i umete.A ne da uzimaju harac a da nemogu da postave pisljivi znak a hoce pare,a na tv-u prosipaju sranja o cuvanju ljudskih zivota,ada je murija mozda stojala u temenu raskrsnice ja mozda i ne bi obilazio a mozda i neko drugi ko je tu pogino,Ali zato murija stoji uvek iza krivine po ko prezivi plati kaznu-to je ta njihova briga o ,,OCUVANJU LJUDSKIH ZIVOTA,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zemun

Zabtana važi za sve kategorije koje poseduješ a dobićeš rešenje u kome te o tome obaveštavaju. Zabrana kreće od dana kada primiš to rešenje. Ovo je provereno jer meni sutra ističe zabrana od 3 meseca jer mi je motor bio neregistrovan 5 dana.

 

Mene zanima šta je sa onima koji imaju položen PSP? Da li se sa njim može voziti neki skuter?

 

 

Ja to vidim kao cistu neodgovornost, zna se kada istice registracija, skuplja se novac za produzetak ako pak ne, parkira se u garazu pa do boljih uslova... Udesi sa neregistrovanim vozilom mogu biti poprilicno nezgodni sa pravne strane.

Nazalost, svestan sam problema cene registracije, goriva, koje kakvih haraca i to je vec neki drugi problem velikog obima ali nemojte i pored toga sebi da nabacujute jos neke terete vozeci neregistrovano vozilo i sl.

 

E što volim ove ispravne i pravedne, koji su na strani sistema koji je kod nas sve samo ne pravedan...

 

Druže i ja sam za to da se za zaslužene prekršaje odgovara, ali zna se da je ogroman broj naplaćenih kazni čisto otimanje para i da nema veze sa željom da se uvede red na putevima.

 

e svaka ti na mestu....

:takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Jel zna neko pouzdano jel stupilo na snagu da se ponovo oduzima samo kategorija a ne cela dozvola za prekrsaj? Znam da je sa novim zakonom doneto da idu sve kategorije ali se sve vise prica da od pre koji mesec ponovo ide samo kategorija za koju je prekrsaj pocinjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Teško će takvu "prepravku" da usvoje, ipak je vozač napravio prekršaj, ne vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"Potpuno na mestu, svidelo se to nekome ili ne. Oduzimanje vozacke se vrsi zbog tezih saobracajnih prekrsaja. Nema opravdanja i treba tako jer pojedinci ocigledno ne umeju sami da se prevaspitaju dok ih ne olaksanju za 150 eur. i 3 meseca zabrane. "

 

 

Ovo mozda u nekoj normalnoj drzavi.Mene su navatali na ibarskoj posle kruznog toka desno za Cacak,pravo za Kraljevo.E tu prema Kraljevu stavili 40 pored neke fabrike i uvatise me sa ,mislim,72( mozda je bilo 50/82 ali svakako daleko od bilo kakve rizicne brzine),jos nedelja,nigde zive duse i kao to je naseljeno mesto i tras dozvola na mesec i 8000 din.

Da li je to tezak saobracajni prekrsaj,naravno da nije nego cisto izivljavanje i otimanje para.

Neko je napisao da zabrana vazi od prijema resenja,to je netacno,prvo 8 dana zalba i ja sam idiotski posle tih 8 dana sam sebi uzeo dozvolu misleci da tada vazi zabrana kad posle celih godinu,par dana pre zastarevanja stize opet plava koverta ovog puta iz uprave policije gde kaze da zabrana vai od momenta prijema,znaci datum kad si potpisao u posti ili na vratima.Po novom,izbegavanje prijema nece dovesti do zastarevanja koliko ja znam.

Znaci zabrana nije od prijema resenja od suda nego kad te plavci obaveste,ako neko ima drugaciju informaciju neka objavi da znamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Citao sam negde da zabrana stupa na snagu nakon 15 dana, 8 dana od primanja resenja postoji rok za zalbu na koju imaju pravo kako vi koji ste osteceni, tako i onaj koji vas tuzi za navedeni prekrsaj. Nakon isteka roka za zalbu, postaje pravosnazna 15tog dana i od tada bi trebalo da se racuna zabrana. Ukoliko niste ulozili zalbu, ne igrajte se sa tih 15 dana fore..

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

ja procitao tu i tamo da je najavljivano u sat-u, neko na nekom forumu napisao da je bio kod sudije i da ponovo ide samo kategorija. ja danas bio u timockoj i u ljermontovoj i niko pojma nema... ni da jeste ni da nije...

 

za neke prekrsaje treba oduzeti dozvolu ali za voznju skutera od125ccm sa b kategorijom i vozackim iskustvom vise od 10 god i predjenih vise od 600k kilometara, ne treba. pogotovo ne na 8 meseci uz 120k dinara i 15 poena. bolje da vozim pijan i prodjem kroz crveno pa cak i da zgazim pesaka mozda...ali sa kategorijom...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

ja dobio zabraanu za svih 11 kategorija i to posle 9 meseci od navataavanja i 5 meseci od odrezivanja iste. Zabrana tece od dana prijema odnosno 3 dana od prijema iste. Normalno zaustave me treci dan kreteni na Naisu krenuo na more sa zenom decom i normalno daj dozvolu duvaj i ostalo. Usrah se :jok: sd ce da mi daju i kznicu za voznju bez dozvole medjutim to krece tek od ponedeljka kad ubace u sistem. Svako ko kaze da je ovaj zakon normalan taj bi trebao da proveri glavu >:( jer ovo je nakarada :neznam: . Kazna je bila 8 tausenki i 30dana zabrane za prekoracenje od 23 km u naseljenom mestu.Kreteni koji su pisali zakon su vozena lica koje boli krivi stojko za ZOBS posto on njih ne dotice. Pa ja bez auta mogu da pasem travu jer mi treba zbog posla tako da me uteravaju u veci problem :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja