Jump to content

Moto Zajednica

SIMSON

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Da , naravno : 60 , 70 i 80 cc . Naj češća prerada kod nas je na 70 cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Fabrički , DA . Ali kod nas nikada nije bilo u ponudi zbog zakonodavnih normi . Osim toga povlačilo bi za sobom i veće troškove registracije (osiguranja) . Ovako ispada samo kao tuning :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

drugari treba mi pomoc dal je neko stavljao taj veci cilindar na simsona,jel treba nesto blokove doradjivat ili cilindar pase ovako kao standardni?

 

Ja sam stavio 70 ccm, ali nije islo sraf na sraf. Beše dosta davno, ali se secam problema: Spoljni precnik cilidarske kosulje je siri na 70 ccm, klip fi 45, pa sam morao da nosim sastavljen blok da se prosiri otvor kako bi cilindar stao u njega. Nije problem, samo treba prvo proveriti, a ne kao sto sam ja, sve sklopio i onda skontao da ne moze! :D

 

Edit: Mora i glava da se menja. S tim da sam ja imao problema, strasno mi je lepio klip za cilindar i nije isao onako kako sam ja ocekivao, doduse moj 50 ccm je bio strasno naturpijan... A zaribavao je jer se pregrevao iako sam koristio motul 2T. Problem je bila mala dizna i prerano paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam da je malo zastarela tema, ali ja sam takodje u potrazi za dobrim Simson-om SR 50. Ukoliko neko zeli da ga proda ili zna da neko prodaje dobar primerak zamolio bih ili info na PP ili na 069/244-6398.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Za te detalje , koje fale , mogu ponuditi pomoc :) , delove , servis . ipak je davno puno letan , svaki od tih Simsona i sigurno da im treba neko odrzavanje . Bas-bas onaj bez mane imao bi neku visu cenu a ni njemu ne moze biti spaseno od starenja neki gumeni delovi , poput semeringa , vodjica lanca , usisne gume vazduha itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno, slazem se. Ali bih hteo da nadjem neki da je sto kompletniji. Tipa plastika za lanac, retrovizori, razne gume(na kurbli, menjacu, nosacu za noge...) itd. Naravno ako nesto fali dodace se ali bih voleo da je sto bolja osnova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

To sto si pomenuo je potrosni materjal . Gledaj da je ram i blok dobar !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pocetak i zavrsetak rekonstrukcije Simsona S51 enduro u S70 SM 

Mehanicko : cilindar klip , glava modela 70 cc , Kvacilo zvono sa prenosom takodje od modela 70 cc 

idejno i nazivno , iz enduro u SM (super-moto )  . Rucni rad radionice

17861651_635547533311798_90656429853424217883739_635547589978459_14088612759414917862462_635547626645122_291561250726864
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Интересантно испало.

 

Сигуран сам да механички "нема да нема", али ја бих му "аплицирао" и предњи блатобран, маскицу са фаром и ретровизоре у том "ретро фазону", у каквом је и остатак моторића, јер што кажу - "кад је бал - нек је бал".

 

Него, какав му је мотор у поређењу са "Томoсом", у смислу, поузданост, перформансе, одржавање...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Obzirom da je MZ-ov mladji brat , od iste majke i oca , slicnih karakteristika sam malo slabije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Питам те то јер сам желео да сазнам која су твоја искуства, а оно што могу да прочитам код Руса, који имају неколико мопеда из неколико њихових фабрика, који су носили моторе произведене по лиценци "Симсона", је да имају неке замерке на саму конструкцију тих мотора. Пошто Руси нису "к'о сав нормалан свет", не знам шта им се баш толико није допало код тих мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Uvek i za sve se moze naci zamerka , ako se tazi "ljuska u jajetu" . 

Stvar je filozofije i tehnicke kulture , ne moze se ocekivati od male kubikaze velika naprezanja . Namena menja i kubikazu . 

Evo i uzora po kojem je ova kreacija S70 SM nastala ( original , fabricka varijnta )  :   

 

 

Simson_S53_E_2.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 14.4.2017. at 14:46, jigoro cano je napisao:

Uvek i za sve se moze naci zamerka , ako se tazi "ljuska u jajetu" . 

Stvar je filozofije i tehnicke kulture , ne moze se ocekivati od male kubikaze velika naprezanja . Namena menja i kubikazu . 

Evo i uzora po kojem je ova kreacija S70 SM nastala ( original , fabricka varijnta )  :   

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Simson_S53_E_2.JPG

Imao sam ja nešto ovako...mislim da je ruske proizvodnje bio motorić...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja