Jump to content

Moto Zajednica

Zamena za originalne delove

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Pod ovom temom sam mslio da obuhvatimo rezervne delove za motore koji se mogu ugraditi bez ili uz malo dorade i podjednako dobro mogu zameniti originalni delove

 

Svi zano da su originalni delovi za naše ljubimce prilično skupi. Što zbog malog broja dobavljača, što zbog monopola na tržištu.... Cilj ove teme je da smanjimo koliko je god moguće količinu novca koju izdvajamo za održavanje i da istu potrošimo na benzin i druženje. Dosta stvari za motore je moguće pronaći i u autoindustrijii prodavnicama autodelova.

 

Primer:

 

honda Africa Twin RD03

 

ZAMENA ZA ORIGINALNI DEO: Termostat odgovara o PEUGEOT J-5 (2500D) Identičan je termostatu od afrike po dimenzijama. Razlika je u tome što originalni deo ima rupu na obodu prečnika 3mm a ovaj od peugeota ne. Znači potrebno je probušiti rupu. I razlika je u temperaturi otvaranja. Original otvara na 82C a ovaj na 84C. Zanemarljivo.

 

RAZLIKA U CENI: Original u Delti košta 4650,00dinara i čeka se dve nedelja, a od Peugeota košta celih 550,00din.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Evo još jednog primera:

 

MOTOR: Honda Africa Twin RD03 - Honda Dominator

 

ZAMENA ZA ORIGINALNI DEO: Kupite filter za vazduh za škodu 120L (uniko 11185 je oznaka filtera). Izmerite od vrha filtera 100mm (mislim da je toliko, u svakom slučaju proverite) prešečete ga najtanjim kamenom za sečenje na brusilici i zalepite ga silikonom za tacnu nazad. Potrebno vreme za sve to bez čekanja na sušenje silikona je oko 10 minuta. Kad ste to završili ostatak filtera ne bacate nego nađete drugara koji vozi Hondu Dominator (kao što ga ja imam) :zdravo: i date ga njem. Odgovara potpuno. Tako da za cenu jednog filtera dobjate dva. Kao u telešopu :D

 

CENA: Original košta oko 20 do 30 evra a ovaj zamenski do 400,00din zavisi od prodavnice.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Možda ne bi bilo loše da urednici foruma ovo stave kao pod forum u okviru garaže. Jer ako bude puno motora, i puno modela biće teško pratiti i pronaći model koji imaš a da ne listaš svaku stranicu posebno. Čisto iz praktičnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Evo jedan mali hint , nije baš alternativni deo ali recimo Honda Dominator i CBR koriste identične ležajeve u kormanu. I to može da pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Evo jedan mali hint , nije baš alternativni deo ali recimo Honda Dominator i CBR koriste identične ležajeve u kormanu. I to može da pomogne.

 

I ovo je informacija koja će nekome sigurno biti od koristi.

 

Samo napred :takoje:

 

Bila je negde na forumu tema oko zamene originalne pumpe za gorivo nekom drugom. Ne znam šta su zaključili koja je najbolja. Ako su se dogovorili mogli bi ovde napisati koja je ta zamnska za original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Evo jedan mali hint , nije baš alternativni deo ali recimo Honda Dominator i CBR koriste identične ležajeve u kormanu. I to može da pomogne.

 

I ovo je informacija koja će nekome sigurno biti od koristi.

 

Samo napred :takoje:

 

Bila je negde na forumu tema oko zamene originalne pumpe za gorivo nekom drugom. Ne znam šta su zaključili koja je najbolja. Ako su se dogovorili mogli bi ovde napisati koja je ta zamnska za original.

 

 

Zaboravih da napomenem da su u pitanju kuglični ležajevi a NE konusno-valjkasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Za TA pase filter ulja od opel corse diesel ne znam tacno koja god,a membrane su iste za hondu cbx 750f i hondu vf 750 sabre,vjerovatno i za magnu i jos neke modele 80-tih godina pa tako ako vam na nekoj zafali mozete traziti i od druge honde ne mora biti isti model,a mogu se i reparirati privremeno onim crvenim ili crnim silikonom za dihtunge.Mozda bi se i mogle napraviti i od nekog gumiranog platna kao npr. od dna gumenih djecijih bazena ili nekih gumiranih kabanica ipak su cijene orginalnih kad narucujes prevelike i prenapuhane bar po mom misljenju i nema mi logike dati za npr 4 komada gume 150eura. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dobra tema. Ako menjate semeringe i lezajeve na motoru, prvo ih potrazite u radnjama koje su specijalizovane za prodaju lezajeva, tamo su mnooogo jeftiniji nego kad bi kupili "originalni" lezaj ili semering u nekoj od moto radnji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za TA pase filter ulja od opel corse diesel ne znam tacno koja god,a membrane su iste za hondu cbx 750f i hondu vf 750 sabre,vjerovatno i za magnu i jos neke modele 80-tih godina pa tako ako vam na nekoj zafali mozete traziti i od druge honde ne mora biti isti model,a mogu se i reparirati privremeno onim crvenim ili crnim silikonom za dihtunge.Mozda bi se i mogle napraviti i od nekog gumiranog platna kao npr. od dna gumenih djecijih bazena ili nekih gumiranih kabanica ipak su cijene orginalnih kad narucujes prevelike i prenapuhane bar po mom misljenju i nema mi logike dati za npr 4 komada gume 150eura. :neznam:

 

U "Delta autu" nove membrane za Transalp '97. godište 13060 dinara....po komadu >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Mislim da je za vecinu stvari resenje Ebay. Makar se tako ispostavilo u mom slucaju. Evo i par primera - dok nisam znao kako se koristi Ebay odavde, kupio sam (srecom samo jednom) zupcaste kaiseve za Hondu od nekog ovdasnjeg dobavljaca. Cena - 100evra za dva kaisa. Na ebay-u bi isti kaisevi americke proizvodnje (kud i kamo bolji od farickih Hondinih) kostali 30 evra sa sve postarinom do Srbije. Nakon tog opamecivanja sve delove koji su mi kasnije trebali kupovao sam iz Amerike. Primeri - kompletan set za reparaciju 4 karburatora 40e sa postarinom (ovde toga ni nema). Komplet zaptivaca kucista menjaca i vodene pumpe - 10e sa postarinom (isto se ovde ne moze naci). Komplet zaptivaca vodjica ventila (set + dva rezervna) - 15e sa postarinom (ovde je 8e komad a treba ih 8 pa racunajte). Pasta za slajfovanje ventila + alat za rucno slajfovanje 20e sa postarinom (ovde samo kvalitetna pasta kosta toliko a alata nema). Stroboskop za stelovanje paljenja, made in USA celih 15e sa postarinom (ovde kineski na pijaci kostaju 30 a brendirani od 100 navise). Bilo je jos stvari ali da ne duzim. U svakom slucaju, pogotovo ako vozite stariji motor za koji se delovi kod nas tesko nalaze i kostaju bezobrazno puno, jos ako imate srece kao sto sam imao ja da je taj motor popularan u Americi, Ebay je pravo i jeftino resenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ebay je rešenje za dobavljače, ali ne i za stvari koje su jednostavno same od sebe skupe. Kao recimo detalj koji mene trenutno muči, termo prekidač koji se na raznim sajtovima kreće od 80 dolara(Bike Bandit) do 90Eura(wemoto). Za sad šljaka, ali povremeno se napravi blesav, pa sam svezao prekidač paralelno na njega. Nego sada se mislim da kupim neki od auta koji ima odgovarajući temperaturni raspon i mogao bi da stane fizički, pa da kod tokara napravim reducir za navoj, pošto teško da ću naći da mi i to odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ebay je rešenje za dobavljače, ali ne i za stvari koje su jednostavno same od sebe skupe. Kao recimo detalj koji mene trenutno muči, termo prekidač koji se na raznim sajtovima kreće od 80 dolara(Bike Bandit) do 90Eura(wemoto). Za sad šljaka, ali povremeno se napravi blesav, pa sam svezao prekidač paralelno na njega. Nego sada se mislim da kupim neki od auta koji ima odgovarajući temperaturni raspon i mogao bi da stane fizički, pa da kod tokara napravim reducir za navoj, pošto teško da ću naći da mi i to odgovara

 

 

E ovaj odgovor je već u duhu teme :takoje: . Kad skontaš šta i kako i isprobaš, obavezno napiši. Samo probaj da ispoštuješ formu koju sam na početku postavio. Nije obavezno ali zbog lakše i brže pretrage.

 

Izmešaće se ovde delovi za različite proizvođače i različite modele motora, pa kad neko bude tražio svoj model da može brzo da ga pronađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ebay je rešenje za dobavljače, ali ne i za stvari koje su jednostavno same od sebe skupe. Kao recimo detalj koji mene trenutno muči, termo prekidač koji se na raznim sajtovima kreće od 80 dolara(Bike Bandit) do 90Eura(wemoto). Za sad šljaka, ali povremeno se napravi blesav, pa sam svezao prekidač paralelno na njega. Nego sada se mislim da kupim neki od auta koji ima odgovarajući temperaturni raspon i mogao bi da stane fizički, pa da kod tokara napravim reducir za navoj, pošto teško da ću naći da mi i to odgovara

 

To sam i ja uradio na Hondi, termo prekidac je nesto malo kasnije palio, kada sam ispitao to malo kasnije se ispostavilo preko 130C :staa:

Kupio od Zastave za 350din onaj sto pali ranije (82/68C) i dao strugaru jos 100 da mi napravi reducir i to je bilo to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Za TA odgovara od renola clio filter zraka samo ga treba malo skratiti,trazio sam bio i od skode sto se prije spominjao al nisam ga mogao naci u prodavnicama ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Za TA odgovara od renola clio filter zraka samo ga treba malo skratiti,trazio sam bio i od skode sto se prije spominjao al nisam ga mogao naci u prodavnicama ;)

 

 

:takoje:

 

Samo prepiši sa kutije ime proizvođača i šifru filtera (model), Ili navedi godište clia. da ljudi kad odu u prodavnicu znaju odmah šta da traže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Danas sam bio kod drugara i nešto smo čačkali na njegovom kawasakiju zx9r 1997godište (čini mi se, godina gore-dole). Dok smo čačkali ja skontam da je pumpa za gorivo kod njega ista kao na Africi. Original!!! Isti proizvođač ista na izgled, isto kačenje za šasiju sve, sve... Jedino mi se čini da je izlaz za creva iz pumpe zaokrenut za 90 stepeni u odnosu na afriku. Ali to nema nikakve veze. Ničemu ne smeta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Verujem da će ovo mnogima biti korisno:

 

Stakla za retvorizore (odlična, imaju i konkavna i ravna i velika je šansa da potrefite da izgleda kao original) - BEOSTAKLO

 

Bulevar Kralja Aleksandra 372

Beograd 11050

 

011-242-3925

+381641100740

info@beostaklo.rs

http://www.beostaklo.com/

 

Cena je izvesno ispod 1000 din, a ako im odnesete konstrukciju retvorizora dobijete montirano.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

KTM 640ADV, SM cilindar kvačila:

 

dsc0231lg.jpg

 

Gumica odgovara od zaptivke (o-ring) ulja za prednji lančanik, košta 500 dinara.

 

42042780-M.jpg

 

Ceo cilindar je 105€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Pratim temu i veoma je zanimljiva da li neko zna od kojeg automobila bi pasovao tremo prekidac za KLX 650 ,na KLX-u je samo jedna zica a na mnogim koima su dve i tri zice da li je to zbog toga sto neki ventilatori imaju dve brzine a na motoru je samo jednu jedna (bar na KLX -u)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja znam jednu prodavnicu auto delova (a verujem da to nije jedina na svetu) u Zrenjanin gde možeš da odeš sa termostatom, termodavačem i slično i da ti oni daju katalog. Uzmeš katalog i sa njima zajeno definišeš šta je to što držiš u ruci. U katalogu se vidi i u koje se sve automobile ugrađuje. Danas naručiš, suta je tu. Prošunjaj malo po radnjama auto delova i ponesi tremodavač sa sobom. Možda ga neko prepozna iz glave iz prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Hvala Simo termo danac jos radi ali je star sto godina tako da ne bi bilo lose zameniti ga prevencije radi ali dati 70E za original zaista je previse .O kojo se radnji radi i da li prodaju markianu robu ili su neki kineski delovi u pitanju?Pozdrav i jos jednom hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ono sto nije pokvareno ne popravljaj, ne menjaj taj termostat koji je verovatno original tursko-tajvansko-kineskom kopijom koju ces naruciti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja