Jump to content

Moto Zajednica

HEIDENAU K-76

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dakle ovako. Hteo sam da kupim gume za moju Afriku. Listao sam forum čitao komntare, pitao ljude, išao na strane forume... Sve kako već treba da se radi. Puno ljudi mi je hvalilo K-60 scout gume, drugar je za dominatora uzao iste, i ja sam rešio da ih uzmem. Ali avaj. Onda sam shvatio da K-60 scout nema onu centralu liniju na zadnjoj gumi ako je dimenzija manja od 150 :zbunjen:. E to mi se nije svidelo! Pogledam na zvaničnom sajtu Heidenau firme i nađem model čija mi se šara više sviđa, a i primerenija je mojim potrebama a to je K-76. Kontaktiram B@ne-ta i kupim ih.

 

Dakle. HEIDANU K-76 je guma za enduro motore i namenjena je ljudima koji voze uglavnom po putu (asfalt, zemlja, makadam...) i ponekad van puta neki lakši offroad. Moj stil vožnje. Tip iz daleke nam ail bratske Kanade napisao da je prešao 9800 milja sa njima za jednu sezonu i da bi zadnja mogla još malo da izdrži, a prednja još možda i 3 - 4000 milja. :takoje:

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=499030

 

Gume su mi danas stigle. Montiram ih čim temperatura izađe u + i čim budem mogao da priđem garaži od snega. Kad ih provozam malo pišem utiske, pa još malo više ponovo.:aha:

 

Molim sve koji su koristili ili koriste ove gume da daju svoje mišljena i savet drugima. Poređenja takođe nisu na odmet.

 

Da napomenem da su mi prethodne gume bile michelin T-66. Tj još uvek su dok ne montiram K-76. T-66 imaju jo malo mesa ali je dot dosta star iz 2001 tako da o performasama ne vredi pričati.:neznam:

post-15533-0-17030700-1328733270_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam presao sa njima oko 6000km. Jos uvek dobro izgledaju, prakticno kao nove. Po suvom i toplom vremenu, drze odlicno - ne primecujem nikakvu razliku u odnosu na Metzeler Tourance koje sam imao pre K76. Licno nisam imao problema ni po mokrom - testovi kazu da su i tu slicne Tourencu, ali sam citao i par izvestaja o ranijem proklizavanju. Ovih toplih prolecnih dana sam presao malo vise i mogu da kazem da su po suvom odlicne - nedavno sam patikom zakacio asfalt u jednoj levoj krivini.

 

K76 ima nesto grublji profil od Tourence-a, sare su dublje, a povrsine izmedju nesto vece. Kao posledica, na mom GS-u se javlja karakteristicno rumblanje izmedju 50 i 60km/h. Preko toga potpuno prestaje. Sto se mene tice, to im je jedina mana.

 

Na terenu (Kucaj) sam prosao kroz povece blato i K76 je to odlicno savladao. Takodje i na makadamu odlican.

 

Generalno, za te pare nema bolje gume za GS-a. E sad, koliko sam ja merodavan, obzirom da nisam imao problema ni sa Mitasom E-08... :)

 

EDIT: 8000km i dubina sara je jos odlicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dakle ovako. Hteo sam da kupim gume za moju Afriku. Listao sam forum čitao komntare, pitao ljude, išao na strane forume... Sve kako već treba da se radi. Puno ljudi mi je hvalilo K-60 scout gume, drugar je za dominatora uzao iste, i ja sam rešio da ih uzmem. Ali avaj. Onda sam shvatio da K-60 scout nema onu centralu liniju na zadnjoj gumi ako je dimenzija manja od 150 :zbunjen:. E to mi se nije svidelo! Pogledam na zvaničnom sajtu Heidenau firme i nađem model čija mi se šara više sviđa, a i primerenija je mojim potrebama a to je K-76. Kontaktiram B@ne-ta i kupim ih.

 

Dakle. HEIDANU K-76 je guma za enduro motore i namenjena je ljudima koji voze uglavnom po putu (asfalt, zemlja, makadam...) i ponekad van puta neki lakši offroad. Moj stil vožnje. Tip iz daleke nam ail bratske Kanade napisao da je prešao 9800 milja sa njima za jednu sezonu i da bi zadnja mogla još malo da izdrži, a prednja još možda i 3 - 4000 milja. :takoje:

 

http://www.advrider....ad.php?t=499030

 

Gume su mi danas stigle. Montiram ih čim temperatura izađe u + i čim budem mogao da priđem garaži od snega. Kad ih provozam malo pišem utiske, pa još malo više ponovo.:aha:

 

Molim sve koji su koristili ili koriste ove gume da daju svoje mišljena i savet drugima. Poređenja takođe nisu na odmet.

 

Da napomenem da su mi prethodne gume bile michelin T-66. Tj još uvek su dok ne montiram K-76. T-66 imaju jo malo mesa ali je dot dosta star iz 2001 tako da o performasama ne vredi pričati.:neznam:

 

 

 

 

 

Чика Симо - лепе су ти чизмице , у здрављу их потрошио.

 

ПС ако идеш код чика Радета да их монтира прво му извуци нос да ти ни случајно не монтира гуму у контра смер као мени, и нек обрати специјалну пажњу да оне црвене тачкице иду насупрот вентила за надувавање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Dakle ovako. Hteo sam da kupim gume za moju Afriku. Listao sam forum čitao komntare, pitao ljude, išao na strane forume... Sve kako već treba da se radi. Puno ljudi mi je hvalilo K-60 scout gume, drugar je za dominatora uzao iste, i ja sam rešio da ih uzmem. Ali avaj. Onda sam shvatio da K-60 scout nema onu centralu liniju na zadnjoj gumi ako je dimenzija manja od 150 :zbunjen:. E to mi se nije svidelo! Pogledam na zvaničnom sajtu Heidenau firme i nađem model čija mi se šara više sviđa, a i primerenija je mojim potrebama a to je K-76. Kontaktiram B@ne-ta i kupim ih.

 

Dakle. HEIDANU K-76 je guma za enduro motore i namenjena je ljudima koji voze uglavnom po putu (asfalt, zemlja, makadam...) i ponekad van puta neki lakši offroad. Moj stil vožnje. Tip iz daleke nam ail bratske Kanade napisao da je prešao 9800 milja sa njima za jednu sezonu i da bi zadnja mogla još malo da izdrži, a prednja još možda i 3 - 4000 milja. :takoje:

 

http://www.advrider....ad.php?t=499030

 

Gume su mi danas stigle. Montiram ih čim temperatura izađe u + i čim budem mogao da priđem garaži od snega. Kad ih provozam malo pišem utiske, pa još malo više ponovo.:aha:

 

Molim sve koji su koristili ili koriste ove gume da daju svoje mišljena i savet drugima. Poređenja takođe nisu na odmet.

 

Da napomenem da su mi prethodne gume bile michelin T-66. Tj još uvek su dok ne montiram K-76. T-66 imaju jo malo mesa ali je dot dosta star iz 2001 tako da o performasama ne vredi pričati.:neznam:

 

I mene zanima kako su se pokazale gume !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Porvozao nego šta! Evo i utisaka:

 

Vozio sam ih i po suvom i po kiši. Veoma sam zadovoljan u oba slučaja. :takoje:

 

Vozio sam ih po kiši kada smo išli na otvaranje sezone u BG. Naravno krenuo sam oprezno i polako sam počeo da testiram granice jer mi je to bio prvi put sa novim gumama po kiši. Ubrzavao sam, kočio, obarao ga u kruvinama i na sreću nisam uspeo da pređem granicu mogućnosti. Dakle veoma zadovoljan.

 

Po suvom su stvarno dobre. Nisu bučne, zadovoljan sam kako drže u krivini. Toliko mi se sviđaju kako drže u krivini da sam već počeo da se kurčim koliko mogu da ga oborim u krivini. Po čuvenom glatkom asfaltu mora da se pazi. ova gume na njemu ne drži, a i neznam koja drži po takvom asfaltu.

 

Na off-u ih nisam probao. Probao sam par puta po travi, malom pesku i zemlji i bile su ok , mada je sve to bilo skoro u laboratorijskim uslovima i nije neka referenca. Tako da o tome nemogu da kažem ništa, ni dobro ni loše. Mada ja sam se odlučio za ovaj model a ne za K-60scout baš zato što 90% vožnje vozim po asfalu.

 

Prethodne gume su mi bile michelin T-66 i dot je bio dosta star, tako da ovo pričam sve u odnosu na njih. Sa michelin T-66 skoro da nisam smeo ni da pomislim da kočim zadnjom kočnicom jer je odmah proklizava. A sada :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Trenutno vozim Bridgestone BW501 na Stromu !

Kod ove gume mi se jako svidja sto konstantno pada u krivinu nema naglih promena u obliku koje izazivaju te promene ! Mana im je jedino to sto ako pozelis da se malo vozikas van puta moras da budes jako oprezan, jer zbog uskih i retkih sara lako klizne !

 

Njene vozne karakteristike po putu su odlicne, ali bih voleo da imama gumu koja moze da pruzi malo vise od nje van asfaltnog puta pa se razmisljam da uzmem K76!

 

Ako moze neko da uporedi karakteristike ovih guma na putu i van njega puno bi mi pomogao oko izbora?

 

Sto se tice moji voznih karakteristika nisam trkac i po kisi vozim oprezno ali volim nekad da ispeglam krivine kao i svi mi!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Mislim da ti je za offroad mnogo bolja K-60scout nego K-76.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mislim da ti je za offroad mnogo bolja K-60scout nego K-76.

 

Sigurno je bolja ali menogo vise vozim na asfaltu tako da mi je guma za tu namenu potrebnija !

Mada je K60 i za jedno i za drugo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jel koristio jos neko ove gume, da prenese iskustva, koliko traju i to...

 

 

Da li si pogledao link u prvom postu u ovoj temi?

 

Ja sam imao isti problem kada sam trebao da se odlučim koju gumu da kupim. Na ovom forumu ima jako malo informacija o ovoj gumi. Ali zato o K-60scout :staa2::staa2::staa2::staa2:

Zato sam morao da gledam po stranim forumima i na osnovu toga sam doneo odluku da to bude baš ova guma i ovaj proizvođač. Naravno i zbog načina vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Probaj da proguglaš još malo. Znam da ima malo informacija o ovoj gumi. I ja sam se dugo razmišljao ali sam ipak na kraju stisnuo petlju i uzeo je. Za sada zadovoljan. Videćemo za dalje. Vreme će pokazati da li sam se zeznuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Cini mi se da je neko isao u Rumuniju po ove gume!

Nasao sam link te radnje sto ih prodaju i mislim da je par oko 150evropskih!

A nije daleko 150km od BGa preko Vrsca!

Tako da mogu da se uklope voznja i kupovina!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nema potrebe ici u Rumuniju, ima covek ovde koji ih prodaje, a cena je ista.

 

Koliko vidim i ja cu imati da pisem utiske o ovoj gumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Išli smo prethodni vikend u Kosovsku Mitrovicu na Bajk rok misiju. Od Kraljeva preko raške do KM put prepun krivina, a asfalt nov i oštar. Milina jedna za vožnju. Guma drži u krivinama fenomenalno. Može da se vozi koliko dozvoljava vozačevo znanje. Mora da se pazi na belu liniju. Nije da klizi ali se oseti kad se u krivini pređe sa asfalna na belu i nazad. Takođe sam primetio da joj je potrebno malo više vremena da se ugreje i da dok je hladna hoće malo u krivini da zanosi posebno ako se naglo dodaje gas u krivini (odnosi se za gradsku vožnju, tj na male brzine i velika ubrzanja). Ovaj efekat se ne oseća na otvorenom putu čak ni sa hladnim gumama. Normalan prolaz kroz krivinu nije nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da, pritisak proveravam jednom u dve nedelje. Mislim da je to ok. Ne puštaju, tako da varira pritisak samo u zavisnosti od tempereture. Siguran sam da nije do toga. Jednostavno treba im malo više vremena da se ugreju i to je to. Kad se ugreju juhuuuu!!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...u krivini da zanosi posebno ako se naglo dodaje gas u krivini (odnosi se za gradsku vožnju, tj na male brzine i velika ubrzanja)...

 

Treba da uzmeš u obzir i to da voziš V-twin motor koji ima odličan obrtni moment, odlično povlači sa malih obrtaja, a to doprinosi zanošenju prilikom ubrzanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ma znam ja šta vozim i kakve performanse ima moj motor i gde su mu granice. Samo hoću da kažem da treba biti malo oprezniji dok se gume ne ugreju. Problem je grad gde nema vremena da se gume ugreju jer se vozi kreni stani, i ima dosta glatkog asfalta. Na otvorenom nema tih problema. Nije to ništa strašno i ništa što ne može da se kontroliše.

I da zavriš sa rečenicom: Gume su dobre i toplo ih preporučujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Stara tema ali nove gume :)

 

Stavio sam ih na stroma i presao do sad oko 1500km. Dobro drzi u krivinama, dobra na kocenju. Vozio i malo offroad s njom (20km makadama, nabijenog krupnog kamenja i malo bara i blata) i ok je. Svakako sposobnija za offroad nego strom. U krivinama nema onog naglog propadanja kao kod K60scout. Po mokrom nisam bas vozio pa ne mogu nista da kazem. Konstrukcija gume je toliko jaka da je to strasno. Bokovi tj zidovi gume su toliko tvrdi i jaki da mi se cini da bi moglo da se vozi i sa izbusenom gumom. Inace ovo nije RADIAL guma pa su zidovi verovatno zato tvrdji. Ne preporucuje se kompinacija radial i bias guma na motoru zbog razlicite konstrukcije. Obratite paznju i na to.

 

Mane: Na oko 50kmh su gume glasne i ne samo da se cuju vec je osecaj kao da prelazite preko gustih sitnih neravnina. Verovatno posledica razmaknutih povrsina na gumi. U brzoj ili sporijoj voznji je sve ok.

 

Kad predjem ozbiljniju kilometrazu stavicu utiske. Za sada i sa moje strane preporuka za ove gume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja