Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Evo jedna tema o legendama,najvise me zanima koliko nas tu ima koji vozimo te motore,a onda problemi,kritike, pohvale,i kako smo zadovoljni sa njima .

 

 

Da pocnem,moja VFR 800 v-tec je 2006 god,presla 39000 km,uvezena iz USA-a 2008 god kada sam je i kupio sa predjenih 4000km.Do sada,nadam se i u buduce,nisam imao nikakvih problema.Redovno odrzavanje,ulje,filteri,tecnosti,gume.

Lanac i lancanici su jos fabricki,redovno pranje i podmazivanje,na svakih 500km.

Svecice sam kupio i hteo da zamenim,medjutim i fabricke su iridijumske i nisam hteo da ih menjam.

Zamenio sam zadnje plocice,jedna je bila pri kraju,malo je glavila osovinica,usla je prasina i jedna se vise trosila.Prednje su ok.

Od dodatne opreme imam bocne kofere i top case.

Sediste je samo presvuceno sa malim detaljima,rad naseg Bobana.

Meni motor odgovara,za moj stil voznje je idealan,moze turing voznja a moze i sportska,malo sam je testirao na stazi u Toskani na koju smo slucajno naisli.

To je to.

 

46D0224C-EAAE-234E-BE3B-35A012B656FA_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Immam VFR 750 rc36 USA verzija,musle motor brutalnog zvuka,snage izgleda za to godište.

 

VFR7.jpg

 

VFR5.jpg

 

Za deset meseci kako ga imam prešao blizu 10k pretežno na otvorenom,često skala dolazi na 140km/h,auto put neću da spminjem,onda se posle toga žalim na potrošnju ali nema pare i jare. :D

 

Sport-turer brzo i udobno zato mi se i sviđa.

 

Motor je toliko težak da je u gradu haos kada hoćeš da se iscimaše negde na manjem prostoru a još ako ti pukne cigla na kojoj stiji nožica pa kada pokušavaš da ga podigneš sa zemlje sam,jeeedva.Takođe ima malo slabije kočnice a desilo mi se da mi i semerinzi nastradaju zbog naših rupetina.

 

U krivinama može da bude zanimljivo dok su dugačke a kada su kraće S krivine kada sa jedne strane ideš na drugu kao autobus da voziš,imam nove gume ali opet retko se igram.

 

Grejanje sedišta leti u gradu je ponekada toliko nepodnošlljivo pogotovo u opremi da ti dođe da skočiš u prvu baru koju vidiš samo da bi se malo ohladio,zimi milina.Često i zbog temperature strada regler koji je posebno retardiran na ovom modelu jer čak nema ni rebra za hlađenje ali to sam rešio stavljanjem drugog novijeg.

 

Mašina je dobra ali posle određenog broja kilometara polako posustaju i lamele,frailauf...ali ko uspe da zakolje ovaj motor skidam mu kapu.

 

 

Sve u svemu motor koji me oduševio svojim V4 agregatom i to je moj isključivi razlog kupovine+mono viljuška. :lol:

 

Model je prevaziđen ali i dalje mami osmehe.

 

Znam da sam smorio sa tekstom,ali sam hteo da ispričam što relnije i iskrenije jer nijedan model nije bez greške kao što neki misle čak i to bila honda.

 

 

Pozdrav od okorelog hondaša! :D:zdravo:

Promenio član CAJA
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Model je prevaziđen

nebi se slozio, VFR RC-36 je toliko bio ispred svog vremena da danas uopste ne zaostaje puno za novim motorima u toj klasi :takoje: recimo, ima aluminiumski ram sa cime se i dan danas mnogi motori te nemogu pohvaliti, pa mono viljuska, pa podesivo ogibljenje a o neprevazidjenom agregatu sa pogonom bregastih osovina preko zubcanika da i ne govorim...

Imao sam VFR RC36 '91 god. i motor me prosto odusevio svojim karakteristikama, ne skriva svoje poreklo od trkackog modela VFR 750R RC30 koji je godinama pobedjivao u Superbike klasi i bio kralj Ostrva man u rukama mnogih vozaca, i onda su pametni Japanci taj savrseni agregat malo "pripitomili" i napravili fantastican Sport Touring motor.

Nikakvih zamerki nisam imao na motor, stvarno je dobar i sve je na svom mestu, i radi posao, ALI ima jedna zamerka koja mi ja jako smetala a to je bas to grejanje, pa to je leti prosto neizdrzivo, na kracim voznjama i nije tako strasno, ali kad putujes 700km a tamperatura je 30 i nesto stepeni to je za popizdit, znaci dupe sprzeno, to mi jako smetalo.

Mada kad bi imao para za jos jedan motor sigurno bi to bio VFR, al sta cu jbg jedva i ovaj jedan izdrzavam :neznam:

Tako da u dusi cu uvek patiti za VFR-om jer je ostavio jak utisak na mene, i kad god vidim neki da naidje ja odma balavim i penim :ooo::ooo: :ooo:

evo jedna slika sa mog putovanja na more VFR-om

post-4596-0-76798800-1327698309_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Model je prevaziđen

nebi se slozio, VFR RC-36 je toliko bio ispred svog vremena da danas uopste ne zaostaje puno za novim motorima u toj klasi :takoje: recimo, ima aluminiumski ram sa cime se i dan danas mnogi motori te nemogu pohvaliti, pa mono viljuska, pa podesivo ogibljenje a o neprevazidjenom agregatu sa pogonom bregastih osovina preko zubcanika da i ne govorim...

Imao sam VFR RC36 '91 god. i motor me prosto odusevio svojim karakteristikama, ne skriva svoje poreklo od trkackog modela VFR 750R RC30 koji je godinama pobedjivao u Superbike klasi i bio kralj Ostrva man u rukama mnogih vozaca, i onda su pametni Japanci taj savrseni agregat malo "pripitomili" i napravili fantastican Sport Touring motor.

 

 

U potpunosti si u pravu za ovo u svoje vreme je bio brutalan motor kao što sam rekao na početku,ali za današnje vreme gde vladaju motori od 150kg,kompjuteri,abs itd. motor jeste prevaziđen jer je ipak prošlo 22 godine od proizvodnje rc36 ali i još uvek su to posebni modeli kojih danas ima sve manje i manje.

 

 

 

 

P.S.

 

Ali ovaj model definitivno zaslužuje da bude zapamćen!!!

 

P.S.S Videću da ovih dana da prevedem ceo tekst o istoriju VFR-a,verujem da će biti zanimljiv svim obožavaocima. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

HONDA VFR RC 24 -1987-1990

 

Honda VFR 750 RC 24 je sport-turer motor koji se proizvodio od 1986-1990.To je bio prvi hondin pouzdan DOHC V4 motor od 98 ks sa vodenim hlađenjem.Prvi VFR je predstavljen novinarima 1986 posle komplentnog redajziniranja honde VF700/750f kod kojih su rešeni problemi sa bregastom osovinom i ležajevima.Tako da su se sa novim modelom mišljenja o V4 mašinama drastično promenila.

 

 

Davni predak VF 750 F

 

VF-750F-interceptor.jpg

 

Razlike imeđu VF-a i VFR-a su bila ogromna snaga je povećana sa 83ks na 103ks,bila je lakša za 20 kg,imala je niži centar gravitacije,šire točkove kao i kraće ostojanje osovina skraćenih za 15mm i dodata je još jedna brzina

 

Sve ovo je privuklo pažnju novinara tako da je RC 24 dobio dosta pozitivnih komentara kao i nagrada za najbolji motocikl u klasi od 750ccm. koji se proizvodio do 1990 godine.

 

 

 

VFR 750 rc 24 prvi svoje vrste

 

Honda%20VFR750F%2088%20%204.jpg

 

 

 

TRKAČKA KARIJERA

 

Na osnovu RC 24 koncepta HRC(Honda Racing Team) je razvila trkački model VFR 750R (RC 30) za potrebe svetskog super-bajk šampionata .U odnosu na svoj uzor trkački model je dobio drastično poboljšanu mašinu koja je spolja izgledala slično.Ali,iznutra umesto 360 „big bang“ radilice došla je uglađenija od 180 stepeni,što je veoma povećalo snagu agregata koji je prosto bio nedodirljiv u ono vreme.Takođe bilo je poboljšano kvačilo,menjač,umesto lanca bregaste dodati su pogonski zupčanici,uljana pumpa,vodena pumpa,klipovi,ventili kao i glava cilindara.Čime je maksimalni obrtni momenat (red zone) povećan sa 11.000rpm na 12 500 rpm a konske snage su se povećale na 115 ks.Takođe je bio unapređen kočioni sistem kao i vešanje koje je sada bilo podesivo i imalo je mono viljušku.A izduvni sistem je prerađen u 4-2-1.Na osnovu RC 30 su razvijeni i sledeći modeli Honda VFR 400 NC 30 i Honda RVF 750( koja se takmičila na isle of man TT i imala zavidne rezultate).

 

RC 30 trkački model razvijen iz koncepta prve generacije VFR-a

 

79953d1289766228-ducati-must-improve-rossi-rossi-rc30-rf-800.jpg

 

Još trkačkih modela razvijenih na sličnoj osnovi

 

VFR 400

 

vfr400.jpg

 

Honda RVF 750

 

honda%20rc45%20%203.jpg

 

Honda NR –nema nekih dodirnih tačaka sa svime ovim ali takođe je jedan od zlatne generecije hondinih super-sport motocikala proizvedinih tih godina ovaj model je proizveden u 300 primeraka a početna vrednost mu je bila čak 50 000 dolara,

 

Honda%20NR750%20%203.jpg

 

 

 

1990–1993 - VFR750FL/M/N/P (RC36)

 

91-vfr750.jpg

 

Je model koji je „civilizovana“ verzija RC 30 koja je malo redizajnirana ali ipak je zadržala većinu karakterististika trkačkog modela,ali sa smanjenom snagom motora na 99ks uz pomoć drugih karburatora itd.I u svoje vreme je bio jedinstven koncept motora koji se proizvodio do 1994 kada ga nasleđuje novija generacija.

 

 

 

1994–1997 - VFR750FR/S/T/V (RC36)

 

 

1996-vfr750f.jpg

 

Ovaj model za razliku od predhodnika ima samo poboljšan dizajn po uzoru na Hondu NR i smanjenu težinu tako da je bio upravljiviji i neznatno brži.

 

 

 

 

 

HONDA VFR 800 INTERCEPTOR(presretač) (1998-2000)

 

Honda%20VFR800%2098%207.jpg

 

Je bio odgovor suzukiju gsx-r u klasi od 750ccm u početku su ga smatrali sportskim modelom ali je ubrzo to mišljenje bilo zamenjeno terminom sport-turer motora srednje veličine.Bio je drastično redizajniran od predhodnika tako da je dizajnom parirao i triumph-u i ducatiju,smanjena kilaža.U mašini je takođe došlo do promena dodat je pogonski lanac sličan CBR-u 250 i sistem za gorivo je promenjen sada ima direktno ubrizgavanje,tako da je je dosta povećan obrtni momenat,ubrzavanje.

 

 

Honda VFR 800 (2000-2002)

 

Dodat EFI sistem,katalizatori,raznorazni senzori,poboljšane kočnice bez bitnijih promena.

 

 

 

Honda VFR 800 V-TEC(2002-2009)

 

honda-vfr-800.jpg

 

Redizajnirani model(koji se proizvodio čak sedam godina bez promena),kod kojeg se dodaje ABS,a V-TEC tj. Elektronika pruzima stvar radi što boljeg iskorištavanja goriva,poboljšanja snage itd.

 

 

 

Honda VFR 1200-Za mene ovde prestaje pravi duh VFR-ova.

 

Koncept je totalno promenjen počev od mašine do izgleda,jedan od prvih motocikala sa dual-clutch sistemom.

 

honda-vfr-1200-v4-picture.jpg

 

 

Tekst nije preuzet ni sa jednog sajta,sam sam prevodio i skupljao podatke,pa ako ima neko zamerki tu sam. :zdravo:

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Odlican tekst,bravo za trud. :care:

Slozio bih se sa tobom oko VFR 1200,za mene totalno razocarenje,mislim na izgled,a mozda treba vremena da se naviknemo na taj izgled. :neznam:

Jedno vreme sam cak i razmisljao o kupovini dok ga nisam video u jednom salonu u Firenci.

Deluje mnogo mali,futuristicki izgled,nije na mene ostavio neki utisak.

Do daljeg ne menjam moju belu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hajd' da i ja pomenem malo istorije kada je hondin V4 u pitanju... Tačnije jedan model koji je ostao u senci i negativnoj konotaciji problema sa većom braćom tog perioda. U pitanju je Honda VF500F/FII Interceptor koji se proizvodio od 1984 do 1986 godine.

 

Honda_VF500F.JPG

 

Naime, 1983 Honda je izbacila VF750F Interceptor, sport-turing model "srednje" kubikaže, u to vreme sigurno najsofisticiraniji motor kada su tehničke karakteristike u pitanju. Međutim, kada je krenula prodaja, vrlo brzo su uočeni problemi sa prevremenim trošenjem bregastih - problem je nastao usled novog proizvodnog procesa implementiranog u fabrici Hamamatsu gde su zarad uštede u skupoj mašinskoj obradi bregaste, ležajevi i nosači bregastih nezavisno pravljeni i naknadno sklapani ostavljajući prostor za prevelike zazore nakon finalnog sklapanja agregata, što je u kombinaciji sa nedovoljnim doturom ulja u glave pri većem broju obrtaja dovodilo do intenzivnog habanja bregastih. Ovaj problem je pogodio i druga dva modela sa istim agregatom VF750s "Sabre" i VF750c "Magna". Samo u toku 1984 godine Honda je napravila 8 (i slovima 8 ) revizija proizvodnog procesa i samih bregastih kako bi otklonila problem. Takođe, u prodaji se pojavilo i nekoliko kitova za bolji dovod ulja u glave motora. Naravno, sve ovo je stvorilo prilično neugodnu atmosferu oko Hondinih V4 mašina.

 

U jeku celog tog problema, Honda je izbacila model VF500F Interceptor koji je trebao donekle da popravi situaciju. "Miniceptor" ili "baby interceptor" kako su ga zvali, nije patio od problema veće braće. Bregaste i glave kod ovog modela rađene su na drugačiji način, razvod ulja je daleko bolje bio rešen, korišten je dupli razvodni lanac za bregaste (umesto jednostrukog kod VF750F) itd. Sam motor je bio napucan tehničkim rešenjima tog doba - potpuno podesiva prednja viljuška sa TRAC sistemom (Hondin sistem protiv propadanja prilikom kočenja), dva diska napred, disk pozadi, PRO-LINK potpuno podesivi monoamortizer pozadi, zadnja viljuška od livenog aluminijuma itd. Performanse agregata su takođe za ono (a bogami i za ovo današnje) vreme bile impresivne - 52KW/70KS iz 498ccm uz izdašan obrtni momenat tipičan za V4 mašine!!! Iskreno, nisam siguran da je do dan-danas neki proizvođač izbacio serijsku četvorotaktnu mašinu do 500ccm približne snage (na primer Aprilia SXV supermoto od 550ccm tek uz par modifikacija (pre svega sportski izduv) dolazi do 70 KS uz sva čuda-muda današnje tehnologije, elektronsko ubrizgavanje itd, itd...). Kompletna moto javnost tog perioda bila je nepodeljena u pozitivnim ocenama malog interceptora, posebno potencirajući vrhunsku upravljvost (zvali su ga "lean machine" - mašina za obaranja).

 

86' je čak organizovan i Honda V500 kup u cilju promocije V4 tehnologije gde je učešće uzelo i nekoliko poznatih imena tog perioda. Vožene su praktično serijske mašine (VF500F II sa punim oklopom) uz jedinu modifikaciju koja se ticala sportskog otvorenog Arrow izduva i promene u postavci karburatora koje su to pratile.

 

http://www.youtube.com/watch?v=CGsNSIYDfn8

 

Ipak, sve to nije pomoglo da se vrati poljuljano poverenje kupaca. Cena koja je takođe bila prilično visoka za 500cc mašinu dovela je i do konačnog odustajanja od proizvodnje... Iako koncepcijski potpuno drugačiji, kao naslednik VF500F, 87 godine pojavio se CBR600F Hurricane, dok je u V4 svetu, Honda izbacila prvi VFR750 otklanjajući sve uočene nedostatke prethodne V4 tehnologije i stvorivši svojevrsnu legendu.

 

Ja od septembra polako restauriram jedan VF500F, pa ću se vratiti ponovo na ovu temu za jedno mesec-dva kada motor bude u tip-top stanju :)

 

Inače, apropo novog VFR1200... Ne bih rekao da je promašaj, ni što se izgleda tiče ni što se tiče primenjene tehnologije. Ako pogledate, V4 mašine su kod Honde uvek bile poligon za probijanje nekih granica u koncepcijskom smislu. VFR1200 i VFR800X Crossrunner mislim da to na najbolji način dokazuju.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uvek mi se svidjao VF500F, skoro sam ga i kupio pre nekoliko godina ,citao sam dosta o njemu i ko sto rece kolega gore, to je bila besna masinica, idealna kombinacija tezine i snage sto mu je u to vreme omogucilo da drzi korak na ubrzanjima sa tadasnjim i malo starijim hiljdarkama, imao je sve sto i veliki Interceptor samo u manjem kompaktnijem paketu, i pogotovo mi se dizajn svideo, prelep je :takoje::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

VFR 1200 mi se ne sviđa jer ponovo postaje autobus ima ČAK 276 kilogama suv i 170ks :lud: Izgled ništa poseban i i BMW ima nešto slično,ah koja slučajnost. :zvizduk:

 

BMW-K-1300_1295701c.jpg

 

Ok znači revolucija VFR-a od super-sportskog motora(i civilizovane verzije istog) je na kraju dovela do autobusa od 1200cc 276 kilograma sa 170kg koji treba da služi za penzionere koji još uvek imaju malo života u sebi i da ih pripremi za Hondu GoldWing. :lol:

 

 

Da nema ta tri slova(VFR) ovaj model bi mi bio zanimljiv kao i bilo koji model GoldWinga :jok:

 

Nadam se da će se pojaviti neki brutalan model kao na početku a do tada V-TEC je moj mezimac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

A sa VTR-om(RC51) je Honda uspela da V mašinu ubaci u super-sport segment sa zavidnim rezultatima ali koliko znam dosta kratko,tako da ga je nasledila cbr-ka.

 

Ne znam što se tako beži od neke V sport varijante?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

VTR 1000 SP-1 su Japanci napravili u inat Italijanskom Ducatiju koji je u to vreme neprikosnoveno vladao Superbike sampionatom, i naravno, u rukama Colina Edwardsa VTR je pobedio Ducati u njegovoj igri :nanana::D

I Suzuki je pokusao da se priljuci igri sa svojim TL1000R V-twin ali bezuspesno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Evo da se i ja upisem u temu :moto3:

Inace kupljen krajem sestog mjeseca prosle godine pa se nisam bas nesto ni navozao, tek nesto vise od 7000km. Za sad mogu reci da mi je motor legao i nemam namjeru mjenjati naredne 2-3 sezone. Nemam nekih posebnih zamjerki osim sto grije mooda :lol: ali nije ni to toliko strasno.

Zvuk je ludilo pogotovo sa ovim remusom koji je na njemu. Snage ima i vise nego sto meni treba, potrosnja nesto sitno preko 5l a po gradu oko 6l :takoje:

Narucene su nove gume, a do pocetka sezone u planu je jos stelovanje ventila i karburatora, izmjena svih tecnosti, nove zadnje disk plocice i nove svjecice takođe cekaju ljepse vrijeme. Osim guma i zadnjih plocica za ostalim i nema neke potrebe ali da bi bio miran i ovo ostalo ce se odraditi.

Al se oduzila ova zima u p.. m.. :bljak:

post-14678-0-82332000-1327873632_thumb.jpg

post-14678-0-70964700-1327873642_thumb.jpg

post-14678-0-10465000-1327873652_thumb.jpg

post-14678-0-46902000-1327873663_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

 

Naime, 1983 Honda je izbacila VF750F Interceptor, sport-turing model "srednje" kubikaže, u to vreme sigurno najsofisticiraniji motor kada su tehničke karakteristike u pitanju. Međutim, kada je krenula prodaja, vrlo brzo su uočeni problemi sa prevremenim trošenjem bregastih - problem je nastao usled novog proizvodnog procesa implementiranog u fabrici Hamamatsu gde su zarad uštede u skupoj mašinskoj obradi bregaste, ležajevi i nosači bregastih nezavisno pravljeni i naknadno sklapani ostavljajući prostor za prevelike zazore nakon finalnog sklapanja agregata, što je u kombinaciji sa nedovoljnim doturom ulja u glave pri većem broju obrtaja dovodilo do intenzivnog habanja bregastih. Ovaj problem je pogodio i druga dva modela sa istim agregatom VF750s "Sabre" i VF750c "Magna". Samo u toku 1984 godine Honda je napravila 8 (i slovima 8 ) revizija proizvodnog procesa i samih bregastih kako bi otklonila problem. Takođe, u prodaji se pojavilo i nekoliko kitova za bolji dovod ulja u glave motora. Naravno, sve ovo je stvorilo prilično neugodnu atmosferu oko Hondinih V4 mašina.

 

 

Zamolio bih upućene da mi, u vezi sa citiranim, pojasnite situaciju sa modelom VF750c iz tog perioda ('82-'86. npr). Jesu li oni imali te felere do '84 i posle. Taj motor mi je interesantan pa me interesuje na šta treba obratiti pažnju pri kupovini, jesu li komplikovane popravke i sl.

Malo je off ali VF agregat je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Svi V4 agregati od 750ccm proizvedeni 83 i 84 imali su te probleme u konstrukcijskom smislu. Ipak, suština je da je retko ko Magnu terao dovoljno u crveno da joj uništi bregaste, prosto jer je to kruzer (kao što sam naveo splet okolnosti koji je uključivao povećane zazore nastale u proizvodnji tih agregata sa nedovoljnim dovodom ulja u glave na visokim obrtajima dovodio je do prolupavanja bregastih). Takođe, dobar deo primeraka je tih godina prošao fabrički servis gde su te bregaste menjane u garanciji i gde je ugrađivan kit za bolji dovod ulja u glave.

 

Lično bih za svaki slučaj gledao primerke od 87-88 god (VF750c V45 "Super Magna" - pojma nemam zašto su ih te dve godine zvali "super" :D). Kod njih su fabrički ispeglane sve dečije bolesti - bregaste, dovod ulja itd...

 

A šta da gledaš prilikom kupovine? Pa oslušni da li šta lupa u agregatu (pretpostavimo da bi eventualne raštelovane ventile mogao prepoznati i to nije problem). Takođe, na leru može da se čuje lupkanje klipnjača ako su karburatori nesinhronizovani (znači karakteristično lupkanje na 1300-1500 o/min koje prestaje već na oko 2000-2500 o/min) - to isto nije neki problem. Svi ostali čudni zvuci mogu biti ili neki jednostavan problem ili glavobolja koja ti ne treba :D. Proveri naravno i kako se ponaša kardan. Da li negde curi ulje, da li ima lufta, da li lupa i trza u vožnji itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

HONDA VFR 800 INTERCEPTOR(presretač) (1998-2000)

 

Je bio odgovor suzukiju gsx-r u klasi od 750ccm u početku su ga smatrali sportskim modelom ali je ubrzo to mišljenje bilo zamenjeno terminom sport-turer motora srednje veličine.Bio je drastično redizajniran od predhodnika tako da je dizajnom parirao i triumph-u i ducatiju,smanjena kilaža.U mašini je takođe došlo do promena dodat je pogonski lanac sličan CBR-u 250 i sistem za gorivo je promenjen sada ima direktno ubrizgavanje,tako da je je dosta povećan obrtni momenat,ubrzavanje.

 

 

Samo jedna mala ispravka, svi modeli VFR-a od početka proizvodnje pa do pojave VFR-a 800 VTEC 2002. godine su imali razvod bregastih preko zupčanika. Tek VFR 800 VTEC je dobio lance umesto zupčanika.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Pozdrav ljudi! Postao sam vlasnik VFR-a 800 iz 98 godine pa me interesuju vasa iskustva sa gumama. Sta je najbolje staviti, prvenstveno me interesuje putna guma.

Imam mogucnost da mi donesu iz Slovenije kao i iz Nemacke pa ako znate i mesto u Nemackoj gde mogu da se nadju jeftinije gume slobodno recite :). Za Sloveniju sam gledao na avto.net i dosta su povoljnije cene.

 

Neki moj spisak guma bi bio Metzeler Z6 ili Z8, Michelin pilot road 2, Continetal road atack 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Juce iz Slovenije dosle Continental ContiMotion, Cijena 170 eura. Tek cemo da vidimo kako ce se pokazati, kazu da je solidna guma pa vjerujem da ce za moj penzionerski nacin voznje biti odlicna :zdravo:

post-14678-0-72777200-1328311279_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja vozim Michelin pilot road vec dugo.Zadnja je presla 20000 km i opet stavljam iste.

Zadovoljan sam sa njima i nemam nameru da menjam ni marku ni tip gume.

Sto se tice kupovine imas na ebayu stvarno veliki izbog.Cene su najpovoljnije sto mozes da nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Da,ta guma je prosla C.Goru,Albaniju,Makedoniju,3-4xSloveniju i Austriju,Celu Toskanu i naravno Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F
1328387005[/url]' post='1236057']

Link za gume :zdravo:

 

Ja sam ih uzeo kod slovenca http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/Ima generalno uvek dobre cene a i blizu je zg tako da uvek ostavim nekom da pokupi pdv kad ide tamo...Kazu mi drugari da su zbog SLO sad i u HR skinuli cene na michelin tako da (ako se neko ne ugradi puno) moze da dodje na isto...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F
1327733387[/url]' post='1230975']

Odlican tekst,bravo za trud. :care:

Slozio bih se sa tobom oko VFR 1200,za mene totalno razocarenje,mislim na izgled,a mozda treba vremena da se naviknemo na taj izgled. :neznam:

Jedno vreme sam cak i razmisljao o kupovini dok ga nisam video u jednom salonu u Firenci.

Deluje mnogo mali,futuristicki izgled,nije na mene ostavio neki utisak.

Do daljeg ne menjam moju belu. :takoje:

 

Ufff nisam ranije bio fan VFR ali sam jednomskoro kupio VTR :) Elem zelim da vas uverim, i kolegu koji kaze da je "autobus" , da je daleko od autobusa i i da je motor fenomenalan. Kupio sam ga pre tacno godinu dana i oresao sam snjim skoro 20,0000 isao sam od venecije uz more kroz cg pa kroz celu albaniju do Sorande i nazad do rijeke pa kuci u bgd...Sistem kofera (kacenje) je za mene vrh jer imam normalan motor kad ne putujem i za sad nemam nikakvih zamerki osim sto moram da dizem na cekrk motor kad menjam gume jer u ovom "razvijenom" gradu i ovlascenim servisima to ne rade a stender zadnji je totalno drugaciji i ne pase niodjednog motora...Vozio sam sve i svasta a ovo je prvi motor koji me totalno ispunjava i odlican je za sve od voznje do baba/kosmaj/avala pa do hiljada km udaljenih destinacija

E a sto se tice izgleda licno sam imao razne predrasude od izgleda, auspuha, pa do izbora boja koji me je donekle i razocarao(bela) otisao sam u Nemacku snamerom da kupim beli vfr ali mu je bela boja bila nekako bzvz uopste mi se nije svideo o sivoj i da ne pricam ali bordo/crvena koja mi na slikama bila odvratna me odusevila... Mnogim drugari a se nije svideo kad su ga videli prvi put ali sad svi kazu da izgleda extra...

Da, jedna na putu, bar meni, bitna stvar je svetlo nocu gde me je vfr ostavio bez teksta jer je ovo prvi motor koji po meni zadovoljava nocno osvetljenje i nisam mirao da buzim sijalice i slicno...kako nemam pojma jednostavno baca svetlosti na kratkom vise nego dovoljno a duGo osvetljava 6 traka :) cak mi recimo dugo svetlo smetalo u austriji tj refleksija dugog svetla kad prolazim pored velikih znakova...

Nisam probao ali sam citao da je nekima limitirana brzina na 250 km/h sto je mozda tuzno ali mislim da je i dovoljno jer opet vozim gume ciji je index cca 270 ... Ali cu probati prvom prilikom bez kofera :)

Ako imate neka pitanja pucajte :) ali kad bi ste probali malo motor svakako sam skoro 100% siguran da vas nebi ostavi ravnodusnim i da bi ste promenili misljenje... Da da dodam kratko ovo mi je prvi motor sa karsanom i apsolutno nisam primetio nikakvu razliku...doduse mozda minimalno trzanje pri sporoj brzini tipa 10-39kmh ali to hoce i kod jackh R motora ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Kada krenes prema Kosmaju,javi se da svratis kod mene i da lepo uz picence razmenimo misljenja i iskustva o nasim masinama! :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Pročitao sam celu temu sa uživanjem, vrlo lepa i obrazovna tema. :takoje: Do skoro sam imao VTR-a iz ´97-e godine. Nažalost ga prethodni vlasnici nisu održavali a imao je i nekoliko ozbiljnih padova. Nisam preterano upućen u mehaniku tako da oko toga ništa neću komentarisati. Što se tiče ciklistike VTR-a, meni je legao bio kao budali šamar! Imam preko 100kg i visine preko 190cm...kada utonem u ono sedište (i na njemu se kao i na VFR-u "topi" dupe :lol: ) osećao sam se kao na zmaju, ne zato što divljam već zato što sam znao da može kad god mi zatreba, i izvukao me je iz dve delimično kritične situacije. Ja sam se sa tim motorom poklopio u drugoj brzini jer sam najviše vozio po gradu...Zvuk V2 agregata i snaga od nižih obrtaja me je opijala svaki put kad sednem da vozim. Sam izgled motora je atraktivan ali sam se zaljubio onda kada sam prvi put stao pored upaljene mašine i osetio pod nogama kako se tlo trese :lol: VTR mi je ostao u srcu i duši i znam sigurno da ćemo opet "ukrstiti puteve". :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja