Jump to content

Moto Zajednica

Karbon 3D folije

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

E ovako, posto sam sve obaveze zavrsio i sad imam slobodnog vremena da se posvetim sredjivanju motora za sledecu sezonu krenuo sam od kacige koja je kupljena preko kolege sa foruma, dok ne stignu delovi za makinu. Radi se o kacigi Airoh Mathisse rs koja je imala ostecenja uglavnom na prednjem delu oko brade i vizira, razmisljao sam kako bih mogao da saniram taj deo, svasta mi je padalo na pamet, kad ono nadjem u podrumu jedno malo parce karbon folije koje je ostalo od kola, pa rekoh mozda ovo nije losa ideja, tako da sam uradio samo probnu verziju pa da je podelim sa vama i vasa misljenja, znaci folija bi se nalazila na celom prednjem delu brade koji se dize ( flip up ) i na ventilaciji u gornjem delu kacige, mislim da je ova varijanta dobra jer ne moram da je smirglam, farbam i jos sto cuda koji idu uz to a ovako mislim da bi izgledala sasvim pristojno

post-21163-0-26502200-1326291988_thumb.jpg

post-21163-0-15514100-1326292007_thumb.jpg

post-21163-0-29933000-1326292025_thumb.jpg

post-21163-0-44060400-1326292040_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Karbon folija je extra tu nema sta i na sta god da stavis izgleda dobro,e sad ono naj vaznije da je za nas neuke malo veci problem uraditi ovako nesto i to jos na kacigi koja je nemalo okrugla.samim tim karbon folija koja je pravanije jeftina par pogresnih zahvata i mozes kupiti novu kacigu,govorim ovo za one koji bi da presvuku karbonom celu kacigu...

 

 

praticu kako si uradio ovu kacigu bas me zanima....0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Raduje me da ima jos neko ko voli da radi sa folijom.

Ja sam skoro sve crne plastike na motoru oblepio sa folijom . Zasto ? Pa , recimo da zelim da vidim kako ce izgledati kad se sve namontira i sklopi i sto je naj bolje ako mi se nesvidi jednostavno odlepim , sto nebi moglo da sam farbao i smirglao. Plastike nisu grebane ni pobelele nego jednostavno malo promena , sto da ne ! Malo sam imao problema sa lepljenjem na velikoj povrsini sa puno krivina , ipak treba malo da se nauci kung-fu za vece poduhvate , manje i ravne povrsine nisu nikakav problem.

Jednostavno od svih obaveza koje imam nestizem da slikam sta sam radio ali moram i to da obavim, makar gotove radove.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Karbon folija je extra tu nema sta i na sta god da stavis izgleda dobro,e sad ono naj vaznije da je za nas neuke malo veci problem uraditi ovako nesto i to jos na kacigi koja je nemalo okrugla.samim tim karbon folija koja je pravanije jeftina par pogresnih zahvata i mozes kupiti novu kacigu,govorim ovo za one koji bi da presvuku karbonom celu kacigu...

 

 

praticu kako si uradio ovu kacigu bas me zanima....0takoje.gif

 

 

 

Za vece stvari kao kaciga koja je sfernog oblika procenjujem da treba bar 3 para ruku za drzanje tegljenje lepljenje i grejanje folije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto se tice samog rada dvoje je dovoljno, jedan da greje i da razvlaci a drugi da lepi, imam iskustva sa folijom tako da mi ovo nije problem samo da je kvalitetna folija, da nije tanka, sutra cu da je pazarim pa cu da krenem u realizaciju, a sto se tice gresaka u procesu lakse je skinuti nego postaviti, tako da ako neko pogresi ne mora da kupuje nocu kacigu jednostavno krene ispocetka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Kawasaki 450LTD

I ja sam zainteresovan za ovakve radove oko plastika motora, pa me interesuje gde ima da se kupi folija,koja oznaka folije i koliko kosta. Ako neko zna ne bi bilo lose da postavi neki kontakt ili slicno za nas iz unutrasnjosti. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Evo sta sam sa drugarem uradio za jedno sat vremena, sinule su u medju vremenu jos neke ideje tako da projekat nije gotov do kraja :moto3:

Misli da nije lose, plus sto ce da cuva od raznih kamencica, udaraca . . .

post-21163-0-82110000-1326392470_thumb.jpg

post-21163-0-33085900-1326392480_thumb.jpg

post-21163-0-35852000-1326392489_thumb.jpg

post-21163-0-64585100-1326392497_thumb.jpg

post-21163-0-53790200-1326392505_thumb.jpg

post-21163-0-11045900-1326392518_thumb.jpg

post-21163-0-82029200-1326392527_thumb.jpg

post-21163-0-79706600-1326392536_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

I ja sam zainteresovan za ovakve radove oko plastika motora, pa me interesuje gde ima da se kupi folija,koja oznaka folije i koliko kosta. Ako neko zna ne bi bilo lose da postavi neki kontakt ili slicno za nas iz unutrasnjosti. Pozdrav.

 

Folija je mene kostala 1500din. dimenzija 120x30 sto je mnogo, ima da se nadje po buvljacima, bolje opremnjenim auto radnjama . . . sve cto se tice auto kozmetike, ja cu ti poslati ime radnje gde sam ja kupio mislim da salju postom, al kazem moze i jeftinije da se nabavi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Postoji ali nije folija vec pravi karbon ima na youtube-u kako lik upravo sredjuje auspuh sa karonom, pa ga premazume sa gomilom lubrikanata ali mislim da je to ovde tesko naci a i ako se nadje da je preskupo, a sama folija nece dugo izdrzti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

E pa za danas sam zavrsio, mislim da sam uradio dobar deo, ono sto sam planirao nije mi se svidelo pa sam poskidao i malo se nasalio i postvio svima nama dodro poznat logo pa se nadam da se administratori nece ljutiti sto sam ga postavio na vrh cela ;)

Odradio sam i deo koji ide preko auspuha jer jednostavno nisam znao sta cu sa njim, dosta je bio zardjao, ostrugao ga i na njega nabacio foliju pa cemo videti kako izgleda kada se montira.

Ja ga uradio a na Vama je da sudite :Mina:

post-21163-0-37625300-1326412149_thumb.jpg

post-21163-0-38221100-1326412159_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Progeo Evolution

Reko bih oko tri kvadrata i malo da ti ostane

 

To bi bilo extra, ja sam mislio da će mi 4 biti malo . i 2 kvadrata crne plastike u karbon crnu :)

 

Dugo vremena se raspitunjem za folije. U BiH sam "no name" folije mogao nabaviti za 20KM metar dužni sa 1,20m.

 

Sve folije koje nemaju na poleđini ispisano ništa su sumnjivog porijekla. Radio je drugar Pežoa sa njima i nisu loše ispale, koliko će izdržati ostaje da se vidi.

 

Jedne od najboljih folija su HEXIS, one su malo skuplje, karbon oko 20 EU u Sloveniji, obične oko 15-ak eur.

 

Jedna od razlika kineskih i boljih folija su ovo :

, a kod motosikla, zbog većih i oštrijih ivica ovo je vrlo važna stvar.

 

I folije se ne lijepe na temp ispod 15 stepeni bez obzira ako koristiš fen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Lepe se, lepe ... <_<

Osnovna razlika ti je u samom nacinu proizvodnje folije. Tako da se to kasnije vidi u radu . Imas valjane i livene. Livene nemaju kasnije "memoriju" i kad odradish ceo predmet, morash ga "fleshirati" odnosno preci josh jednom vrelim vazduhom. Tad se folija stabilizuje i nece se "povlaciti" Da ne tupim dalje ima tu jos stvari koje se rade kod kvalitetnog presvlacenja predmeta u foliju koje dosta ljudi ne uradi. Ivice se prelaze sa prajmerom i sl....

Inace cena je veca za "cast" folije nego za ekonomic, a to sto mnogima te kineske deluju dobro to je samo spoljni izgled. Ne bi se 3M di noc i ostale toliko prodavale da su folije od 1000 din ok. Nisu lose ali koliko para toliko muzike...

Takodje postoje folije koje imaju mikro kanala i kod kojih je aplikacija "bubble free". NEma mehurica...

Evo upravo lepimo neka auta u carbon i par autobusa u neke sharene radove ,tako da foliju drzimo svaki dan u ruci, pa eto par saveta.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Vidis to za ivice je veoma bitna stavka to sam zaboravio da napomenem, a cena je prilicno, ima jedna radnja u bg-u koja se bavi budzenjem kola oni prodaju tu foliju, srecom poznanik moj je radio u toj radionici i pokazao mi je razliku izmedju tih kineskih od 1000din i njihovih i sam proces postavljanja folije, nebo i zemlja, koji je proizvodjac nemam pojma, uglavnom je reljefna nije ona isarana, ja sam je postavljao ni sam ne znam gde vise cak i na upaljac i do sada se nije pomerila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

slobo javi sta si radio sa folijama, imamo isti motor( reklo bi se ) :) pa me zanima kako ispadne, posto su mi slicne ideje padale na pamet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Progeo Evolution

slobo javi sta si radio sa folijama, imamo isti motor( reklo bi se ) :) pa me zanima kako ispadne, posto su mi slicne ideje padale na pamet..

 

Nema problema, javim svima :)

Naručio sam HEXIS carbon, metar dužni 60 Eu ... ćuti sam pa et :)

A mat boja HEXIS je nova, nisu još poslali distributerima, u NCR u Ljubljani mi rekoše biće krajem februara ili početkom marta kod njih, obične boje su jeftinije od karbona a koliko će biti mat - nemam pojma niti oni znaju!

Zadnja ideja, poslije hiljadu opcija šta i kako- uradiću samo mat plavu što je sad plavo/karbon što je sad crno, klin stajl - bez ijedne naljepnice :))

 

Krenuo sam u ovu jeb* nakon što sam sastrugao platike i hajde da budem "SAM SVOJ MAJSTOR" na kraju izaće me kao dva farbanja ali vjerujem da će ispasti vrh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Poslao sam ti na PP naziv radnje, i kao sto ri rekoh nisu jeftine ali su kvalitetne, ja sam postavljao gde god mi je palo na pamet, cak sam skoro i drugarici stavljao na laptop i po meni izgledaju dosta kvalitetno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Slobodan

 

probaj ovo da nabavish preko EBAy-a

 

ovo bi ja npr lepio na takav motor + neke aplikacije od mat providne da dobije efekat mat /sjaj, mozda hrom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

I ja resio u ove dosadne zimske dane malo da ulepsam motor, plastike malo ispucale i ogrebane pa sam ih prvo ocistio i popravio pukotine zatim neravnine malo sredio sa 1000 i 2000 smirglom i posle par pogledanih klipova na you tubu resio i ja da postavim po prvi put karbon folije evo slicica pre i posle i alata sa kojim sam sve zavrsio.

post-18855-0-83340600-1328135860_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

jel zna neko da li ima mozda hrom/nikl/srebrna folija, kako je ko zove, a da je savitljiva, da mogu da se rade zahtevniji oblici, tipa kao pola jajeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Karbon mnogo lepo izgleda,ja sam kod mene ulepio na skuteru plastiku kod auspuha,i neke delove kacige,burazer na nsr-u blatobran napred,usisnike...Mada postoji problem,a to je sto uskoro postati deo seljo-tuning,jer je vise nego jeftina karbon folija,na limundu 130cmx100cm iznosi oko 1000dinara.

@Fanky svaka cast,lepo si uradio logo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja