BJBikers Forum: ko se razume u klipne kompresore? - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
Page 1 of 1
  • Ova tema je zaključana

ko se razume u klipne kompresore? Oceni temu: -----

#1 User is offline   wice 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 2386
  • Učlanio se: 09-April 07
  • Lokacijaobrenovac
  • Motor:cbr 600f

Napisao 19 September 2007 - 20:07 PM

drugari kao sto naslov kaze,potrebna mi je pomoc nekoga ko se razume u ovu problematiku...poceo sam da pravim kompresor,napravio sam bure od 300 litara i sada jurim kompresor,ali nemam ideju gde da ga nabavim,nasao sam neki dvoklipni kompresor prva petoletka ali mislim da je mali,nema nikakva plocica na njemu tako da neznam koliki je kapacitet,znam precnik i hod klipa,i broj obrtaja dali se na osnovu toga moze izracunati koliko je potrebno da napuni tu bocu na recimo 8 bar?ili ako neko ime neku kompresorsku glavu a da nije previse skupa neka se javi....nisam znao gde da postavim topic pa ga stavih ovde.... :)
0

#2 User is offline   drag 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 790
  • Učlanio se: 03-April 06
  • LokacijaADA

Napisao 20 September 2007 - 11:57 AM

drugari kao sto naslov kaze,potrebna mi je pomoc nekoga ko se razume u ovu problematiku...poceo sam da pravim kompresor,napravio sam bure od 300 litara i sada jurim kompresor,ali nemam ideju gde da ga nabavim,nasao sam neki dvoklipni kompresor prva petoletka ali mislim da je mali,nema nikakva plocica na njemu tako da neznam koliki je kapacitet,znam precnik i hod klipa,i broj obrtaja dali se na osnovu toga moze izracunati koliko je potrebno da napuni tu bocu na recimo 8 bar?ili ako neko ime neku kompresorsku glavu a da nije previse skupa neka se javi....nisam znao gde da postavim topic pa ga stavih ovde.... :)

Suboticu na buvjak mozes da kupis komplet nov kompresor, dvocilindras, oko 80l, za 90 euro.
0

#3 User is offline   sstruja 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 5338
  • Učlanio se: 01-February 07
  • LokacijaStaro Selo
  • Motor:Yamaha XT600

Napisao 20 September 2007 - 14:13 PM

Dobru kompresorsku glavu mozes da kupis za 100inak eura i posle ti treba jos motor i kompresor je gotov. Drugar je skoro kupio glavu za te pare, po preporuci al nije jos uvek sklopio kompresor pa ne znam kako radi da i tebi preporucim...

#4 User is offline   wice 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Lokacijaobrenovac

Napisao 20 September 2007 - 20:10 PM

koliko litara mu je boca?nasao sam neki dvocilindricni ali mi je mali za ovu bocu,mislib da bi bio ok za 100 litara ali ova boca mi je od 300l ,kupio sam sklopku ventile,ostao mi jo jos motor i glava pa da sve to upakujem....mislio sam da uzmem kompresor od autobusa ali mi ne vrsi posao posto on ima centralno mazanje,a meni bi trebala glava koje ima svoj sistem podmazivanja....hajd kada sklopi javi mi ,ako se ne snadjem dotle

0

#5 User is offline   Bole 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 228
  • Učlanio se: 23-March 07
  • LokacijaO_bre_novac

Napisao 21 September 2007 - 15:55 PM

Moj deda se bas dosta razume oko tih majstorija,pravio je i sebi neki kompresor(ali mi se cini da ima pogon na struju),ako hoces  ja mislim da ti moze pomoci.Wice ja sam sa Zabrezja tako da nismo daleko.063/847-86-87
0

#6 User is offline   ts-chopper 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1402
  • Učlanio se: 25-August 07
  • LokacijaNish
  • Motor:MZ-ts 250/1 (custom)

Napisao 22 September 2007 - 20:14 PM

E ljudi, produbite malo temu. I ja sam poceo  da pravim kompresor (100 l) ali mi isto fali glava. Nasao sam manometre, ventile al' glavu nikako.
0

#7 User is offline   Djole 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 373
  • Učlanio se: 13-September 06
  • LokacijaNis

Napisao 23 September 2007 - 15:53 PM

Nadji negde od Dajca.
0

#8 User is offline   wice 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Lokacijaobrenovac

Napisao 23 September 2007 - 21:03 PM

rece mi drugar da ima na bubanj potoku dobar izbor relativno povolno,ali su to uglavnom glave slabijeg kapaciteta....dosta njih koristi od autobusa,mada mi je malo cimanje da pravim karter i da resavam podmazivanje,radije bih kupio glavu koja ima svoje mazanje.....
0

#9 User is offline   Djole 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaNis

Napisao 23 September 2007 - 21:05 PM

Pa ovaj od Dajca ima sopstveno mazanje.
0

#10 User is offline   wice 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Lokacijaobrenovac

Napisao 24 September 2007 - 15:26 PM

dsali je to jedan ili 2 klipa?gde ima da se nabavi?

0

#11 User is offline   Djole 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaNis

Napisao 24 September 2007 - 17:45 PM

1 klip.Pojma nemam, i ja sam trazio duze vreme,pa sam odustao.najbolje ti je da iskoristis neki od kamiona ili autobusa,ali problem je sto uglavnom imaju centralno mazanje.Za ovaj znam sigurno da nema.
0

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users