Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

drugari hocemo li registrovati nase ljute masine,ja eto "nisam stigao"da registrujem skuter po novom zakonu,cuo sam da ce ta prva registracija da kosta oko 6500 din(nova tablica,saobracajna)osiguranje,tehnicki pregled.hocete li kupovati prvu pomoc za skuter?ja odoh da se vozam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ja sam liferovao skuter 50cc i uzeo 200cc jer je mala razlika u registraciji i potrošnji. Kad već mora da se registruje nek' ide kako treba 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

drugari hocemo li registrovati nase ljute masine,ja eto "nisam stigao"da registrujem skuter po novom zakonu,cuo sam da ce ta prva registracija da kosta oko 6500 din(nova tablica,saobracajna)osiguranje,tehnicki pregled.hocete li kupovati prvu pomoc za skuter?ja odoh da se vozam

Citao sam u novinama da prva pomoc nije potrebna za 50 kubika. E sad da li je to istina, ko ce to znati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

ja sam iskoristio danasnji lep dan,lepo sam se provozao.kad sam pre neki dan registrovao auto sluzbenica u MUP-u mi rece da trajno registrovani skuteri moraju ponovo da se registruju a da se jos ne zna dali ce to morati svake godine ili ce opet biti trajno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Jos jednom trajno ko dve dozivotne? Ne bi me cudilo da glavonje pokusaju na tu foru da namame najnizi sloj ucesnika u saobracaju da ostave neki dinar dok im traje mandat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Imam jedno pitanje pa da ne otvaram novu temu jer ipak ima veze sa ovom.

Imam skuter 50 kubika i registrovan je prvi put u martu 2010 god, 2011 u martu je uzeta nova obavezna polisa osiguranja, pa me zanima da li mogu da se vozim sad do marta 2012 (tad mi istice obavezna polisa osiguranja) pa onda kad istekne da idem na tu novu registraciju, il sa ovom polisom koja jos vazi mogu da se slikam?

Hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

pa sad,polisa ti sigurno vazi do marta 2012,ti si to platio za godinu dana i to nebi trebao niko da spori,e sad posto si motor registrovao 2010 znaci da imas staru tablicu i saobracajnu a rok za zamenu je bio cela prosla godina,rekao bih da si polulegalan ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

@micaobr I to sto kazes, al ipak raspitacu se po ovim agencijama sto vrse registraciju da bih bila 100% sigurna.

I jos nesto, ja sam bajkerKA 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

pred novu godinu sam bio u ddor-u i usput ih pitao za registraciju, rekose mi samo da za traktore ne mora, a za skutere jos nije poznato da li je ukinuto, dakle pre jedno 15 dana, danas je vec nepoznato da li ne mora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Registrovao sam skuter 49ccm sve sam prepustio agenciji,čak i po saobraćajnu idu.Cena 7200din.Kažu(što nije provereno)da tablica traje 3god.dok se godišnje plaća teh.pregled,polisa i neke takse,što na kraju košta oko 4000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

ja sam prvi put registrovao mog kineza kad sam ga i kupio 2007 god i ne pada mi na pamet da ga registrujem svake godine!!!

 

nek mi pise kaznu kad me uhvati, necu mu je platiti!

 

brate, da registrujem 49 ccm, mislim stvarno, pa to se nije registrovalo ni za vreme Slobe!!!

 

skuterasi su jako kivni zbog ovoga i koga kod da sam pitao, nece registrovati 49 ccm.

 

tako da necu ni ja!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Jos jednom trajno ko dve dozivotne? Ne bi me cudilo da glavonje pokusaju na tu foru da namame najnizi sloj ucesnika u saobracaju da ostave neki dinar dok im traje mandat.

upravo to i hoće da urade!!!

 

ja im pare ne dam!!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

i ja cekam da vidim sta ce da bude ali koliko vidim da nam nema druge nego da registrujemo,jos nisam video da je to neko uradio(po novim tablicama),svi cekaju prolece ali ja vozim i po zimi(i nije nam neka zima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Jos jednom trajno ko dve dozivotne? Ne bi me cudilo da glavonje pokusaju na tu foru da namame najnizi sloj ucesnika u saobracaju da ostave neki dinar dok im traje mandat.

upravo to i hoće da urade!!!

 

ja im pare ne dam!!!!

 

 

 

 

 

xexex ne dam ni ja prelazim boze zdravlje na vecu kubikazu...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ako kazu da mora onda cemo svi morati, mozemo se buniti koliko hocemo ali cemo na kraju ili registrovati ili placati kazne, drzavni budzet se mora nekako puniti :) P.S.pored Burgmana iz potpisa vozim i Free-a 50ccm po gradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

drugari skuterasi,ja sad odoh u jednu voznju(sa starim tablama),valja se za Bozic preci koji kilometar a o registraciji cu misliti neki drugi put.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Po izjavama većeg broja skuteraša, stare tablice i dalje važe ! Jeste da je velika većina preregistrovala na nove tablice (do 50ccm), ali stare i dalje ostaju na snazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Upravo sam pročitao na drugom forumu, momak je dobio kaznu 3 meseca i 16.000 din. jer se nije preregistrovao na nove tablice :'( Obavezno nove tablice pre nego što krenete u vožnju...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

jel ima negde neki zvanican dokument o tome da se treba registrovati ponovio ili je sve ovo rekla kazala šema..

 

ili ono app ( ako prodje prodje ) tj ko registruje ponovo na nove table nek registruje...

 

 

 

idu izbori nek se ne zezaju ako hoce moj glas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

pa to ti kazem, sve je to rekla kazala...

 

ja nisam nigde video zvanican dokument tj. taj čuveni zakon o registraciji 49 ccm.

 

voleo bi da vidim zvanican papir :)

 

sad sam guglao i sve sami isti i prepisani članci o tome na svim sajtovima.

 

valjda su pustili buvu da vide kako ce narod da reaguje i da vide koliko ljudi će da se upeca!!

 

odakle sirotinja da plati 7.000 din !!! nemaju pare leba da jedu,da plate grejanje i struju...

 

a ne da registruju tomos automatice i apnce..

 

"prema novom pravilniku MUP-a" - tako pise u svim člancima,

 

ja ne znam od kad mup donosi zakone?!

 

za to sluzi skupstina , pa predlog zakona, pa treba da se izglasa zakon, pa pismeno objavi...

 

a ne predlog Mup-a i ajmo od Nove Godine odmah kazne!! ja mislim da ova nova registracija ne pije vode!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

.......jbiga ja sam morao da prevedem skuter na sebe....verovatno je to i bila suština novih tablica,jer je mnogo mopeda,pa se pre par godina desila invazija skutera...Roba koja nije posebno skupa a postala je trend,s njom se dosta trgovalo a retko ko je bio revnosan i prevodio na sebe,radio tehnički,vadio polisu osiguranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja