Jump to content

Moto Zajednica

TARTUFARI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da ne postoji taksa za to. A i otkud on zna sta ja trazim po sumi!?! Problem je kako sam i rekao... Prodaja. Ako hoces da prodajes na ˝belo˝ onda moras da registrujes firmu ili vec nesto za to pa onda placas takse. A ako hoces da prodajes kao sto radi njih 99,9%, bole te brige. Postoje ljudi koji otkupljuju tartufe i plasiraju na trziste. Ne moras da se trudis da ih nalazis, naci ce oni tebe kada provale da se bavis sa tim.

 

E da! Jos jedna bitna stvar kod kera i dresure. OBAVEZNO GA NAUCITI DA NISTA NE UZIMA SA PATOSA, ZEMLJE, PUTA.... DA JEDE. Tartufari su u stanju da ti postave otrov na terenu na kom radis i da ti otruju kera. Dovoljno je ker da samo onjusi otrov i da se otruje ali je daleko lakse resiti problem nego kada ga pojede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: novi beograd

naravno da pre obuke za traganje treba uraditi osnovnu dresuru psa,tj.na naredbe. a obuku za traganje tek poceti sa osam meseci i ona minimum traje devet meseci.naravno posle toga bar svaki drugi dan se radi trenaz sa tragom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve ovo sto ste napisali u vezi dresure pasa da nalaze tartufe ( ili bilo sta drugo ) - se u dresuri naziva " uslovni refleks " i o tome se moze dosta procitati u knjigama o dresuri pasa . Sto se bilo koje dresure tice , uvek je najbolje poceti sa stenetom kad se odvoji od majke, pa malo po malo. Za dresuru se mogu koristiti i muzjaci i zenke, ali su u principu bolje rezultate pokazali muzjaci, jer zenke dva puta godisnje budu u teranju, pa ih malo sta interesuje sem muzjaka, a ako ostanu skotne, pa se ostene - bude dobra pauza i pola naucenog zaborave.

Ovo su neka moja iskustva stecena u radu sa nemackim ovcarima, sa psima za trazenje tartufa nemam iskustva, ali mislim da je princip isti. Valjda sam pomogao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Moguce, moguce... Tartuf raste u simbiozi sa hrastom, bukvom, topolom, vrbom, lesnikom.... E sad razmisli koliko mi imamo ovakvih suma. Ako neceg imamo to su onda ove sume. Cena varira od velicine, boje, kvaliteta... Beli tartuf je najskuplji cak i nekoliko puta vise od crnog. Ali ipak je i velicina bitna (kao i zenama). Svezina, ostecenja.... Ima da se nadje knjiga o tartufima sa slikama i cenama na trzistu.

 

Ma to kada radis sa startufom kao da radis sa drogom. Sve nesto u tajnosti. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve ovo sto ste napisali u vezi dresure pasa da nalaze tartufe ( ili bilo sta drugo ) - se u dresuri naziva " uslovni refleks " i o tome se moze dosta procitati u knjigama o dresuri pasa . Sto se bilo koje dresure tice , uvek je najbolje poceti sa stenetom kad se odvoji od majke, pa malo po malo. Za dresuru se mogu koristiti i muzjaci i zenke, ali su u principu bolje rezultate pokazali muzjaci, jer zenke dva puta godisnje budu u teranju, pa ih malo sta interesuje sem muzjaka, a ako ostanu skotne, pa se ostene - bude dobra pauza i pola naucenog zaborave.

Ovo su neka moja iskustva stecena u radu sa nemackim ovcarima, sa psima za trazenje tartufa nemam iskustva, ali mislim da je princip isti. Valjda sam pomogao .

Tako je! Ni ja nisam neki poznavalac ali znam po nesto. Pa bar i to da podelim kad vec mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

hvala vam momci na savetima,,,budem li ista od ovoga zapoceo,bice te sigurno obavesteni..necu da nista krijem od vas. :care:,ali zdravlje je na prvom mestu i ljubav prema prirodi i zivotinjama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

hvala vam momci na savetima,,,budem li ista od ovoga zapoceo,bice te sigurno obavesteni..necu da nista krijem od vas. :care:,ali zdravlje je na prvom mestu i ljubav prema prirodi i zivotinjama :takoje:

 

E ako tako budes ulazio u sve to sa ljubavlju prema prirodi i zivotinjama uspeh je zagarantovan!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

http://goo.gl/wcqyp , to za kuče kanda nije sasvim tačno, izgleda da može bilo koje.

 

problem je izgleda druge prirode; " Već smo rekli, tok Dunava je idealan za ovaj posao. Problem svih ambicioznih tartufara je u tome što ovu oblast reguliše Uredba o stavljanju pod kontrolu korišćenja i prometa divlje flore i faune, a koju je donelo Ministarstvo za zaštitu životne sredine. To konkretno znači da se svake godine precizno odredi koliko se gljive može izloviti. Ove godine, dozvoljeno je (ukupno na teritoriji Srbije) izvaditi 30 kilograma belog tartufa, 200 kilograma crnog letnjeg i 100 kilograma crnog zimskog. Od 1. do 15. marta Ministarstvo objavi konkurs na koji se mogu prijaviti pravna lica koja su zainteresovana za tartufarenje i sva ona dobijaju delić od ovog kolača. Sve preko toga je krivično delo."

 

edit: http://goo.gl/jA8v9 , veoma zanimljiv prilog o tartufima, u drugom delu

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

http://goo.gl/wcqyp , to za kuče kanda nije sasvim tačno, izgleda da može bilo koje.

 

problem je izgleda druge prirode; " Već smo rekli, tok Dunava je idealan za ovaj posao. Problem svih ambicioznih tartufara je u tome što ovu oblast reguliše Uredba o stavljanju pod kontrolu korišćenja i prometa divlje flore i faune, a koju je donelo Ministarstvo za zaštitu životne sredine. To konkretno znači da se svake godine precizno odredi koliko se gljive može izloviti. Ove godine, dozvoljeno je (ukupno na teritoriji Srbije) izvaditi 30 kilograma belog tartufa, 200 kilograma crnog letnjeg i 100 kilograma crnog zimskog. Od 1. do 15. marta Ministarstvo objavi konkurs na koji se mogu prijaviti pravna lica koja su zainteresovana za tartufarenje i sva ona dobijaju delić od ovog kolača. Sve preko toga je krivično delo."

 

edit: http://goo.gl/jA8v9 , veoma zanimljiv prilog o tartufima, u drugom delu

 

Jebote, pa da li je ovo uopste moguce? Ni zemlju ti vise ne daju da kopas, da nesto slucajno ne pronadjes, i ne daj Boze zaradis pare. Nece ni oni da kopaju, neka propadne, samo da neko slucajno ne uzme kintu, a da nije medju planiranima. Ludilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da je moguće i isti ili slični zakoni postoje u svim zemljama. Taman posla kada bi svako, kako mu se ćefne, iskopavao kamen, profesionalno lovio ribu ili kopao tartufe sa državnih poseda.

 

O korišćenju prirodnih resursa postoje zakoni i kvote i ako te nahvataju nećeš se dobro provesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

mafija,mafija nego sta...kontrolisu alkohol,gorivo,cigarete,drogu i sve ostalo,pa i tartufe bi da oporezuju...ja se obavezujem kod svih prijatelja bajkera,da ukoliko budem nesto uradio i nasao po tom pitanju,,,da cu podeliti sa vama bez PDVa i ostalih poreza,,,,zivi bili pa videli(ali kao medikament,tj,afrodizijak cu da delim prijateljima) :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Možda su ti ovce ili koze bolja opcija?

 

Nije ni to lose. Posle moze da oglasi prodaju presvlaka za sediste za Afriku :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa bar bi imao sigurnu prodaju :jee:

 

Paprikari mnogo volu jamboliju..

kazu uleti ti hladno.. a greje te zimi.. :D

OO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

ma extra,i to imam u vidu,,mada sam psa vec narucio...ma ako nista nebude nalazio,makar ce ovce da cuva...zdravlje na prvom mesku :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naravno da je moguće i isti ili slični zakoni postoje u svim zemljama. Taman posla kada bi svako, kako mu se ćefne, iskopavao kamen, profesionalno lovio ribu ili kopao tartufe sa državnih poseda.

 

O korišćenju prirodnih resursa postoje zakoni i kvote i ako te nahvataju nećeš se dobro provesti.

 

Ma nije samo sa " drzavnih poseda ". Jos pre dvadesetak godina sam cuo da su kaznjavali ljude ( oko kolubare ) koji su kopali ugalj sa svojih njiva ( zaore malo dublje i naleti na ugalj ). Nisu smeli da ga sa svoje njive iskopaju za sebe da se greju zimi, vec su morali da kupuju ogrev. Ima vde ljudi iz tog kraja, pa nek kazu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja