BJBikers Forum: TARTUFARI - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć

Dobrodošli!

Ovde možete oglasiti svoje lične stvari koje želite da prodate, a koje nemaju veze sa motorima. Ako imate nešto što želite da zamenite za motor ili moto opremu, to ovde možete ponuditi. Uredništvo zadržava pravo da bez upozorenja obriše sve neprimerene oglase.

Zabranjeni su svi komercijalni oglasi, tj. oglasi u kojima prodajete novu robu, nudite profesionalne usluge ili rentirate poslovni i stambeni prostor. Ako želite da ponudite nešto forumašima po povlašćenoj ceni, molimo da se obratite Uredništvu za dobijanje saglasnosti za objavljivanje takvog komercijalnog oglasa.
  • 3 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ova tema je zaključana

TARTUFARI

#21 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 224
  • Učlanio se: 16-April 10
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 18:56 PM

Najveca greska je navici psa da mu je hrana tartuf. A to se upravo postize time sto mu stavljas bilo sta sto ima miris tartufa. Kinder jaja u koje stavis beli luk i tartuf ili beli luk koji je stajao u ulju od tartufe, sluzikao igracka. Kada nadje svoju igracku, dobije nagradu. Znaci... Nista sto ima veze sa tartufom ne ide u hranu. Dresura je jednostavna ako volis da radis sa psima i ako ih volis onda sve ide kroz igru. Bilo koji pas moze da trazi tartuf. Isto kao sto svaki pas moze da pronadje eksploziv ili drogu. Mislim da ti je bolje da uzmes nekog psa srednje rase zbog transporta. E sad, valjalo bi da ima kracu dlaku da se ne prlja mnogo, ali aj sad... Da bude zivahan ili kako se kaze... Radni pas. To moras da znas. Ako trazis kera za izlozbu, trazis pozera i kupujes ih od ljudi koji se bave vodjenjem pasa na izlozbe. Radni psi imaju u krvi da stalno trckaraju, nemaju mira, ne drzi ih mesto. Upravo takav tebi treba. Oni mozda ne ispunjavaju one norme koje su potrebne za izlozbe, ali nije te briga. Pogledaj samo lovce... Ako ti je prvi ker sa kojim ces raditi dresuru bilo koje vrste onda uzimas kera koji ima pitomi temperament i koji nije tvrdoglav pa da ti tera inat. A to su ti retriveri. Bilo zlatni ili Labrador, kovrdzavi.... E sad, rasa koja je broj jedan u agilitiju je Border Koli. Na prvih 20 mesta su Borderi, posle idu Labradori, Ovcari... Malo se informisi oko te rase. Ja bih ti njih preporucio. U krvi nije lovac, nego cuvar stada. Ima snage da trci po ceo dan. To je prednost. On mora da radi a ti nabijes prst u uvo i uzivas u prirodi...

Ima jos dosta dosta stvari ali, sve ces to vremenom nauciti. :takoje:
Posted Image
0

#22 User is offline   Lug 

• Drug član
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 2303
  • Učlanio se: 31-October 10
  • LokacijaNBG
  • Motor:SUZUKATI SV650N

Napisao 08 December 2011 - 19:16 PM

zanimljiva tema :Mina:,

još kad je i reč o kerovima!

"Mi zamišljamo društvo jednakih, koji u svojoj sredini ne dozvoljavaju nikakvu prinudu i, iako nema prinude, nimalo se ne bojimo da bi u društvu jednakih postupci pojedinih članova štetni za društvo mogli da dobiju opasne razmere. Društvo slobodnih i jednakih ljudi umeće da se zaštiti od takvih postupaka bolje nego naše moderne države koje nalažu da društvenu moralnost štite policija, špijuni, zatvori (univerziteti kriminala), tamničari, krvnici i sudovi. Ono će prvenstveno moći da predupredi mogućnost protivdruštvenih postupaka."

0

#23 User is offline   mijajlo 

• U prolazu
  • Broj Postova: 40
  • Učlanio se: 26-May 09
  • Lokacijanovi beograd

Napisao 08 December 2011 - 19:19 PM

to je upravo to sto sam pricao,on trazi igracku...
ako imas mogucnosti da biras iz okota onda uzmi onoga koji je razigran pa cak im baci neku lopticu da vidis kojeg najvise ona zanima koji se njoj najvise raduje i tog uzmi.ja bih uzeo labradora dobro su se pokazali kao tragaci a i nisu skupi kao stenci za nase uslove :zvizduk: a najvaznije dok traze nista im ne odvlaci paznju.
0

#24 User is offline   draza 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1798
  • Učlanio se: 24-November 07
  • LokacijaSoko Banja
  • Motor:BABA GROZA

Napisao 08 December 2011 - 20:16 PM

Jeste u pravu ste 100 posto sto se tice dresure psa . Ovako je meni prijatelj pricao da su radili sa njegovim stenetom . E sad ajd reci i ti meni da mi prica iskreno . Niko od njih ko se profesionalno bavi time nece da kaze istinu . Kazem niko jer smo prijatelji od malih nogu a znam da mi je precutao bar 90 posto stvari kada sam ga pitao o tome . Sto se tice ubacivanja u hranu po meni ima smisla . Posle u polju kada namirise nesto na sta je naviko naravno da ce tamo da ide . Sigurno ga nece pojesti i verovatno ce imati po meni neki prirodni vec urodjeni miris tartufa .

Ipak ko je iskusniji u dresuri mozda mu ovo bude smesno ali ja samo prenosim sta su meni rekli . Slikacu sledeci put tog psa pa cu da postavim sliku . Iskreno po meni nije neka odredjena marka ::) .

Evo danas na poslu mi je doso prijatelj koji kupuje psa ali vec izdresiranog da trazi tartufe . Ali kaze i on isto mora da odrzava dresuru sa kinder jajetom kada ne traze i nije sezona . Ovaj mi je malo iskreniji pa kada ga budem ispitao malo vise napisacu sta i kako . Samo znam da je pas iz Novog Sada i da je Bigl onaj sa dugackim usima ako se ne varam da se tako pise . Za cenu psa nije hteo da mi kaze . Ali polako ispitacu ga ja sve jer ipak ne trazite na istom mestu pa da cuti o tome sta i kako .
0

#25 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 20:31 PM

Bigl zecar... Grupa pasa... Cunjavci. To su oni sto cunjaju i njuskaju. Pas koji trazi eksploziv i drogu u stvari trazi svoju igracku koja mirise tako. 100% se ne ubacuje u klopu bilo sta sto ima veze sa tartufom. Vremenom mozes da trazis od psa da trazi bilo sta drugo, i da nema miris tartufa ili droge... Pas jednostavno sazreva, a i ti uz njega. Nece niko nista da govori jer im ulazis u posao. Prokleti! A ne shvataju da u Srbiji ima toliko tartufa da je to cudo. Videcete kroz koju godinu kada pocnu da dolaze stranci da traze. Neces moci vise ni da seres a da ti neki stranac ne kaze Hay!:) Bolje je da sam uzmes stene i radis sa njim. Ostvaricete bolji kontakt i odnos pa ce tako i rad da bude laksi.
Posted Image
0

#26 User is offline   mijajlo 

• U prolazu
  • Lokacijanovi beograd

Napisao 08 December 2011 - 20:36 PM

a na sve to koliko mi se cini treba da platis taksu drzavi da bi mogao da se bavis sa trazenjem tartufa :zdravo:
0

#27 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 20:46 PM

Mislim da ne postoji taksa za to. A i otkud on zna sta ja trazim po sumi!?! Problem je kako sam i rekao... Prodaja. Ako hoces da prodajes na ˝belo˝ onda moras da registrujes firmu ili vec nesto za to pa onda placas takse. A ako hoces da prodajes kao sto radi njih 99,9%, bole te brige. Postoje ljudi koji otkupljuju tartufe i plasiraju na trziste. Ne moras da se trudis da ih nalazis, naci ce oni tebe kada provale da se bavis sa tim.

E da! Jos jedna bitna stvar kod kera i dresure. OBAVEZNO GA NAUCITI DA NISTA NE UZIMA SA PATOSA, ZEMLJE, PUTA.... DA JEDE. Tartufari su u stanju da ti postave otrov na terenu na kom radis i da ti otruju kera. Dovoljno je ker da samo onjusi otrov i da se otruje ali je daleko lakse resiti problem nego kada ga pojede.
Posted Image
0

#28 User is offline   mijajlo 

• U prolazu
  • Lokacijanovi beograd

Napisao 08 December 2011 - 21:15 PM

naravno da pre obuke za traganje treba uraditi osnovnu dresuru psa,tj.na naredbe. a obuku za traganje tek poceti sa osam meseci i ona minimum traje devet meseci.naravno posle toga bar svaki drugi dan se radi trenaz sa tragom.
0

#29 User is offline   štampar 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 3604
  • Učlanio se: 28-May 09
  • LokacijaBanja Koviljača

Napisao 08 December 2011 - 21:21 PM

View PostVanjaBGD, on 08 December 2011 - 20:31 PM, said:

Bigl zecar... Grupa pasa... Cunjavci. To su oni sto cunjaju i njuskaju. Pas koji trazi eksploziv i drogu u stvari trazi svoju igracku koja mirise tako. 100% se ne ubacuje u klopu bilo sta sto ima veze sa tartufom. Vremenom mozes da trazis od psa da trazi bilo sta drugo, i da nema miris tartufa ili droge... Pas jednostavno sazreva, a i ti uz njega. Nece niko nista da govori jer im ulazis u posao. Prokleti! A ne shvataju da u Srbiji ima toliko tartufa da je to cudo. Videcete kroz koju godinu kada pocnu da dolaze stranci da traze. Neces moci vise ni da seres a da ti neki stranac ne kaze Hay!:) Bolje je da sam uzmes stene i radis sa njim. Ostvaricete bolji kontakt i odnos pa ce tako i rad da bude laksi.

Pa jel moguće da ima toliko tartufa?Znam za razne vrste pečurki koje se ovde nalaze,prodaju i jedu ali nisam čuo da tartufe iko i traži??Uglavnom ljudi skupljaju rujnice,mlečnice,vrganje,lisičarke,bukovače...ja to ne jedem jer je bilo slučajeva teških trovanja sa smrtnim ishodom pa sam tako naučio da se pečurkama otruju samo oni koji su ''dobri poznavaoci'',mi koji se ''ne razumemo u pečurke'' ne jedemo to pa ne možemo ni da pogrešimo...
(Jedem samo šampinjone :D)
A tartuf je čujem,toliko skup da se zavrti čoveku u glavi??
0

#30 User is offline   drumskalisica 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 6633
  • Učlanio se: 10-June 08
  • LokacijaNovi Sad, Srbija
  • Motor:Suzuki GS 400, MZ ETZ 150, Piaggio Zip, Tomos Targa, Jawa 90 Roadster , Honda XL 250 R

Napisao 08 December 2011 - 21:31 PM

Sve ovo sto ste napisali u vezi dresure pasa da nalaze tartufe ( ili bilo sta drugo ) - se u dresuri naziva " uslovni refleks " i o tome se moze dosta procitati u knjigama o dresuri pasa . Sto se bilo koje dresure tice , uvek je najbolje poceti sa stenetom kad se odvoji od majke, pa malo po malo. Za dresuru se mogu koristiti i muzjaci i zenke, ali su u principu bolje rezultate pokazali muzjaci, jer zenke dva puta godisnje budu u teranju, pa ih malo sta interesuje sem muzjaka, a ako ostanu skotne, pa se ostene - bude dobra pauza i pola naucenog zaborave.
Ovo su neka moja iskustva stecena u radu sa nemackim ovcarima, sa psima za trazenje tartufa nemam iskustva, ali mislim da je princip isti. Valjda sam pomogao .
Dok curi - dobro je, znaci da ima ulja !
  Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
Posted Image
0

#31 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 21:40 PM

Moguce, moguce... Tartuf raste u simbiozi sa hrastom, bukvom, topolom, vrbom, lesnikom.... E sad razmisli koliko mi imamo ovakvih suma. Ako neceg imamo to su onda ove sume. Cena varira od velicine, boje, kvaliteta... Beli tartuf je najskuplji cak i nekoliko puta vise od crnog. Ali ipak je i velicina bitna (kao i zenama). Svezina, ostecenja.... Ima da se nadje knjiga o tartufima sa slikama i cenama na trzistu.

Ma to kada radis sa startufom kao da radis sa drogom. Sve nesto u tajnosti. <_<
Posted Image
0

#32 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 21:43 PM

View Postdrumskalisica, on 08 December 2011 - 21:31 PM, said:

Sve ovo sto ste napisali u vezi dresure pasa da nalaze tartufe ( ili bilo sta drugo ) - se u dresuri naziva " uslovni refleks " i o tome se moze dosta procitati u knjigama o dresuri pasa . Sto se bilo koje dresure tice , uvek je najbolje poceti sa stenetom kad se odvoji od majke, pa malo po malo. Za dresuru se mogu koristiti i muzjaci i zenke, ali su u principu bolje rezultate pokazali muzjaci, jer zenke dva puta godisnje budu u teranju, pa ih malo sta interesuje sem muzjaka, a ako ostanu skotne, pa se ostene - bude dobra pauza i pola naucenog zaborave.
Ovo su neka moja iskustva stecena u radu sa nemackim ovcarima, sa psima za trazenje tartufa nemam iskustva, ali mislim da je princip isti. Valjda sam pomogao .

Tako je! Ni ja nisam neki poznavalac ali znam po nesto. Pa bar i to da podelim kad vec mogu.
Posted Image
0

#33 User is offline   ANTIC GM 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 658
  • Učlanio se: 28-April 08
  • Lokacijacacak prislonica g.milanovac
  • Motor:xj650

Napisao 08 December 2011 - 22:17 PM

hvala vam momci na savetima,,,budem li ista od ovoga zapoceo,bice te sigurno obavesteni..necu da nista krijem od vas. :care:,ali zdravlje je na prvom mestu i ljubav prema prirodi i zivotinjama :takoje:
antoneli
0

#34 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 08 December 2011 - 22:39 PM

View PostANTIC GM, on 08 December 2011 - 22:17 PM, said:

hvala vam momci na savetima,,,budem li ista od ovoga zapoceo,bice te sigurno obavesteni..necu da nista krijem od vas. :care:,ali zdravlje je na prvom mestu i ljubav prema prirodi i zivotinjama :takoje:

E ako tako budes ulazio u sve to sa ljubavlju prema prirodi i zivotinjama uspeh je zagarantovan!!! :takoje:
Posted Image
0

#35 User is offline   tindirbp 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1584
  • Učlanio se: 25-September 09
  • LokacijaBacka Palanka
  • Motor:transalp 600

Napisao 09 December 2011 - 00:36 AM

View PosturosST, on 08 December 2011 - 02:16 AM, said:

Pas koji se najcesce koristi za trazenje tartufa je lagoto romanjolo, dooosta skup dzukac Posted Image Lagotto Romagnolo

vidis,a ja sve mislim baset...pa dobro klempave usi ima jbg...:D
Rodjen ko vrlo mlad
0

#36 User is offline   Lug 

• Drug član
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 2303
  • Učlanio se: 31-October 10
  • LokacijaNBG
  • Motor:SUZUKATI SV650N

Napisao 12 December 2011 - 15:35 PM

http://goo.gl/wcqyp , to za kuče kanda nije sasvim tačno, izgleda da može bilo koje.

problem je izgleda druge prirode; " Već smo rekli, tok Dunava je idealan za ovaj posao. Problem svih ambicioznih tartufara je u tome što ovu oblast reguliše Uredba o stavljanju pod kontrolu korišćenja i prometa divlje flore i faune, a koju je donelo Ministarstvo za zaštitu životne sredine. To konkretno znači da se svake godine precizno odredi koliko se gljive može izloviti. Ove godine, dozvoljeno je (ukupno na teritoriji Srbije) izvaditi 30 kilograma belog tartufa, 200 kilograma crnog letnjeg i 100 kilograma crnog zimskog. Od 1. do 15. marta Ministarstvo objavi konkurs na koji se mogu prijaviti pravna lica koja su zainteresovana za tartufarenje i sva ona dobijaju delić od ovog kolača. Sve preko toga je krivično delo."

edit: http://goo.gl/jA8v9 , veoma zanimljiv prilog o tartufima, u drugom delu

"Mi zamišljamo društvo jednakih, koji u svojoj sredini ne dozvoljavaju nikakvu prinudu i, iako nema prinude, nimalo se ne bojimo da bi u društvu jednakih postupci pojedinih članova štetni za društvo mogli da dobiju opasne razmere. Društvo slobodnih i jednakih ljudi umeće da se zaštiti od takvih postupaka bolje nego naše moderne države koje nalažu da društvenu moralnost štite policija, špijuni, zatvori (univerziteti kriminala), tamničari, krvnici i sudovi. Ono će prvenstveno moći da predupredi mogućnost protivdruštvenih postupaka."

1

#37 User is offline   ANTIC GM 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 658
  • Učlanio se: 28-April 08
  • Lokacijacacak prislonica g.milanovac
  • Motor:xj650

Napisao 12 December 2011 - 16:57 PM

svaka cast za tu informaciju...idem dalje... :moto3:
antoneli
0

#38 User is offline   Djurkan 

• nemacki nemkasti janjicar iz svabije
  • Pip
  • Broj Postova: 238
  • Učlanio se: 18-September 10
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Yamaha YBR 125

Napisao 12 December 2011 - 17:57 PM

View PostLug, on 12 December 2011 - 15:35 PM, said:

http://goo.gl/wcqyp , to za kuče kanda nije sasvim tačno, izgleda da može bilo koje.

problem je izgleda druge prirode; " Već smo rekli, tok Dunava je idealan za ovaj posao. Problem svih ambicioznih tartufara je u tome što ovu oblast reguliše Uredba o stavljanju pod kontrolu korišćenja i prometa divlje flore i faune, a koju je donelo Ministarstvo za zaštitu životne sredine. To konkretno znači da se svake godine precizno odredi koliko se gljive može izloviti. Ove godine, dozvoljeno je (ukupno na teritoriji Srbije) izvaditi 30 kilograma belog tartufa, 200 kilograma crnog letnjeg i 100 kilograma crnog zimskog. Od 1. do 15. marta Ministarstvo objavi konkurs na koji se mogu prijaviti pravna lica koja su zainteresovana za tartufarenje i sva ona dobijaju delić od ovog kolača. Sve preko toga je krivično delo."

edit: http://goo.gl/jA8v9 , veoma zanimljiv prilog o tartufima, u drugom delu

Jebote, pa da li je ovo uopste moguce? Ni zemlju ti vise ne daju da kopas, da nesto slucajno ne pronadjes, i ne daj Boze zaradis pare. Nece ni oni da kopaju, neka propadne, samo da neko slucajno ne uzme kintu, a da nije medju planiranima. Ludilo.
idi bre u tu tvoju svabiju pa tamo na nekom forumu ofuj ljudim oglase i kudi pojedine marke motora.Ili si tamo pravi nemacki janjicar pa si sav nemkast?
0

#39 User is offline   Arakis 

• Svakom po zasluzi
  • View gallery
  • Grupa: Administratori
  • Broj Postova: 15268
  • Učlanio se: 06-June 08
  • LokacijaNBGD - KN04ET
  • Motor:Honda Transalp, plavi, za dečake

Napisao 12 December 2011 - 19:05 PM

Naravno da je moguće i isti ili slični zakoni postoje u svim zemljama. Taman posla kada bi svako, kako mu se ćefne, iskopavao kamen, profesionalno lovio ribu ili kopao tartufe sa državnih poseda.

O korišćenju prirodnih resursa postoje zakoni i kvote i ako te nahvataju nećeš se dobro provesti.

#40 User is offline   VanjaBGD 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 12 December 2011 - 19:08 PM

Jojjj! Crna ekonomija, aj i siva su majka! :)
Posted Image
0

• 3 strana +
  • 1
  • 2
  • 3

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users