Jump to content

Moto Zajednica

Anketa

Vikend voznje  

252 članova je glasalo

  1. 1. Gde bi ste zeleli na vikend voznju?

    • Dunavska tura
      113
    • Tara
      97
    • Vlasinsko jezero
      65
    • Golija
      52
    • Resava
      34
    • Djavolja varos
      81
    • Uvac, Sopotnica
      77
    • Nesto van spiska (navesti u odgovoru sta)
      16
  2. 2. Gde bi ste zeleli na jednodnevni izlet?

    • Valjevski manastiri
      88
    • Sremske karlovce
      56
    • Deliblatska pescara - Vrsac
      76
    • Vracevsnica
      36
    • Banja Koviljaca, Stanisici, Bijeljina
      99
    • Nesto van spiska (navesti u odgovoru sta)
      28
  3. 3. Da li volite kampovanje i spavanje u satoru?

    • Da
      179
    • Ne
      73


Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U okviru priprema za sledecu sezonu zanima nas kakve su vase zelje: da li ste zainteresovani za ucesce u Vikend voznjama ili izletima. Zanima nas i da li vam smeta spavanje u satoru - na osnovu ovih odgovora se mogu organizovati brojne zanimljive voznje na kojima nema uslova za spavanje pod cvrstim krovom.

 

Nadam se da vam nece biti tesko da iskreno odgovorite na postavljena pitanja. Verovatno ce mnogi imati predloge van ponudjenih, pa vas molim da u odgovoru upisete koja bi vam destinacija bila zanimljiva.

 

Za opise destinacija ponudjenih u glasanju pogledajte ovde:

 

http://forum.bjbiker...-vikend-voznje/

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

- spavanje u šatoru nije problem

- svaka destinacija je dobra destinacija

- najvolela bih da prosečna putna brzina bude <80km/h sa što češćim stajanjima na zanimljivim mestima zbog fotografisanja

- odlično bi bilo kada bi ruta bila unapred zacrtana sa preciziranim mestima za kafenisanje i odmor tako da, ako odlutamo ili zastanemo (zbog fotografisanja), možemo da pronađemo ekipu na nekom od odmorišta

- bilo bi fino da se unapred zna da li se vožnja organizuje zbog vozanja ili zbog uživanja u prirodi pa da se na osnovu toga i okupe ljudi

(npr. mi smo prošle godine od beograda do raške preko ivanjice i golije putovali 12h.)

 

inače, sve može 1oda.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

-Prosecna brzina i jeste takva, a i dosta se cesto staje - ima opet onih koji ne vole stajanja (pogledati komentare posle voznje na Vlasinsko jezero ("bila je jedna kafana kod koje nismo stali").

 

-Ruta je uvek precizno zacrtana, mozda i previse precizno :) (Opet pogledati bilo koji uvodni post za obavljene Vikend voznje)

 

-Ja nisam nikad organizovao voznju radi voznje (opet pogledati... bla-bla)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ima veterana koji su X puta prošli sve staze i bogaze po srbiji pa im ambijent nije nepoznat i ja potpuno kapiram zašto ih ispunjava peglanje....

ja sam pešter prošla zilion puta kao dete jer to je bila ruta mog oca od prijepolja gde je njegova familija do vranovine gde je mamina familija, ali je doživljaj na motoru bio kompletno nov i neuporediv po intenzitetu sa svim onim vožnjama u kolima. žao mi je što tada nismo poneli šator i samo na tom potezu ostali par dana. da budem tu i u zoru i smiraj dana i po vedrom danu a i kad se okupe kumulusi.... što se mene tiče nikad nije presporo :)

obavezno ćemo ponoviti tu vožnjicu i bilo bi lepo ako bi bilo i u društvu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ja se ne slažem u potpunosti što se tiče brzine kretanja i stajanja. Ok, uglavnom se i izdvoje različite grupe vozača, ali ja lično volim da neko relativno duže vreme zaista vozim. I pritom mislim da stvarno vozim, što u mom slučaju povlači malo veću prosečnu brzinu.

Mada, volim i jedno i drugo, tako da je kul praviti grupe a i ovaj predlog da se unapred kaže da li da se kreće motorom ili biciklom :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Dobra ideja. 0takoje.gif

Mislim da su zbog karakteristika naseg "prevoznog sredstva" pogodnije rute koje imaju vise krivina moto2.gif1lol.gif.

 

- Nikad nisam voleo sator.

- Sto se tice tempa, stajanja itd.:

a) Mozda ne bi bilo lose da se u startu ljudi opredele za grupu u kojoj bi vozili (sporiju sa vise stajanja ili onu gde je teziste vise na voznji tj. gde se deonica prelazi sa manje stajanja) i da obe grupe budu podjednako tretirane od strane organizatora.

b) Ukoliko bi to sa 2 (ili vise) grupe bilo suvise komplikovano, mogao bi se naci neki balans (izmedju gore navedenog), pa da se svi toga pridrzavaju. Pa, ko voli, nek izvoli. Ko nece, neka vozi u sopstvenoj reziji. Ne moze se svima ugoditi.

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Trazenje kompromisa izmedju "brze" i "spore" grupe znaci da nece biti brze voznje i da nece biti stajanja. To ne odgovara. Jednostavno na pocetku teme predloga organizator napise uslove za organizovanje voznje (ne preko 80kmh i stajemo svuda) pa se prijavi ko hoce. Brzi i spori u istoj grupi su losa kombinacija i uvek je jedna grupa nezadovoljna.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Zeče, nisi shvatio.

 

Ako ruta ima npr. 5 stajanki, napravi se tako da jedna etapa (sa najboljim putem) bude nešto duža. Svi se vozamo i uživamo u ovim drugim, ali za tu etapu se prosto podelimo u dve grupe i ovi brži opeglaju kako hoće. Na kraju se svi nađemo na stajanci i svi zadovoljni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

U principu sam slobodan jedan vikend mesecno, tako da ruta moze bilo koja. Medjutim za spavanje u satoru, bas nisam siguran(a i nemam kamp opremu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja nisam znao koju destinaciju da cekiram, posto mi je sve jedno. Bitno mi je da se provozam i provedem sa dobrim ljudima, a gde - manje mi je bitno. :moto3: Vise sam video Amerike nego Srbije :neznam:

Jedva cekam 2012-u, valjda ce biti vise BJB voznji. :Mina:

P.S. : kad ce da pocne prijavljivanje za BJB reli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5688 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svejedno mi je gde se ide ako ne moram više od 550 - 600 km da vozim na dan. Dosta sam toga obišao po Srbiji ali kad se ide organizovano uživam u vožnji u grupi i druženju sa kolegama pa su mi često važnija ćaskanja i zezanja na pauzama nego sama destinacija. Meni je važno da se ide a gde se ide - bole me uvo... Podržavam predlog o podeli na dve grupe pa da svako vozi kako mu odgovara.

 

Kamp opremu nemam a i nisam neki komforista - za spavanje ću se uvek snaći. Volim da uživam u vožnji i predelima koje prođem. Jurcanje me ne zanima (nemam ni motor za to) a vozio sam se često sa mnogo jačim motorima i nikad nisam kasnio za njima, osim na auto putu...

 

DakleM - ako sam slobodan - ETO ME a gde se ide - nebitno. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Koliko ja vidim u 2011 je bila smo 1 bjb vikend vožnja???? que passa?

 

Bilo je, istini za volju, dve (1 jednodnevna i 1 vikend) BJB voznje + Reli. Naravno, razumem(o) tvoju poentu...

 

To (dve voznje + Reli) i jeste i nije malo. Bila je ovo teska godina velikoj vecini ljudi. I finansijski i u svakom pogledu.

 

Ipak, iako ni vreme ispred nas ne obecava previse olaksanja, sledece godine planiramo vise raznovrsnih voznji. Neke ce biti za ljude sa manje, a bice i voznji za ljude sa vise iskustva (pojacana kilometraza i skroz drugi koncept i sklop puteva i destinacija). Bice i dvodnevnih i jednodnevnih voznji, mozda i jedna trodnevna. Bice i vise prirode i vise kilometara za one koji to vole. Ideja je da napravimo pravi mali moto meni, sa koga ce svako moci da uzme ono sto mu prija, u meri koja mu prija. Naravno, apsolutno izvesno ce biti ponovo i Relija 2012.

 

Jer, ipak je jedna od najvecih upotrebnih vrednosti ove nase moto zajednice da se ljudi upoznaju i VOZE zajedno.

 

Smisao ovakvih tema je da ne smislja nas nekoliko toplu vodu, nego da iz najraznovrsnijih predloga i misljenja izvucemo neku crvenu nit i napravimo provod koji svima u nekom pogledu odgovara. Mislim, pravimo ove voznje za sebe, pa je red i da svi sto vise u tome uzivamo...

 

:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Što se tiče putne brzine..uklapam se kako god..volim brz tempo, ali nemam problem sa vožnjom u koloni.

 

Kampovanje je skroz OK, imam kamp opremu, ali ne preferiram kampovanje po hladnom i kišovitom vremenu, i uvek bih izabrao krevet umesto dušeka na naduvavanje.

 

Za vikend vožnju..predložio bih Jokino vrelo (Mačkat),Šargan,Sirogojno (etno selo), Zlatibor / Zlatarsko jezero, Zlatar , II dan kao jednu relaciju koja može u zavisnosti od prihvaćenih mesta trajati i dva , kao i tri dana, pa čak i dva izleta , a Kopaonik sa okolinom kao drugu relaciju.

 

Za jednodnevnu vožnju predlažem za opcije, Homolje, Srebrno jezero, Kosmaj, Frušku goru i obavezno Ždrelo sa termalnim baznima kod Petrovca na Mlavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

 

Ideja je da napravimo pravi mali moto meni, sa koga ce svako moci da uzme ono sto mu prija, u meri koja mu prija.

 

:moto3:

 

Apsolutno podrzavam. Nemoguce je organizovati voznju koja ce apsolutno svima odgovarati u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Bitno je da neko svali na sebe teret organizacije i da ideju izloži na forumu, ako je srž svega ovoga druženje i uživanje, cenim da uloženi trud neće proći ne zapaženo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

ja nisam ništa obeležio ,nisam zato što sam u Baru C.G. pa ne mogu da se vozim sa vama a to bih voleo ali ću gledati da vam se pridružim kad god to bude moguće. a što sebrzine tiče neka svako izabere šta mu godi . ja sam spreman za svaku opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kojekude braćo bajkeri! S'obzirom da se nisam ove godine upisao u ekipu, dogodine kao što rekoh kojekude. Brzo, sporo, daleko, blizu dan, dva ili tri, na vr' čuke ili pored jezera, u šatoru pod vedrim nebom ili u krevetu sa dve cice sve će mi odgovarati tako da se uzdam u organizaciju iskusnih kolega! pozdrav i kad ono beše stiže proleće u januaru?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Drugari ja sam od skoro na forumu i sutra idem na prvu BJB vožnj (Obedska Bara Fruška Gora). Ovaj moto meni mi se dopada iz razloga što nismo svi isti neko voli šator neko hotel neko brzo neko polako meni generalno ne smeta ništa ako je sve dobro organizovano naj bitnije je da se družimo i vozimo.

Što se tiče vikend vožnji hteo bi da predložim da lagano možemo da se provozamo do naših bivših republika, ima dosta lepih mesta, navešću nekoiko Dvorovi na Uni, Jahorina, mnogi od nas bi ponovo želelil da vide Baš Čaršiju, Manastir Ostrog, Plitvička Jezera i još dosta toga.

Izleti mogu biti zanimljivi na obalama reka i jezera npr: Markovačko Jezero, Borkovačko Jezero, ko je za kraću vožnju i više druženja imamo naš plavi Duanv i Savu postoje odlične lokacije za roštilanje, kuvanje kotlića, pečenje ribe ili okretanje neke četvoro nožne životinje na ražnju sve je bližu asvalta tako da nabavka hrane i pića ne predstavlja problem pa i ako nešto zafali ili se zaboravi :lud:

Iskreno rečeno posle duže pauze ponovo vozim motor tako da jedva čekam sledeću sezonu koju plniram u punom duhu na dva točka :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja