Jump to content

Moto Zajednica

Gume za čoppere, kruzere

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

Pokušao sam da nađem nešto na ovu temu na forumu, ali nisam uspeo, ali pošto treba da menjam gume na hondi shadow 750, bilo bi zgodno čuti neka iskustva.

 

Da počnem ja prvi:

 

Imao sam dunlop gume na motoru, i bio sam zadovoljan sa njima, dobro su se ponašale i na suvom i na mokrom (tu moram da napomenem da ne divljam na putu, ipak sam čoperas, i da nemam osnove upoređivanja, pošto su ovo fabričke gume). Prešao sam neverovatnh 21 000 km-ara sa ovim gumama! Međutim čitajući neke strane forume čini mi se da noviji model dunlopovih guma za kruzere (D 404) nije ni pola toliko uspešna.

 

Šta savetujete?

Koja su iskustva?

Šta i gde kupiti?

 

Dimenzije na mom motoru su: 150/80-15 i 110/80-19.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja sam proslu sezonu vozio dunlop 404 (180/70-15)... Sto se tice drzanja na putu u svim uslovima je odlicna. Ali posto je previse mekana posle 10000 je nestala sredina nacisto. Sto je po meni realna kilometraza za gumu. Sada sam uzeo Metzeler ME 880 Marathon koja je znatno tvrdja od dunlopa presao sam sa njom nekih 5000km i lepo se pokazala makar u mom slucaju i manje se izlizala nego dunlop na istoj kilometrazi...

 

Cuo sam da se pojavila neka nova serija dunlopa koja je odradjena sa tvrdjom sredinom(zbog toga sto se desava) a ivice su ostale isto tako mekane kao pre. Nisam se raspitivao kako se zove taj model, ako neko zna nek mi javi rado bih je probao sledece sezone ?! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

Isto sam čitao za D404 na ostalim forumima, guma odličnih osobina, ali se jako brzo troši. Ali su i ove gume što sam do sada koristio (isto dunlop), bile OK, bar ja nisam imao nikakvih primedbi, a trajale su duplo toliko. Kod nas nigde nisam video ovu varijantu, a možda su i stariji model, vrag će ga znati. Da budem iskren, i ja sam razmišljao o CONTINENTAL gumama, prvenstveno zbog cene, ali nisam se još detaljno raspitao. Mislim da će pre kupovine pasti detaljno istraživanje tržišta, ali volim čuti iskustvo vozača pre nego se odlučim, jer ipak je to najbitnije.

 

Baš ću da vidim u Markosu, imaju li išta za kruzere osim D404, mada na sajtu nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

I mi smo imali na motoru Dunlop D404 i veoma brzo se sredina zadnje gume izlizala pa smo ih zamenili modelom Bridgestone G721 i G702-cena im je bila oko 300evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

Topla preporuka sto se tice Continental-a! Na ranijim motorima sam vozio sve i svasta( od kineskih, preko Metzeler-a do Dunlop-a), a onda sam pazario Continental Millestone i odusevio se! Gume veoma brzo dostizu " radnu" temperaturu, vrlo dobro drze putanju i ne trose se tako brzo kao D-404 i cenovno su prihvatljivije sirim narodnim masama. Definitivno i u sledecem izvlacenju ce biti one.

 

p.s. U pitanju su gume za Intrudera 800. Uostalom taj motor se nalazi kod Blue rider-a( sa foruma) pa nek vam i on da info iz prve ruke ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

:aha:

Evo, baš sam prekjuče bio u MOTOBOX-u, i imaju CONTINENTAL gume na lageru, rekao sam im da stave u stranu, najkasnije u subotu idem do Novog Sada, pa ću odmah nositi točkove, i ujedno ću do vulkanizera na montažu i balansiranje.

 

Malo sam se raspitivao oko cene i kvaliteta i čini mi se kao najbolji izbor.

Radi se o Continental Milestone CM2, odn. CM1 gumama, dimenzije nisu baš iste kao što su bile prethodne gume:

-napred: 110/90-19 (umesto 110/80-19)

-nazad: 170/80-15 (umesto 160/80-15)

, ali mislim da je ovo mala razlika, i da neće mnogo uticati na vožnju, a kako sam gledao ima dosta mesta, i mogu fizički da stanu.

A cena sa popustom od 17 500 din, za obe gume, je sasvim prihvatljiva, iste gume u Segedinu mi nude za nekh 240 evra.

 

Zamalo da kupim gume u Segedinu, radilo se o Heidenau gumama, a cena bi bila oko 160evra za obe. Međutim, pojma nemam kakve su to gume, mada se proizvode u Nemačkoj, i po internetu ih hvale, ali ko zna koji im je vek trajanja...

 

Znači dilema rešena, još da bude malo sunca i slobodnog vremena, pa da vam pišem o iskustvima.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Original su bile Dunlop 404. Istrošile se posle 11.500 kilometara (još 2 milimetara profila). Stavio opet Dunlop, sada WWW, bele). Držale su 13.000 kilometara. Jučer stavio Continental Milestone2. Valjda če trajati malo više kilometara. Prvi osečaj na hladnom asfaltu dobar, suvereno u krivinu, zadnji deo stabilan.

A, da... original dimenzija je 180/70x15, posle sam stavio 170/80x15, pošto gume sa belim side wallom nije bilo u original dimenziji. Imam osječaj, da 170/80 bolje ide u zavoj, nego original 180/70... Na oko ne vidi se neka razlika u širini, a i kad preračunaš, nije razlike u visini... Cena Dunlopa i Continentala su iste -135 evra za zadnju, sa montažom. Prednja, Dunlop 130/90x16, bila je cena 115 evra sa montažom. Zanimljivo, prednja se istrošila prije, nego stražnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja