Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 1000 2012.

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Čitao sam da je agregat jako dobar i izdržljiv (Versys 650), ali dizajn je katastrofa!0stabre.gif

Verujem da će i ovaj agregat biti istog kvaliteta, ali opet taj dizajn...1hmm.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na prvi pogled - bas mi se dopada! Nadam se da je koncepcija slicna kao na "malom" Versusu. U stvari, voleo bih da je ovo postojeci Versus povecan u svim pravcima. Narocito mi se dopada sto ima kofere! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

S' obzirom da je ovo segment trzista koji jos uvek pomalo funkcionise,konacno se i u Kawi setili da naprave...pa nazovimo ga Enduro...samo nisam bas siguran.Vise mu ovo dodje kao Touring enduro :zbunjen: .Ispravite me,ali ja se nesto ne secam da postoji enduro sa 4 cilindra (redno).Pojavljuju se sada tako te ukrstene verzije,Cross-ovo,Cross-ono,pa je ovo valjda Kawina vizija kako bi to trebalo da izgleda.

Citao sam te neke prve najave.Nema nekih posebnih podataka,ali se pominje ABS kao standard i kontrola proklizavanja.Istina je da ce agregat biti od Z1000(sx) ali se ne pominje ni snaga,ni obr.moment.Snage mu sigurno nece faliti,cim su mu roknuli i kontrolu proklizavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma kakav crni enduro...vise ce cini mi se vuci na neku z1000 "rodjak sa sela" varijantu, ili u prevodu udobnija i slabija varijanta za losije puteve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

S' obzirom da je ovo segment trzista koji jos uvek pomalo funkcionise,konacno se i u Kawi setili da naprave...pa nazovimo ga Enduro...samo nisam bas siguran.Vise mu ovo dodje kao Touring enduro :zbunjen: .Ispravite me,ali ja se nesto ne secam da postoji enduro sa 4 cilindra (redno).Pojavljuju se sada tako te ukrstene verzije,Cross-ovo,Cross-ono,pa je ovo valjda Kawina vizija kako bi to trebalo da izgleda.

Citao sam te neke prve najave.Nema nekih posebnih podataka,ali se pominje ABS kao standard i kontrola proklizavanja.Istina je da ce agregat biti od Z1000(sx) ali se ne pominje ni snaga,ni obr.moment.Snage mu sigurno nece faliti,cim su mu roknuli i kontrolu proklizavanja

Mislim da svi lagano prelaze na enduro ramove i jače agregate... Odnosno plan je da sport touring postane udobniji.. Pa eto i neke nove međuklase..

Ne znam samo da li će agregat dobro potezati iz malih obrtaja, kao dvocilindraš, ili če klasično morati da se vrti na više obrtaja da bi motor skočio na zatezanje gasa... Ako mora da se vrti kao klasični 4- cilindraš onda je njesra i promašen slučaj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Stvarno preteruju... Kawsaki je brzi ,udobniji, manje trosi ,jeftiniji itd.GS-ove prednosi su duple noge, kardan i imidz.

 

 

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid659647496001?bckey=AQ~~,AAAAACpucs4~,5yiJMioiLZCB2ZneOGWhq-K3i6acCpxX&bctid=1401250392001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

pa ne vidim da preteruju puno, lepo je rekao na kraju ako ste pametni uzecete Versysa 1oda.gif

 

Da, da, ali prethodno: "ako nemate para za GS-a" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

pa ne vidim da preteruju puno, lepo je rekao na kraju ako ste pametni uzecete Versysa 1oda.gif

 

Da, da, ali prethodno: "ako nemate para za GS-a" :)

Ne kupuju oni motore kao mi za keshinu, a razlika u mesecnoj rati je verovatno reda velicine par kutija cigareta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam juce narucio Kawasaki versys 1000, cijena 10700 eura. Kada bi narucivao Gs sa svom elektronikom koju ima Versys u standardu cijena bi bila 15000-16000 eura. A 5000 eura razlike nije mala stvar. S obzirom da ja nemam offroad ambicije mislim da je to prelevelika razlika u ondosu ulozeno-dobijeno.

Za tih 5000 eura razlike mogu putovati Evropom sledecih par sezona.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Logicno razmisljanje, obzirom da se svi hvale malim Versysom

mislim da je hiljadarka pun pogodak! Jedva cekam da cujem

prve utiske od buducih vlasnika pa da ga uvrstim na listu zelja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam juce narucio Kawasaki versys 1000, cijena 10700 eura. Kada bi narucivao Gs sa svom elektronikom koju ima Versys u standardu cijena bi bila 15000-16000 eura. A 5000 eura razlike nije mala stvar. S obzirom da ja nemam offroad ambicije mislim da je to prelevelika razlika u ondosu ulozeno-dobijeno.

Za tih 5000 eura razlike mogu putovati Evropom sledecih par sezona.

 

Nadam se da ces nas detaljno izvestavati o toku nabavke i samom preuzimanju. Puuuno slika i utisci sa prvih voznji se podrazumevaju! Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam imao malog versysa sa kojim sam presao 44000km bez ikakvih kvarova i problema. Osim redovnih servisa i guma nisam imao nikakvih ulaganja. Zato sam i isao ovom logikom. U versysu 1000 je provjerena masina iz z1000 tako da ni tu nebi trebalo biti nekih iznenadjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja