Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Veljo, ja budno pratim sve sto se desava u Supermoto segmentu trzista (koje me jedino zanima) vec godinama, samo takve motore vozim, tako da mislim da sam vise nego kompetentan da dam sud o ovome.

 

I zasto to "iskusan bajker" pod znakom navodnika?! Pa normalno je da se ne bih usudio da laprdam tu o svemu i svacemu ako mislim da nisam kompetentan da dam takav sud. Da si vise na forumu, i da pratis moje postove (kojih imam relativno malo, ali to je zato sto postujem jedino kad imam nesto stvarno da kazem, i kad smatram da je to sto sam rekao za nekoga korisno - mislim da sam takvu reputaciju do sada zasluzio medju starijim clanovima ovde) - shvatio bi da sam vise nego kompetentan da takav sud dam.

 

Da li sam ja rekao da sam kvalitet proizvodje procenio na osnovu zemlje u kojoj se proizvodi?! Ja sam lepo naveo objektivne razloge takvog mog suda (ugradjene komponente i kvalitet delova, ergonomija, specifikacija i naravno licni utisak posle gledanja oba motora).

Koji su tvoji objektivni razlozi (sem subjektivnih koje si izneo - "to je bio moj motor, meni se svidja i ja sam ga vozio")?

 

Ustvari, ti nijedan moj argument nisi osporio, i nista sem svog "neslaganja sa mojim sudom" nisi izneo kao svoj argument?! Koji su tvoji argumenti protiv onoga sto sam ja rekao? Treba ti mnogo vise od onoga sto si napisao da bi nekom lepio opisne prideve i necije kvalitete stavljao pod znake navoda.

 

Sta tebi od onoga sto sam naveo vise treba? Sta je to na sta jos sem onoga sto sam ja naveo kao Tomosovu prednost treba uzeti u obzir? Mozda mi je nesto promaklo, pa ti kazi (ali sumnjam da je toliko krupno da "makes the difference"...).

Sta tebi vise "materijala" od toga sto sam naveo treba "da bi neko ozbiljno komentarisao i na temu stavljao tacku"?

 

Ja nisam rekao "Tomos je lepsi i bolji motor jer se meni vise svidja i jer se proizvodi u Sloveniji, a Sachs u Kini", lepo sam naveo sasto i zbog cega sam doneo takav sud...uzeo sam sve parametre, ukljucujuci i cenu u obzir...ne znam sta tu nije jasno? I sto si se ti tu nasao pogodjen? Jesi ti suvlasnik fabrike ili mozda dizajner motorcikla, pa te to toliko pogodilo?!

 

Jos jednom, samo sam se trudio da ljudima uporedim dva motorcikla, i ukazem im na bolju kupovinu (ne vidim da sam negde iznosio subjektivne razloge, lepo sam obrazlozio sve). Sve sto sam rekao stoji 100% i sve je potkrepljeno cinjenicama. U cemu je onda problem?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi su ga ocenili kao:

 

-Odlican agregat

-Odlican menjac

-Odlicne kocnice

-Odlican dizajn

-Odllicna cena-kvalitet

-Dobra udobnost(neka ciklistika u voznji 3)

 

 

Ljudi sta vi ocekujete ovo je OK bajk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Skoro sam dobio ponudu da menjam moj za X-road . Bilo mi malo sumljivo,i posle vidim da je ram varen sa obe strane,negde na sredini rezervoara. Ne znam sta je moglo da se desi,jer nista drugo nije osteceno,svi deklovi su neogrebani na masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd/Borcha

Gledao sam ovaj motor danas na nbgu i nov kosta oko 2400e. Neko je napisao da nov moze da se nadje za 2000e pa me zanima gde?

A Tomos SM 125 nisam uspeo nigde da pronadjem, ako neko ima neke informacije bilo bi lepo da ih podeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledao sam ovaj motor danas na nbgu i nov kosta oko 2400e. Neko je napisao da nov moze da se nadje za 2000e pa me zanima gde?

A Tomos SM 125 nisam uspeo nigde da pronadjem, ako neko ima neke informacije bilo bi lepo da ih podeli :)

 

Eto uspeo si da nadjes sachsa za manje od 2000eur :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd/Borcha

Gledao sam ovaj motor danas na nbgu i nov kosta oko 2400e. Neko je napisao da nov moze da se nadje za 2000e pa me zanima gde?

A Tomos SM 125 nisam uspeo nigde da pronadjem, ako neko ima neke informacije bilo bi lepo da ih podeli :)

 

Eto uspeo si da nadjes sachsa za manje od 2000eur :)

 

Istina :)

Si ti sredio KTMa?

 

Evo kako izgleda moj Sachs ako nekog zanima ;)

 

3421444858_9bdfd8cf00.jpg?v=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd/Borcha

slikano na dunavu kod crvenke, iza jojkica. a trudio sam se da se djubre ne vidi :)

 

inace meni je ovo prvi motor i sto se mene tice extra je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Godinu ipo dana imam X-Road i prezadovoljan sam, prošao je prvi test sa ocenom 5. Prešao sam 4500 km. Jedini kvar je bila ECU jedinica i zamenjena je pod garancijom. Brzine se mogu menjati i na sportski način, bez upotrebe kvačila, i to fercera bez poteškoća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

zdravo svima !

na sajtu sam gledao TOMOS sm 125 kosta 3490e ??

dok sam po forumu gledao neki pricaju, da je cena 190000din ili 159000 ili 2400e ???? kolko danas kosta nov tomos sm 125??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja