Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa ovako, uzeo sam X roada pre nedelju dana i mogu vam reci da sam bas zadovoljan motorom...lepo ide, odlicno se cuje :) za grad je stvarno super motor...mada za neki dalji put mislim da nije bas tolko udoban...

 

Jedina zamerka po meni je nozna kocnica, rucica nozne kocnice je nekako mala, pa nemozes lepo da je zahvatis, nego je jedva pipnem sa malim delom noge :) Menjac je prezican, lepo ubrzava, maximalna brzina koju sam ja postigao je 102km i za moju visinu je ok motor, ja sam 193cm visok i 90 kg:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

au lepo spike!

zelim ti da predjes puno,puno bezbednih i lepih kilometara!

cesstitam ti je odlican motor!

i ja ga mozda sledece sezone uteram u garazu pa ce da se provozamo!hhehhe ziveli :D :D ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica

blago tebi "spike" i nek te motor dobro sluzi!!! ;)

Sta kazete da li meni vredi uzeti X-road posto zivim u Subotici,a tu neverujem da ima servis za ovaj motor,pa sad ne znam sta da radim?Video sam tu kod nas u Venera bike-u da imaju sachs madrass,pa je moguce da rade i servis,ali da li i za x-road???Ja bi stvarno da ga kupim,verovatno sledece sezone pa se jos razmisljam???Pita cu ih u svakom slucaju!Sta vi mislite?

 

hvala unapred!Pozzz!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

mustanze servis ima u ns!

sta ti je to 120 km predjes sa tim motorom za 2 sata i lepo se navozas! ;):D

kolko kesa imas na raspolaganju? :)

i sta bi uzimao? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica

mustanze servis ima u ns!

sta ti je to 120 km predjes sa tim motorom za 2 sata i lepo se navozas! ;):D

kolko kesa imas na raspolaganju? :)

i sta bi uzimao? ;)

 

Pa moguce da si u pravu ali zao mi je da ga mucim! :-\ Nema negde malo blize,jer ko zna sta bude pa da se setam stalno tamo amo  ???

Video sam da ima diler kod Ade "autosalon Cernal-Lenjinova,Ada" to je dosta blize ali ne znam da li oni rade servis? (mozda je smesno to sto pitam ali se bas ne razumem u te servise i...)??

Pa skupicu do 2000e pa sad trazim sta ima...zasvidjao mi se Sachs x-road!!!

 

Pozzz! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica

I servis i prodaju imaš u Somboru na putu za Apatin. A to ti je 65km od SU.  :)

 

Da,pa moze i to!Ne znas mozda koliko kosta tamo x-road?

Citao sam ja u postovima da se zale na felne,sediste i digitalni sat sto je jos nekako prolazno,ali za vesanje valjda da mu je tvrdo!!Sta to znaci da ne mozes sa njime da se propinjes na zadnji i te fore?Nije on za to aa?

Kad si ti tvog kupio i kakvi su ti utisci?Reci slobodno iskreno!  ;D

 

Pozzz! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Da se nebih tri put ponavljao pročitaj ovaj topic ceo, tj prethodnih 10 strana. Tu su svi živi detajli. Za felne i digitalni sat nemam nikakvih primedbi a nisam čuo da ih neko ima. A sedište je tvrdo i neudobno samo za suvozača jer je tamo prilično tanko, a amortizer tvrd. To nije nikakva prepreka za dizanje na zadnjak ali je prepreka za off-road vožnju. Što znači ovo je bike za gradsku vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko mozda busio auspuh?  :)

 

Ja se razmisljam da ga za vikend malo probusim da vidim kako ce da se cuje, malo me je smorio njegov zvuk hocu da se malo dere  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Provozao sam letos X-road 125, i poprilicno se odusevio sa njim. Jedino sto mogu reci - treba biti oprezan sa prednjom kocnicom - preterano je dobra !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Ovlasecen servis za Sachs je Swexel u NS. 021/506-601.SachsXR-125 za testiranje u Moto Magazinu je tamo utegnut.Inace kakva je to prica o off-roud voznji,kad je doticni motocikl klasicni SM sa livenim felnama?Sediste je tvrdo,vesanje je tvrdo kakvo i treba da je na SM.Ako vozis sa opremom,rukavicama,cizmama,sve dolazi na svoje mesto.Ima svojih mana ali kada uletis u krivinu punu grba na asfaltu i on ih proguta bez problema vidis da je to to.I ne mesajte ga sa kojekakvim SM motociklima koji imaju 21coll prednji tocak???????????????????????????????????????????????????????.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ima da se uzme mnogo bolji i ozbiljniji motor u toj klasi za iste pare. Pisao sam na tu temu...jeste da je ovo tema o Sach-su, ali pocelo je tako sto je momak pitao za savet prilikom kupovine i da li se isplati da ga uzme...cak sam mu tada i poslao PM (posto me je pitao) u kojoj sam rekao da je ok kupovina...ali vise nije.

 

Za 2060 evra (znaci stotinak vise max) ima da se kupi Tomos 125sm - masina od Yamahe xt125 (koja btw kosta 3500), mnogo bolji ram, ergonomija, Marzzocci upsidedown viljuske dugog hoda (Sachs ima smesan hod za SM) i zadnji amortizer, dobre kocnice...pravi rasni Supermoto teen motorcikl, i mnogo kvalitetnija kupovina od svega sto ima kod nas u toj klasi...definitivno ne zaostaje ni za jednim cetvorotaktnim motorciklom u tom segmentu (racunam i Japance, ne samo Kineze), a cenom ih tuce sve.

 

Eto, nije off, samo korisno obavestenje...taj motor naspram Tomosa nije vredan pomena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Pancevo

I meni se jako svidja po izgledu, ali ipak ne svidja mi se to sto vuce pomalo na kineza... A i po internetu vidim da dosta njih posle par meseci ga prodaju, a njemu przo pada cena, pa posle 1-2 god, necu moci ni za 1000 evra da ga prodam...

 

Ima da se uzme mnogo bolji i ozbiljniji motor u toj klasi za iste pare. Pisao sam na tu temu...jeste da je ovo tema o Sach-su, ali pocelo je tako sto je momak pitao za savet prilikom kupovine i da li se isplati da ga uzme...cak sam mu tada i poslao PM (posto me je pitao) u kojoj sam rekao da je ok kupovina...ali vise nije.

 

Za 2060 evra (znaci stotinak vise max) ima da se kupi Tomos 125sm - masina od Yamahe xt125 (koja btw kosta 3500), mnogo bolji ram, ergonomija, Marzzocci upsidedown viljuske dugog hoda (Sachs ima smesan hod za SM) i zadnji amortizer, dobre kocnice...pravi rasni Supermoto teen motorcikl, i mnogo kvalitetnija kupovina od svega sto ima kod nas u toj klasi...definitivno ne zaostaje ni za jednim cetvorotaktnim motorciklom u tom segmentu (racunam i Japance, ne samo Kineze), a cenom ih tuce sve.

 

Eto, nije off, samo korisno obavestenje...taj motor naspram Tomosa nije vredan pomena.

 

A zbog cega je Tomosu tako mnogo pala cena za relativno kratko vreme?  :o  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

I meni se jako svidja po izgledu, ali ipak ne svidja mi se to sto vuce pomalo na kineza... A i po internetu vidim da dosta njih posle par meseci ga prodaju, a njemu przo pada cena, pa posle 1-2 god, necu moci ni za 1000 evra da ga prodam...

...

A zbog cega je Tomosu tako mnogo pala cena za relativno kratko vreme?  :o  ???

 

Pa nemam pojma, bio je koliko se secam 3000-3500e...tako nesto...u svakom slucaju, sada treba iskoristiti, jer to je stvarno super cena za motor tih karakteristika i kvaliteta (poredeci sa konkurencijom)...ovaj X-road je u odnosu na taj Tomos plasticna igracka...

 

Dobija se bolji ram, ogibljenje, masina, kocnice, ergonomija, upotrebljivost, kvalitet u odnosu na bilo kog kineza. Taj motor je u klasi drugih evropskih/japanskih motorcikala iz te klase...cena je vise nego atraktivna...znaci ko zeli da kupuje, sad je vreme...isto toliko kosta i enduro varijanta (ako se uzme da kineske krsine kostaju od 1500-1800, i to je stvarno dzabe cena...).

 

Idealan motor za ucenje i uvod u svet velikih motorcikala posle necega od 50cc, a bogami i za matorce koji zele da se poigraju i zabave, a pritom potrose manje od 3l/100km :D

 

E, da, mislim da znam.

 

Tomos je promenio generalnog zastupnika za Srbiju, ocito nezadovoljan ucinkom/prodajom...realno, slabo su se reklamirali, a izgleda i da su drapali ogromne provizije, pa je cena bila visoka, a samim tim i prodaja mala...Sada Tomos ima drugog generalnog distributera, i stvari su po nas (kupce) mnogo povoljnije...:)...

 

bt., motorcic je toliko dobar za zajebanciju, da bolje stojim sa lovom (citaj "da sam besan", posto vec imam 2 motora i planiram treci :D) ja bih ga uzeo, cisto da isteram alu iz dupeta (nisam to mogao da imam kad je trebalo :D ) i da se super zabavim...super motorcic za ucenje stunt-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Ja sam do skoro imao ovaj motor.

 

Sto se mene tice ovaj motor je dobar. Menjač + motor + kočnice su rekao bih čak i sjajni.

 

Nisam zadovoljan:

 

1. Udobnoscu

2. Gumenim delovima: sve ove sitnice kao gumice oko migavaca, creva itd.

3. Materijalima (od slabog udarca u zid mi je pukao deo iznad rucice na koji je nasadjen retrovizor)

 

Motor dobro ide. Ne greje se mnogo. Za grad ima sasvim dovoljno snage. Do 80 ubrzava brzo i moze na putu da se vozi 80/90. Maksimalna brzina mu je koliko pise. Nije me nikada ostavio. Menjac je precizan.

 

Od iole slicnih motora sam vozio yamahu ybr i yamahu DT. Oba su mi se svidela ali nisam ni u jednom trenutku pomislio: vidi al su dobri, bas su bolji od mog. Sachs se bolje cuje od ybr a i robusniji je u odnosu na oba. Imas ocecaj da vozis veci i tezi motor (sto je mozda i istina).

 

Prodao sam ga zbog toga sto mi je trebao veci motor iole udobniji na malo duzim putovanjima. Jesam izgubio dosta na ceni (prodao sam svoj za 1600) ali sam se lepo i navozao, polozio A ne vidim sto se i momak koji ga je kupio ne bi lepo navozao.

 

Obratite paznju na konkretan primerak koji kupujete. Proverite sve kad primite motor jer moj je dosao sa par problema. Koga zanima nek procita celu temu.

 

Nisam primetio potrosnju mada nisam siguran kolika je.

 

Shesti, mislim da ove stvari sto si popularisao kod Tomosa nisu za poredjenje. Mislim da Sachs X-road ni nije super moto nego moto da se vozas. Verovatno je tomos sada za 2k i bolja kupovina ako toliko kosta. Kad sam ja kupovao svoj kostao je 3-4k najbliza je bila yamaha ybr 2280 na popustu a meni izgleda ko moped.

 

Mislim da su ti ove price plasticna igracka i sl. bez veze i preterane.

 

Tomosu je pala cena tako mnogo za tako kratko vreme jer se ne prodaje. Danas ko ne prodaje propada. Treba ispitati da slucajno kao u slucaju sachsa nije kupljen od strane kineza, pojeftinjen i proizvodnja prebacena u kinu pa sad kosta 2k. Samo nagadjam. Setimo se, prve verzije x-roada su imale brembo kocnice, suzuki motor i proizvodili su se u Nemeckoj. Dakle, zasto se Tomos ne prodaje?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

...

Nisam zadovoljan:

 

1. Udobnoscu

2. Gumenim delovima: sve ove sitnice kao gumice oko migavaca, creva itd.

3. Materijalima (od slabog udarca u zid mi je pukao deo iznad rucice na koji je nasadjen retrovizor)

 

Od iole slicnih motora sam vozio yamahu ybr i yamahu DT. Oba su mi se svidela ali nisam ni u jednom trenutku pomislio: vidi al su dobri, bas su bolji od mog. Sachs se bolje cuje od ybr a i robusniji je u odnosu na oba. Imas ocecaj da vozis veci i tezi motor (sto je mozda i istina).

 

Shesti, mislim da ove stvari sto si popularisao kod Tomosa nisu za poredjenje. Mislim da Sachs X-road ni nije super moto nego moto da se vozas. Verovatno je tomos sada za 2k i bolja kupovina ako toliko kosta. Kad sam ja kupovao svoj kostao je 3-4k najbliza je bila yamaha ybr 2280 na popustu a meni izgleda ko moped.

 

Mislim da su ti ove price plasticna igracka i sl. bez veze i preterane.

 

Tomosu je pala cena tako mnogo za tako kratko vreme jer se ne prodaje. Danas ko ne prodaje propada. Treba ispitati da slucajno kao u slucaju sachsa nije kupljen od strane kineza, pojeftinjen i proizvodnja prebacena u kinu pa sad kosta 2k. Samo nagadjam. Setimo se, prve verzije x-roada su imale brembo kocnice, suzuki motor i proizvodili su se u Nemeckoj. Dakle, zasto se Tomos ne prodaje?

 

Pa, kao prvo, na tomosu ne bi imao problema sa gumenim delovima i losim kvalitetom ugradjenih delova, zato sto je motor mnogo kvalitetniji od Sachs-a, sto moze reci bilo ko ko se malo bolje razume i pogleda oba motora odmah, na prvu. Dakle, Sachs je malo kvalitetniji kinez, i prava sminka...znaci lepak za neiskusne kupce prvih motora koji ulaze u svet motorcikala...crveni drececi "resetkasti" ram (kao da je to motoru te kilaze i namene potrebno?!), uglasti rezervoar, futuristicki dizajn...i slabi materijali i kvalitet izrade celog motorcikla...naspram Tomosa cije sam komponente/kvalitet naveo.

 

To sto je se osecao tezi je zato sto jeste tezi, jer je opremljen bezrazlozno glomaznim ramom i pun gvozdjusije. Inace, Yamaha DT je MOTOR za Sachs-a po svemu, i to ce ti reci svaki iole iskusniji bajker koji je probao oba.

 

Sto se tice toga da Sashs nije supermoto, to je istina, a sto se tice toga da je to motor da se vozas - pa i Tomos je motor da se vozas...ne razumem cemu on sluzi (pored toga sto nudi dosta kvalitetniji motorcikl i bolje performanse?)...Istina je da Sachs sem normalnog vozanja ne moze pruziti nista vise, a Tomos nudi pokretljivost, agilnost i sportske performanse/nacin voznje (naravno, u okvirima te klase) kao plus. Znaci, ne vidim zasto to smeta "vozanju"...performanse nisu minus, mogu da budu samo plus :)...

 

Sto se tice spustene cene, objasnio sam zasto je, razlog nije nikakva "kupovina od strane Kineza i ugradnja nekvalitetnijih delova" :D, jer su delovi i vlasnik isti, razlog je promena distributera (to sam cak i boldovao).

Istina je da se nije prodavao zbog vise cene i ne toliko atraktivnog izgleda (rekoh da je Sachs sminka da ne moze teza biti, i vec sam rekao zasto je tako napravljen i sa kojom ciljnom grupom kupaca - onih koji ne znaju mnogo o motorima i njihovom kvalitetu i "primice" se na dizajn), ali zato su tu strucni forumi kao ovi da ljudima ukazu sta je sminka, a sta vredi kupiti, jelte :)

 

Ta dva motora jesu neuporediva, sada kada imaju istu cenu. Kad je razlika bila skoro 50-75%, moglo je se reci "Tomos vredi i bolji je, ali je i skuplji..."...a sada...mislim da je svako poredjenje besmisleno...Tomos je MNOGO BOLJI motor u toj klasi i tacka. To uopste nije za osporavanje, i ne vidim ni jedan smislen argument koji bi to opovrgao, sem tvog subjektivnog misljenja.

 

Jos jednom se izvinjavam sto o ovome pisem u ovoj temi, ali kao sto rekoh, tema je krenula kao autorovo odusevljenje ovim motorom koji je tada (zaista) bio best buy u klasi...znaci malo skuplji (a kvalitetniji) od "pravih" kineza, a dosta jeftiniji od kvalitetnije konkurencije (tipa Yamaha, Tomos, Derbi...). Sada to vise nije tako, pa sam osetio potrebu da napisem...

 

Savet pocetnicima i ljudima koji se ne razumeju u motocikle toliko i kupuju svoj prvi "ozbiljniji" motor: (doduse, ovo vazi za sve segmente, ne samo ove, ali ove grupe su najteze pogodjene losim izborom zbog neiskustva i nedostatka sredstava)  - nemojte padati na sminku, kad sednes na motor da ga vozis najmanje primecujes kako izgleda (sem ako ti to ne hrani sujetu sto si "baja" i svi te gledaju na "lepom" motorciklu). Mnogo je vazniji kvalitet/ciklistika/voznost/pouzdanost, tj. ono sto ce ti pruziti zadovoljstvo u voznji i dugom koriscenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Da rezimiramo:

 

Ti nisi vozio ni Sachs ni Tomos ili bar nisi imao ni jedan ni drugi? Jel tako? Dakle tvoji zaključci su zasnovani na tome što si "iskusan bajker" i sto umes dobro da gledanjem i citanjem tehnickih podataka procenis motor? O kvalitetu prosudjujes na osnovu reputacije zemalja (Kina vs Slo) ili doticnih firmi.

 

Sve je to u redu. Ali da bi ovoliko ozbiljno komentarisao i na temu stavljao tačke mislim da moraš da imaš malo više materijala od gore navedenog.

 

Ja necu vise da razgovaram o ovome. Sta sam imao da kazem o svom bivsem motociklu sam rekao. Ako budem nekada imao sta ozbiljno da kazem o tomosu reci ću. Za sada toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja