Jump to content

Moto Zajednica

Komplet prve pomoci

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

peške; u lovu, na pecanju, svadbe ,slave, svinjokolji, džoging, roštiljanje, branje kukuruza, odlazak na pijacu...; opasnost vreba sa svih strana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

A i 'ladno pivo, šta ako je čovek samo žedan :lol:

 

ako je samo žedan, onda samo onaj termo džak, da dodatno ne gubi tečnost.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

ahaha, i kako ti u srb da ubediš policajca da u cro PP nije obavezna? :lol: , mislim, i kod vas se zakoni, valjda, usklađuju sa evropskim, jesi li siguran da kod vas PP nije obavezna?

 

jebemumiša, otkad je u EU obavezna prva pomoć na motorima ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja ti kažem da u Srbiji jeste obavezna, a u svakoj državi moraš da poštuješ njene zakone, znači moraš da imaš prvu pomoć, a ona eventualno ne mora da bude po SRPS standardima, već po EU. I drugo, neke države u EU propisuju prvu pomoć kao obaveznu, a neke ne. Ako nemaš nikakvu prvu pomoć ili nemaš rezervne sijalice jer tvoja država to ne propisuje, u Srbiji ćeš biti kažnjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

ahaha, i kako ti u srb da ubediš policajca da u cro PP nije obavezna? :lol: , mislim, i kod vas se zakoni, valjda, usklađuju sa evropskim, jesi li siguran da kod vas PP nije obavezna?

 

jebemumiša, otkad je u EU obavezna prva pomoć na motorima ? :stabre:

 

Kakve veze ima sto nije obavezna u EU? Kad vide da je u Srbiji obavezna, uvesce i oni taj zakon.:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije zakon tako strog sto se tice loseg pruzanja prve pomoci, a takodje se gleda cime se vi bavite(niste doktor) i kakvi su bili uslovi pod kojima se takva pomoc pruza. Nije sve bas tako kako mali Perica zamislja 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja ti kažem da u Srbiji jeste obavezna, a u svakoj državi moraš da poštuješ njene zakone, znači moraš da imaš prvu pomoć, a ona eventualno ne mora da bude po SRPS standardima, već po EU. I drugo, neke države u EU propisuju prvu pomoć kao obaveznu, a neke ne. Ako nemaš nikakvu prvu pomoć ili nemaš rezervne sijalice jer tvoja država to ne propisuje, u Srbiji ćeš biti kažnjen.

 

Ma to sa poštivanjem zakona je OK ... i tu nemam primjedbe.... :takoje:

 

ali danas zaista ne možeš ni prdnuti u drugoj državi a da prije toga nisi naučio jezik bolje od njihovog lingviste, učlanio se na nekoliko foruma različite tematike, dogurao na forumu najmanje do počasnog člana kako bi dobio sve potrebne informacije prije nego kreneš na put .. :care: :care: .... a i dalje moliš boga da te ne zaustavi murija jer ćeš svakako najebati .. :lol: :lol:

 

Kojem normalnom čovjeku može pasti na um da se ide informirati o prvoj pomoći (koje btw kod nas nema ni za kupiti GOTOVO nigdje) ... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Cuo sam od prijatelja da ce prva pomoc biti obavezna i za motocikle od 19.09.2011, da li je to tacno ? Koliko sam video na jednom sajtu kostace izmedju 2400 i 3500...

http://www.b92.net/automobili/zakon_o_saobracaju.php?nav_id=460112

 

kako to da smestim u motor ??? da li su normalni... sta vise nece izmisliti za pare... 3500 za pisljive stvarcice ne mogu da verujem... i to koliko sam razumeo ima rok trajanja pet godina... pogledajte link pa vidite kolika je ona torba... gde to da smestim ja stvarno ne znam... mozda je za motocikle manji... unapred hvala!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

acime, ona tabela propisa nigde ne tretira prvu pomoć!? sa kojim smo mi to eu propisima uskladili naše propise iz naslova teme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Brate za tvoju informaciju postoji i mali paket za motor,koji nije skuplji od 1000din.imas 100 tema po forumu o tome.ako bas hoces taj veliki paket ti stavi bocnu prikolicu na motor pa u nju nosi prvu pomoc!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Brate za tvoju informaciju postoji i mali paket za motor,koji nije skuplji od 1000din.imas 100 tema po forumu o tome.ako bas hoces taj veliki paket ti stavi bocnu prikolicu na motor pa u nju nosi prvu pomoc!:takoje:

 

Prijatelju, taj mali paket tip "A" je skuplji od velikog :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nisam neki metuzalem, ali sam na cesti intenzivno od svoje 18e ... (a i prije toga).... često puta sam bio svjedok raznih prometnih nesreća sa različitim žrtvama... a nemalo puta sam i sam bio unesrećen ..

 

Nikad, ali baš nikad nisam vidio da je netko koristio prvu pomoć iz vozila, niti sam ju ja ikad koristio ... Kidali su se rukavi košulja, skidale su se majice, opasači i koješta da bi se na prvu ruku imobilizirale povrede koje se mogu imobilizirati na taj način .... Iako moram priznati da je puno ljudi, uključujući imene, uzelo iz auta prvu pomoć kako bi se poslužili njome, ali u njoj jednostavno nema ništa što se može upotrijebiti na licu mjesta u slučajevima nesreće...

 

90% sadržaja kutije za PP sam potrošio u radioni .. :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Brate za tvoju informaciju postoji i mali paket za motor,koji nije skuplji od 1000din.imas 100 tema po forumu o tome.ako bas hoces taj veliki paket ti stavi bocnu prikolicu na motor pa u nju nosi prvu pomoc!:takoje:

 

Prijatelju, taj mali paket tip "A" je skuplji od velikog :)

 

Izvinjavam se!moja greska.sad sam pogledao na netu oko 2250din je za motor.

 

Komsija Gale sta ima u pancevu?:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

U Srbiji si obavezan da pomogneš unesrećenome na putu, tako da automatski moraš da imaš prvu pomoć. E, a ako mu loše pomogneš ili on tako pomisli, onda može da te tuži i traži obeštećenje kao da smo svi doktori. Treba pomoći povređenom, ljudski je, ali onda bi i zakon morao da to abolira od potencijalne tužbe povređenog jer nismo svi završili medicinu.

 

Obavezan si da pomognes i van puta. Mozda cemo uskoro morati i peske da nosimo prve pomoci.

 

ako mislis da svojm neznanjem nisi u stanju da pomognes vec samo da odmognes, nisi u obavezi da pomognes direktno...samo zvanje hitne, policije i obavestavanje ostalih ucenika u saobracaju.....

iskreno, da nemam rukavice, ne znam dal bi se usudio da nekome pomognem ko krvari......

zato nosim rukavice.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

očigledno je da je ukazivnje pomoći, izuizetno nebezbedno. eto kod krvarenja, prvo treba uraditi HIV test, pa onda videti šta i kako dalje.osim ako nisi lekar profesionalkac, u punoj opremi.

 

 

 

edit: http://www.smedia.rs/m/biznis/vest/28084/Prva-pomoc-Vozaci-Damir-Okanovic-Saobracajna-policija-Automobili-Nemate-prvu-pomoc-kazna-30-evra.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

acime, ona tabela propisa nigde ne tretira prvu pomoć!? sa kojim smo mi to eu propisima uskladili naše propise iz naslova teme?

 

Ta tabela očigledno navodi samo ono čega nema kod nas ili je drugačije nego kod nas. Nema potrebe da piše da li je negde potrebna prva pomoć ili nije, jer kod nas jeste i podrazumeva se da je imaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Cuo sam od prijatelja da ce prva pomoc biti obavezna i za motocikle od 19.09.2011, da li je to tacno ? Koliko sam video na jednom sajtu kostace izmedju 2400 i 3500...

 

Aj ti malo na početak teme pa lepo sve pročitaj, nije u redu da ti prepričavamo štivo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

copy/paste :

 

snapback.pngvladaxy, on 19 August 2011 - 10:41, said:

 

Zakonodavac nije naveo da li se komplet od 2.450 dinara mora zameniti novim kada se recimo potroši gaza ili se mogu zameniti samo elementi iz kompleta koji su potrošeni.

 

Sastav prve pomoći odobrila je Agencija za lekove, a njen portparol Aleksandar Tucović za B92 kaže da ni oni nemaju odgovor na to pitanje, jer postoji pravna praznina. :blink:

 

 

Link

 

Ta pravna praznina je sasvim namerna i svrha joj je da u džepovima građana napravi novčanu prazninu veličine 2.450 dinara. NA sajtu B92 ima jedan vrlo tačan komentar na ovu vest: ta "praznina" je najbolji dokaz da zakonodavac uopšte nije mislio na primenu zakona, nego na prodaju, tačnije - nasilno uvaljivanje cigle, odnosno kompleta prve pomoći.

 

Ja ne znam koliko ima registrovanih vozila u Srbiji, ali neka moja konzervativna procena je 800.000. Puta 24 EUR, to je, reci i piši, 19,2 miliona EUR. Uopšte nije loše, za nešto što nikome ne treba i ničemu ne služi. Pa još na ovu krizu...

 

Mene samo čudi što nismo dalje razradili jednu tako dobru ideju (ili nastavak sledi vrlo ubrzo). Na primer, zakon bi mogao da propiše da svako u kolima mora da ima radio stanicu koja će na pritisak dugmeta automatski pozivati hitnu pomoć kojoj šalje tvoju preciznu GPS lokaciju. Zamisli samo, teška nesreća, ljudi uspaničeni, hoće da pozovu htnu pomoć, potegnu mobilni, kad ono, cvrc - "battery low"! Ali elektronika te spasava od te glupe situacije. C(ij)ena? Prava sitnica...

 

Ili, moglo bi postati obavezno da svako ima u kolima masku i bocu s kiseonikom. Jer, desi se nesreća, čovek krklja, guši se, sav poplaveo, a ti 'ladan k'o špricer kokneš mu masku na lice, ležerno odvrneš ventil na boci i čoveku se odma vrati nežna roze boja. I sve to bez onog nehigijenskog žvalavljenja usta na usta zvanog veštačko disanje.

 

Dalje, mogli bi propisati obavezna rasklopiva nosila. Ne treba da objašnjavam korist od njih. A uvek možeš da ih rasklopiš i malo odremaš u nekoj ladovini pored puta.

 

Pa onda, obavezno narandžasto rotaciono svetlo na rasklopivom tronošcu. Jer trougao je OK, ali zamisli nesreću noću i/ili u magli, trougao niko ne vidi, ali rotaciono svetlo je sasvim druga priča, naročito ako je u kombinaciji sa zavijajućom sirenom od najmanje 100 dB.

 

Itd, itd, mogućnosti (za pljačku građanina) su beskrajne....

 

odavde: http://forum.b92.net/topic/68375-zasto-je-zakon-o-saobracaju-neuspesan/page__st__15

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Poslednjih dana avgusta na jutarnjem programu RTS1 pojavio se na ekranu policijski sluzbenik i objavio da ce od septembra poceti provera kompleta prve pomoci na drumovima, da istice prelazni period, i da je kaznjivo ako je neodgovarajuce. Ispod sedista motocikla stari automobilski set prve pomoci... Pravac Tempo i kupljen Galenikin set A za 2225 din proizvodnja 2010. U gradu (NS) su set A oko 2400 din, a set B oko 2550 din. Juce (petak 16.09.2011) zapazeni na pumpi NIS na Tekijama (NS) Galenikini kompleti A i B sa cenom ispod 2000 din, datum proizvodnje na pakovanju 2011 godina, znaci jeftinije i svezije nego na snizenju u Tempu, gde je kupio autor ovog teksta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja