Jump to content

Moto Zajednica

Komplet prve pomoci

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Da li neko moze da mi kaze gde najpovoljnije u Beogradu mogu da kupim novi komplet za prvu pomoc koji je od 18 septembra obavezan (od 1 oktobra kaznjavaju) i koliko kosta. Potreban mi je i za motocikl i za auto. Takodje me zanima kako ide oko dopunjavanja kompleta ako nesto iz njega iskoristimo. Da li moze da se ubaci to sto je potroseno ili mora da se kuluje nov. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Цене су (скоро) свуда исте, може да се допуњава, али је рок трајања (мислим) три године.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nisu normalni sa cenama definitivno. Naterace ljude da prenose prvu pomoc iz kola na motor u zavisnosti sta voze. Ili ce pak biti razlicite pa nece moci da se kombinuje ! Sledece je da se i prva pomoc registruje na vozilo kome pripada... tuga!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kad je cilj čuvanje zdravlja i povećanje bezbednosti raje, da je sreće da uvedu i obavezno nošenje prve pomoći za potpuno sve učesnike u saobraćaju. svakako i za pešake, a pešak si čim izađeš iz kuće, stana, njive..,a u cilju poštovanja propisa, propratiti ga i odgovarajućim kaznenim odredbama. prost primer, sneg led, zimsko vreme, kreneš na poso..na putu do npr. bus stanice, padneš i povrediš se..oguljotine, nos, ovo-ono,..uganuće itd. ALI IMAŠ PRVU POMOĆ! ukazuješ pomoć, sebi, (može i drugo lice), ali bitno je da si SPREMAN. dobra stvar, je što nisi smaro službu, macura te neće imati u statistici, i smanjio si gužvu u saobraćaju.

 

jer praktično, za slučajeve kada će nam trebati prva pomoć iz vozila, skoro svaki od tih se može doživeti i kad idem peške. osim što ne znam koliko brzo mogu da trčim pa da tom brzinom, npr. olupam neku čvrstu prepreku.

 

i ne znam zbog čega sam ovo počeo da pišem :stabre:

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nisu normalni sa cenama definitivno. Naterace ljude da prenose prvu pomoc iz kola na motor u zavisnosti sta voze. Ili ce pak biti razlicite pa nece moci da se kombinuje ! Sledece je da se i prva pomoc registruje na vozilo kome pripada... tuga!

 

E pa ne moze i na to su mislili, drugacija je prva pomoc za automobile, a drugacija za motore, valjda zato sto posekotina dobijena u automobilu nije ista kao posekotina posle pada sa motora. Tako da cemo morati da kupujemo oba kompleta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Možda bi se isplatilo da se kupi posebno sve što treba da ide u komplet,u principu bitno je da imaš sve što je navedeno... Jel neko bacio na papir koliko bi izašlo kinte da se tako kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

LOPOVSKA DRŽAVA <_<

 

sva sreća da burazer nekog ministra ne prodaje rentgen aparate jer bi u tom slučaju verovatno i oni ušli u komplet 1. pomoći :neznam:

 

prva pomoć sa DIN standardom u luisu košta 9-10 eur a kod nas tričavih 22 :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Da ponovim ono sto sam napisao u drugoj temi: u DIS-ovim prodavnicama imate paket Prve pomoci za 1250 dinara.

Nisam u toku, koje su to DIS-ove prodavnice? I kako je razlika u ceni tako velika? Ili taj paket nema sve sto treba ili su ovi ostali lopovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hajde da i ja ponovim post u ovoj temi.

 

 

Odobrenje za stavljanje u promet Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije imaju kompleti za prvu pomoć proizvođača Karan ko., Beograd, Galenika a. d., Beograd, MBS Tehno d. o. o., Beograd, Mediteks AD, Stepanovićevo, Predstavništvo TOSAMA d. d., Beograd, Altios d. o. o., Beograd i Evropa lek d. o. o., Beograd – objasnio je Tucović, dodavši da su pakovanja kompleta za prvu pomoć ovih proizvođača obeležena oznakom standarda SRPS Z.B2.001.

 

Više o tome ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Možda bi se isplatilo da se kupi posebno sve što treba da ide u komplet,u principu bitno je da imaš sve što je navedeno... Jel neko bacio na papir koliko bi izašlo kinte da se tako kupi?

Ne vredi - ja i sada imam sve sto ide u taj novi komplet po spisku (dokupio) ali nemam kutiju i kako rekoše ne važi se - ima da kupiš i novu kutiju sa onim odštampanim SRPS.. za auto i za motor =......din?.

"šta reći a ne zaplakati"!? "#%@$...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lanci su i dalje obavezni samo za deonice puteva označene odgocarajućim znakom (planinski usponi):

 

Lanci i drugi uređaji za povećanje trakcije moraju obavezno da se postave na točkove kada je kolovoz pokriven snegom na odseku puta koji označen saobraćajnim znakom „lanci za sneg”. Ova oprema se može postaviti na točkove i na odseku puta koji nije označen ovim znakom samo kada je kolovoz prekriven snegom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ево сад читам неке коментаре..

,,Заиста не могу да замислим како озбиљни људи доносе овако благо речено глупе одлуке,законе,прописе...Прво,да ли то значи да од септембра ће технички бити неисправни и сви странци који пролазе кроз ову долину суза или ће млађани Окановић да им продаје комплете на граници одређених(!!!??)произвођача на граници.Друго,зашто ја не бих био способан да спакујем оно што је побројано и понудим то на тржишту ако то испуњава наведено?То се у цивилизованом свету зове монопол и казне за тако нешто су драконске... ,,

Лоповска држава у којој је најбитније отети паре од народа а безбедност у саобраћају је згодан параван <_<

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Прво,да ли то значи да од септембра ће технички бити неисправни и сви странци који пролазе кроз ову долину суза или ће млађани Окановић да им продаје комплете на граници одређених(!!!??)произвођача на граници.

 

Odnosi se samo na naša vozila, naravno, a napravljeno je da bi neka firma, verovatno Galenika uzela pare, ali su se u međuvremenu pojavile i druge firme koje isti proizvod nude po znatno nižoj ceni.

 

Друго,зашто ја не бих био способан да спакујем оно што је побројано и понудим то на тржишту ако то испуњава наведено?

 

Možeš, ali moraš da sertifikuješ svoj proizvod.

 

То се у цивилизованом свету зове монопол и казне за тако нешто су драконске... ,,

 

U principu nema monopola jer ima 7 ponuđača, ali je cena u startu bila bezobrazno visoka, pre svega Galenikina, a sada je još i podnošljiva ova cena u DIS-u od 1300 i nešto dinara, kako reče Lalajko.

 

Mislim da je najveća glupost što nisu privatili standarde EU (CE), nego su izmislili naš SRPS i time prve pomoći čak i iz novijih vozila proglasili nevažećim. Slažem se da prva pomoć treba da ima rok trajanja određeno vreme, ali samo oni delovi koji su kvarljivi (zihernadle sigurno nisu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja