Jump to content

Moto Zajednica

Blokada na RS 125 Replica

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Vec sam procitao da na modelu '98. god. postoji elektronska blokada na cdi-u, ali nigde ne pise kako se skida. Meni zakuca na 7.000 i posle toga kao da trokira. Skinuo sam cdi i na njemu je broj koji pocinje sa 071000 kao sto su opisali u nekom od foruma. Zna li neko da mi kaze kako se to skida ili gde mogu da posaljem cdi da mi to skinu, jer tek sto sam kupio Replicu a vec mi ide na zivce ovo trokiranje? Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

to sto ti trokira negde oko 7k rpm ili malo iznad ce pre da bude rave ventil.zaglavljuje pa ga neotvara dovoljno brzo ili lose podesen itd.

 

a sto se tice blokade na cdi-u to bi trebalo da osecas negde izmedju 5000-6000 rpm

 

evo ti link sa uputstvom kako da iseces bidge na cdi-u

 

http://www.tjtuning.co.uk/forums/showthread.php?t=65

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

 U medjuvremenu ja poslao cdi za BG liku da mi skine, i on to zavrsio, mala razlika, sad trokira na 9k. Kako da proverim taj rave? Porde ovog moze li da bude problem sa gasom? Ponekad tesko pali, ili kad upali na leru se ugasi. Kad se vozi uzbrdo cini mi se da ne prima gas dobro i da gubi snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

Za ovo sto ti ne pali i ne vuce lepo ce se mozda javiti neko iskusniji od mene.

 

 

Nema mesec dana kako sam imao identican problem.

Gusenje negde izmedju 7-8k rpm a uzrok je bio rave.

 

 

Sto se tice rave-a

 

 

Na desnoj strani rama negde u visini akumulatora (zapravo pored njega) ces videti elektromagnetni

ventil

 

evo ti slika

 

SP_A0313.jpg

 

Iz njega islaze 2 zice.

Otkaci te dve zice sa konektora.

Nadji negde 2 zice koje imaju buksne na krajevima i povezi s njima rave direktno na akumulator (znaci da bude svo vreme u otvorenom polozaju) i provozaj motor par krugova pa vidi da li ce i dalje da gusi

 

Poz

Promenio član acim
Sređene slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

Pozdrav svima...imam jedno pitanje u vezi aprilie rs 125cc. Blokadu na auspuhu nema stavljen je arrow na cdi-u sam presekao zicu ali i dalje nece da probije 4,5rpm dok ga ne prebacim u manju brzinu ili na gasu ga iscimam par puta. Ako zna neko u cemu je problem neka napise hvala unapred. Inace motor ide kao nenormalan kad probije 5rpm vrti do 12,13,vozio sam ga 180kmh. Kupio sam ga pre dva meseca i uzasno me nervira ta knedla na 4,5rpm a u servisu nece da skinu bookadu iako sam im nudio cak 500e samo da vidim hoce li pristati. Zivim z parizu tako da ovde ne skidaju blokadu u ni jednom servisu a svi jaci motori su limitirani na 100 konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja