BJBikers Forum: Overa zdravstvene knjižice za nezaposlene - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 2 strana +
  • 1
  • 2
  • Ova tema je zaključana

Overa zdravstvene knjižice za nezaposlene Oceni temu: -----

#1 User is offline   Alekre 

• Scooter per siempre!
  • PipPipPip
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 2856
  • Učlanio se: 13-November 08
  • LokacijaSmederevo
  • Motor:Kawasaki ER-5

Napisao 26 June 2011 - 18:49 PM

Ja ne znam da li i jedna drzava ima ovako idiotsku i nesposobnu administraciju kao nasu :( Nikako ne mogu da skontam niti mi daju prave informacije na salteru. Nadam se da neko od vas zna kako ide procedure overe knjizice kao nezaposleno lice? Tj. konkretno me zanima da li je potrebno biti prijavljen na biro rada jer ja nisam, ali imam radnu knjizicu.

Poruku prepravio/la acim: 27 June 2011 - 02:59 AM
Razlog za izmenu: Izmenjen naslov radi pojašnjenja

Posted Image
Sloboda i divljina, nesputanost i zivot van formalnih drustvenih okvira.

Prvi srpski MotoBlog posvećen domaćim bajkerima.
http://2wheelsreport.wordpress.com
Polovna moto oprema:
https://www.kupujemp...-svi-oglasi.htm

#2 User is offline   bajone 

• Neka Ekstra Titula
  • PipPip
  • View gallery
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 986
  • Učlanio se: 06-December 09
  • LokacijaBG

Napisao 26 June 2011 - 18:52 PM

ma moraš valjda da budeš prijavljen i da ono dolaziš svaka 2 meseca da kao znaju da se cimaš i da nisi umro.. :lol:
Ćuti i sarađuj..

Posted Image
0

#3 User is offline   Alekre 

• Scooter per siempre!
  • PipPipPip
  • LokacijaSmederevo

Napisao 26 June 2011 - 19:04 PM

Izbrisali su me jos 2009. To su kompletni idioti, zovu me na sastanke i uce me kako da popunim obrazac, no ako ne dodjem brisu me, kao i ako odbijem posao koji mi nadju. Bukvalno su mi uskratili pravo na izbor jer ja ne zelim da radim negde po svaku cenu, pre svega ne zelim da tracim svoje godine u nekom timu gde ne mogu nista da naucim i napredujem. Jednom su mi nasli poslao gde sam radio neprijavljen jer je ''sef'' izbegavao tu obavezu i na kraju nisam ni bio placen a radio sam po dve smene jer sam mislio da ja samo treba da budem vredan i posten.
Posted Image

Polovna moto oprema:

#4 User is offline   misko_kolo 

• Nadrkani komšija
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2598
  • Učlanio se: 26-October 08
  • LokacijaDjeram- Beograd
  • Motor:biće opet, jednog dana

Napisao 26 June 2011 - 19:35 PM

Da bi imao overenu knjižicu, kao nezaposlen, moraš redovno da posećuješ biro. A da li možeš da odbiješ posao, moraće neko drugi da ti kaže.
Njutn laže, lake padaju brže!
0

#5 User is offline   tomerc 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2768
  • Učlanio se: 19-June 08
  • LokacijaBatajnica

Napisao 26 June 2011 - 20:51 PM

misko_kolo, on 26 June 2011 - 19:35 PM, said:

Da bi imao overenu knjižicu, kao nezaposlen, moraš redovno da posećuješ biro. A da li možeš da odbiješ posao, moraće neko drugi da ti kaže.

Koliko ja znam doktorima nauke ne nude da istovaruju kamione.
Niti obrnuto.
Ako zelis pomoc od drzave onda moras da postujes postavljena pravila
Preuzmi odgovornost. Nemoj da misliš "To nije moj posao". Kukavičluk je reći: "Šta ja mogu da uradim, ja sam samo obična osoba." Ne trebaš da sarađuješ sa svima, niti trebaš svačiju dozvolu da bi nešto promijenio. Zapamti: "Ako si primjetio da treba da se uradi, TI si taj koji to treba da uradi!"
1

#6 User is offline   LazaXS 

• U prolazu
  • Broj Postova: 71
  • Učlanio se: 20-May 11
  • LokacijaSvilajnac
  • Motor:cb 500

Napisao 26 June 2011 - 21:12 PM

Idi ti lepo u nadleznu Ispostavu RZZO i kazi njima da si nezaposleno lice koje nije na evidenciji NZS i reci im da ti treba knjizica, oni su u obavezi da ti daju sve potrebne informacije. Ako neko pocne da ti trazi FTP1, neka Mica Ubica :) ti njoj kazi da je po Ustavu RS svaki gradjanin u obavezi da ima zdravstvenu knjizicu jer je to OBAVEZNO zdravstveno osiguranje...

Poz od bivseg radnika RZZO

3

#7 User is offline   ljilja-pei 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 664
  • Učlanio se: 24-March 09
  • LokacijaTrešnja

Napisao 26 June 2011 - 21:29 PM

U opštini Sopot, beogradskoj opštini, već dve godine nije potrebno da se redovno javljaš na biro, već traže samo kopiju radne knjižice, kopiju lične karte i da se popuni formular u kome izjavljuješ da si nezaposlen i da nemaš nikakva primanja.

Miša i ja se od tada ne javljamo uopšte na biro... :) :) :)
Stresne situacije treba prihvatati kao pas: Sve sto ne mozes pojesti ili se s time igrati, popisas se na to i krenes dalje!
0

#8 User is offline   Boki-KG 

• Banned
  • PipPipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 2029
  • Učlanio se: 29-November 06
  • Lokacijakg
  • Motor:zx7r

Napisao 26 June 2011 - 22:42 PM

U Kragujevcu po novom od pre par meseci mozhe da se overi zdravstvena knjizhica bez overenog kartona radne knjizhice. Proverena informacija 100% i trebalo bi da je ovako svuda u Srbiji sad.
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Čapek
0

#9 User is offline   s a n j a 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1248
  • Učlanio se: 20-June 08
  • LokacijaKostolac,Srbija
  • Motor:Suvozačica na motoru Kawasaki VN900+Gilera Typhoon X

Napisao 26 June 2011 - 22:49 PM

Koliko ja znam mora da se redovno posećuje biro rada da bi ti overavali zdravstvenu knjižicu,bar sam tako ja radila dok se nisam zaposlila.I tada su mi zaista rekli da ukoliko se nepojavim jednom da će me odmah obrisati sa tog nekog njihovog spiska i da ako ti nađu neki posao i ti odbiješ 2-3 puta takođe te brišu.Neznam da li se nešto izmenilo.
0

#10 User is offline   ratboy 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1540
  • Učlanio se: 29-October 09

Napisao 26 June 2011 - 23:03 PM

Ne nude oni posao tamo su da prime platu. Inace za zdravstvenu to ne treba ali sam sve vise ubedjenja da ni zdravstvena nama ne treba, evo ja bih voleo da se poslednja usluga koju mi je nase zdravstvo ucinilo nije desila nego da sam otisao negde i platio kao sto cu na kraju i morati posle izgubljenih godinu dana.
They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. - Benjamin Franklin
„Da si ti mene tome učio umesto što sam pred gostima morao da recitujem beslovesne himne svetome Savi i da ponavljam kako onaj ko laže taj i krade, ko krade ubija, a ko ubija ne vešalima završava, kad je već i poslednjoj budali na svetu jasno da je istina upravo obrnuta, da ko najviše laže postaje moćan, ko krade bogat, a ko najviše ubija ne završava na omči, nego u đačkoj čitanci...“

Borislav Pekić
1

#11 User is offline   Alekre 

• Scooter per siempre!
  • PipPipPip
  • LokacijaSmederevo

Napisao 27 June 2011 - 03:50 AM

@Tomerc

Postujem drzavu koliko i ona mene. Nikad nista sem glavobolje mi nije dala.

@Laza

Hvala ti mnogo na ovim informacijama, iskoristicu ih sutra :)
Posted Image

Polovna moto oprema:

#12 User is offline   LuckyVladano 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1606
  • Učlanio se: 11-May 10
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Yamaha TDM 850

Napisao 27 June 2011 - 07:44 AM

E, ajde javite kako je sad, i mene zanima, jer se razmisljam da uzmem otpremninu u firmi, ali mi se zena plasi jer ne zna kako bi overavao zdravstvene knjizice dece, supruge i mene. :Mina:
0

#13 User is offline   Clyde 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • View gallery
  • Broj Postova: 183
  • Učlanio se: 23-February 11
  • LokacijaMiljakovac
  • Motor:Yamaha FZ6 Fazer S2

Napisao 27 June 2011 - 09:41 AM

Ja sam overio knjizicu pre nekih mesec dana, biro i RZZO vise nemaju nikakve veze jedni sa drugima, tako su mi rekli u birou, i rekli mi da samo u RZZO kazem da zivim sam i nemam prihode i da ce mi overiti knjizicu na godinu dana bez problema, i tako je i bilo, otisao, popunio formulare i za 10 minuta dobio overenu knjizicu, bez ikakvih problema!
Res, non verba!
0

#14 User is offline   guja011 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2774
  • Učlanio se: 05-March 09
  • LokacijaBeograd

Napisao 27 June 2011 - 11:07 AM

pa ako živiš sam onda jeste tako.
ja bio maločas baš u tvom kraju (b.žerajića valjda) prazno, tek poneko na šalteru. zdravstvena istekla tećeg juna.
tetka uzela potvrdu od biroa, izlupala pečate i ocepila treći list zdravstvene. pitam a šta sad? par klikova po kompu i kaže mi
"osigurajte se preko supruge". i ode na kafu. i džabe što svašta piše na sajtu rzzo, ovoj izgleda teško i da priča/tumači.
0

#15 User is offline   Clyde 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • View gallery
  • Broj Postova: 183
  • Učlanio se: 23-February 11
  • LokacijaMiljakovac
  • Motor:Yamaha FZ6 Fazer S2

Napisao 27 June 2011 - 11:47 AM

Pa to ti je kad se pravis pametan :neznam:
Lepo napises da zivis sam iako to nije istina i sve moze... Niko to nece proveravati, svi to rade tako bas upravo iz razloga da ih ne bi otkacili kao tebe. Meni su to rekli da uradim zaposleni u birou koji je samo sprat ispod RZZO, toliko o pravnoj drzavi...
Res, non verba!
0

#16 User is offline   guja011 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2774
  • Učlanio se: 05-March 09
  • LokacijaBeograd

Napisao 27 June 2011 - 11:54 AM

bio sam i ja u prvo birou, poslali me odozdo da im overim papir o prestanku osiguranja.
a jesu mi prošli put nudili da otvorim bolovanje da bi dobio još mesec dana kinte, baš ti iz biroa.
znači da je moglo, rekli bi , najmanje je bitno , regulisaću ja to uskoro nego me nerviraju one tetke u rzzo u odnosu na ove sa biroa, te gore su ...ološ.
0

#17 User is offline   Alekre 

• Scooter per siempre!
  • PipPipPip
  • LokacijaSmederevo

Napisao 27 June 2011 - 12:18 PM

Overio sam knjizicu na godinu dana uz ''ubedjivanja''. Prvo nije htela da mi da obrazac te i da mi samo hemijskom stavi tackicu na potrebna dokumenta. Rekoh, imam pravo a vasa obaveza da mi date te informacije i onda uz kolutanje ocima, dobih to. Posle je htela da me vrati zbog neoverenog izvoda iz maticne pored orig. pa sam je i tu ubedjivao da ima ORIGINAL na uvid. Sve u svemu, tamo su najveci neradnici, kafenisu, igraju pasijans... Jako me pogadja i boli sto sam vaspitan i postujem red i kao takvog me sutiraju od saltera do saltera. Sistem me natera da budem drzak i da im pretim prijavama i sl.

E sad, ono bitno za temu:

-Nije potrebno biti prijavljen na biro rada
ali je potreba radna knjizica
-Overena fotokopija radne knjizice kao dokaz da niste zaposleni
-Izvod iz maticne knjige rodjenih
-Fotokopija licne karte
-Potvrda da niste penzioner ili da niste na PIO evidenciji.

Za zadnje nisam siguran, ali trazite ''potvrdu za zdrastvenu'', jer ce vam dati pogresnu potvrdu ako se pogresno izrazite, jer su, tj. jer ih bole dupe.

Naravno, obelezite da zivite sami i da nemate nikakva primanja. Niko nista ne pita niti proverava.
Posted Image

Polovna moto oprema:

#18 User is offline   LazaXS 

• U prolazu
  • Broj Postova: 71
  • Učlanio se: 20-May 11
  • LokacijaSvilajnac
  • Motor:cb 500

Napisao 27 June 2011 - 15:14 PM

LuckyVladano, on 27 June 2011 - 07:44 AM, said:

E, ajde javite kako je sad, i mene zanima, jer se razmisljam da uzmem otpremninu u firmi, ali mi se zena plasi jer ne zna kako bi overavao zdravstvene knjizice dece, supruge i mene. :Mina:

Svaki gradjanin RS po Ustavu mora da ima zdravstveno osiguranje, koje se inace zove i obavezno... Pitanje je samo ako uzmes otpremninu koji ces osnov osiguranja imati, tj ako primas novcanu nadoknadu preko biroa onda ide drugi osnov osiguranja za razliku ovih nezaposlenih cl 22 t 9 ako se dobro secam. Takodje i u jednom i drugom slucaju clanovi porodice imaju pravo da ostvaruju osiguranje preko tebe, supruga ako je vencana potreban je izvod iz knjige vencanih, za nevencanu je potrebna izjava dva svedoka da zivite duze od dve god u vanbracnoj zajednici, za decu do 19 god izvodi iz knjige rodjenih a preko potvrda o studiranju itd itd. Ako vam nesto nije jasno pitajte...

0

#19 User is offline   LuckyVladano 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1606
  • Učlanio se: 11-May 10
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Yamaha TDM 850

Napisao 29 June 2011 - 12:44 PM

U medjuvremenu mi ponudili novo radno mesto (i moooozda malo trajnije), pa za sada otpada ta briga.
Inace, bili nam na nekoj prezentaciji ovi iz SIZ-a za zaposljavanje, pa mi isto rekli da ne moram vise uopste da sam na SIZ-u, samo dam izjavu u opstinskof filijali zdravstvenog da niko u porodici nema prihode i moraju da overe zdravsvene knjizice.
0

#20 User is offline   RSVMillenian 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2239
  • Učlanio se: 31-August 05
  • LokacijaChicago, IL USA
  • Motor:2007 Triumph Daytona 675

Napisao 29 June 2011 - 15:44 PM

Ja se slazem sa sluzbenicom koje je odbila da ti overi knjizicu.

Zasto bi overavao knjizicu kao nezaposlen kad imas mogucnosti da preko supruge budes osiguran. Zasto opterecivati drzavu kada njen poslodavac vec uplacuje sredstva za zdravstvenu zastitu?

guja011, on 27 June 2011 - 11:07 AM, said:

pa ako živiš sam onda jeste tako.
ja bio maločas baš u tvom kraju (b.žerajića valjda) prazno, tek poneko na šalteru. zdravstvena istekla tećeg juna.
tetka uzela potvrdu od biroa, izlupala pečate i ocepila treći list zdravstvene. pitam a šta sad? par klikova po kompu i kaže mi
"osigurajte se preko supruge". i ode na kafu. i džabe što svašta piše na sajtu rzzo, ovoj izgleda teško i da priča/tumači.

0

• 2 strana +
  • 1
  • 2

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users