Jump to content

Moto Zajednica

RELI 2011

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Gleda neka baba Jagrovu zver u Kruševcu i mudro konstatuje " I posle kažu da je Srbija siromašna zemlja..." Mislim se " E, baba, baba..."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Narode ja cem da okacim slike tek, kad se veceras vratim kuci s posla, sinoc nisam imao snage, zakucao sam za stolom i pustio balu do poda... -_-

 

Fotke samo cekaju da se okace, a video snimci me tek cekaju... U svakom slucaju, ko nije bio, nije ni svestan sta je propustio, a meni se place jer je samo 4 dana....:dobar:

Sto se kaze, raspali smo se od voznje i hocemo JOS!:moto1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

U nekom selu " po onom divnom putu trećeg dana " na kafani piše " Kuj nema pare nemo da mi ulazi - uopšte "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

:lol::lol::lol::lol:....kakav naziv....ha,ha.... :care:

 

E ja stigla sa posla sada krećemo sa postavljanjem ostalog materijala!!!! Svetac kako vene? :zvizduk: Što se tiče nas po koji video materijal ćemo ubaciti a od ostalih će Bandolero da nam napravi spot!!!!! :care::lol: Ima svi da izađemo na televizor.... :lol::nanana:.....A ti @ Almighty ....dosta izgovora...stavljaj bre te slike druže...sa komentarima bez svejedno.... :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

A ti @ Almighty ....dosta izgovora...stavljaj bre te slike druže...sa komentarima bez svejedno.... :zdravo::zdravo:

 

Hocu, hocu, samo trenutno imam tehnicki problem od 15km izmedju mene i fotki na kompu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

E pa hajmo dalje! :takoje:

 

Stigli smo u Kruševac i kao što reče Trinity smeštaj odličan, hotel više nego dobar, naši ljubimci na sigurnom....e sada posle raspremanja i spremanja za izlazak prvo večerica.... :zvizduk:

 

DSCF0026.jpg

 

DSCF0029.jpg

 

DSCF0031.jpg

 

DSCF0022.jpg

 

DSCF0023.jpg

 

Na ulicama Kruševca gledao se tenis - Đoković....i zdušno navijalo...

 

DSCF0021.jpg

 

 

 

E posle dobre klope vreme je da se krene....gde u "Zamak"...naravno........a tamo više nego dobro....čuje se muzika već sa ulice stari dobri rokenrol....počinjemo da đuskamo a da nismo još ni ušli.... :lol:....a kad smo ušli....bend odličan, devojka peva...ubija! :care:

 

DSCF0040.jpg

 

Krenulo se lagano....sa pesmom dobrošlice za nas..... :moto3:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Is2MHfhjIb4

 

 

DSCF0041.jpg

 

DSCF0043.jpg

 

DSCF0044.jpg

 

DSCF0046.jpg

 

DSCF0048.jpg

 

Ma šta da vam kažem skakalo se...pevalo...pilo....gde su "mladi" tu je i šala.....a i poljupci..... :zvizduk:

 

DSCF0061.jpg

 

DSCF0057.jpg

 

Pivo......... :cirka1:

 

DSCF0059.jpg

 

DSCF0060.jpg

 

DSCF0062.jpg

 

DSCF0058.jpg

 

Dranje..... :zvizduk::muzicari: ...obratite pažnju pevačica ovde maše Dakiju!!! :lol: Ma bre zato što je najviši....a haaaaaa.... :zvizduk:::);)

 

http://www.youtube.com/watch?v=t0Ddsh9GsZE&feature=related

 

 

 

DSCF0056.jpg

 

DSCF0054.jpg

 

DSCF0050.jpg

 

DSCF0049.jpg

DSCF0055.jpg

 

 

 

Pogodila nas pesma..... :BJB2:

 

DSCF0042.jpg

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SOGbBTZAnT4&feature=related

 

 

 

 

 

Tečo legendo! :bacikosku:

 

DSCF0064.jpg

 

DSCF0067.jpg

 

 

 

DSCF0068.jpg

 

DSCF0069.jpg

 

 

 

DSCF0070.jpg

 

E onda je došla policija...i morali smo šmrc u hotel...ali o.k. što se nas tiče ne znam za ostale posetioce...mi sutra idemo dalje....put Srebrnog jezera....čeka nas dobra vožnja :moto3: ....a uveče....žurka ispred hotela....jopeeeeeeeeet!!!!! :muzicari:

 

DSCF0073.jpg

 

 

DSCF0072.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Dan III

 

Pošto su mi se drugovi fotografi umorili, ja ih menjam i nastavljam našu sagu!!

Eh, posle onakve žurke u Zamku, buđenje je i meni teško palo, no što se mora mora se. I dalje ista slika, Slovenci revnosni, spremni, već doručkuju a usput su i oprali motore :moto3: .Doručak u Kruševcu obilan, serbian plato sa sokićem,mlekom, čajem, pa ko šta želi!!

Posle doručka svi se prebacujemo na hotelsku terasu i uživamo u suncu i jutarnjoj kafi!! No ne lezi vraže, stiže Livaja i naređuje pokret!!

Svi skačemo na noge lagane i sledi priprema stvari i motora!!U tom stižu trubači, vau kakav ispraćaj!! Uz zvuke truba i policijske sirene, započinjemo treći dan relija!!

Tankanje na benziskoj pumpi u Pojatama, izlazak na auto put, i pravac Ravanica!!! Prolazimo kroz selo Senj, i što bi Teča rekao izašli su da nas pozdrave svih 14 stanovnika tog sela, tj. 13 pošto im je 14 ti kolega pa je on taj dan radio na obezbeđivanju relija!! ;)

Ravanica me uvek ostavi bez daha!!Toliko naše istorije utkano u zidine starog zdanja, prosto uvek u meni izazove osećaj divljenja prema našim precima!!Organizujemo obilazak manastira i posle obilaska držimo mali brifing!! Čeka nas teška deonica puta, uski putići pri tom na nekim mestima skinut asfalt i rupe da se vidi Japan kroz njih!!

Odlučujemo da svaki redar zajedno sa policajcima preuzme po malu grupicu ljudi i tako ih bezbedno sprovede kroz taj deo puta!!

Verujte mi da su učesnici rekli da im je to bila najbolja vožnja relija!Redari i policija su fantastično odradili posao!! :takoje:

Stižemo na parking ispred Resavske pećine.Odlazim do biletarnice i radnik mi objašnjava da ne možemo da uđemo još dva sata jer ima još četiri autobusa ekskurzija koji trebaju da uđu pre nas!Nisam zadovoljna razgovorom i napominjem da sam ja termin u 12:30 rezervisala još pre dva meseca, a da smo mi stigli u tačno najavljeno vreme!On me neumoljivo gleda!Ok, vreme je za malo drugačiji razgovor,posle par minuta dobijamo termin u 13:15!!

Da mnogo ne detaljišem oko Resavske pećine, slike će već reći svoje!!

Vreme je za ručak!!! Put nas vodi do restorana Grand u Svilajncu!Veoma dobar restoran sa prijatnim enterijerom i atmosferom.Dočekuje nas armija konobara i stolovi postavljeni po propisima. Stiže fenomenalan pasulj sa suvim rebrima.Ono što su svi primetili, bilo je to da je u pasulju bilo samo mesa bez ijedne koskice!!Drugari, žao mi je što sam vam uskratila zabavu pljuckanja koskica iz pasulja :lol: .Klopa, pauza, kafica ovo ono, jooooj opet mi fali neko parče trave gde mogu da zalegnem posle ručka!!

No šta je tu je, svi sad već sa mukom sedaju na motore, jer kroz glave im se vrti isto što i meni, livada, zelena meka trava, sunce koje me blago miluje po licu i dremka!! :ooo:

Svi spremni u rekordnom roku, iiiiiiii krećemo!!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Uz put zovu iz restoran Grand i kažu da je neko zaboravio torbicu.Ok, zastajemo i čekamo Arakisa da ga zamolimo da se vrati po torbicu.Naravno da naš drug Arakis odmah okreće motor i vraća se po torbicu. Super izvedeno, to nam je mnogo značilo, i nama i Milici koja je torbicu nehotice ostavila! Bravo za Rajka!! :takoje:

Put do Srebrnog jezera nije baš bio reprezentativan no napokon stigosmo!!Smeštaj opet ide glatko, svi već uzeli ključeve, polako se raspremanju i spremaju se za šetnju!!

Obaveštavamo ih da je uveče žurka ispred hotela, jer moramo da isprobamo poklon našeg druga SasheP u vidu vodke i viskija!!Šteta da se propusti. :aha:

Svi se već razmileli, neki se šetaju, neki večeraju a bogami neki i kupaju :jee: Polako sledi okupljanje, Jagr nam pravi atmosferu!!Doteruje svoj "autobus" i pušta muziku sa sve disko svetlećim efektima!Iiiiiiii ludilo, žurka koja će da se prepričava godinama, neki se sećaju žurke jasno a neki bogami kao kroz maglu :aha:

U tom dolaze klinci iz srednje škole iz Ivanjice.Oni su tu na dvodnevnoj ekskurziji. Naravno da su poneli gitaru i nekog ko ume da rukuje njom! Ubrzo smo se pomešali sa njima, i kreće kopanje po memoriji!Već se sviraju sve poznate pesme uz gitaru, sve me to vraća u srednjoškolske a mogu i reći one morske dane, kada smo sedeli na rivi i osvanjivali uz gitaru!! ;)

Bogami, teška srca smo se rastali, u jednom momentu je profesorka koja je bila dežurna (a svo vreme je đuskala sa klincima) rekla da oni moraju na spavanje! Ok,klinci, super ste bili!Hvala vam!!

Opet nastupa Jagr i njegova "vesela mašina", i žurka se nastavlja do zore!!

Slike će okačiti naši "službeni fotografi", ali molim vas bez onih kompromitujućih :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Krenuli smo!!! Slike sa trubačima već su postavljenje pa ste domaćinski ispraćaj mogli videti već! :takoje:

 

 

 

 

DSCF0084.jpg

 

DSCF0087.jpg

 

DSCF0098.jpg

 

DSCF0088.jpg

 

DSCF0099.jpg

 

DSCF0101.jpg

 

Ovde Vlada maše svojoj dragoj!!! :zdravo:

 

DSCF0105.jpg

 

DSCF0104.jpg

 

DSCF0103.jpg

 

Velikiiiiiiiiiii pozdrav za Gocuuuuuu!!! :zdravo::takoje: E sad smo kompletniji.....

 

DSCF0107.jpg

 

DSCF0106.jpg

 

DSCF0108.jpg

 

DSCF0109.jpg

 

E Zeko. Zeko.....uteče zbog šljokica.... :lol:....ma samo smo se šalili....Aleksa posebno... :nanana:

 

DSCF0111.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Slike će okačiti naši "službeni fotografi", ali molim vas bez onih kompromitujućih :nanana:

hahaha.... :lol: kakav vic :care::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

Odlučujemo da svaki redar zajedno sa policajcima preuzme po malu grupicu ljudi i tako ih bezbedno sprovede kroz taj deo puta!!

Verujte mi da su učesnici rekli da im je to bila najbolja vožnja relija!Redari i policija su fantastično odradili posao!! :takoje:

:BJB-Transalp: TA :Bandolera: peglao :BJB-ura: krivine :moto1: u duetu !!! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

potpisujem,niko nije umanjio niciju vrednost i umesnost! rekoh za sebe da mi je bilo lepo,tj nama! a bilo je lepo imati pouzdane clanove ekipe! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Tankovanje.........

 

DSCF0112.jpg

 

DSCF0142.jpg

 

DSCF0114.jpg

 

 

DSCF0117.jpg

 

DSCF0116.jpg

 

DSCF0118.jpg

 

DSCF0119.jpg

 

DSCF0120.jpg

 

DSCF0121.jpg

 

DSCF0122.jpg

 

Osmesi, osmesi....pozdrav drugari!!! :zdravo:

 

DSCF0123.jpg

 

DSCF0124.jpg

 

DSCF0127.jpg

 

Daki, Vojo ovo je ta...opasna.... 8)

 

DSCF0129.jpg

 

DSCF0126.jpg

 

DSCF0130.jpg

 

DSCF0132.jpg

 

DSCF0133.jpg

 

DSCF0134.jpg

 

DSCF0135.jpg

 

DSCF0136.jpg

 

Svetac Dijani je vruće......... ;):zdravo::zdravo::zdravo:

 

DSCF0137.jpg

 

DSCF0138.jpg

 

Pozdrav Dačo!!! :takoje:

 

DSCF0139.jpg

 

E ovde je svaki komentar suvišan :zvizduk: ... Aleksa, Aleksa.... :dezpr:...ha, ha...pozdrav druže!!! :)

 

DSCF0140.jpg

 

Uaaaaaauuuuuuuuuuu :takoje:....ovde je svaki komentar suvišan..... slika sve govori!!! :jee4::zdravo:

 

DSCF0141.jpg

 

DSCF0143.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

I Toma ožedneo!!! :lol:

 

DSCF0144.jpg

 

DSCF0145.jpg

 

Cimeri!

 

DSCF0147.jpg

 

DSCF0148.jpg

 

Ovde je naš "bunar" za osvežavanje.....sa sokići i vodu!!!

 

DSCF0149.jpg

 

Jasmina velikiiiiiii pozdrav!!!! :jee1:

 

DSCF0150.jpg

 

DSCF0152.jpg

 

DSCF0153.jpg

 

DSCF0154.jpg

 

DSCF0155.jpg

 

E ovde je došlo do prepunjavanja rezervoara....pa je počelo da curi....znači sve o.k.!!!!

 

DSCF0157.jpg

 

E opet možemo da slikamo pošto nije ništa sa motorom sve je o.k.!!!! :takoje:

 

DSCF0156.jpg

 

DSCF0158.jpg

 

Pozdrav Vlado!!!! :takoje:

 

DSCF0159.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Bandolerosi .... nisam ni sumnjao u Vas , upravo ste mi opravdali časove :takoje:

 

Placam turu na sledecem viđenju :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Dranje..... :zvizduk::muzicari: ...obratite pažnju pevačica ovde maše Dakiju!!! :lol: Ma bre zato što je najviši....a haaaaaa.... :zvizduk:::);)

 

http://www.youtube.com/watch?v=t0Ddsh9GsZE&feature=related

 

 

 

Ma kakvi ste ::) . To mi skolska, pa mi se javlja. Nismo se videli od male mature, pa proradile uspomene :zvizduk::lol:

 

 

Ala si namuljen... Ko da ces da sipas i bezis :lol::lol::lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma kakvi ste ::) . To mi skolska, pa mi se javlja. Nismo se videli od male mature, pa proradile uspomene :zvizduk::lol:

 

 

 

Sad ću ja malo da ga propitam o kakvim uspomena je reč :tras1::oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Krećemo prema Manastiru Ravanica a nakon toga idemo u obilazak Resavske pećine! :takoje:

 

DSCF0160.jpg

 

DSCF0162.jpg

 

Nema naplate.......juriš........ :moto3:

 

DSCF0161.jpg

 

Pozdrav Za DIJANU!!!!! :takoje:

 

DSCF0164.jpg

 

DSCF0167.jpg

 

DSCF0168.jpg

 

DSCF0171.jpg

 

DSCF0170.jpg

 

DSCF0172.jpg

 

Ovde je priroda prelepa....

 

DSCF0181.jpg

 

DSCF0182.jpg

 

DSCF0183.jpg

 

DSCF0184.jpg

 

DSCF0185.jpg

 

DSCF0186.jpg

 

DSCF0187.jpg

 

DSCF0188.jpg

 

DSCF0189.jpg

 

Stižemo pred kapije Manastira Ravanica!!!! :moto3:

 

Manastir Ravanica se nalazi u podnožju Kučajskih planina, pored sela Senje kod Ćuprije. Ravanica je zadužbina kneza Lazara, koji je poginuo u bitci na Kosovu na Vidovdan, 28. juna 1389.

 

Crkva je posvećena Uznesenju Gospodnjem i ograđena je čvrstim obrambenim zidom sa sedam kula. Ravanica je sagrađena između 1375. i 1377. godine, a freske su oslikane nekoliko godina pred Kosovsku bitku. Ktitorska kompozicija je izmenjena i doslikana je Lazareva pogibija. Na njoj se, pored kneza Lazara nalazi i knjeginja Milica i njihovi sinovi Stefan i Vuk.

 

Kao značajno središte duhovnog, kulturnog, književnog i umjetničkog života Ravanica je utjecala na nastanak više crkava i manastira.

 

DSCF0190.jpg

 

 

DSCF0191.jpg

 

 

DSCF0192.jpg

 

DSCF0193.jpg

 

I polako pristižu svi....

 

DSCF0194.jpg

 

 

DSCF0195.jpg

 

Daki nas raspoređuje da se lakše isparkiramo kada budemo krenuli...

 

DSCF0196.jpg

 

DSCF0197.jpg

 

DSCF0198.jpg

 

DSCF0199.jpg

 

DSCF0200.jpg

 

DSCF0201.jpg

 

DSCF0202.jpg

 

DSCF0203.jpg

 

DSCF0204.jpg

 

DSCF0205.jpg

 

DSCF0206.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Bandolerosi .... nisam ni sumnjao u Vas , upravo ste mi opravdali časove :takoje:

 

Placam turu na sledecem viđenju :zdravo:

 

Ej druže naravno uživaj i pozdravi suprugu!!!!!! :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

@ Trinity..".....sad ću ja malo da ga propitam o kakvim uspomena je reč...."

 

Nemoj Nataša ::)....seti se tek idu slike sa Srebrnog jezera...... :zvizduk::zvizduk::zvizduk: ....sa tvojim, Snežinim i mojim školskim..... ;););).....jbte sve tri smo sa čovekom išle u istu školu i razred pa ne da su nam proradile uspomeneeeeeee.... :D:D:D.......malo je više od mahanjaaaa..... :lol::lol::lol:....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Trinity..".....sad ću ja malo da ga propitam o kakvim uspomena je reč...."

 

Nemoj Nataša ::)....seti se tek idu slike sa Srebrnog jezera...... :zvizduk::zvizduk::zvizduk: ....sa tvojim, Snežinim i mojim školskim..... ;););).....jbte sve tri smo sa čovekom išle u istu školu i razred pa ne da su nam proradile uspomeneeeeeee.... :D:D:D.......malo je više od mahanjaaaa..... :lol::lol::lol:....

Hahahahahahahahaha!!Posle one vodke smetnula sam s uma naše druženje sa školskim!! :na_glavi: Daki, sve ti je oprošteno!! :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

E dobro mene čeka dalji posao a vi sad tu školski.... školska..... :nanana:......Kad smo već kod toga ovde smo svi pronašli svog školskog izgleda!!! Kako je svet mali!!! Pozdrav Severian! :zdravo:

 

DSCF0207.jpg

 

DSCF0208.jpg

 

DSCF0209.jpg

 

DSCF0210.jpg

 

DSCF0211.jpg

 

DSCF0212.jpg

 

DSCF0213.jpg

 

U burnim vremenima XIV-XV stoljeća Ravanica je teško stradala, paljena i rušena. Jedva osam godina nakon izgradnje, čestiti knez gine na Kosovu, a Srbija postaje meta stalnih turskih upada. Pustošena je i paljena već 1398. o zatim i 1427. i 1436. godine itd.. No sama crkva nije skrnavljena. Letopisac arhimandrit Georgije piše da su Turci nakon propasti Srbije, razorili Ravanicu i odneli svo zlato i srebro koje su u njoj našli.

 

DSCF0214.jpg

 

 

DSCF0215.jpg

 

DSCF0216.jpg

 

SESTRINSTVO - Ravanica je postojala kao muški opštežiteljni manastir sve do 1946. godine. Tada je pretvorena u ženski samostan, i u njega se uselila igumanija Efimija sa 25 sestara. Sestrinstvo drži najstrožiji manastirski tipik.

 

DSCF0217.jpg

 

 

DSCF0218.jpg

 

DSCF0224.jpg

 

DSCF0226.jpg

 

U Sabornoj crkvi mošti kneza Lazara nalazile su se do 1989. godine, do proslave šest stoljeća od boja na Kosovu, što je bio i povod da se konačno vrate u manastir Ravanicu, ktitorsku zadužbinu kneza Lazara.

 

Smisao Ravanice jeste - knez Lazar. Svakog Vidovdana, Srbi trebaju da hodočaste dva mesta: Gazi Mestan - da se poklone div junacima i Ravanicu - da se poklone čestitomu knezu.

 

DSCF0227.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja