Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT250 / GT250R 2005 i noviji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hyosung GT250 / GT250R 2005 i noviji

 

Hyosung%20GT%20250.jpg

 

Hyosung%20GT%20250R%2006.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2004. godiste GT250

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

2 godine

 

3. Šta mi se dopada:

 

-Izgled i velicina, dizajn bez greske, klasican, dopadljiv...veci od mnogih 600ccm+ , sto je jako zgodno za visoke pocetnike, kakav sam ja bio kad sam ga kupovao, odlicna ergonimija, savrsen smestaj za vozaca od 170cm i od 195cm...

-Solidna ciklistka-onakva kakva treba takvom motociklu, lagan, jos laksi osecaj u voznji, lako se menja pravac, dobro lezi u krivini, u jacem obaranju do 90-100kmh vrlo stabilno, posle toga malo "leluja", sto je normalnu za ciklistiku nejkeda i amortizaciju, uopste za tu klasu...

-Ima prednju USD viljusku, za ovo godiste fabricki jako dobro podesena, nije premekana, ne propada prilikom ostrih kocenja, nije ni pretvrda za gradsku voznju i rupe...

-Kocioni uredjaj je NEVEROVATNO UBEDLJIV, sto su i mnogi renomirani magazini potvrdili, za tu snagu i performanse i vise nego dovoljno...dvoklipna kljesta i 300mm disk, dok R verzija ima 2x 300mm, sto je dovoljno da zaustvai neuporedivo jace i "vece" motocikle, i naked ima nosac za drugi disk, tako da ima opciju za dotatni disk, sa R-om dolazi fabricki....

-Mala potrosnja, oko 3-4 litre u gradu, 3-3.5 otvoreni, i oko 5 kad mu se bas dusa vadi...

-Cena, kao i cena rezervnih delova, vrlo zahvalan za odrazavanje...najbolji odnos ulozeno-dobijeno...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Zavrsna obrada, i slabija kontrola kvaliteta, sto se dosta popravilo, i konstantno poravlja na novijim godistima...farba na rezervoaru je malo losije uradjna, kao i srafovi i pojedini spojevi na ramu...sto se sve data doterati, a i relativno je zanemraljivo sa obzirom na cenu novih i polovnih modela...

 

5. Moj utisak:

 

GT250/250R nema konkurenciju na trzistu u toj klasi, zbog izgleda, velicine, kocnica, prednje viljuske i jos nekih tehnickih resenja...jako dobar moticikl, za pocetnike pa cak i iskusnije vozace...mene jako dobro sluzi...trenutno je na prodaju, ako nekog interesuje, zbog prelaska na isti mdoel od 650ccm...

 

 

fCUiP_88110150.jpg

 

9HnlZ_59221852.jpg

 

g1Qel_72110358.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Hyosung GT 250 R

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2012 godiste

2. Vreme provedeno na motociklu:

Ovo mi je prva sezona, presao sam nesto vise od 2400 km, presao bi vise da nisam stalno imao nekih obaveza :-)

3. Šta mi se dopada:

Ima odlicnu liniju, prilicno je velik, lepo ubrzava, jeftin je i delovi su dzabe. Takodje, agregat je odlican, uspevam da izvucem 150 km/h kada vozim sam, a sa jos jednom osobom bez problema djira 130!

4. Šta je moglo biti bolje:

Sediste bi moglo biti bolje, varovi su nespretno uradljeni tj. Ostavljeni da se vidi var, menjac bi mogao biti bolji, safovi nisu pocinkovani.

5. Moj utisak:

Meni je ovo prvi motor i nisam bas merodavan da vam ponudim pravi savet u vezi bilo kakve kupovine, ali ja sam savrseno zadovoljan do sada sa svime, a nadam se da cu ga na prolece prodati i uzeti isti od 650c :-) Inace, poznajem vlasnike novog distributera tako da sam i sa servisom zadovoljan, sto vidim da im ljudi zameraju od pre nekoliko godina kada je bio samo neki uvoznik u Pancevu. Ko hoce, moze se provozamo, ko da krug, dajem i ja djir :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja