Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

nemir je ušao u moj još nemirniji duh. Skinuo si cilindar posle 12.000, koristio jedno ulje, unutra sve OK, ulje isto tako i sada znaš šta voziš. Ja sam sipao sve na šta sam naleteo, a cilj je bio promeniti ih što više, u koncentracijama koje sam pratio kako sam znao i umeo i sada me zanima šta je unutra posle 7.000 km.

 

Ja sam skidao cilindar samo zato što sam obećao MZ-u da ću mu napraviti generalku nakon 10000km, bez obzira u kakvom stanju bio. Kako je tih 10000km prošlo relativno brzo, a ja nisam pri parama... promijenio sam samo karike i očito je da ih je trebalo promijeniti:

 

Zazor starih karika

http://www.togs.biz/josip/galerija/?galerie=Ostalo&photo=11

 

Zazor novih karika

http://www.togs.biz/josip/galerija/?galerie=Ostalo&photo=12

 

Zanimljivo da nakon promjene karika nisam primjetio nikakav porast snage ili performansi ???

A to se slaže s onim što su mi majstori rekli - kod MZ-a kompresija jako malo igra, nego dok on uredno pali ne treba se zabrinjavati. Kad kompresija dovoljno oslabi počet će teško paliti i tad je vrijeme za akciju.

Ja ću sigurno mjenjati klip kad se vratim iz Njemačke, jer tamo planiram nabaviti njemački klip. A onda ću dobro izmjeriti klip i dati honati cilindar po točnoj mjeri klipa+4 stote milimetra.

 

Kakav je savet, da li da menjam klip (ako ga otvaram nema razloga da ga ne menjam) ili ćutim i čekam ''dok ide''. Mašina je super, kao nov je ne pravi nikakve probleme i nemam potrebe da ga otvaram izuzev nesavladive radoznalosti.

 

Otvori ga i promijeni karike. Karike su jeftine, a vidjet ćeš u kakvom ti je stanju klip. Nakon što skineš stare karike jednu polomi i s njom dobro očisti utore karika, to je jako bitno. Inače, ako ne misliš mijenjati igličasti pod klipom nemoj skidati klip s klipnjače, je zegeri su jednokratna roba.

Jedan bivši serviser mi je rekao da obavezno pregledam u kakvom su stanju oni graničnici u utoru kariak što ne daju da se karika okrene, jer ako su potrošeni ili ih nema - mjenjaj klip pod obavezno. Uglavnom, kaže on, da se klip češće mjenja zbog tih graničnika, nego zbog same potrošenosti.

 

Da li neko može da mi pomogne oko kupovine zadnjeg točka od 250, 18., dao sam oglas ovde, u Halo Oglase, Auto oglase, Beogradske oglase... i ništa. Nekako, vreme je za brzinu, kupio sam i gume i samo mi fali točak koga nigde nema.

 

Ja sam imao par komada i prodao ih za sitne pare - 3 komada za 150kn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Najboljii sam teoretičar na svetu ali nikakav majstor, spadam u kategoriju vozača i ništa više. Za sve radove sam plaćao majstore pa me motor košta mnogo. Ipak, ovo će biti moj prvi samostalni posao koji ću uraditi bez majstora na ovom motoru.

 

Klip sam samostalno menjao na Tomosu 15 pa mi je jasno kako ide, ovde je jedino cilindar veći pa neznam prilikom dotezanja glave da li da nabavim kilo-ključ ili je dovoljno ići ''po osećaju''?

 

Druga nepoznanica je dihtung glave, da li je on dovoljan ili na njega ide neki hermetik? Od Tomosa je imao metalni prsten od lake legure po unutrašnjem rubu koji je mogao da se skine, time se dobijao manji kompresioni prostor jer je glava niže prianjala cilindru pa je trebao hermetik kao zaštiza od ''duvanja''. Uspevao sam čak sa hermetikom da sve sklopim i bez dihtunga glave s tim što je onda sila dotezanja glave morala biti manja jer bi klip kačio u glavu.

 

Naravno, sada nisam zainteresovan za ovakve budževine, sasvim je on dobar ovakav kakav je.

 

Ubiću se zbog točka, nigde ga nema, kao da tražim neznam šta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Najboljii sam teoretičar na svetu ali nikakav majstor, spadam u kategoriju vozača i ništa više. Za sve radove sam plaćao majstore pa me motor košta mnogo. Ipak, ovo će biti moj prvi samostalni posao koji ću uraditi bez majstora na ovom motoru.

 

Ako se imao razumiješ u mehaniku a  imaš strpljenja i alat mislim da ne bi trebalo biti problema.

Ako nemaš servisni manual obavezno ga skini i isprintaj. Ako nemaš brzu vezu na internet zamoli starog vujadina da ti snimi. Vjeruj mi s manualom će posao biti upola lakši.

 

Klip sam samostalno menjao na Tomosu 15 pa mi je jasno kako ide, ovde je jedino cilindar veći pa neznam prilikom dotezanja glave da li da nabavim kilo-ključ ili je dovoljno ići ''po osećaju''?

 

Ja sam išao po osjećaju, ali volio bih nabaviti kilo ključ.

 

Druga nepoznanica je dihtung glave, da li je on dovoljan ili na njega ide neki hermetik?

 

Sve dihtunge obavezno promijeni. Novi su oko 2 eura. Ovaj kod glave je od tankog aluminija i ne treba nikakve dihtung mase.

 

Isto tako kad sastaviš stroj provjeri jel glava dobro zategnuta, to provjeravaš s tinol žicom - sve je objašnjeno u manualu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Jes, Vujo, Svakak mi je svojevremeno ljubazno omogucio download originalne mz radionicke knjige i haynes service manuala kojima sad raspolazem + jos svasta nesto u nekih 1GB. Ako ti ovo treba mozes posetiti deo bjbikers ekipe pre podne stacionirane u sava centru (moja malenkost, najzli, bikus, redoran) pa da ti narezemo cd/dvd.

 

Knjige su super i sve sto sam radio na mojoj mocnoj mz bicikli bilo je u konsultaciji sa obe. Treba li reci da nisam pogresio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Super je to, od nečega mora da se počne a adekvatna literatura je neizostavna i zaista sam zahvalan. Pojaviću se u SC-u, samo mi treba neka odrednica bliže za navigaciju unutra, treba vas pronaći, ima tu svašta a ja nisam bio odavno...

 

Šteta je što sam prenatrpan obavezama pa nemogu da mrdam iz Bgd-a inače bih zajedno sa Svakakom u Nemačku, sigurno će biti raznih lepota.

 

On je mlad dečko pa i ako bi nas neke žene napale u putu ja bih se poneo kao pravi prijatelj, uopšte ga ne bih branio već bih ga ostavio da se sam sa njima snalazi kako zna i ume. A da ume - ume, eto kako je uprtio kantu dvotaktola, kao da je prazna. (Svakak - dobronamerna šala ;) ;) ;) ;)  ;) )

 

Inače ta kanta se u zemlji Srbiji prodaje samo kao mineralno STIHL ulje, ostalih varijanti nema jer uvoznik ITH nije zainteresovan, prodaju ga distributeri Šumooprema, Lomina 5 (kod Zelenjaka), tel 3347-000 ali je cena 5.934 za 10 litara pa ko voli - ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Šteta je što sam prenatrpan obavezama pa nemogu da mrdam iz Bgd-a inače bih zajedno sa Svakakom u Nemačku, sigurno će biti raznih lepota.

 

Nadam se da će biti ljepota, nosim fotoaparat, hrpu memorijskih kartica, a bome će i putopis osvanuti na forumu. Samo da živ odem i da se živ vratim. Za MZ-a nosim litru rezervnog benzina, pa ako stane, samo skidam tablice i zapalim ga pa neka ide u qrtz :D

 

On je mlad dečko pa i ako bi nas neke žene napale u putu ja bih se poneo kao pravi prijatelj, uopšte ga ne bih branio već bih ga ostavio da se sam sa njima snalazi kako zna i ume. A da ume - ume, eto kako je uprtio kantu dvotaktola, kao da je prazna. (Svakak - dobronamerna šala ;) ;) ;) ;)  ;) )

 

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Baš sam bio uveren da je tema super i da će na kraju imati najviše pregleda i komentara ali džabe, zaključano. A i bolje, ajmo mi našim poslom...

 

U ponedeljak očekujem točak 18 koji neću da stavljam dok ga ne balansiram (kada je sve novo neka i radi) a za to opet moram da odem kod nekoga ko ume sa tim žicama...

 

Nakon toga pada montaža.

 

Josipe, u pravu si za problem oko zadnje viljuške, nisam merio ali sve mi nekako deluje knap, u milimetar, a videće se tek kod montaže.

 

Bojim se i da ću morati da pomeram iglu na karburatoru, a ne bih voleo... Uhvatio sam sebe da se vozim i uzbrdo i nizbrdo, šaltujem 4.-5., glupiram se kao da sam prvi put seo na njega, sve kao gledam da li će vući... Teško.

 

Nažalost, mislim da motor da bi išao, mora da troši benzin! >:(

 

Ako se to ispostavi kao tačno, možda pribegnem u drugu krajnost pa ga na gorivu pustim skroz, neka ide na 5.5 litara i neka ide koliko mu zapisano.

 

Nemanja moj motor je 89' godište ali neznam imam li više i šraf iz te godine na njemu. Kada smo kod prenosa i potrošnje vidi i ti koliki ti je zadnji točak na motoru (sa sve gumom-dimenzija) i prebroj zupce prednjeg lančanika. Kod tebe nisu iste vrednosti jer je reč o 150 modelu ali utvrdi pravo stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Vujo ja sam motor platio oko 300 evra, i to u extra stanju mnogo dobro sam proso, ali moram da mu izmenjam neke sitnice jer su stavljeni neki delovi koji nisu od njega. Npr. platine i i taj zadnji tocak nisu od njega i jos neke sitnice. A najludje je bilo kad sam rasklopio motor i video da je lik od koga sam kupio motor stavio licnu u diznu da bi ustedeo na potrosnji. :-\ :-\

 

 

Jebote sve sam video ali to ne!!!! ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Josipe, u pravu si za problem oko zadnje viljuške, nisam merio ali sve mi nekako deluje knap, u milimetar, a videće se tek kod montaže.

 

Koliko se ja secam dok sam vozio Etz-a, tocak ne pase. Viljuska je kraca, znam da su se mnogi vracali sa 251 na 250 bas zbog tog zadnjeg tocka.

Verovatno je prepravka moguca ali mislim da nije jednostavna, jer je i ram drugaciji i zahteva pomeranje zadnjeg blatobrana, ali ne uzimaj me za ozbiljno, nisam se time bavio samo pokusavam da se setim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stvarno ima svakakvih ideja od strane ljudi bez mozga. Od budale je jedino gora vredna budala jer angažuje mnogo pametnih da bi se greške ispravile.

Smanjenje potrošnje znači i smanjenje podmazivanja što je opasno. A i druge platine, hm, za diskusiju, i ovako su ljudi imali problema sa predpaljenjem... U zavisnosti od para vraćaj polako njegove delove, ipak su njegovi...

 

Koliko se ja secam dok sam vozio Etz-a, tocak ne pase. Viljuska je kraca, znam da su se mnogi vracali sa 251 na 250 bas zbog tog zadnjeg tocka.

Verovatno je prepravka moguca ali mislim da nije jednostavna, jer je i ram drugaciji i zahteva pomeranje zadnjeg blatobrana, ali ne uzimaj me za ozbiljno, nisam se time bavio samo pokusavam da se setim.

 

Sada je gotovo, točak je naručen i treba da stigne sutra, gume sam kupio... Nema nazad.

Dok sam imao 250 sa 18 točkom sećam se samo da nije mogao da nosi toliki teret, umela je guma ga kači baš u blatobran sa gornje a unutrašnje strane. Opet, nije ni ovo normalno da se bez problema voze dvojca koji svojom težinom premašuju bar 50 kilograma preko dozvoljene nosivosti (160 kg). I tako natovaren, najuočljivije je kako ustvari ima dobru mašinu, to je ipak 243 ccm a tako dobro vuče i pod tolikim teretom.

 

Svakak, priču za lančanike i mogu da razumem ali zašto si stavljao točak 16 na 250 pa još prodavao ostatak točkova (a za mizerne pare)?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Svakak, priču za lančanike i mogu da razumem ali zašto si stavljao točak 16 na 250 pa još prodavao ostatak točkova (a za mizerne pare)?

 

Kad sam kupio ETZ 250 imao je malo felšavu zadnju felgu, pa sam na njega stavio 16" felgu i kupio novu gumu. Onda sam kasnije uzeo još jednog ETZ-a 250 i dobio još jednog TS-a 250 oba su imala 18" felge, ali pošto sam na ovom imao novu gumu, a i nekako mi je bio ljepši s manjim zadnjom točkom odlučio sam ostaviti ovu 16".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

[move] ;) off topic  ;)[/move]

 

          Žao mi je što je zaključan topic o MZ-u jer ovo što pišem logički pripada tamo, ali nekako mi se čini da su svi merodavni za ono što bih pitao prisutni i u ovom topicu. Čitao sam sada već zaključanu temu sa zadovoljstvom, i video mahom pohvale za ovu mašinu, i jednu finu slikicu (nema šanse da je maloletna ...bre).

          Elem, krajem ove ili početkom sledeće sezone planiram, ako bog da, da kupim sebi prvi motocikl. Tehničko pitanje koje me brine je da li je moguće smestiti čoveka od skoro dva metra na MZ-a... sigurno je neko video ili čuo (ili možda i sam osetio) takav slučaj. Sledeća i poslednja tehnikalija koju bih pitao je o nosivosti ovog motora- nisam bas lagan (okvirno 110-120 zavisno od bioritma, jel), a bilo bi lepo da se može natovariti i suvozač pride  ;D To je to- jbg, visina mi je u mnogo slučajeva bila ograničavajući faktor, pa rek'o čisto da priupitam dal' uopšte da razmišljam o MZ-u ili ću morati da tražim nešto veće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

[move] ;) off topic  ;)[/move]

 

          Žao mi je što je zaključan topic o MZ-u jer ovo što pišem logički pripada tamo, ali nekako mi se čini da su svi merodavni za ono što bih pitao prisutni i u ovom topicu. Čitao sam sada već zaključanu temu sa zadovoljstvom, i video mahom pohvale za ovu mašinu, i jednu finu slikicu (nema šanse da je maloletna ...bre).

          Elem, krajem ove ili početkom sledeće sezone planiram, ako bog da, da kupim sebi prvi motocikl. Tehničko pitanje koje me brine je da li je moguće smestiti čoveka od skoro dva metra na MZ-a... sigurno je neko video ili čuo (ili možda i sam osetio) takav slučaj. Sledeća i poslednja tehnikalija koju bih pitao je o nosivosti ovog motora- nisam bas lagan (okvirno 110-120 zavisno od bioritma, jel), a bilo bi lepo da se može natovariti i suvozač pride  ;D To je to- jbg, visina mi je u mnogo slučajeva bila ograničavajući faktor, pa rek'o čisto da priupitam dal' uopšte da razmišljam o MZ-u ili ću morati da tražim nešto veće...

 

Eto malopre se uverih da je zakljucana tema o mz-u, bez nekog objasnjenja. :( U svakom slucaju video sam da je rasprava krenula u pravcu "moj je veci od tvog". Molim vas uzdrzite se od komentara tog tipa, steta je da tema koja je vrlo aktuelna medju nama sirotinjom zamre ovako.  :-[

 

Da probam ipak da pomognem coveku - ja sam visok nekih 185 i vozim etz 250 sa upravljacem podesenim maksimalno visoko i posle duzih voznji (80-100km) osecam da mi polozaj tela nije bas idealan i malo bole ledja a bogami i ljubica. :) Mislim da bi ti sa tvoja dva metra jos vise osecao nelagodnost. Polozaj ledja bi sigurno mogao da korigujes ako bi kupio hromiranu cevku pa je savio da bude vise kao kod choppera ali nisam siguran za polozaj kolena (fuzasteri su mozda za tebe visoko).

 

U svakom slucaju jedini pravi nacin je da sednes i probas! :) Takodje postoji i estetski momenat - najverovatnije bi ti tako ogroman sa mz-om izgledao kao na bicikli. :) Sto se suvozaca tice, ne znam sta da ti kazem - moja devojka na mestu suvozaca prsne vec posle 30km a eto Svakak i njegova bolja polovica vidim prave djireve po 400 i vise km. gen053.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

          Elem, krajem ove ili početkom sledeće sezone planiram, ako bog da, da kupim sebi prvi motocikl. Tehničko pitanje koje me brine je da li je moguće smestiti čoveka od skoro dva metra na MZ-a... sigurno je neko video ili čuo (ili možda i sam osetio) takav slučaj. Sledeća i poslednja tehnikalija koju bih pitao je o nosivosti ovog motora- nisam bas lagan (okvirno 110-120 zavisno od bioritma, jel), a bilo bi lepo da se može natovariti i suvozač pride  ;D To je to- jbg, visina mi je u mnogo slučajeva bila ograničavajući faktor, pa rek'o čisto da priupitam dal' uopšte da razmišljam o MZ-u ili ću morati da tražim nešto veće...

 

Sa 2 metra visine ćeš na skoro svakom motoru izgledati kao patuljak. Inače MZ je poznat kao jedan od udobnijih motora za suvozača, zbog iznimno dobro postavljenih nogara. Rekao bih da je udobniji suvozaču nego vozaču. Ja imam 175cm i MZ mi odgovara, možda da je sic malo višlji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Da nadopunim raspravu o maloj max. brzini mog eMZe; problem je bio u filteru zraka. Promijenio sam ga i brzine je misteriozno skočila s 115 na 126km/h s tim da sam imao zakačenu ogromnu kutiju od kacige na gepeku + bisage a i neka ljuta oluja se sprema i puše bočni vjetar.... Znači da će max brzina još malo i rasti. Potrošnja 52km s 2.5 litara goriva, znači 4 litre što je OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pošto je opća tema o MZ-ima zaključana, stavit ću ovdje, pa neka admini slobodno preimenuju ovu temu.

 

Ako vas muči kako dobro podesiti predpaljenje evo jedne ideje. Date nekom tokaru da vam napravi ovakav komad alata

bfi1185302742o.JPG

 

On će to napraviti za 10 minuta a vi imate stvarno korisnu stvarčicu, jer osim za podešavanje predpaljenja služi i za blokiranje klipa prilikom zatezanja korpe kvačila.

Navoj je M14x1,25 a okvirne mjere se vide na slici.

 

Predpaljenje podešavate tako da ovo čudo zašarafite umjesto svjećice i ovedete klip do GMT, zategnete taj bat da dodiruje klip kad je u GMT, sad spustite klip prema nazad i zavrnite bat za 2 kruga (1 krug će ga spustiti za 1,25mm), sad podesite da se platine otvaraju točno u onom trenutku kad klip udari u prepreku. Kad ste podesili probajte zavrnuti bat za 1/6 kruga, sad iskra ne bi smjela skočiti. Ako skoči ipak niste dovoljno precizno podesili paljenje.

Inače slična stvar se može napraviti i u kućnoj radinosti, pa izgleda ovako nekako:

http://www.togs.biz/josip/galerija/?galerie=Ostalo&photo=13

 

Ili jedan sam napravio tako da sam razbio svu keramiku na svjećici i proturio jedan M6 šaraf kroz svjećicu i zategao ga kontra maticama.

 

 

Imam još jedan sistem za precizno podešavanje nivoa goriva u karburatoru, ali moram prvo poslikati, pa ću opisati sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Danas sam se video sa Starim Vujadinom (gle čuda, on ''stari'' a ja stariji od njega!) pa ovim putem izražavam beskrajnu zahvalnost i njemu i Svakaku na ustupljenoj literaturi.

 

Da nadopunim raspravu o maloj max. brzini mog eMZe; problem je bio u filteru zraka. Promijenio sam ga i brzine je misteriozno skočila s 115 na 126km/h s tim da sam imao zakačenu ogromnu kutiju od kacige na gepeku + bisage a i neka ljuta oluja se sprema i puše bočni vjetar.... Znači da će max brzina još malo i rasti. Potrošnja 52km s 2.5 litara goriva, znači 4 litre što je OK.

 

 

U okviru pomenute literature jasno piše da se filter vazduha menja na 10.000 km. Ja u svom životu nisam sreo čoveka koji je ovo menjao, čistio, duvao komprimovanim vazduhom ili se filterom vazduha bavio na bilo koji drugi način. Naprotiv, češći su slučajevi gde ga nije bilo uopšte (''ništa tu ne treba, viška koliko hoćeš'').

 

Ako pravilno primećujem, promenom filtera i povećanjem max. brzine povećala se i potrošnja (bila je oko 3,52 sa sve devojkom kojoj verovatno pripada ovih 0,02  ;)) na 4 ili bliže 5 (jer 2,5 lit. za 52 km je bliže 5l/100km) što znači da je do toga došlo ili vožnjom na max. gasu radi utvrđivanja max. brzine ili zamenom odnosa vazduha i benzina, tj. promenom smeše koja je nastala promenom filtera vazduha.  Opet, ti si postigao 126 km/h što je u okviru kataloških vrednosti (125-130) ali sa točkom 16 i lančanikom, koliko se sećam, od 20 zubaca. Više sam uveren u ovo prvo ali cela ova stvar u vezi tvoje najavljene teme za nivo goriva u karburatoru ima debele veze sa mojim pokušajima u postizanju istog - podizanju max brzine.

 

Točak od 18 sam nabavio, gumu montirao ali ga zbog oluje nisam stavio na motor, sačekaće dan-dva. No, iako mi motor troši 4 na putu a oko 3,5 u gradu (na puteve idem u društvu jačih motora pa sam prinuđen da ga gazim) primećujem da mi smeša nije odgovarajuća, malo je to goriva jer se teže vrti iznad 4.200 obrtaja, upravo onda kada mu obrtni moment rapidno raste pa je pomeranje igle karburatora neminovno (a lepo su mi svi pričali...). Inače, u 5. brzini ne ide preko 4,500 obrtaja što je negde oko 100 km/h dok na nizbrdici ili vetrom u leđa imam 110km/h.

 

Sada sam opet u dilemi, da li da menjam i ja filter vazduha (ukupno 15.000km na motoru) i odvrnem ga na igli karburatora kako bi imao snage da zavrti novi točak od 18 uz 21 zubac prednjeg lančanika. Znači, u fabričkoj varijanti, brže ne može.

 

Ustvari, igla karburatora mu ne gine, krajnje je vreme da prestanem da izgladnjujem motor, razmišljam se jedino o zameni filtera jer se plašim da mi ne poremeti smešu (koja inače ne valja).

 

Alat koji si predstavio neizbežan je za podešavanje predpaljenja 2T motora. Mislim da si super tip i to je svakako za pohvalu, svojevremeno se sličan (ali ne i bolji, samo malo drugačiji, ličio na T ključ zbog brojanja okretaja) prodavao za 20 maraka (bile marke kada se MZ prodavao po robnim kućama) uz uputstvo koje je stalo na A4 papir, kopirane kopije kopija pa čitaj ako možeš. Ljudi to nisu masovno kupovali pa se danas jako retko sreće a i onaj ko ga ima neće da ga proda/da/ustupi/razmeni...

 

Predlažem svima koji su zainteresovani da se organizujemo i kod nekog metalopstrugara uradimo više komada ovog alata kako bi uopšte prihvatio posao. MR je sigurno jedan od najboljih u evropi ali za takvu stvar me ne bi pustili da uđem unutra. Tu ne treba vrhunski alat već samo malo dobre volje. Ima li neko metalostrugara bez kompleksa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Meni trosi na otvorenom ispod 5, po gradu 5.5-6. Ide ko avion, ne smem da ga stisnem koliko moze te se zadovoljavam sa max. 110. Tu negde primecujem odredjenu nestabilnost prednjeg kraja te ne vozim brze. Mozda ako bi ofarbao i vratio custom oklop koji imam za motor (da li ste to videli - mz sa oklopom?:)) i probam. Prilicno sam siguran da bi napunio 140. Mada, ja sam lik koji voli opustenu voznju, jurcanje me ne interesuje bas puno te svakako necu zuriti...

 

U svakom slucaju igla je podesena na pola, karburator sam sam podesavao kako sam znao i umeo (Mikica sa foruma me je uputio), filtar za vazduh je prakticno nov.

 

Pretpaljenje sam podesavao sa imbus kljucem koji sam spustio u rupu pa sam zvrljao po njemu tankim flomasterom. Metoda koju je svakak predlozio je skroz dobra i sigurno preciznija od ovoga sto sam radio ali eto, meni i ovo radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Video sam raznih MZ-a sa oklopima i poluoklopima ali bih voleo da vidim tvoj! :) Napravi koju fotku ako imaš mogućnosti, baš bi bilo lepo da se stavi ovde.

 

Možda je dobar oklop a ti ga zapostavljaš, eto imaš mogućnost da ga plastificiraš za male pare, ma baš možeš da se igraš sa tim... Ne mora to da bude loše, sada oklope za MZ radi Brka dok su ranije, dok se regularno prodavao, Slovenci držali primat nad tim.

 

Sada sam zvao ovog lika na Buvljaku, filter vazduha za 251 - 630 dinara.

 

Ja sam želeo prikolicu samo što MZ prikolice nigde nisam mogao da nađem, iako je onih propagandnih prospekata bilo koliko hoćeš. Od tih prikoličara ovde se najviše prodavao Dnjepar pa se njegove prikolice sa uspehom kače na BMW. Nisam hteo da budžim ništa pa mi je motor ostao bez prikolice mada bih voleo da je imam, naravno MZ-ovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

eMZeisti probajte u off topicu da pronađete temu koju je postavio sstruja, ima slike mz-a sa dve spojene mašine od 250 i prikolicom. zanimljivo.  ;)

 

inače ovaj alat za štelovanje paljenja je odlična stvarčica, brat i ja smo hteli da ga napravimo ali onda nam je malo krenulo pa kupismo kawu a i mz je promenio vlasnika pre nekoliko dana tako da od toga nema ništa.

 

samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ako pravilno primećujem, promenom filtera i povećanjem max. brzine povećala se i potrošnja (bila je oko 3,52 sa sve devojkom kojoj verovatno pripada ovih 0,02  ;)) na 4 ili bliže 5 (jer 2,5 lit. za 52 km je bliže 5l/100km) što znači da je do toga došlo ili vožnjom na max. gasu radi utvrđivanja max. brzine ili zamenom odnosa vazduha i benzina, tj. promenom smeše koja je nastala promenom filtera vazduha.

 

Zeznuo sam se, tamo je trebalo stajati 62km. Znači potrošnja je tu negdje.

 

Sada sam opet u dilemi, da li da menjam i ja filter vazduha (ukupno 15.000km na motoru) i odvrnem ga na igli karburatora kako bi imao snage da zavrti novi točak od 18 uz 21 zubac prednjeg lančanika. Znači, u fabričkoj varijanti, brže ne može.

 

Ako t ije toliki gušt stavi taj 18" točak, ali ako ostaviš 21 zub naprijed nema šanse da ga razvrtiš u 4. a kamoli u 5. Moj ti je savjet da sa 18" točkom napred staviš 18 zuba i to će ići kao zvjer. Ako hoćeš ja imam ganz nove lančanike 21 i 18 zuba, pa ti ih rado ustupim, samo smisli kako ćeš ih dostaviti do sebe.

 

Ustvari, igla karburatora mu ne gine, krajnje je vreme da prestanem da izgladnjujem motor, razmišljam se jedino o zameni filtera jer se plašim da mi ne poremeti smešu (koja inače ne valja).

 

Evo ja sam sad u fazi finog poštelavanja smjese. Zapravo smjesa mi je dobra, više me muče filozofska pitanja:

manual kaže da igla mora biti 3. položaju odozgo, s tim da je mjerodavna donja pločica. A ja nikako da dokučim šta to znači. Igla ima 5 utora i teoretski 4 položaja u koja se može staviti igla. Evo slika igle i brojevi kraj svakog utora, pa neka netko kaže gdje je MZ tvornički stavljao iglu.

 

bfi1185478094s.jpg

 

Sad se bacam na slikanje onog karburatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Meni trosi na otvorenom ispod 5, po gradu 5.5-6.

 

Da mi MZ toliko troši sigurno ga ne bi vozio. S mojom kilometražom jako mi je bitno koliki troši, jer u godini dana sam an gorivo dao 5500kn, t osu skoro 2 prosječne plaće. I sam se pitam odakle mi ta lova  ??? Da je trošio litru više potrošio bih ~1000kn više.

 

Pretpaljenje sam podesavao sa imbus kljucem koji sam spustio u rupu pa sam zvrljao po njemu tankim flomasterom. Metoda koju je svakak predlozio je skroz dobra i sigurno preciznija od ovoga sto sam radio ali eto, meni i ovo radi posao.

 

I ja sam tako podešavao, ali predpaljenje treba biti podešeno u desetu milimetra, a sam trag flomestera je debel sigurno 0.5mm... kao strojar takvu nepreciznost ne dozvoljavam ;) Odnosno dozvoljavao sam dok nisam nabavio onaj alat.

 

A MZ sa oklopima sam viđao, čak sam ga i mislio kupiti, ali sam odustao kad sam vidio da za mjenjanje svjećice treba praktički skidati rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Prvo slike:

 

klz1185479454d.jpg bfi1185479466a.jpg

 

Znači uzmete čašicu sa nekog starog karburatora, samo je bitno da paše na vaš karb. Najobičnijom pilom za željezo urežete jedan utor koji mora biti dovoljno širok da vam adhezijske sile ne bi uništile mjerenje (ja sam rezao 2 reza jedan d odrugog, jer nisam imao tanku šajbu za fleksericu). Utor mora biti dubok 14mm, mjeri se od vrha čaše bez brtve.

Sad stavite crevo za gorivo (trebat ćete malo duže crevo) na karburator koji držite u vodoravnom položaju (JAKO BITNO), znači skinete ga s motora. Goriva mora biti preko pola rezervara. Pustite gorivo i ako ne preljeva znači da je nivo prenizak. Ako preveljeva puno onda je nivo previsok. Samo pazite da vam urez nije preuzak, jer tad se nivu goriva u urezu previše digne u odnosu na onaj u čašici. (skužit ćete već kako to ide)

Ja ću sebi još urezati 2 utora, jedan 13mm i jedan 15mm, pa ću preglednije moći gledati koliki je nivo. Svako novo mjerenje započnite s praznom čašicom.  Uvijek ponovite nekoliko puta mjerenje i vjerujte, za trajat će dok ne uštimate gorivo kako treba, ali zato će i potrošnja biti zahvalnija. Jer tvornički MZ ako se vozite 5. 80km/h mora trošiti max. 4 litre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

eMZeisti probajte u off topicu da pronađete temu koju je postavio sstruja, ima slike mz-a sa dve spojene mašine od 250 i prikolicom. zanimljivo.  ;)

 

Zaista sam se trudio da pronađem ali nisam uspeo pa bih te molio da staviš ceo link. Sajt je sada glomazan i boluje od bolesti od koje i ostali ovakve vrste: ažuriranje. Nikada neznaš koja je tema i koliko aktuelna, teško je uspostaviti jedinstvene kriterijume i klasifikacije a da to odgovara što širem krugu korisnika i sl.

 

Jedno je sigurno: ovde ne postoji ili ja neznam za njega, mesto, tema ili njen deo koji se bavi MZ-om. Smatrao sam to nepravdom jer u okviru sajta imaš po ko zna koliko komparativnih analza (šta je bolje ovo ili ono) i sve stoje, sve su aktuelne na neki način.

 

Prvi put kada se otvorila tema u ''našem'' topic-u, diskusijom i potpuno neplanski, topic je zatvoren bez obrazloženja. U svemu tome diskusija se vodila civilizovano, po pravilima kućnog vaspitanja pa i pravilima foruma, svaka tvrdnja bila je argumentovana činjenicama a niko nije direktno ili indirektno prozivan.

 

I topic je zatvoren.

 

Onda kaže Stari Vujadin:''Eto malopre se uverih da je zakljucana tema o mz-u, bez nekog objasnjenja.  U svakom slucaju video sam da je rasprava krenula u pravcu "moj je veci od tvog". Molim vas uzdrzite se od komentara tog tipa, steta je da tema koja je vrlo aktuelna medju nama sirotinjom zamre ovako.''

 

Tu ga podržavam ali delimično. Na prvom mestu, kulture u međusobnoj komunikaciji nikada ne može da bude previše pa o tome ne bih ni pisao.

Sa druge strane, neki je uvek veći samo je pitanje da li nas to interesuje ili ne a i u merenju nema ništa loše i ne može se reći da ga ovde nema. Ako se ponovo pročita topic ''MZ i sve oko njega'', ništa ružno ne može da se vidi za Hondu ili bilo kog našeg člana. Nema uporednih testova kao što je slučaj sa ostalim proizvođačima koji se pominju u ovom ili onom kontekstu ili njihovim modelima. Cela priča se svela na MZ i oko njega, u skladu sa temom, ništa drugo.

 

Fotografija koju sam stavio imala je za cilj da priči pruži neki drugi smisao koji izgleda nisam uspeo da pojasnim kako je trebalo pa se javljaju i druga tumačenja. Neznam da li je devojka sa fotografije maloletna ili ne, iskreno - o tome nisam ni razmišljao, a ako je ona krivac nemam ništa protiv da se fotka skine a tema ostavi slobodnom. Na kraju krajeva, jeste da ne pratim izbor za miss ali i za neke od njih baš ne bih rekao da su punoletne pa eto, opet ispada da jesu čim su nominovane.

 

U svakom slučaju, MZ na ovolikom forumu nema nijedan topic samo za sebe, da se bavi samim sobom i svojim uživaocima. To je sigurno velika šteta jer sam siguran da ga je jako veliki broj članova ovog foruma imao i ima obilje iskustava sa njim kao što postoje članovi koji ga imaju sada pa za ovakvim iskustvima imaju potrebu.

 

Nakon zatvaranja topic-a, Svakak je predložio i dobio prećutnu saglasnost da se nastavimo na temu pod ovim nazivom, odavde odakle smo i počeli (bar od kada sam ja prisutan pa pratio sve ovo). To je potpuno logičan zaključak sa pozitivnom i korisnom namerom i zato je sa moje strane podržan a drugo rešenje i nije moguće, bar ne u ovim uslovima.

 

Eto, i ti si sišao sa MZ -a i otišao na Kawu pa nisi zaboravio ni nas ni period kada si ga vozio, i ti i brat. Sigurno nisi jedini a sasvim sigurno da na ovom forumu ima još takvih, ljudi dobre volje koji žele da pomognu a da za uzvrat ne traže ništa, eto, dobri su ljudi, zar je to malo?!

 

Pogrešno bi bilo i tražiti krivce ili zlonamerne za ovako nešto, tu prvenstveno mislim na urednike foruma koji su zaista dali sve od sebe da se svaka komunikacija upristoji koliko god je moguće a što se može videti po raznim temama i objašnjenjima o njihovom zaključavanju. Sa druge strane MZ kao proizvođač pa i mi kao njegovi korisnici zaista jesmo u drugom planu u odnosu na ostale pa bi zbog odnosa urednika bilo nerealno reći da smo diskriminisani već je možda verovatnije da smo sami krivi za pažnju koju uživamo. Obično smo diskretni, vozimo jeftin motor male snage koji nije atraktivan, ne vozimo ga da bi privlačili pažnju pa je i ovde ne privlačimo iako bi trebalo!

 

Kada bi postojao kriterijum kod otvaranja topic-a u pogledu davanja prioriteta motorima koji su brojčano ili vremenski prisutniji od ostalih, šta mislite da li bi MZ mogao da ima samo jednu, jedinu temu za sebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo ga!  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5446.msg69288#msg69288

 

 

Eto, i ti si sišao sa MZ -a i otišao na Kawu pa nisi zaboravio ni nas ni period kada si ga vozio, i ti i brat. Sigurno nisi jedini a sasvim sigurno da na ovom forumu ima još takvih, ljudi dobre volje koji žele da pomognu a da za uzvrat ne traže ništa, eto, dobri su ljudi, zar je to malo?!

 

kad čitam ovo što pišete bude mi zao što sam ga prodao. inače mz je kao ljubav iz srednje škole, na kraju u životu završiš sa drugom ali se te ljubavi uvek rado setiš.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja