Jump to content

Moto Zajednica

TOURING gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Drage kolege, treba mi savet.

 

Da li neko zna kakve su Dunlop Qualifier gume (set 120/70-17 + 160/60-17)? Da li je neko imao iskustva sa njima?

 

Išle bi na Suzuki gsx650f, a pretežno bih koristio motor za duže ture (u narednih 3-4 meseca trebalo bi da idem na nekih 10 tura, svaka oko 1.000km). Takođe, u pitanju bi bila stidljiva i početnička vožnja.

 

Hvala unapred na odgovorima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Moja preporuka  (iz iskustva drugara koji vozi isti takav motor) miselin pilot road 3 ili 4. inace ja na BMW-u imam iste takve gume (road 3) i prezadovoljan sam sa njima, odlicne i za mokro i za suvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Drage kolege, treba mi savet.

 

Da li neko zna kakve su Dunlop Qualifier gume (set 120/70-17 + 160/60-17)? Da li je neko imao iskustva sa njima?

 

Išle bi na Suzuki gsx650f, a pretežno bih koristio motor za duže ture (u narednih 3-4 meseca trebalo bi da idem na nekih 10 tura, svaka oko 1.000km). Takođe, u pitanju bi bila stidljiva i početnička vožnja.

 

Hvala unapred na odgovorima! :)

Za motor koji voziš, za način vožnje koji predviđaš i za tu kilometražu ako baš želiš Dunlop,  onda  bi ti najbolji bio Roadsmart, kod Mišelina PilotRoad što ti je i Dane Deda predložio. Može i Qualifier ali su ove bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Nije baš da želim Dunlop, ali Michelin i Bridgestone setovi u tim dimenzijama nigde ne mogu da nađem (zvao motloand, pilot sport, kemoimpex, kelenu, lešanović, radulović, lav auto i još bar 5 kojima ne mogu da se setim imena).

 

Između Qualifiera i Roadsmarta razlika nekih 100e što nije malo...

 

Jel znate koji je vek trajanja ovim gumama? Koliko kilometara mogu da se voze u normalnim uslovima? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Tebi treba sport-turing guma. To su gume koje su kolege gore nabrojali. Ta qualifier je sport guma. Vjerovatno ce ti krace trajat od ovih drugih tako da nakraju ustede i nece biti. A da ne pricam o tome dasu turing gume bolje za mokro i ne traze brzu voznju da bi pruzile najbolje performanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja