Jump to content

Moto Zajednica

MOL ulja i ostala maziva

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Gde se u Novom Sadu moze kupiti ovo ulje?

Moj Dominator jede Motula kao blesav pa bih drage volje da probam neku alternativu a ovaj Gp 20w-50 za 460 din mi zvuci odlicno.

Koristim to ulje u transalpu iz 87 evo vec 3 godine i mogu da kazem da ga motor izuzetno malo trosi, i sporije se katranise od ostalih skupljih ulja koje sam koristio.

Vraca kompresiju motoru do te mere da od kad njega koristim, motor je gotovo nemoguce upaliti na gurku bez da neko sedi na motoru i da ga neko pogura jer u suprotnom se zadnji tocak vuce po asfaltu kao kocnicu da si stisnuo. Sa drugim skupljim uljima sam ga palio sam na gurku :)

 

Sto se mene tice, ovo ulje preporucujem samo onima koji imaju starije agregate koji razbiju i gutaju novija daleko skuplja ulja poznatih brendova..

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Meni je prošle godine kada sam kupovao kacigu, prodavac u yamaha barel-u, rekao da gotovo svi proizvođači ulja koriste MOL-ovu bazu, tj. od njih preuzmu osnovu pa onda

prave svoje. Video je da u kesi imam motul iz mass-a. Kaže nema potrebe da kupuješ skupa ulja baš iz tog razloga, svi koriste MOL-ovu osnovu.

Nisam baš vičan uljima ali probao sam da objasnim... :D

Jbm li ga, nisam probao, bojim se da petljam sa tim... :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

Jbm li ga, nisam probao, bojim se da petljam sa tim... :jee5:

 

E, upravo to.

Zbog toga u Srbiji slabo ko ima različita iskustva od većine, jer smo navikli da nas varaju i lažu, niko ne talasa nit se usuđuje da proba išta drugo.

Motul svi stavljaju a lično nemam pozitivno mišljenje  (govorim o 5100), ni na CBu ni na SVu. Odma da se ogradim, merilo kvaliteta ulja nije po osećaju na menjaču, ali, kod oba motora mi je na oko 2500km menjač postajao tvrđi u odnosu na ono kad ulje sveže sipano. Na CBu 3 puta stavljan motul (celu sezonu 2014), svaki put je bilo na oko 3-4k km jer me duša boli kako metalan osećaj ima pri ubacivanju u prvu i šaltanju u drugu.

Bardahl i Castrol su od prvog do 5000km imali isti osećaj. Bardahl vožen celu 2012. i 2013. CastrolGP celu 2015.

Ja tako radim, celu jednu sezonu, bude minimum 2 zamene, jedino je motul išao 3x jer kao što rekoh ispuštan je ranije.

Kažem, moje iskustvu na moja dva motora. Motor je i dalje radio kako treba, ovo je samo osećaj na menjaču.

 

U skuter bi se usudio da stavim MOL, i mislim da će tako i biti. Servisni interval je 3000km, nije neka ušteda, 250-300din u odnosu na motul, al čisto zato što neću da dozvolim sebi da budem tipična balkanska jedinka koja robuje predrasudama. Želim da verujem da stranci kad napišu nešto na kutiji - to zaista bude to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pa ono, koliko sam primetio, ista ulja se različito ponašaju u različitim motociklima...  :hvala:

Ja koristim baš taj motul 5100 i radi posao, jbm li ga.

Kada budem prešao na bandita (daće Bog još sledeće sezone), videću šta kažu stari vozači bandita. Ne mora da znači da ostajem na motulu.

Mene boji eksperimentisanje sa jeftinijim uljima i osetljivijim motorima.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja