Jump to content

Moto Zajednica

Ovrtanje oštećenog inbus šrafa

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Prilikom pokušaja da promenim disk pločice na prednjem točku, nisam mogao da odvijem onaj inbus šraf koji je ujedno i osovina po kojoj klize disk pločice, kako da najbezbolnije odvrnem taj glupi šraf, dodatni problem je što nikako sa strane ne može da mu se priđe jer je upušten u kućište kočionih čeljusti, dakle pristup je moguć samo iznad šrafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Znas kako uzmes umesto imbusa onaj zvezdasti nastavak i ukucas ga do kraja i odvrnes.......e sada kako da ti objasnim na koji sam zvezdasti mislio hmmm???? Imas onaj plavi komplet sa imbusima i tim zvezdama sto idu na Renoa, pa ogovarajucu velicinu ukucas i odvrnes, ja sam tako odvrtao vise puta bas u takvim situacijama,,,,,

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Probaj da mu na jednoj strani glave zabušiš rupu prečnika 1-2 mm. Onda odmerenim udarcima čekićem po čeličnom šilu ili sl. polako odvrći šraf. Njemu ionako nema pomoći jer ti je, ako sam dobro shvatio, šestougaona rupa u njemu već oblajznula.

 

Druga mogućnost je da neki alat koji ti više ne treba, a koji ima dobru polugu, tačkasto zavariš za glavu šrafa, pa ga onda tako odvrneš.

 

Valjda će pomoći ideje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Znas kako uzmes umesto imbusa onaj zvezdasti nastavak ... e sada kako da ti objasnim na koji sam zvezdasti mislio hmmm????

TORX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Navaris maticu preko srafa i odvrnes, uprosceno.

Ocisti se dno glave imbus srafa ili cak malo zabusi burgijom, prislonis maticu pribliznog precnika kao glave imbus srafa i kroz rupu matice sa C02 aparatom zavaris nafilujes sraf sa maticom. Nakon toga ohladis vodom i reseno.

Oprobano X puta i uvek radi, ako nemas aparat za varenje oteraj motor kod prvog masin bravara, oni su kvalifikovani za sve akcije tog tipa.

Ova naravno ako iscrpis prethodne mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Varenje ne dolazi u obzir je se nema gde pristupiti šrafu imam pristip samo inbusom na njega, ova varijanta u louisu sa impakt screwdriwerom tj udarnim odvijačem takođe odpada kao mogućnost jer je sjeban deo u koji bit treba da uđe. Varijanta sa urezivanjem kontra navojem je jedina tehnički izvodljiva, ali je pitanje kojom silom i tu mogu pristupiti. Ostaje da se proba. A usput sam i našao neke leve konusne kao burgije, baš ih i zovu odvrtači tako da ću i to probati. Hvala na pomoći, ako neko ima još neku ideju samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja sam skoro isto imao isti problem kao ti, oblajznuo inbus navoj i resio sam ga ovako kako ti je rekao Dzigorius. Uzmes torx koji je malo veci nego inbus ulaz, ukucas ga i odvrnes. Samo moras da pazis da ne ukucas prjako da ti ne ode navoj u kocionim kljestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prvi pokusaj izvrsi kirnerom. Zabodes spic u periferiju, ivicu glave srafa, i kucas manjim cekicem u smeru odvrtanja. Nemoj masakrirati glavu srafa, trebace ti povrsina za drugi pokusaj ako ne uspes ovako.

Drugi pokusaj neka bude busenje burgijom tanjom nego vrat srafa, a kroz sredinu glave srafa, to ti je dostupno. Nanisani prav ugao tankom burgijom kroz sredinu glave imbusa i pazljivo busi u dubinu 5 do 10 mm, ali napominjem pazljivo i tanjom burgijom od loze navoja. Busenjem ce se okolina zagrejati, sto je cesto razlog popustanja zadora. U momentu kad mislis da je dosta duboko, a dok je toplo, odmah promeni smer busenja na busilici i cesto sraf izadje, odvijes ga burgijom. Nemoj polomiti burgiju, ako sraf nece da izadje, rupa ti treba za treci pokusaj.

Treci pokusaj izvrsi alatom zvanim trn izvlakac. To je konusno svrdlo sa navojem kao kod srafa za drvo, ali obrnutog smera navoja (levi navoj). Ja ga kupujem kod Rusa na najlon pijaci (buvljaku) i prodaje se u kutijici kao set dimenzija. U prethodno izbusenu rupu (pokusaj br 2) uvijaj trn odgovarajuce dimenzije, opet napominjem tanjim trnom nego loza navoja zaglavljenog srafa. Trn ce se ukopavati u meso srafa, bice sve teze odvrtanje (ukopavanje), ali jednog momenta bi trebalo da krene odvrtanje zadrtog srafa. Ovde cesto dolazi do pucanja ili raskopavanja srafa, radi polako i oprezno. Neka rupa za trn bude dovoljno duboka, ne idi u sirinu.

Olaksaces otpustanje ako nekako zagrevas materijal u kome je zaglavljen sraf (da se on siri), a ako mozes sam sraf na neku prevaru da hladis (da se sraf skuplja). Sve odlomljene i zadrte srafove u zivotu resio sam uspesno na ova 3 nacina. Srecno!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Havarisan

 

A možda bi još nekome bilo od koristi da kažeš kako bi ti to odvrnuo čas posla. Možda ne mogu svi da dođu do tebe za čas posla. Možda nekome to zatreba na vr planine i ima sve što treba osim kombija da ti dotera motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Cilj svega ovoga nije da se nekome krade posao već da razmenjujemo iskustva. Zato je svaka ideja ovog tipa dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ukucaj TORX odgovarajuce velicine

 

 

Ovo je 100% najbolje resenje koje odvrce brze nego sa originalnim imbusom, cak i da ga zavrnes nazad da bude torx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Odvrnu li taj sraf na kraju?

Još nisam odvrnuo iz razloga što je došlo lepo vreme a na pločicama sam uspeo da vidim da još ima dovoljno mesa, pa ne bih da diram dok ne bude neophodno, ali je problem i dalje aktuelan, čim bude bilo vreme za zamenu pločica i dalje mi je najrealnije rešenje bušenje male rupe u inbus šraf, pa onda u rupu kontra ureznicu-odvrtač i to bi trebalo da reši problem. Hvala svima na savetima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja