Jump to content

Moto Zajednica

Kako da nauljim filter za vazduh

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

to se misli na k&n i bmc itd. filtere? imas da kupis komplet za pranje i podmazivanje takvih filtera , K&N ga bas proizvodi , komplet kosta oko 1500din , tako je barem bilo kada sam ja kupovao prosle godine! imas u Auto centar Tadić. Adresa: Beograd, Višnjička 59. Telefon: +381 11 27 81 401,+381 11 27 84 415.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dakle vako:

 

filter treba da je masnjikav da bi se za tu mrs lepila prašina. To ne znači da mora biti MASTAN! jer se tako guši protok vazduha.

 

Procedura je sledeća: izvadiš filter iz kućišta, opereš ga deterdžentom ili sapunom. Nikako benzinom i/ili agresivnim rastvaračima jer će pojesti sunđer. Kad se sunđer osuši, uzmeš i rukom pretrljaš malo ulja ravnomerno po površini i eventualni višak ubrišeš krpom.

 

Ulje može biti bilo koje mašinsko. Prašini je sve jedno da li će se zalepiti za sintetiku ili mineralno ulje. Dakle, uzmeš u nauljiš ga, ali vrlo tanko. Prosto ko pasulj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Za takve stvari koristim WD castrol, naravno kao sto Arakis kaze prvo dobro oprati i osusiti sundjer. Potom sa spoljne strane sprejem naprskati, ne treba preterivati da ne bi gusilo masinu. Najbolje je da sprej nanosi rasprsivacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Prvo budi MALO precizniji sundjer ili platneni perivi.....?

 

Sundjer se natopi uljem u PVC kesici, i u istoj ISCEDIS dobro tako da visak vratis u flasu posle ....

:ooo:

A platneni (KN, BMC,...) naprskas ili lagano namazes.....

 

U oba slucaja NAJbolje je posle toga ostaviti da PRENOCI!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rh6t6JUEkVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ja operem filter u faminu (imas na pumpama oko 300 din.) pa isperem vodom, pustim da se osusi prirodno (bogami dosta dugo, neki put i preko noci ostavim), i onda lepo siknem ovaj motulov sprey (lepo ravnomerno da nema da fali nigde) i to je to... Nije neka nauka... :D

 

filterspray_1024x768.jpg

 

 

Evo moze i ovako strucno:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nešto me zanima. Ako dobro natopiš sunđer u kanti sa uljem pa ga dobro iscediš, koliko je to dobro isceđeno? Da li takav sunđer ima dovoljno protoka da propusti sav potreban vazduh? Ako je to dovoljno, zašto postoje sprejevi za tu svrhu? Sprejom ne možeš tako dobro natopiti sunđer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Nešto me zanima. Ako dobro natopiš sunđer u kanti sa uljem pa ga dobro iscediš, koliko je to dobro isceđeno? Da li takav sunđer ima dovoljno protoka da propusti sav potreban vazduh? Ako je to dovoljno, zašto postoje sprejevi za tu svrhu? Sprejom ne možeš tako dobro natopiti sunđer.

 

Možda ima različitih filtera, a možda i samo hoće ljudi da uzmu pare. Čisto razmišljam, ko zna? :)

 

Na uputstvu za filter na Suzukiju GN na primer stoji da treba da se umoči u kadicu s uljem (bilo kojim motornim uljem, ne piše da mora biti specijalno), a potom nežno pritisne ravnim dlanovima, samo da iscuri višak. Nije stajalo da se baš treba natapati. Ja sam bio slobodan da pretpostavim da će prskanje sprejom sa spoljne i unutrašnje strane i ostavljanje da upije imati sličan efekat, ali možda sam i pogrešio.

 

Što se pranja tiče tu je stajalo da se rastvori deterdžent u mlakoj vodi i ispere filter. Pre toga rukom i finom četkicom odstraniti krupnije čestice prljavštine sa površine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ajme dramu napraviste oko obicnog filtera,operes ga brate mili i utrljas ga u ulje i kraj ,pici,nema tu sta pametovati,da sad prasina gleda ocel na sintetiku il na mineralno,jaooo neverujem,zejtina da mu stavis vrsice poso isto ko taj motulov napucani sprej,stoga peri i deri :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Pozdrav svima!

 

Imam Apriliu Pegaso Cube 97', nemam KN vec obican CHAMPION (valda je papirni) filter za vazduh,

recite mi molim Vas da li bi se i takav filter trebao nekako nauljiti,

nemam ranijih iskustava oko toga pa bolje da pitam da nesto ne zabrljam na svoju ruku.

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa brate, nije svejedno :D

 

Elem, za taj Pegaso... ako je običan papirni uložak filtera, onda se ne maže uljetom. Ako je sunđer onda se maže uljem kao što je gore opisano i izfilozofirano :) Pretpostavljam da je sunđer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ja to radio u kesi sa uljem koje je namenjeno za te stvari, jeeeeedva sam iscedio višak ulja. Činilo mi se da je ulje svakim sledećim stiskom filtera sve gušće. To ulje je toliko masno i gusto da su mi se ruke i kroz kesu izmastile. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

ajme dramu napraviste oko obicnog filtera,operes ga brate mili i utrljas ga u ulje i kraj ,pici,nema tu sta pametovati,da sad prasina gleda ocel na sintetiku il na mineralno,jaooo neverujem,zejtina da mu stavis vrsice poso isto ko taj motulov napucani sprej,stoga peri i deri :lol:

 

Probaj zejtin pa javi kako izgleda filter kod sledećeg čišćenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

sundjer filter ako nezelis da potrosis ni banke,operes tecnim sapunom za sudove,dobro odmascuje,osusis ga kompresorom ili na suncu,kako mozes,nauljis ga istim uljem koje koristis u motoru u tom momentu,novim,ne onim iz motora naravno :),ne masinskim i ostalim mastima!sipas u ruku ulje,namazes ga kao kremu pa onda ih obrises filterom bukvalno,ponovis radnju dva do tri puta,nesme da se cedi iz filtera,vratis ga gde je bio u motoru i gotova stvar.to je rucna radinost,u protivnom postoje samponi i masne podloge za filtere svih tipova ali to kosta.pozz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

svi spominjete neke kese za ulje, kakve su to kese, obicne neke, za zamrzivac, najlonske, papirne i gde ima sve da se kupe?

 

da li razlicita ulja traze razlicite kese i da li se papirni filter samo natrlja papirnom kesom bez ulja?

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Pozdrav svima!U ovoj temi vidim da ima dosta razlicitih misljenja, pa me interesuje da li moze da se koristi WD- 40 da se naulji filter?(inace moj filter je sundjerast):zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Za sunđeraste filtere kosristi se za to namenjeno ulje :

 

- u spreju

 

bluetacchainlube.jpg

 

 

 

- u pakovanju od 1L

 

filesfoamfilteroilliter.jpg

 

Postupak :

 

foamfilter1.jpg

 

 

foamfilter2.th.jpg

 

foamfilter3.th.jpg

 

foamfilter4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sundjer, ma kakav bio propusta malo prasine. Nauljivanjem se to sprecava,moze se omastiti bilo kojim motornim uljem(ne previse gustim). Najbolje je za to odgovarajuce ulje LUFT FILTER OIL, lepo objasnjeno u prethodnom postu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja