Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Proverio struju u akumulatoru, 12,2V i odmah ga stavio na punjač tj onaj kap po kap. :)

 

Imam uticnicu pored motora, punjač je bio 5m dalje, samo je trebalo malo vremena i volje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Skinuo auspuh pa karter. Izvadio "jedva" stari šraf. Izbušio i urezao novi navoj za ispuštanje ulja, zamenuo ulje, filter ulja, filter vazduha, zamenuo sajlu kvačila, očistio i podmazao lanac.  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Oba motora konzervirana, akumulatori izvadjeni, masine oprane i sredjene. Sto se mene tice, zima moze da pocne :)

Шта сматраш под тим конзервирано? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Poslednji put vozio ZZR-a za Deda Mrazove. Od tada stoji u garažici, smećari gde ostali drže bicikle, zimnicu, ja sam komšije oterao i smestio motor. Zajednički je zid sa mojim stanom, jeste hladno, vidim da je neka voda zaledila na podu, ali mislim da je bolje nego napolju. Probam juče da upalim, na treće-četvrto verglanje krene da se javlja, upali, digne obrtaje pod saughom na oko 3.000, svi cilindri rade, meni odmah osmeh i neko blaženstvo. Ali, jbga, posle nekih ni minut rada krenu obrtaji da padaju, dok sam se okrenuo, spustio neku kesu, ugasi se. Posle toga probao da upalim pod saughom, čekao, bez saugha, posle pola sata opet, ništa, vergla punom snagom dok nisam oslabio akumulator (koji je skroz nov i jak). Samo je pucnuo na auspuh, više prdnuo bez saugha, a poslenji put sa saughom zamalo da sastavi, čuo se i ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ima goriva u rezervoaru, a ja ga pustio na rezervu, možda je u onom situ u rezervoaru steglo pri dnu. Možda je bilo bolje da sam normalno okrenuo slavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Poslednji put vozio ZZR-a za Deda Mrazove. Od tada stoji u garažici, smećari gde ostali drže bicikle, zimnicu, ja sam komšije oterao i smestio motor. Zajednički je zid sa mojim stanom, jeste hladno, vidim da je neka voda zaledila na podu, ali mislim da je bolje nego napolju. Probam juče da upalim, na treće-četvrto verglanje krene da se javlja, upali, digne obrtaje pod saughom na oko 3.000, svi cilindri rade, meni odmah osmeh i neko blaženstvo. Ali, jbga, posle nekih ni minut rada krenu obrtaji da padaju, dok sam se okrenuo, spustio neku kesu, ugasi se. Posle toga probao da upalim pod saughom, čekao, bez saugha, posle pola sata opet, ništa, vergla punom snagom dok nisam oslabio akumulator (koji je skroz nov i jak). Samo je pucnuo na auspuh, više prdnuo bez saugha, a poslenji put sa saughom zamalo da sastavi, čuo se i ništa.

Upalio juče, radio jedno sat vremena.

 

Rešenje:

Povezao ga na kablove sa Multiplom, zaverglao kratko dva tri puta, javio se. Onda ga zaverglao jedno 5 sekundi, upalio i od onda pali, radi.

 

Najavili temperaturu u plusu za iduću nedelju, pa da se spremim.

 

Lanac nisam fotkao, jer bi se Bokyboy-u i ostalima što glancaju četkicom slošilo.

žut od rđe, jbga vozio ga pre mesec dana do Sremčice i nazad po bljuzgi i takvog ga ostavio.

Dobro sam ga nauljio i ostavio.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Okačio meso iznad njega :) dodatnih 5ks

post-32893-14856196548695.jpg

 

Kao i pogled iz kuhinje.

 

post-32893-14856197009678.jpg

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Polako se spremam za sezonu,kupljen novi akumulator stari odsluzio svoje posle 4 sezone kod mene a pre toga koliko je vozen neznam.

 

post-28104-0-64853500-1486321225.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2022 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nista jbg, svi servisi zavrseni odavno, ostalo mi samo da briskam prasinu i da dopunim povremeno akumulator jer nemam vremena da se provozam...

 

post-25314-0-96888300-1486370158.jpg

 

...a da, debela i dalje ceka novog vlasnika...ili prolece...

 

post-25314-0-30785500-1486370828.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja