Jump to content

Moto Zajednica

Godišnja registracija skutera od 50cc

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

"Vlasnici motocikala do 49 kubika od ove godine, prema novom pravilniku MUP-a Srbije, moraće svoje dvotočkaše da registruju svake godine.

Do sada su to radili samo jednom, pri prvoj registraciji. Troškovi za nova dokumenta za motocikle iznose 2.805 dinara.

Od toga, za jednu registarsku tablicu potrebno je izdvojiti 1.205 dinara, registraciona nalepnica košta 400 dinara, a 1.200 dinara iznosi nova, čipovana saobraćajna dozvola.

Rok za zamenu tablica i saobraćajne dozvole za motorna vozila je praktično njihova sledeća registracija od dana početka primene Pravilnika o registraciji motornih vozila, odnosno 1. januara ove godine.

Budući da su motocikli do 49 kubika, do ove godine, imali trajnu registraciju, njihovi vlasnici imaju rok od godinu dana, odnosno do početka sledeće godine, da registruju svoje ljubimce i dobiju nova saobraćajna dokumenta, tablice i nalepnicu"

 

(B92, 26. januar 2011.)

 

Eto, ovce, jedna po jedna, pa na šišanje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Dodajmo na ovo i troškove polise osiguranja (min 900 din) i troškove tehničkog pregleda (Bog-te-pita-koliko) i ostalih 786 taksi (ne verujem da će ovo biti zaobiđeno) i eto - muzilica proradila, krave da stanu u red!

 

Je*em ti državu - >:(:rat3: ustanak i gotovo...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

vidim da ce prdavac od 50ccm da stoji bez tablice ili ce do kraja godine na dobos, jeftinije mi da registrujem 125ccm...

 

 

 

 

trazili smo, sad mozemo samo da cutimo i trpimo ovaj jebajluk

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Dizemo bunu protivu dahija!!!!!!!!!!!!!! :rat1::fajt3::fajt::rat2:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Fakticiki time sto su smanjili porez ovima od preko 1100cc a nametnuli ovima od 50cc, nisu nista izgubili, cak stavise samo su dodali i to opasno jer skutera ima kamara <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

PA kad cemo cuti da je nesto ukinuto? Stalno neki novi harac.. <_<

 

kad ih promenimo, a i tad tesko.. 1zvizduk.gif sto nazalost znaci NIKAD... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Fakticiki time sto su smanjili porez ovima od preko 1100cc a nametnuli ovima od 50cc, nisu nista izgubili, cak stavise samo su dodali i to opasno jer skutera ima kamara 1hmm.gif

 

Nasa drzava da pusti negde neki popust, da smanje neki porez, to je prosto nemoguce odnosno moguce ali taj smanjeni porez se negde mora pokriti. Treba nahraniti narod u vladi, napuniti budzet koji oni vecinski trose, a narod pliva u parama pa ce naravno da sve to plati, hteli nehteli.

 

 

Da se vratimo na registraciju :

 

skuter 49ccm koji ce me kostati

 

Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 6133.00 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

 

skuter 125ccm ce me kostati

 

Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 7994.00 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

 

kalkulator registracije

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ali me samo interesuje sta ce moci gancijima koji voze olesen reno 4 sa korpom bez tablica, vozacke, saobracajne, licne karte, krstenice, prebivalista, a koji krstare drumovima Srbije svakodnevno.

To me zivo interesuje: da li su tu nasli neki deo u tom novom ZOBS-u koji predvidja ghost raidere koji ne postoje nigde na papiru i nacin na koji ce zaraditi kintu od njih, zajebati ih da im se usi crvene.

A regostrovani moped na S.O. ?

Eeee drugovi, i vas cemo da oglobimo. Ima vas na hiljade, desetine hiljada i svako je pecena ovca na tanjiru, kao u crtanom filmu.

Uostalom to je po Ustavu.

Ustav garantje jednaki tretman za sve gradjane, pa tako i one koji upotrebljavaju dvotockase i sto bi jedni morali da placaju registraciju svake godine a drugi bili povlasceni od strane drzave? :lol:

Sledece ce biti oglobljeno moje dete cim mu skinem pomocne tockove sa bicikla, ima da me sacekaju iza coska i naplete mi pausalni iznos registracije za vozilo na dva tocka bez pomocnog motora. >:(

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Znači, mene će ova ideja da košta 150 evra, jer i sin ima skuter.

 

Neka pristojna vlast bi učinila sve da ohrabri narod da koristi alternativna sredstva prevoza - bicikle i skutere. Smanjio bi se trgovinski deficit, ne bi se odlivale devize za gorivo, resteretio bi se javni prevoz, smanjilo zagađenje (...)

 

Ali ne - ovaj štetočinski režim mora da namakne lovu za svoju trinaestu, četrnaestu i petnaestu platu.

 

Pamti pa vrati na izborima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

@ Damir.

 

taj kalkulator ne radi !!!!!!!!! to je registracija po starom !!!!

 

Na naslovnoj strani pise da su azurirani podaci a i po uplatnicama mozes naci za cega sve treba da platis, pise i za nalepnicu i za tablice itd itd.

 

 

http://www.registracija-vozila.rs/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

@ Damir.

 

taj kalkulator ne radi !!!!!!!!! to je registracija po starom !!!!

 

Na naslovnoj strani pise da su azurirani podaci a i po uplatnicama mozes naci za cega sve treba da platis, pise i za nalepnicu i za tablice itd itd.

 

 

http://www.registracija-vozila.rs/

 

 

 

onda je meni registracija u dinar ista kao i prosle godine ... zanimljivo ... jupiiiii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

A recimo situacija sledeća. Tomos kupljen nov tamo neke 81-82g. Prvi vlasnik uredno registrovao na svoje ime i od tad promenio xx vlasnika. Zbog trajne registracije niko nije ni prevodio na svoje ime.

I šta sad da radi zadnji vlasnik.???

Mislim, sve je lepo ako je taj na kome se vodi još živ i voljan da se obavi prenos. Ako nije, šta onda? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Kad je postavio temu Milos je u podnaslovu stavio "Neka se pripreme bicikli"! A ja se nesto razmisljam dal nisu bicikli sledeci na tapetu za registraciju?! A to sto dajete pluseve kada neko pomene ustanak, bunu i ostale demokratske vidove izrazavanja nezadovoljstva, jel vam lakse od toga? Da li mislite da ce to sto ste nekome lupili plus ili minus nesto promeniti nabolje? Nece !!! Jer svi ste jaki na recima a koliko vas ima muda da stvarno nesto preduzme i da izadje na ulicu da digne glas protiv ovog zuluma???

 

Samo se vi zanosite, ja znam od sve te akcije nema nista, jer svi cekamo da neko drugi uradi nesto a da mi posle samo vicemo BRAVO !!! Zato cu mudro da cutim i da registrujem mog kineza od 125 ccm, pa cim otopli odoh na put. Javite mi se kad skinete ovu vlast da vam cestitam na dolasku neke nove demokratije, sa kojom ce te verujem konacno uci u Evropu i poceti da zivite zivotom dostojnim coveka.

 

A mozda se i vlast uplasi od ovolikih vasih pluseva pa ode sama, videcemo.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

A recimo situacija sledeća. Tomos kupljen nov tamo neke 81-82g. Prvi vlasnik uredno registrovao na svoje ime i od tad promenio xx vlasnika. Zbog trajne registracije niko nije ni prevodio na svoje ime.

I šta sad da radi zadnji vlasnik.???

Mislim, sve je lepo ako je taj na kome se vodi još živ i voljan da se obavi prenos. Ako nije, šta onda? :staa2:

 

Može se izvijati naslednik. Ili će poslednji vlasnik "platiti porez" što je hteo kupiti nešto a da ne plati porez na prenos pri kupovini.

Znam da ću ja verovatno prodati svoj skuter, dok se nije plaćala registracija, držao sam ga - ovako, teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Da se vratimo na registraciju :

 

skuter 49ccm koji ce me kostati

 

Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 6133.00 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

 

skuter 125ccm ce me kostati

 

Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 7994.00 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu.

 

kalkulator registracije

 

 

 

 

 

PS. + tehnicki za 50ccm 2600 din i + tehnicki za 125ccm 3500din... 1zvizduk.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

@ Damir.

 

taj kalkulator ne radi !!!!!!!!! to je registracija po starom !!!!

 

Na naslovnoj strani pise da su azurirani podaci a i po uplatnicama mozes naci za cega sve treba da platis, pise i za nalepnicu i za tablice itd itd.

 

 

http://www.registracija-vozila.rs/

 

 

 

onda je meni registracija u dinar ista kao i prosle godine ... zanimljivo ... jupiiiii

 

 

Jesi oznacio, da ti je potrebno nove tablice i saobracajna?

 

1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja