Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Prince 125

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sprint Prince 125

 

pATAw_hongyiprince125cc3to0.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2006

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

1 sezona, oko 2500km

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

Motor je za te pare vise nego dobar. Odlicno povlaci iz niskih obrtaja, kvalitet hroma dosta bolji od ovih

sadasnjih kineza, kocnice dobre, polozaj sedenja super, pravi coper.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Sediste za suvozaca bi moglo biti vece, vibracije velike posle 70km/h ali ipak je jedan cilindar.

 

 

 

5. Moj utisak:

 

Koliko kosta ne fali mu nista. Ostace mi u secanju kao moj prvi motor a posto je dosta redak model mogu da se

hvalim da sam ga vozio.

Ovo mislim na ovaj model sa slike a ne ovaj princ koga sada cvi voze.

 

Ovaj na slici je Giantco Prince 125, a ovi sada su Jin Lun 125

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Ja sam prešao 2000km, motor ima na satu 11000km

 

3. Šta mi se dopada:

izgleg,cena, održavanje,potrošnja,ima dobar zvuk...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Kočnice,vibracije,struja... ali za te pare ...

 

5. Moj utisak:

Odličan motor za početnika kao što sam ja .Pošto mi je ovo prvi "veći" motor ,u početku mi se svidelo kako ubrzava ali jako brzo sam

skontao da je125cc malo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2007.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Sezona i malo vise oko 2100 km a na satu 17350.

 

3. Šta mi se dopada:

Motor koji prema ceni odgovara performansama.

Ja vozim dvocilindrasa kod kojeg karb sinhronizovan i oba klipa odmah

pocinju sa radom.Ako nisu na njemu kineske gume onda je bas OK.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Zadnja kocnica, vibracije, malo suvozacko sediste

 

5. Moj utisak:

 

Za pocetnike i one matorije bajkere savrsena masina.

 

Ne guta mnogo i moze manje ture preci bas fino ako se od njega ne trazi mnogo.

 

Ja sam bas zadovoljan (za sada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Dubovac
  • Motocikl: Sprint Princ

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

2. Vreme provedeno na motociklu:

5 sezona i 16000 predjenih kilometara.

3. Šta mi se dopada:

Mali potrosac, cena, izgled, registracija nije velika.

4. Šta je moglo biti bolje:

Struja, zadnja kocnica, vibracije, pocela je na nekim mestima korozija da ga hvata.

 

5. Moj utisak:

Koliko para toliko muzike, dobar je motor za te pare. Sta je sve preziveo kod mene dobro i radi jos 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

2. Vreme provedeno na motociklu:

Jednu sezonu ga vozim ( prvu) i prešao sam sa njim 7 000 km.

 

3. Šta mi se dopada:

Vozne karakteristike odlične. Lako upravljanje. Lako paljenje u svim uslovima. Mala potrošnja goriva, obezbeđenost rezervnih delova i cena održavanja i registracije.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Završna obrada, hromirani delovi lako hrđaju ali se lako i čiste. Kvalitet guma. Prednja kočnica lako blokira točak.

 

 

5. Moj utisak:

Za te pare ovo je izuzetan motor. Položaj vozača je dobar, udobnost i na dužim turama solidna. Vozio sam i veće i mnogo skuplje motore koji nisu opravdali svoja imena koliko ovaj kinez.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vreme provedeno na motociklu: Jedna sezona, pa onda druga delimicno, jer ga vise nisam ni registrovao.

 

 

3. Šta mi se dopada: Polozaj vozaca, licio je na "pravi" motor dok je bio mladji.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: Prenosni mehanizam menjaca je uzas. Ram sklon rdji, lanac se lako isteze i hoce da spadne sa lancanika, nisam nasao nijedan krsten servis za njega, tesko stelovanje zadnjeg tocka, losa zavrsna obrada, veoma sklon rdji, cak i plasticnih delova. Srafovi na njemu su skroz nekvalitetni, svi rdjaju, pogotovi oni koji drze rol bar. Rol - bar je od nekog aluminijuma, sve je zardjalo, migavci su losi - ulazi voda, gumeni nosaci migavaca ne trpe sunce i pucaju.

 

5. Moj utisak: Moze da ga vozi samo onaj ko se ponesto razume u mehaniku - elektriku, i da obavezno ima garazu. Moj je sad u garazi vec duze vreme zbog kvara na prenosnom sistemu menjaca.Da imam vremena, znanja i alata, skinuo bi mu i motor i menjac i ubacio isto to od Trabanta ili peglice, oba su to oko 600 cm3, a Princu fali kubikaza (moj je od 125 cm3, ok za grad, ali na otvorenom putu i uzbrdo fali snage). Ovo je moj spot na Youtube o Princu:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Drugari ja planiram da uzmem princa 125 ali visok sam 192cm i imam 76kg plasim se da ce mi motor biti mali i tako,imam 16god planiram da ga vozim na malo v3ce ture?

Kakav je za dvoje msm dal je mali i kako vuce??

Molio bih vas za odgovor zuri mi see

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Što se tiče tvoje visine, brzo ćeš se navići i vozićeš ga bez problema. Tih 125 cm3 je za tvoje godine sasvim dovoljno, bez problema ćeš voziti i saputnika, ali ne očekuj velike brzine. Sad, obzirom na tvoje godine, ne znam koliko su pametne duže ture, mada ne znam šta podrazumevaš pod dužim turama? Moj klinac ima 195cm i bez problema vozi Kinroad 250. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

13 mesecinesto preko 16000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Cena, jako povoljan motor, samim tim odlican kao prvi motorza mladje motocikliste. Jako malo trosi, oko 2.5 litara ako se stedljivo vozi, motor neunistiv ako se lepo odrzava I normalno vozi, relativno udoban I stabilan za motor od 125cc, gume plastik fantastik, klizaju po mokrom ali zato mogu da se voze 100 000km. pouzdan, nijednom nije stao na putu. Ukrarko sve sto je potrebno nezahtevnom pocetniku

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Sve bi moglo biti bolje :). Najveci sitni problemi su srafovi, vremenom se olabave, neki I otpadnu, znaci potrebno povremeno proveravanje, struja ume po malo da zeza, zadnja kocnica nije bas dobra, prednja je disk I ok je.

 

5. Moj utisak: za pocetnike savrsen motor, svakako nije najbolji u klasi, sitnice umeju da prave problema, ali sam motor je odlican I izdrzljiv, zahteva povremeno malo cackanja da se sve dotegne I proveri, ali zato kad se krene na duzi put ne razmisljas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vreme provedeno na motociklu: Jedna sezona, pa onda druga delimicno, jer ga vise nisam ni registrovao.

 

 

3. Šta mi se dopada: Polozaj vozaca, licio je na "pravi" motor dok je bio mladji.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: Prenosni mehanizam menjaca je uzas. Ram sklon rdji, lanac se lako isteze i hoce da spadne sa lancanika, nisam nasao nijedan krsten servis za njega, tesko stelovanje zadnjeg tocka, losa zavrsna obrada, veoma sklon rdji, cak i plasticnih delova. Srafovi na njemu su skroz nekvalitetni, svi rdjaju, pogotovi oni koji drze rol bar. Rol - bar je od nekog aluminijuma, sve je zardjalo, migavci su losi - ulazi voda, gumeni nosaci migavaca ne trpe sunce i pucaju.

 

5. Moj utisak: Moze da ga vozi samo onaj ko se ponesto razume u mehaniku - elektriku, i da obavezno ima garazu. Moj je sad u garazi vec duze vreme zbog kvara na prenosnom sistemu menjaca.Da imam vremena, znanja i alata, skinuo bi mu i motor i menjac i ubacio isto to od Trabanta ili peglice, oba su to oko 600 cm3, a Princu fali kubikaza (moj je od 125 cm3, ok za grad, ali na otvorenom putu i uzbrdo fali snage). Ovo je moj spot na Youtube o Princu:

 

pozdravljam te nenade ja imam isti motor od 125ccm i blokirao je klip i pukla klipnjaca.. napravilo je sto cuda, majstor mi je rekao da mi treba radilica ,klipovi,cilindri,blok levi je razbijen pa sada trazim neispravan motor da ga prepakujem... eto ja toliko i mogli bi da se cujemo ako nisi nesto vec uradio sa svojim motorom... pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Tek kupljen, ako je neko rasklapao karburator nek se javi, treba mi par informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Jako prosto.

Sa donje strane karba,po 4 šrafa,skineš lončiće u svakom imaš po 2 dizne ( veću i manju , jednu odviješ ključem mislim 7, drugu šrafcigerom).

Na svskoj imaš po nekoliko rupica na diznama koje moraš fino da opereš i produvaš, kao  i kompletnu unutrašnjost lončića. Zatim kod plovaka sa gornje strane imaš osigurač koji nosi ''plivajuću  iglu'' samo pažljivo da je ne izgubiš jer ona ''nosi plovak''

U stvari  slobodno možeš da ih rasturiš skoro kompletno (samo pažljivo prat da nešto ne izgubiš) lepo operi benzinom ,produvaj dizne ...

Pozdrav

karb princ.docx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Sve odradjeno tako, bile male dizne zapusene, one rupice sa strane bile ciste al same dizne unutar njih bile zapusene od starog goriva pa se skoravilo, ceo karburator sam cistio sa nitro razredjivacem i odlicno skida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Četkica za likovno i čelična licna (ali pažljivo da ne oštetiš rupice) stim da se dizna očisti i produva i kroz sredinu.

Sledeći put možeš i žmureći.

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Pozdrav, gde bih mogao da nadjem nosac zadnjeg lancanika za model kao na slici, ili ceo zadnji tocak, polovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008. godiste ako me secanje ne vara. 


2. Vreme provedeno na motociklu:

4-5 meseci i 5000 kilometara. 


3. Šta mi se dopada:

Uglavnom samo izgled ali kada se uzme u obzir njegova vrednost onda je to savrsen motocikl. Koliko para toliko muzike. 


4. Šta je moglo biti bolje:

Kod njega je sve moglo biti bolje ali za pare koje vredi ga ni ja ne bi proizveo ni upola dobrog. Ako moram da izdvojim, odmah nakon sto sam ga kupio polovnog 2012. godine sa njegovih 7000 km krenuo je da pravi "sitne" probleme. I ne samo da je krenuo nego je i veoma brzo i ponavljao dok ih konacno nisam resio trajno kao sto sam i pokusavao. Problemi su bili odpadanje zelenih tzv. dugmica koji signaliziraju neutral i migavce ako se ne varam, sa instrument table i odpadanje registracione tablice bez obzira koliko jako je ja fiksirao i na koji nosac a fabricki ih ima vise. Sreca pa nisam bio sam i uvek je neko bio iza mene. Prvo je registracija stajala na cevi koja spaja kofere ali se var odvajao kako fabricki tako i naknadni, verovatno zbog kvaliteta materijala. Zatim sam tablicu prebacio na drzac na blatobranu pa je cak i odatle otpala. Tamo sam je i ostavio ali nakon sto sam taj drzac demontirao i promenio vijke, matice, stavio odgovarajuce podloske... Mnogo kosta ako se tablica izgubi i zato pisem da se na to obrati dosta paznje. Problem kod njih je i prozorcic za nivo ulja u prednjoj kocnici koje to isto ulje pojede i na tom mestu ulje procuri. To sam resio trajno tako sto sam procistio tu rupu od tog prozora i iskrojio i ubacio parce lima sa osiguracem. 


5. Moj utisak:

E pa ovako,  znam da je ovo do sad izgledalo veoma lose ali ja zapravo imam mnogo lepih reci za njega. Sa svojih tek napunjenih 17 godina (2011.  godine) imao sam tezu saobracajku u kojoj mi je stradala leva noga koja naravno sluzi za menjanje brzina. Oporavak je bio dug i ne potpun a vec mi je bio potreban motor pre svega kao prevozno sredstvo a zatim i sve ostalo dok mi se ne popravi motor iz saobracajke. Tad (2012.) sam kupio Princa ali Jin Lun verziju. Zbog ne potpuno funkcionalne noge mi je fantasticno legla "klackalica" (poluga menjaca uz pomoc koje se u brzine na gore ubacuje petom umesto prstima) jer je ta noga i dan danas funkcionalna do neke mere... A sad ono glavno, verovali ili ne, bio je kupljen da bih u pratnji mog tate, koji je isao drugim motorom, ja na princu otisao do grada Bydgoszcz u Poljskoj i vratio se nazad. Inace sam oduvek bio korpulentniji, od tad nisam ni narastao mnogo, ako sam bio tek nesto manji od 2 metra i 130 kila jer se nisam mogao kretati redovno. Mali servis i ta misija je uspela. Na celom putu problemi su bili samo ti sto mi je crkla sijalica u faru, otpala tablica zadnji put i tamo sam sve to prepravljao da se vise stvarno ne ponovi i negde 150 km pre nego sto sam stigao nazad kuci se lanac odjednom istegao u tolikoj meri da je bas ozbiljno visio i sreca pa nije spao i takvog sam doterao do kuce. Imao sam i mali peh kada sam vozio kroz kruzni tok u Bydgoszcz-u u kojem je bila tramvajska sina a padala je kisa i u trenutku kada je zadnja guma dohvatila mokru sinu u krivini, krenuo sam da padam jer su originalne gume vise plasticne nego gumene. Uspeo sam nekako da se odbacim nogom i nisam pao. Problem je bio i sto nema snagu, a i sta ocekivati od njega takvog pa jos uz mene ovakvog. Cim bi video malu uzbrdicu, teskom mukom razvijenu putnu brzinu od 80 km/h je smanjivao na 40 km/h sto je na autoputu u Madjarskoj bio problem... Inace je na ravnom,  cak i sa drugarom na suvozackom sedistu mogao da dostigne 120 km/h ali za to treba bas dobar pravac, dovoljno dugacak i dosta vremena. Rezime: Kinez je, male kubikaze i snage ali i male potrosnje, savrsen za pocetnike da se prevezu od tacke A do tacke B u granicama ne brdovitog grada sa periferijom a takvi kao ja ako bas zele mogu i do severnog mora (sto im bas i ne preporucujem - jer hladno je more jel...),  zavrsna obrada mu nije kvalitetna kao ni potrosni materijal ali masina je kvalitetna i sluzice a za taj novac i ovo je "mnogo". Odsluzio je on meni ono sto mnogi drugi nikome nece a verovatno sluzi i dalje onome ko ga danas ima ako je i posle mene bio redovno i dobro odrzavan. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2008

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

za sada samo 1200km ali sam tek polozio tako da ce se praviti jos vise 

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

dobra 125tica za pocetnika lepog izlgeda male potrosnje za te pare bolje nema 

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

trebali su ga namestiti na 15ks onda bi i bio okej oko snage fabricke gume jako lose ostalo sve okej za sad :D

 

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

 

Vrh motoric ne planiram da ga menjam dok ne polozim za vecu kategoriju svaka preporuka :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja