Jump to content

Moto Zajednica

MZ 660 Mastiff / Baghira 1998–2006

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

MZ 660 Mastiff / Baghira 1998–2006

 

MZ%20Mastiff.jpg

 

MZ_660_Baghira_Street_Moto.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

1. Godište motocikla koji ste vozili: 1999

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu: u vlasnistvu za sada 8 meseci

 

 

3. Šta mi se dopada: Na prvom mestu kvalitet . Agregat je proveren i skoro neunistiv od XT-a 660 . Nemci su to u dobroj meri poboljsali ,ogibljenjem , dizajnom. Kocnice su odlicne . Mozda je ukus u pitanju ( o cemu se ne raspravlja) ali meni je BAS , BAS DOBAR

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: :stabre: Ovde ,bar zasada , nema komentara !

 

 

5. Moj utisak: Verovatno nema ili nece biti mnogo poklonika ovom modelu . Mozda ce neko reci nije to MZ , mozda da nije ni jamaha nego Minareli ! ALI i moj pas , nemacka crna doga dobijena je ukrstanjem HRT-a i MASTIF-a ! BRZ i JAK a VISOK . Kakva koincidencija !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Evo , probam da stavim koju slicicu mog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo ja cu da pripomognem oko slika, a i da dodam ( posto sam imao cast da provozam ovaj motor - od Jigor-a ) da je motor zaista uradjen kvalitetno, prednja viljuska je Marcoki, a zadnje ogibljenje White Power . Takodje mi se dopada kako su resili bocnu nogaru, jer kad je podignuta stoji jako visoko uz samu cev od rama tako da nema sanse da vozac slucajno zapne nogom za nju u voznji . Evo nekoliko slika :

 

img0736.jpg

 

 

img0734.jpg

 

 

img0737.jpg

 

 

img0731.jpg

 

 

img0735.jpg

 

 

img0733.jpg

 

 

img0732.jpg

 

 

Bocna nogara:

 

img0740.jpg

 

 

img0746.jpg

 

 

img0744.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Prosle godine u maju ( u Sloveniji) placen 1800 E + carina itd. = oko 2700

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Propao (dotrajao) km puz ! Ali nije problem ,isti takav ima i KTM 640 DUKE pa sam to porucio od domaceg KTM predstavnika. Stize uskoro kazu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ponekad nema a kad ima , ima duplo ! Nabavio puz od drugarovog KTM DUKE 2005 god. identican , ispravan , sve ok . A posle toga i od KTM dobavljaca nov za 25 e ! Sad imam i rezerve , ako nekom zatreba ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na 23000 km dodje vreme i za zamenu lanca,lancanika . Lanac 520 (110) , z.lancanik 43 z = stavili mu u srafove lancanika "speciju" protiv odvrtanja . Nije htelo ni da pomisli da krene bez grejanja !

Sada je to opet onaj dobri osecaj kada ne trza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Po naj novijem merenju : potrosnja 4,1 L/100 km ( opustene voznje , oko 100 km/h)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

totalno mi je cudna ova sipka iznad cepa na rezervoaru :stabre: ,prvi put vidim,cemu sluzi?

kontam verovatno da bi mogla neka torba (ili torbica) da se prikaci na sipku, posto na rezervoar nemoze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

totalno mi je cudna ova sipka iznad cepa na rezervoaru :stabre: ,prvi put vidim,cemu sluzi?

 

Stitnik, da u losem doskoku ne preletis napred ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

"opet" kvar ! :) , posle eto 14 godina izgore sijalicica indikacije praznog hoda . "Skupa" popravka : 50 dinara , istina , samo nije bilo jednostavno doci do nje (sijalice) , ne zbog nabavke , vec osloboditi kuciste a pre toga satove skinuti . Ali , ako svakih 14 godina to treba raditi , nije problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Meni mnogo,al bas mnogo ruzan...

Eto baš me zanima pojam lepog po tebi : daj neki primer !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Јако интересантан мотор по мени.....на први поглед су ми "засметали" ти фарови..... али кад се мало боље сагледа добро му стоји. Замерка остаје на сатовима....могли су бар километражу да додају дигиталну или мало да среде тај стари изглед.

 

Резултат ; изненађен сам изгледом и мислим да би га возио! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Meni mnogo,al bas mnogo ruzan...

Eto baš me zanima pojam lepog po tebi : daj neki primer !

 

@jigoro cano

 

Lepota je kategorija koja se ne da izmeriti ni u metrima, ni u sec, ni u gr. ili nekoj drugoj konkretnoj jedinici.

 

Meni se baš svidja kako motorče izgleda, možda i zato što odskače od ostalih "konfekcijskih" nesvakidašnjim rešenjima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Da zabelezim jos jedno iskustvo .

Istina to se moze i desava se na svim motociklima ali je ( bar meni ) bilo dosta tesko da prihvatim takvu vrstu kvara . 

Radi se o tome da je prednja viljuska trtesla (preko 110 km/h ) i u krivinama se "otimao" , kao pod-upravljanje . 

Promenio sam ulje , gumu . Proveravao lezajeve u tocku u ramu .

i na kraju . na sugestiju prijatelja : promenio oruge u viljusci .

I , TO JE TO !!! 

"umorile" se stare opruge posle 17 godina :) 

Sada je opet onaj dobri ( da ne kazem : stari )  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Za 9 godina vlasništva prvi potrebni originalni deo za moj MuZ 660 Mastiff 1f642.png:) - gumena kuglica parkirne nožice

P3261165.JPG

P3261164.JPG

P3261163.JPG

P3261161.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Više nego očigledno da je motocikl kvalitetno urađen !    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja