Jump to content

Moto Zajednica

CBR600F4 1999-2000

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Honda CBR600F4 1999-2000

 

146_03_f4zoom+1999_honda_cbr600f4+right.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

1. 2001 godiste , cbr 600 F4i,vozio vozim, i vozicu

2. ,udoban i na duzm turama recimo NS- BG a inace svaki dan na motoru, gradska i vangradska voznja.

 

3. Sve mi se dopada.Relativno mali potrosac, udoban,poslusan,kako udjete u krivinu tako i izadjete ,odlicno prijanjanje na putu ,instument tabla ostavlja vrlo lep utisak

posto je opconalno (kod mene )plavo pozadinsko svetlo,sediste jako udobno,prednji amortizeri podesivi na

hard i soft i © kombinovano voznju.zadnji podesivi

amortizer isto kao i prednji.Lagan i jako osetljiv gas bez praznog hoda.Istrajan i jako dobar motor pod razlicitim opterecenjima se ponasa odlicno.Izuzetno (mozda i previse ) tih,LED migavci.ABS kocnice, elektronsko ubrizgavanje goriva ...itd

4. Nedostatci su manjak prostora ispod sediste gde moze da se nagura jedva prva pomoc za motorcikle,i merac za gorivo kod svih od pregrevanja prestaje da radi(tako da samo pri kontaktu pre paljenja radi proveru i posle toga se gubi)

 

5. Opsti utisak savrsen motor, jedan od onih koji prastaju greske pocetnika,sve pohvale i preporuka od srca.

 

p.s. Honda je ipak Honda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zajebant, 81 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ducati streetfighter

1. koliko se secam 2002 ,f4i sport

2. pre 3 sezone,celu sezonu vozim jedan motor,jos uvek se trazim :-)udoban,kvalitetan,aktuelan...f koji lici na r a udoban kao kruzer :-)

3. mozda najbolji kompromis svega...pita mene majstor: pa gde si,nema te dugo...? - ja kazem: pa vozim hondu, a on: aha .

4. jedini kvar za 8-9000 je hidraulicni podizac lanca(ako se dobro secam),lupka kao da je suv,nista bitno...

5. uvek bih vozio hondu,samo noviju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

1. '99 (f4)

2. Prva sezona par hiljada km-a

3. Udoban, miran, lepo povlaci ali linearno nema nekih iznenadnih trzaja i rekao bih da prasta greske malo vise nego neki drugi.

4. Za sada nisam jos nasao mane (nadam se i da necu :) )

5. Za sada sam zadovoljan, nadam se da ce tako i ostati. Udoban motor, lepo povlaci, lepo ide, lagano se vozi, ako tako nastavi zaljubicu se i ja u hondu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Nemam :/

1. 2003 f4i

 

2.Kod mene je celu sezonu i sledi mu druga :moto3:

 

3.Isto kao i kod prethodnih koji su navodili udoban, ekonomican, malo visi volan od R/ polozaj vozaca blago uspravan ali moze i da se zalegne lepo ko kod R, dobra zastita od vetra, na dugim putovanjima moze se voziti skroz opusteno sa skinutim teretom sa podlaktica, odlican odziv gasa, jake i precizne kocnice... sve u svemu kao ustrojeni RR motor sto i jeste poenta modela :Mina:

 

4. Nista :neznam: za takav model nema sta da se doda a da nepredje u drugu klasu, po meni jedino prednja viljuska ali ne znam nasta bi to ispalo...

 

5. Inace moj prvenac po preporuci iskusnog kolege, probao svasta a sebe nasao na hondici, koliko ce to trajati ne znam ali ozbiljnijeg razloga da menjam nemam, ostaje nova sezona za malo ozbiljniju/agresivniju voznju :zdravo::care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

1. 2003 f4i

 

2.Kod mene je celu sezonu i sledi mu druga :moto3:

 

3.Isto kao i kod prethodnih koji su navodili udoban, ekonomican, malo visi volan od R/ polozaj vozaca blago uspravan ali moze i da se zalegne lepo ko kod R, dobra zastita od vetra, na dugim putovanjima moze se voziti skroz opusteno sa skinutim teretom sa podlaktica, odlican odziv gasa, jake i precizne kocnice... sve u svemu kao ustrojeni RR motor sto i jeste poenta modela :Mina:

 

4. Nista :neznam: za takav model nema sta da se doda a da nepredje u drugu klasu, po meni jedino prednja viljuska ali ne znam nasta bi to ispalo...

 

5. Inace moj prvenac po preporuci iskusnog kolege, probao svasta a sebe nasao na hondici, koliko ce to trajati ne znam ali ozbiljnijeg razloga da menjam nemam, ostaje nova sezona za malo ozbiljniju/agresivniju voznju :zdravo::care:

 

Ako jos neko prati ovu temu :zdravo: zanima me koliko je ekonomican ovaj f4i i koliko bi trosio u turama pri krstarecim brzinama 100-140? Merkam jednog sa 35000 na satu po tvrdnji vlasnika pravih, jel ta kilometraza nije strasna za njega i treba li ocekivati neke probleme sa elektronikom ili bilo cim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
Merkam jednog sa 35000 na satu po tvrdnji vlasnika pravih, jel ta kilometraza nije strasna za njega i treba li ocekivati neke probleme sa elektronikom ili bilo cim?

 

 

 

:takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac
Merkam jednog sa 35000 na satu po tvrdnji vlasnika pravih, jel ta kilometraza nije strasna za njega i treba li ocekivati neke probleme sa elektronikom ili bilo cim?

 

 

 

:takoje::zdravo:

 

Zanimljivo bogami, oce li biti i kod nas ovakav primerak videcemo :moto3:

Samo me zanima koliko je to "ekonomican" kazu da trosi oko 7, to po meni i nije za klasu ekonomicnih motocikala :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Abi u pravu si,zamolio bih moderatore da sve ove tekstove o F4 sport prebace u posebnu temu.Ipak je tehnicka razlika izmedju F4 99-00 i F4i/F4is 01-07 velika.Vozio sam oba motora,jos uvek vozim F4is i mogu samo da potvrdim sve o cemu su kolege prethodno pisale.A opsirnije cu kad bude posebna tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

1. 1999 <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">2. 4 sezone - oko 15000km<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">3. Udoban, miran, lepo povlaci. JEftino odrzavanje, mala potrosnja, lep dizajn i dan danas.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">4. Motor po meni bez mane, savrsen za mene s'obzirom da nisam trkac, ne volim da mnogo ulazem u motor.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">5.Ja sam zadovoljan i mislim da je necu menjati jos dugo vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Pozdrav, može li mi neko reći koji DID lanac i koji  JT lančanici idu na cbr 600 f4 2000

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja