Jump to content

Moto Zajednica

Vodič za kupovinu moto opreme u Italiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Većina članova ovog foruma zna da je Italija prepuna motora, pa samim time i prodavnicama moto opreme i delova za motore. Nama je svakako najinteresantniji severni deo (Friuli–Venezia Giulia i Veneto) zato što je najbliži, ali je sreća i da je to veoma bogat kraj, pa je i ponuda jaka. Posebno mislim na region Veneto, znači region čiji je glavni grad Venecija, ali ću navesti i jednu prodavnicu u Trstu (oblast Friuli–Venezia Giulia). Naravno, navešću i neke druge outlete, koji su u blizini ovih "naših" :)

 

veneto.gif

 

map-of-veneto-map.gif

 

1. Bep's (Via Flavia 55, Trieste) - www.beps.it

Imaju praktično sve :) Od egzotike, recimo, elektronske releje za migavce za sve vrste motora (30€ komad), indikatore stepena prenosa, kompletan tuning & styling, grejači guma, Rizoma oprema, strašno, stvarno prepuno i može se ostati bar nekoliko dana :) Pored opreme za motore i motoriste, imaju i sve za tuning & styling automobila.

 

2. Bep's (Via Piave 130, Montebelluna) - www.beps.it

Isto kao u Trstu, možda i veće.

 

3. Prexport Outlet (Via Paolo Vigano 1, Caerano San Marco) - www.prexport.com

Prodaju svoju opremu, nije poznata, ali su super cene. Imaju garderobu i obuću.

 

4. Valeri Sport (Via Cadore 86, Cornuda) - www.valerisport.it

Imaju kompletnu opremu za motoriste, drže poznate marke poput Dainese, Spidi, Spyke i sve ostalo. Kada sam ja bio, nije bilo sniženja, tako da su praktično u tom trenutku imali jače cene od, recimo, Market 2 Ruote. To ne mora da znači da je tako u svakom trenutku, znači obavezno posetiti. Naravno, imaju i stvari poput kofera, torbi i slično.

 

5. Valeri Sport (Via San Michele 90, Altivole) - www.valerisport.it

Ovo je njihova starija prodavnica, nešto manja. Imaju sličnu robu, naravno.

 

6. Market 2 Ruote (Via Circonvallazione Est 4, Castelfranco Veneto) - www.market2ruote.it

Imaju sličnu robu kao Valeri Sport, ali kada sam ja bio imali su i popuste, tako da je ovo odlično mesto za nabavku kvalitetne (i skupe opreme) po dobrim cenama, naročito u januaru kada su popusti.

 

7. Alpinestars Outlet (Via Arsure 2, Riese Pio X) - alpinestarsinc.com

Ako volite Alpininu opremu, onda je ovo mesto najbolje u Italiji za kupovinu iste.

 

8. Axo Sport Outlet (Via Fabio Filzi 66, Istrana) - www.axosport.com

Nisam bio jer prodaju uglavnom opremu za enduraše, ali verujem da imaju super cene.

 

9. Dainese Outlet (Via Dell'Economia 64, Vicenza) - www.dainese.com

Nisu radili kada sam bio, šteta, ovde se može kupiti Dainese oprema po najboljim cenama u Italiji.

 

10. Lunardi Racing (Via Vicenza 30, Vedelago)

Nema puno opreme, radnja slična onima kod nas, ali je ispred bila parkirana prikolica Arlen Ness Racing :) Verovatno rade i budženje motora za trke, jer je unutra bilo više komada motora spremnih za trke.

 

500m od Alpininog Outleta u Riese Pio X imate:

 

Replay Outlet (Via Castellana 71, Riese Pio X) - www.replay.it

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da ima outlet Dainese opreme u Sloveniji, bilo bi lepo kada bi neko rekao adresu. Gotovo sam siguran da je to vec neko stavljao na forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Mislim da ima outlet Dainese opreme u Sloveniji, bilo bi lepo kada bi neko rekao adresu. Gotovo sam siguran da je to vec neko stavljao na forum.

ima,mjesto se zove Kozina,odmah iznad Kopra i ima odlicnih stvari po super cijenama.osim toga,znamo da Dainese radi i opremu za skijase pa i toga ima veliki izbor

evo,ima info telefon pa se moze prije nazvati ako vas nesto odredjeno zanima ;)

nazaj

Dainese Outlet

Mestni trg 8,6240 Kozina

+386 5 689 26 00, 5 689 26 01

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Hvala Aćime na ovim informacijama. Imam šogora u Gorici kojeg ću posetiti na proleće-leto ove godine, tako da mi je u planu da odem u svaku moto radnju koja mi se nađe pri ruci.

Šteta što Dainese Outlet u Kozinama nema web stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ovom odlicnom spisku dodao bih i prodavnicu Dainese i Rev'it opreme u Sistiani (malo mesto kada se starim putem od Trsta krene ka Veneciji, nekih 15-ak km od Trsta). Prodavnica je na samom putu neposredno iza centra mesta i ne moze se promasiti.

 

Imaju full program Rev'it opreme i solidan izbor Dainese.

 

Spomenuti Dainese outlet u Kozini (20-ak min od Trsta) radi i nedeljom i zaista je vrlo solidan. Nalazi se u samom centru mesta (pored OMV pumpe) i lako je dostupan bilo da dolazite auto-putem od Ljubljane, bilo starim putem iz Hrvatske (popularan za one koji ka ITaliji izbegavaju SLO vinjetu;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Da podelim moje skromno iskustvo od ovog leta.

 

Axov outlet vredi posetiti jer se moze naci sve i svasta po fabrickim cenama( smesten u okviru fabrike), radi do 19 h, imajte u vidu.

 

Daineseov obavezno obici jer su vecina stvari duplo jeftinijih nego kod nas.Posebno za dz ima rukavice, patike, undervear, accesories i slicno.

 

 

Jako dobar "obican" outlet village u blizini Trsta, prema Veneciji, malo pre skretanja za Udinese(autoput) par km posle jadne Ikee, Palmanova.

 

www.palmanovaoutlet.it

33041 - Aiello del Friuli (UD).

 

Dole prema Firenci ima jako dobar ali i skup, Barberino del Mugello.

Vecinom poznate i skupe marke poput Prade, Armanija i slicno.Prakticki gubljenje vremena.

 

Imajte u vidu da ulazenje u outlet village moze da potraje 5-6 sati, pa i vise, tako da planirajte vreme ako imate zacrtan plan.

Da ne ispade kao mi letos, posli za Sienu iz Trsta ujutru a stigli sledeceg jutra :)

 

Pozdrav

 

p.s

 

Tik do Axove fabrike bilo je jos jedne, ali sad mi se mozak blokirao(mada nije prodavnica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Jako dobar "obican" outlet village u blizini Trsta, prema Veneciji, malo pre skretanja za Udinese(autoput) par km posle jadne Ikee, Palmanova.

 

www.palmanovaoutlet.it

33041 - Aiello del Friuli (UD).

Bio sam u Palmanovi, mogu reći da su cene znatno niže nego kod nas, i da u toj prodavnici imaju zaista neverovatnu ponudu Suomi kaciga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A kakva je situacija sa moto placevima u ovoj zoni, kad se vec ide u nabavku opreme, da se mozda pogleda i poneki motor ? :)

 

Da li iko moze preporuciti neki korektan moto plac u ovim oblastima ? (ili vise njih, daj boze :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dainese Outlet u Vićenci:

 

Ispred outleta su parkirani neki krševi, TT, Porsche i tako to. Naravno, seljaci iz Požarevca (Sara i Aćim) su morali da se slikaju :moto3:

 

ZrHaZ_img0074ev.jpg

 

A na samom ulazu je jedna interesantna mašina:

 

PpEBe_img0059vj.jpg

 

Ponuda je zaista izvanredna:

 

21TCn_img0060rl.jpg

 

8RlYR_img0062kl.jpg

 

tg8Vl_img0066ov.jpg

 

A cene još bolje:

 

95a6z_img0078lk.jpg

 

dcM2V_img0077ci.jpg

 

I na kraju vaš izvestilac sa lica mesta :moto3:

 

9TV0f_img0067og.jpg

 

P.S. Zamislite, i za mene su se našle veličine :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovo je slikano u januaru, kada outlet nije radio:

 

SFFhK_img0779pm.jpg

 

Njihovo radno vreme je od 11 sati, pa verovatno do 8 uveče, ne znam tačno, ali znam sigurno da otvaraju u 11.

 

Evo još nekih adresa u Italiji (sa jednog stranog sajta):

 

8CY3c_img0773j.jpg

 

d2Rvp_img0774et.jpg

 

HtQh6_img0775y.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Alpini sam bar 2 puta poljubio vrata jer nisu radili od njihovog Božića pa do 6. ili 7. januara, ne sećam se tačno. Taj period u svakom slučaju izbegavajte. Ali sam bar slikao radno vreme, jer je i ono čudno, naročito za Italiju.

 

nTpRa_img0776tf.jpg

 

rMKYN_img0777l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio tourer 250

A kakva je situacija sa moto placevima u ovoj zoni, kad se vec ide u nabavku opreme, da se mozda pogleda i poneki motor ? :)

 

Da li iko moze preporuciti neki korektan moto plac u ovim oblastima ? (ili vise njih, daj boze :) )

 

 

 

ovo je zanimljivo pitanjce!

 

mene zanima isto! ili u IT (uz granicu) ili u SLO (ako nesto im negde).

 

rado bi , u aprilu, skocio i dovukao neki motoric ili quad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš

Ima li tih motoplaceva u SLO posto ja jos nisam bajker ali planiram da postanem u skorijoj buducnosti a trenutno zivim u SLO ali je problem sto sam ja na severu tj Murska Sobota i dosta se razlikuju cene automobila i motora na severu i na jugu zemlje,a ovo sto nadjem preko neta su skoro iste cene kao i u srbiji tj kad platis carinu i porez dodjes skoro na isto pa me zanima gde u SLO ima neki dobar motoplac ako znatee i kakva je razlika sto se tice cena u SLO i Italiji i npr Austriji posto je meni Grac na 100km... ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako vam je potreban motor sa srpskim tablicama, moj je utisak da se trenutno najviše isplati kupovina u zemlji, jer su se cene izjednačile, pa ispada da su polovni uvozni motori čak i skuplji zbog carine i poreza. Ima kod nas puno mladih motora koji vrede.

 

Što se Italije tiče, video sam polovne motore u Lunardi Racingu, imate slike gore, kao i u Yamahi u Montebelluni (razne marke, verovatno ostavljene uz doplatu za neku novu Yamahu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Ima li tih motoplaceva u SLO posto ja jos nisam bajker ali planiram da postanem u skorijoj buducnosti a trenutno zivim u SLO ali je problem sto sam ja na severu tj Murska Sobota i dosta se razlikuju cene automobila i motora na severu i na jugu zemlje,a ovo sto nadjem preko neta su skoro iste cene kao i u srbiji tj kad platis carinu i porez dodjes skoro na isto pa me zanima gde u SLO ima neki dobar motoplac ako znatee i kakva je razlika sto se tice cena u SLO i Italiji i npr Austriji posto je meni Grac na 100km... ??

 

Možda će da pomogne; www.avto.net

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao svima.motoplacevi kao tipo autoplacevi u italiji nepostoje,moras do nekog veceg prodavca novih motora koji ima dobru i povecu prodaju polovnjaka u ponudi,to su motoplacevi u italiji.a sto se tice opreme,zavisi sta neko zeli,nemoras do italije.dodjes kod mene na kafu i sve ti jasno ;).kupis nesto po italijanskim cenama i ustedis sebi put do tamo.gorivo,autoput,spavanje,klopa,pice,sve to ustedis pa priustis sebi jos neku lepu stvar od moto otprme ili dela za motor.pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ah da,komplimenti Acimu za obilne informacije,ozbiljno,stvarno si se potrudio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Super tema. Jos da mozemo onako da trknemo do Italije:). Vjerujem kad bi se par ljudi dogovorilo da bi se isplatilo otici do npr dainese outleta. Kako se inace krecu cijene za kozne jakne,dvoljelne kombinezone, obucu? Jer kod nas je kupiti dainese zaista privilegija pojedinaca s obzirom na budzet vecine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Usput (do Vicenze) su i ostali outleti, tako da se mogu obići za jedan ili dva dana o istom trošku. Cene su daleko niže nego u prodavnicama, naročito u našim prodavnicama. Drugar je kupio kožnu jaknu za 170€, a kombinezona je bilo i za 300, ako se dobro sećam. Pritom, često su najjeftinije stvari u nekim bezveznim bojama, ali ima stvari za svačiji džep. Bile su crne kožne pantalone za 100-tinak evrića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

To je bas povoljno. Predpostavljam da je najbolje ici negdje u periodu kad se zavrsi sezona. Ako se bude skupljala neka ekipa za tu avanturu javite ako bude mjesta. Sigurno bi bilo zainteresovanih da idu, a i lakse je kad se troskovi puta podjele. Ja sam bio u Firenci prije par godina , al su mi rekli da Toscana nije generalno oblast u kojoj je toliko motora kao neke druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja