Jump to content

Moto Zajednica

auspuh za 2t motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ideje za izradu 2T auspuha da ne offujemo coveku temu!

konkretno na cega treba paziti kod izrade 2T auspuha?

strucnjaci,laboratorija,ajmo da resimo tu misteriju jednom za svagda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ja bih hteo da pitam......

Ako je vec svejedno koji se auspuh stavlja na 2t motor od na primer 125 ccm,zasto proizvodjaci yamahe na primer nisu stavljali na Yamahu Dt 80, 125, TDR 125,TZR 125, 50  auspuhe od yamahe R6,R1,FZR,SZR,XT,VIrago,XJ i svih ostalih modela.?????

Ne kazem da sam strucnjak ili neki majstor ali bih na primer zeleo da znam odgovor na ovo pitanje....

moze da se stavi na 2T motort auspuh ali mislim da ne bi davao te perfomanse.....to je moje misljenje,ajd  da vidim vase....

na  2t motoru nije vazno kako se cuje motor,nego kako poteze,da li stuca,gusi se ili gubi snagu.....

 

evo jednog primera: na mojoj yamahi DT 80,a verovatno i na 125 na spoju dela auspuha sto krece iz cilindra i ima krivine, I  prigusivaca postoji samo jedna guma koja ih spaja....prosle sezone mi je pukla ta guma i motor je automatski poceo da gubi snagu i da poteze......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ja bih hteo da pitam......

Ako je vec svejedno koji se auspuh stavlja na 2t motor od na primer 125 ccm,zasto proizvodjaci yamahe na primer nisu stavljali na Yamahu Dt 80, 125, TDR 125,TZR 125, 50  auspuhe od yamahe R6,R1,FZR,SZR,XT,VIrago,XJ i svih ostalih modela.?????

 

Pa da bi uzeli više kinte :D

Šala, svakako zato što je izduv od R1 skuplji nego Arrow koji stavljaju na trd125 npr. i zato što je konstruisan za njega, ali misterija koja se razbija jeste da li može da radi cvaja sa izduvom koji je skinut sa 4T motora i ako može (a imamo primere da može) da li šteti motoru, i ako šteti u kojoj meri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Jedan decko je stavio sa GPZ-a top na skuter i isao je slabo.

U Zrenjaninu ima jedan covek koji je genije za pravljenje auspuha za skutere. Poenta je da kada se pravi auspuh da se potrefe konusi kako bi se izvukao maximum iz masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Nas drugar sa foruma, Mali motordzija, je vozio TDR-a sa izduvom od R1!  ;D

I, isao je super, i cuo se brutalno...    ::)

Za tehnicke detalje, morate ipak njega pitati....

Toliko od meeeene!    :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

pitanje je koliko je išao bolje motordžiji motor obzirom da je počeo da ima probleme sa paljenjem pre nego što ga je prodao..čak i zagrejan je palio teško kada ga je prodavao...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

pitanje je koliko je išao bolje motordžiji motor obzirom da je počeo da ima probleme sa paljenjem pre nego što ga je prodao..čak i zagrejan je palio teško kada ga je prodavao...  ???

 

Taj problem se pojavio nakon sipanja onog "benzina" na Sunce pumpi, a izduv je montirao dosta pre toga i nije imao problema u radu.

 

Hajde Motordžijo priključi se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

na ovome prikazu,se vidi kako radi motor 2T ali ne i sta se desava sa gasovima. poenta je kako se vrsi razmena,ima li nekih pregrada ili nekih krivina bitnih za ovu pricu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Na slici je prikazano da se izduvni gasovi vracaju kroz bubreg nazad, sto automatski govori da je auspuh u tom smislu ne funkcionalan za kompresiju...inace meni se masina ugasila zbog loseg goriva, a ne zbog auspuha, cim je ispusteno staro gorivo i zamenjena svecica, motor je odmah upalio  ;) ... sto se tice 2t auspuh, ja na mojoj kroserici Honda MT50 imam otvoren izduv koji nije njegov fabricki i radi preko 9 godina sa njim a vuklo je dva matora konja od kraljeva do beograda, tako da sumiramo, DA, auspuh se na 2T motorima moze zameniti sa auspuhom od 4T motora samo pod uslovom da je bubreg zdrav. Ja nisam ni na kroserici koja ga godinama koristi, a ni na enduru primetio da steti masini, sta vise,da li je u pitanju subjektivan osecaj ili nesto drugo, mislim da bolje ide zbog vece propusne moci, a potrosnja se poveca minimalno. Na 2T masine se uglavnom stavljaju priguseni izduvi jer se izbegava zvuk testere onda, a i jeftiniji su i manji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

polemika koja mene okupira je zamena onoga ruznoga auspuha od MZe,za neki od skutera ili vec koji kompaktniji da ne kazem normalniji. negde u glavi mi se vrti neki bober,pa na njega treba nesto "normalno"! napunili su mi usi da nece vuci ili nece hteti na leru da radi,ali niko sa konkretnim presekom ovoga i onoga,pa da kaze eto zato i zato. ja sam masinac pa ne kontam relativne pojmove!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Za veci broj 2T motora postoji aftermarket auspuh tako da ako se usteluje moze motor da ide lepo. Ja sam imao Tecnigas na skuteru i isao je lepo kada sam promenio rolnice i neke jos sitnice. Mada kada se menja auspuh to nije dovoljno, potrebnoo je stelovanje svakojako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

alo ljudi kod 2t motora auspuh sluzi za povratno ispiranje cilindra...  ;):D ;D tj. kad nema ispiranj i povratnih gasova ovo zeleno nece se dugo zadrzati u cilindru i potrosnja ce biti drasticno veca, prosipase gorivoo... a i ovo veliko prosireje sluzi za pritisak povratnih gasova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

znaci da je dovoljno kod nekoga drugog auspuha zatvoriti na neki nacin izlazni otvor da bi gasovi otezano tj usporeno izlazili kako bi se neka kompresija zadrzala?

post-9758-12879094347336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

znaci da je dovoljno kod nekoga drugog auspuha zatvoriti na neki nacin izlazni otvor da bi gasovi otezano tj usporeno izlazili kako bi se neka kompresija zadrzala?

odprilike tako ali postoji jos jedna stvar a to je treba da ima manji pritisak(koliko se saecam) u auspuhu nego u usisu motora inace bum...  ;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

to su dimenzije za proracun izrade rez.auspuha... (ugao ulaza i izlaza, duzina promer cevi itako neke sitnice nije tesko ) ;):)

hahaha,zmajcek postao tesla!! ;) ;)

ajd kontam neka matematika,ali koji se parametri uzimaju za konstante? ugao palenja,broj obrtaja,kompresija,precnik klipa...........??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja