Jump to content

Moto Zajednica

Istina ili ne o xenonu!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: HONDA CBR 600RR 05

Cuo sam da neki tvrde da se od xenona zamute farovi na motoru vremenom a neki to poricu.Ako je neko imao iskustva neka napise jer to istina ili ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

promenuo sam sa danasnjim xenonom deveti komplet i nisam nista primetio

ili ja ne vidim....hehehe ,,,,,,kakve su to gluposti o staklu koje se zamuti pa xenon ima manju snagu nego obicna h7 sijalica

moja preporuka brate samo stavljaj i gas...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo prodje i druga godina sa Xe u faru,i jos uvek se nije zamutilo ni ogledalo ni staklo.U km mu dodje oko 40000,sa upaljenim svetlima naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Padina
  • Motocikl: Yamaha MT-03

Ja sam imao Xsenon H4 6000k na Yamahi XT660x, 2006god. I sve je to lepo, ali posle odredjenog vremena sam primetio da sa gornje strane fara (unutar) a se topi sam far (plastika koje usmerava svetlost). Ja samo da kazem o iskustvu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja imam ksenone na kolima i motoru i proslom motoru. Problem nisam imao a sa njima sam bukvalno progledao. Em ti dobro vidis em mozda jos vaznije da te drugi vide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Em ce svi sa njima u kolima imati problema, ako su naknadno ugradjivani.

 

Kakva je prica za Xenone u motoru, da li neki motocikl uopste ima fabricki xenone ?

Kod kola je "kvaka" sto uz ksenon mora da ide autonivelirajuci uredjaj i prskalice za pranje, automobil koji nema to ne sme da ima ni Xenone. I milicija/tehnicki bi trebalo da mu prave probleme ubuduce.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma daj idi u Svajcarsku :moto3: Moze far lepo da se podesi da ne smeta nikome ko dolazu u susret. Montiras i stanes ispred zida nocu i podesavas lepo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Na mom KTM je bixenon i savršeno osvetljava!

Na Alfi sam ugradio kineske dojajne xenone pre 2 godine i pre neki dan crkla 1. sijalica, stavio sam drugu i uvideo kolika je razlika između stare i nove sijalice, isti proizvođač i jačina, a ono žuto i belo. Naravno da ću i drugu da stavim.

Al ukratko, i kineske su trajale 2 pune godine i radile za sve pare (50€) :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

uniforma: imate xenone... to ne bi smelo

ja: xenone? jeste luti!? Pa ova kanta koju vozim ima vise od 20 godina! Zar mislite da bih kupovao xenone? Da imam para kupio bih noviji motor!

 

eto jedan moguci scenario... a on ako hoce da proveri neka krene da skida plastike i zavlaci svoje nezne rucice iza svih onih sranja koja stoje tamo. Jedva je montirano!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ne cima se uniforma ni sa cime, on ti prepise vanredni tehnicki.

A niko ne pita da li si dobro ili lose namestio.

Ako nije fabricki, sa prskalicama i automatskim podesavanjem visine onda nije atestirano.

Ako nije atestirano, vanredni, kazna, skidanje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Nas kolega sa foruma, dzoni tatto, je isao u Madjarsku kolima.

Zaustavila ga policija,dobar dan,imate xenone,otvorite haubu,nisu fabricki,50 eura kazna.

Mozda je to dobro za onoga ko ima xenone,kako je nama koji vam dolazimo u susret a nemamo ih,to se ne pitate.

Doci ce to i kod nas na red,kao sa tamnim staklima,volanom na desnoj strani.....TNG....

Ja na kolima a i na motorima imam super svetla i bez tih xenona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ovo je moje misljenje i razmisljanje. Ostali kao i vlasti mogu da podrze ili odbace.

 

1. Xenon i far se mogu namestiti tako da ne zaslepljuju one iz suprotnog smera a da dobro osvetljavaju put ispred

2. Smatram da je za mene i za ostale ucesnike u saobracaju ako ja dobro vidim

 

Mislim da je propis da kratko baca xy metara a dugo yz metara.

 

Mozda zakon kaze drugacije ali se ja licno sa tim ne slazem i smatram da je bolje svetlo = bezbednija voznja. A pogotovo ne vidim zasto bi fabricki ili atestirani xenon bio bolji, ispravniji, bezbedniji,... od onoga koje nije.

 

* Xenon 6000K je xenon 6000K pa ko god ga je ugradio.

* prljav far je prljav far imao ili nemao prskalice, sa ili bez xenona

 

Ako mi neko objasni i ubedi me da je lose to sto sam ja naknadno ubacio xenon i da je to, kao i nedostatak elektropodizaca i prskalica nebezbedno od fabrickog ili atestiranog xenona, evo ja cu ga izvaditi

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja sam ugradio xenone samo na motor, i moram priznati da nisam siguran kojoj se struji privoleti :)

 

Svidja mi se kako svetle, nisam zeleo da svetle plavo, pa sam kupio 4300k, a nastelovani su dobro da ne smetaju drugima, i sa te strane sam prezadovoljan dobitkom. Sa druge strane, mozda jedan od 3 automobila sa xenonima ima neku topliju boju farova (uglavnom su preko 6000k), i jedan od tri ima dobro nastelovane farove, pa moram priznati da mi smetaju u saobracaju.

 

Posto, ako se ne varam, Zakon nigde ne pominje xenone na motoru, verujem da bi se lako moglo urediti malo detaljnijim tehnickim pregledom, gde bi se insistiralo na boji i usmerenju svetala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ovo je moje misljenje i razmisljanje. Ostali kao i vlasti mogu da podrze ili odbace.

 

1. Xenon i far se mogu namestiti tako da ne zaslepljuju one iz suprotnog smera a da dobro osvetljavaju put ispred

2. Smatram da je za mene i za ostale ucesnike u saobracaju ako ja dobro vidim

 

Mislim da je propis da kratko baca xy metara a dugo yz metara.

 

Mozda zakon kaze drugacije ali se ja licno sa tim ne slazem i smatram da je bolje svetlo = bezbednija voznja. A pogotovo ne vidim zasto bi fabricki ili atestirani xenon bio bolji, ispravniji, bezbedniji,... od onoga koje nije.

 

* Xenon 6000K je xenon 6000K pa ko god ga je ugradio.

* prljav far je prljav far imao ili nemao prskalice, sa ili bez xenona

 

Ako mi neko objasni i ubedi me da je lose to sto sam ja naknadno ubacio xenon i da je to, kao i nedostatak elektropodizaca i prskalica nebezbedno od fabrickog ili atestiranog xenona, evo ja cu ga izvaditi

 

Druže nisi u pravu

1. Jeste, možeš ga namestiti,da ne zaslepljuje, al šta se desi ,kad u gepek staviš npr 50-100 kg, pun tank goriva i da ti uz to još na zadnju klupu sednu 2-3 osobe? Mislim da ti svetla onda osvetljavaju vrhove drveta i krovove kuča. I zbog toga zaslepljavaš svakoga ,koji ti dolazi u susret.. Zbog tih stvari su neophodni automatski uređaji regulacije. Onda i sami farovi su drugčije konstruirani od normalnih i zbog toga imaš svetlo izpred sebe vodoravno tačno i jedne visine. Ako auto staviš u garažu ili pred zid , vidiš snop svetla koji je ravan ko linija,nema nekih dizanja ko kod normanog svetla. Kod tvorničkog Xenona obavezna prskalica za pranje svetla baš zbog mogučeg zaslepljivanja kako kaže kolega Uzelac.

 

2.Sigurno je varnije da bolje vidiš, al moraš razumeti, da baš zbog onog šta sam napisao u 1 tački oni koji dolaze suprotno ne vide, jer jih sa svojim svetlima potpuno zaslepjuješ.

 

* Original Xsenon na autu ima tvorničkih 4300K znači nije sasvim bel i jak kao 6000 K. Zato su sve ostale xsenon žarulje koje su iznad standarda 4300 K u EU zabranjene. Znači Xenon sa 6000 K, 8000K, 10000K i 12000K je u normalnom saobračaju zabranjen i samo se može koristiti kod show-ova i van saobračaja.

 

Zato imajte u vidu, da kad (autom) putujete van Srbije u EU pazite koje sijalice imate ugrađene. U pravu je Nikola-Pera. Vani pogotovu Nemci, Austijanci, italiani, te kazne sa min.50 €, a šta je i najgore, kad te zaustave i vide, da nemaš to što treba, ne smeš dalje, moraš (šlepanjem) u servis i na zamjenu. Kod nas u deželi se isto več proverava na tehničkom. I taj, ko nema original, a stavio je ove sa Aftermarket-a, jednostavno ne prođe.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam neki dan zaustavljen zbog prekoracenja brzine (i obrtaja :D) u Njemackoj. Pri tome sam naravno imao upaljena svjetla (8000K) koja sam naravno sam ugradio i policajac ih nije ni pomenuo.

U Holandiji (koja je clanica EU) maximalna legalna temperatura je 8000K.

Auti pravljeni od 2007-me moraju imati prskalicu farova.

Stariji auti ne moraju imati istu, kao ni motori.

 

Sto se tice nivelacije, jos nisam cuo za automatsku (vjerujem da postoji, ali nisam do sada cuo). Na kojem li principu radi pitam se?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja sam pricao o motorima, a u motor necu staviti 50-100kg prtljaga.

 

Naravno za neko putovanje cu imati suvozacicu i prtljag ali za tu priliku mi nije problem pre puta uzeti jedan srafciger i podesiti tako da bude OK.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo vec skoro sat vremena vitlam po netu trazeci neku informaciju u vezi Xenona i motocikala... evo:

 

"Unlike with passenger vehicles, there are no European Regulations on the installation of approved HID headlamps to motorcycles. This is partly because no agreement has been reached on how to implement automatic headlamp levelling and washers on motorcycles."

 

Sto ce u prevodu biti: Za razliku od putnickih vozila (automobila), ne postoje EU normativi o ugradnji Xenona na motocikle. To je delimicno tako, zato sto ne postoji dogovor o tome kako da se obezbedi i implementira automatsko podesavanje visine snopa i brizgaljki na motocikle

 

Znaci vozi misko i ne briga, i jedino o cemu treba da brinemo radi svoje i tudje bezbednosti da podesimo farove kada krecemo na neko putovanje sa vise prtljaga ili suvozacem. Ipak budimo normalni i razumni

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja