Jump to content

Moto Zajednica

Pravo prvenstva prolaza u beogradskim ulicama i na kružnim tokovima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Filipe, taj ispod doma zdravlja na Kanarevom nije kružni tok već samo obična prepreka u raskrsnici i tu ne važi vožnja u krug. Bio nekad znak na samom ostrvcetu i sklonili ga posle jedne moje rasprave sa pozornikom iz lokalne policije, a naplaćali se ljudi kazni. Znak posle raskrsnice ne važi pa tako ni taj koji je neko metuo gde mu nije mesto umišljajući da je to logički. Skver se prolazi uz brdo ka domu sa ostrvom koje ostaje sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ne znam da li mislimo na isti... Kad se spustiš od banjice, pored one kasarne prema kanarevom, skreneš desno kod semafora i kod onih uvek zadimljenih mesara, i na prvom ili drugom semaforu skreneš desno, kad se spuštaš tom ulicom na dole sa desne strane je beli dom zdravlja, a ti opet skreneš desno i izbijaš direktno na taj kružni tok...

Da li mislimo na istu stvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisi baš dobro objasnio, nema toliko semafora i ulica, al to je taj skver, ulicom nizbrdo od doma zdravlja, jedini je u kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ok, ima li onda makar jedan u bgu a da nije regulisan saobraćajnim znacima? Jer ako nema, onda bismo mogli valjda komotno da tvrdimo da važi "pravilo leve strane"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, ne može jer ne poostoji pravilo leve strane. Ima skver na Autokomandi, iz pravca grada važi desno pravilo. Takođe mislim da skver na Gundulićevom Vencu i 29. novembra (bivša) ima kružnjak sa desnom stranom. Otići će se negde u drugi grad gde nema levog pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Dijagram kretanja unutar kružnog toka u državi u kojoj se saobraća levom stranom puta. Kružni tok je tip raskrsnice, sredstvo usporavanja saobraćaja, u kojoj se saobraćajni tokovi odvijaju oko središnjeg ostrva ali tek pošto ustupe prvenstvo prolaza tekućem saobraćaju. Vozila na kružnom toku imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na ona koja se uključuju, parkiranje nije dozvoljeno a pešacima je zabranjen pristup središnjem ostrvu.

UK_Roundabout_8_Cars.gif

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D0%B0%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9B%D0%B0%D1%98

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tačno tako. Eto primera o primeni univerzalnog opšteg pravila a koje se nama desnima čini totalno nelogičnom. Tipična zamka predubeđenja, čak i meni iako smatram da sam vešt. Ovakvih nabeđenosti je svaki dan u saobraćaju.

 

Inače, tamo neke davne godine, bio u Londonu. Iako u vrhuncu svog automobilisanja nisam smeo da vozam auto čak na periferiji. Seo i kad sam uvatio menjač levom, odmah sam izašao. A smešno je što smo svi iz aviona hteli da otkinemo vrata šoferu busa, misleći da je to ulaz sa uobičajene desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

vozilo koje je vec u kruznom toku ima prvenstvo, pa zamislite kad bi pustali svakog sa desne strane (a svi su vam sa desne)?

nema logike. pitajte nekog instruktora. jasminko bi mogao da odgovori (bese ima auto skolu). 100 % je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

samo su postavljena pravila važeća, mislim na zakonska, bez obzira na logična mišljenja, jer ta logikamože da se menja zavisno od mesta i vremena. recimo, na Slaviji je gužva u 3 sata i logički je da vozila koja su unutra imaju prednost jer bi se skver zakrčio, što i jeste. Al uveče je prazan i ne primenjuje se logika od dana. Šalim se malo, pravilo se poštuje a logika je tu da reguliše neki problem, gužve konkretno, pa otuda znakom uskraćivanje pravila prvenstva desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja