Jump to content

Moto Zajednica

Koferi i ostala oprema u samogradnji

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako bi policija u EU reagovala sa aluminijumskim koferima napravljenim u kucnoj radinosti? Moze li da se dogodi da se trazi atest ili nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja mislim da za sve što nije fabrički ugrađeno u motor mora da postoji atest. Čak i za ručice volana i takve sitnice. Mora da treba i za kofere.

Onda nam treba i jedan poseban kofer,naravno sa atestom, u koji bi mogli da stavimo sve te ateste,sertifikate i odobrenja.Sve to bi trebalo da bude uredno slozeno u registratorima,koji bi opet imali poseban atest i dozvolu za koriscenje istog.

Ajde da auspuh bude sa homologizacijom,ali kofer... Ne mogu da verujem koda ide ova planeta...

Nadam se da nisam iz-off-ovao temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ja mislim da za sve što nije fabrički ugrađeno u motor mora da postoji atest. Čak i za ručice volana i takve sitnice. Mora da treba i za kofere.

 

Сећам се када је раша увезао мотор (вероватно си мислила на то) имао је у саобраћајној сваки могући атест. Ради се о хонди ВТ1100 (ако се не варам) која је кастомизирана. У саобраћајној је било атеста и за мигавце, фузастере, ћопаву.....

Зи тужо боље знаш...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zasto bi razmisljali o tome da ce otpasti kofer. Ako imas top case i 2 bocna, sta je tesko da kupis male gurtne na zatezanje i da vezes oko kofera i nosaca. Samim tim, si obezbedio da kofer ne moze da ispadne, jedino da pukne ceo nosac. To je investicija od max 1000din za 3 gurtne i pola min vremena da ih stavis. E sad, da li Evropa trazi atest, to vec ne bih znao :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa sad, necemo iz krajnosti u krajnost :aha: Stvarno ne znam kakvi su propisi u EU, mada licno mislim da ako putujes da ti niko ne trazi atest za kofere. Ove godine sam video bas bas mnogo stranaca koji su prosli kroz nasu zemlju i veruj mi da su napakovani gore nego ne znam ni ja sta. Ja gurtne koristim radi sopstvene sigurnosti i tudje bezbednosti, a inace vozim kineza i imam kineski kofer, e sad sta je tu atestirano, samo Bog zna :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

A kako bi uopšte mogo da se dobije atest na kofere izrađene u kućnoj radinosti?! :zbunjen:

Nemojte mi samo reći da i za to postoji metoda na mašinskom fakultetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nema, naravno. A EU će nam već uvaliti neku agenciju koja će nas drati za takve i slične budalaštine. Bez brige. Uskoro ćemo i prdež nositi na analizu (zakon o zaštiti stanovništva od neželjenih prdeža).

 

izvinite za off, morao sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U svakom slucaju u Holandiji neces imati problema.

Ne treba atest za nosac za plinsku bocu, pa pretpostavljam da ne treba ni za kofer.

citat "motor i plin": "Plinska boca mora biti permanentno i dobro pricvrscena".

 

Obicna vreca (od 15 ili koliko god kg) svezana remenjem isto ne podleze atestu.

 

Znaci ako otpadne kofer, pa bude posledica i murije, pa ista ustanovi da nisi dobro pricvrstio, onda tek imas problem.

A slucajno znam da je na FJR-u opozvan originalni nosac zbog otpadanja kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nikome u EU nije cilj da nekoga, naročito turistu kinji, osim ako taj na svom motoru ne izgleda kao da je pao sa kruške. Dakle ljudi, batalite te priče, budite u razumnim zakonskim okvirima i nikada nećete imati problema u EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Ja mislim da za sve što nije fabrički ugrađeno u motor mora da postoji atest. Čak i za ručice volana i takve sitnice. Mora da treba i za kofere.

 

Сећам се када је раша увезао мотор (вероватно си мислила на то) имао је у саобраћајној сваки могући атест. Ради се о хонди ВТ1100 (ако се не варам) која је кастомизирана. У саобраћајној је било атеста и за мигавце, фузастере, ћопаву.....

Зи тужо боље знаш...

 

 

Upravo tako. Cela saobraćajna mu je bila prekucana nekim atestima. E sada gde i kako se dobijaju ne znam... Čak sam i slučajno naišla na neki sajt sa dodatnom opremom za motorcikle i pisalo je da svi njihovi delovi imaju atest. E sada... Bolje da odgovori neko ko poznaje zakon EU nego ovi sto nagađaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sve apsolutno sve mora biti originalno ili da ima atest!! mene su na ulasku u hu zamolili da skinem krovni nosac(koji je daaaaleko jaci od thule) jer nije original! jednom prilok sam u essenu naisao na venta koji je ima sve kamei spojlere na sebi,prodavac je izvadio neku kutiju punu papira i zapljuvao se da za sve ima atest(volan,sediste,spojleri) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jos pre dvadeset i vise godina sam gledao u nemackim saobracajnim dozvolama ( kad neko uveze motor ) ateste za sve sto je dodato na motocikl. Posto u nasim saobracajnim dozvolama nema predvidjenog mesta za to, a ni zakonom nije predvidjeno da se upisuje - pretpostavljam da niko nece traziti atest za kofere ( a i otkud oni uopste znaju da su koferi rucni rad ? ).

Sto GhostMile rece - nema problema ako ti ne otpadne kofer !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mora biti dobro uradjen da ne "bode" oci! nas su znali zaustaviti ako im se prikolica ne dopada na oko,a sledeci put smo je samo ufarbali i vise nikada nas nisu drndali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Odgovor je,

Da, mozes voziti sa nehomologovanim koferom,i ukoliko ne divljas, i vozis normalno, niko ti nece praviti problem oko toga (ili nekog drugog nehomologovanog dela), narocito jer je u pitanju kofer.

Ja sam obisao celu evropu sa otvorenim, nehomologiranim auspuhom bez db killera, i nigde me niko nista nije pitao. Cak i u famoznoj Sloveniji, na koju su me mnogo upozoravali, nije bilo nikakvih problema. Uostalom, i moji koferi su bili nemohologovani - kineski, kopija givija E40.

 

Slobodno vozi, i ne brini nista. Ne zive tamo vanzemaljci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ne bi samo bilo lose da ti koferi bar malo lice na one fabricke, tj. da se ne vidi bas iz aviona da su pravljeni kod kuce. One koje sam video da si stavio na Africu su pljunuti fabricki i meni koji se za motore interesujem, a kamoli nekom tamo na carini. :aha: U svakom slucaju, samo teraj.

 

 

I da, ako ces tom logikom, mogu da ti traze i homologaciju za vizir (ako imas ivanov...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Secam se i ja da sam video ono o cemu su pisali Ruza i Dzoks. To bese dodat-priheftan papir uz saobracajnu na kome je nilo 7-8-15 stavki (gusto, bez proreda) a bice da je to dodao servis koji je i radio na motoru. U tom slucaju je ptpuno normalno da se servis i na taj nacin zastiti od eventualnih tuzbi nezadovoljnika jer tako oni odgovaraju samo za ugradnju a sam proizvodjac za deo pa tako on i obezbedjuje atest i daje ga firmi koja se bavi ugradnjom.

A konkretno za kofere ne verujem da bi te iko ista pitao ako bas nisu napravljeni tako da bodu oci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja mislim da za sve što nije fabrički ugrađeno u motor mora da postoji atest. Čak i za ručice volana i takve sitnice. Mora da treba i za kofere.

 

Сећам се када је раша увезао мотор (вероватно си мислила на то) имао је у саобраћајној сваки могући атест. Ради се о хонди ВТ1100 (ако се не варам) која је кастомизирана. У саобраћајној је било атеста и за мигавце, фузастере, ћопаву.....

Зи тужо боље знаш...

 

 

Da, ali to je motor koji je Nemac registrovao i vozio u Nemackoj. ;)

Kada mi, koji nismo clanovi Evropske Unije, odemo motorom u EU, ako si iole pristojan i normalan vozac, oni tolerisu to sto kod nas homologacija za takve delove ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sta je ustvari pitanje?

 

1. Da li neko meni kao turisti u EU moze da trazi atest za kofere kucne izrade? ********************* Ne ne moze

2. Da li u EU kada neko zeli da montira takve kofere mora da radi atest pri registraciji,...? *************** Ne znam... mozda zna neko od clanova koji zive napolju... iskreno ne verujem

3. Da li kada jednom SRB udje u EU da ce nam trebati atest ili homologacija za kofere u kucnoj izradi? ********** Mislim da za kofere nece trebati, kao sto mislim da ne treba ni sada u EU. Pretpostavljam da tako nesto treba za nosace, ali se nadam da ni to nije slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Nema, naravno. A EU će nam već uvaliti neku agenciju koja će nas drati za takve i slične budalaštine. Bez brige. Uskoro ćemo i prdež nositi na analizu (zakon o zaštiti stanovništva od neželjenih prdeža).

 

izvinite za off, morao sam

 

hahahahaha, uvedite pluseve i za urednike

 

ovde imaš jedan + od mene :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Odgovor je,

Da, mozes voziti sa nehomologovanim koferom,i ukoliko ne divljas, i vozis normalno, niko ti nece praviti problem oko toga (ili nekog drugog nehomologovanog dela), narocito jer je u pitanju kofer.

Ja sam obisao celu evropu sa otvorenim, nehomologiranim auspuhom bez db killera, i nigde me niko nista nije pitao. Cak i u famoznoj Sloveniji, na koju su me mnogo upozoravali, nije bilo nikakvih problema. Uostalom, i moji koferi su bili nemohologovani - kineski, kopija givija E40.

 

Slobodno vozi, i ne brini nista. Ne zive tamo vanzemaljci.

 

Pa sad, "Slobodno vozi" i nije bas najkorektnija preporuka. I ja sam prosao evropu sa otvorenim auspuhom, bez problema.

Pipao sam tu i tamo i trostruke brzine od dozvoljenih, pa opet nisam imao nikakvih problema.

I jedno i drugo je sa legalne strane naravno zabranjeno. Cak i u Holandiji je moj auspuh ilegalan, i tu i tamo naprave sacekusu i redom sve oderu po decibelu.

Za kofer ne znam za EU, ali znam za Holandiju. U Holandiji motori ne idu ni na tehnicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja