Jump to content

Moto Zajednica

R1100RS: HAL senzori

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Da ne njamke napamet. Proveri da li odgovara od nekog automobila. Konkretno, kad je na R100RT umro Hall, prvo smo stavili jedan senzor od HP štampača ali taj ne trpi visoke temp. pa nije teo da radi kad se motor ugreje.

 

OndaK smo stavili isti istijacki ali iz razvodnika paljenja od Pasata "lubeničara" i znam da meni odgovara senzor od VW, GM, BMW, Still motorne testere, Puch motori za pumpe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na BMW R 1100 RS imam problem sa HALL senzorom  el' imao neko taj problem ???

 

Ako kupujes HAL-ove sa nosacem kostaju u Nemackoj oko 150e. Medjutim, sam senzor kosta 12e i moze lako da se nabavi. Javi se recimo Guji011 i on ce ti nabaviti. Mozda uzmem i ja da imam u rezervi - svako ko ima 1100GS, RS ili RT treba da ima par HAL senzora u rezervi. Lako se menjaju - zanitovani su za nosac. Okacicu kasnije sve informacije o tome.

 

Hm... kasnije? Forum se gasi u 01:00h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Poslušajte Scubu i kupite ceo razvodnik paljenja za Pasata ili Golfa na otpadu za nekih desetak evra, skinite ceo nosač sa hall-om i imate rezervu za ne daj Bože. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne slazem se postovani kolega, mislim da je bolje za 12e kupti potpuno NOV senzor koji nije trpeo temperature. Taj senzor ima svoj vek trajanja i ko zna koliko je zivota tom iz razvodnika preostalo - a za isti novac kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Na BMW R 1100 RS imam problem sa HALL senzorom  el' imao neko taj problem ???

 

malo za lakšu orijentaciju kako srediti stvar....

My link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

kupio sam nov Hall senzor sa sve postoljem 120e ali nije to problem motor idalj ne radi !!! sad imam rezervni deo :)

 

sta je problem ! motor kad je hladan ide kao vetar mozda cak i bolje nego sto treba a cim dostigne radnu temperaturu pocinje da trokira slabo vuce i zeza !!!

 

novo je stavljeno :

 

dizne ( sa 4 rupice )

komplet usisnici sa sve leptirima !

filter vazduha

svecice ( odgovarajuce )

pumpa goriva

filter goriva

davac temperature

 

provereno uzubljivanje i zazor na ventilima !!

 

i idalje ne radi .... zvao sam servis BMW-a u nemackoj i oni kazu da taj kvar moze izazvati samo pumpa goriva ili bombina !!

 

jedinio nisam menjao bombinu tako da cu negde da nadjem ispravnu pa da probam sa njom !! javljam rezultate cim nadjem negde bombinu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ne razumem zašto bi pumpa goriva pravila problem kada se mašina zagreje, a radila normalno kada je agregat hladan.

 

Ono što ja kontam je da je do nečeg električnog... Kada je motor hladan, metal se skupi, i onda su svi spojevi čvršći; kada se zagreje, metal se raširi i onda neka konekcija možda bude labava i tu struja prekida.

 

Imao sam sličan problem na starom GS-u, i bilo je muka ipo za pronaći. Ja bih ti savetovao da pre no što potrošiš pare za novu bobinu detaljno pregledaš sve konektore žica & kablova. Pregledaj i na sadašnjoj bobini konektor za kabl koji ulazi u nju, da nije nešto negde labavo, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ne razumem zašto bi pumpa goriva pravila problem kada se mašina zagreje, a radila normalno kada je agregat hladan.

 

pumpa može da zeza, ako je več pri kraju (ne daje više adekvatan pritisak, možebiti i prljav filter benzina, koji je u samom rezervoaru....taj se menja najkasnije na 40.000 km).

Kada je motor hladan smešu benzin/zrak mu određuje takozvani "mass" senzor (jer mu lambda sonde još ne rade do radne temperature motora) i tada radi u "bogatom" režimu smeše, zato se cukanje,trokiranje i ostale zajebancije ne primečuju toliko....e na radnoj temperaturi se situacija menja, jer mu količinu ubrizganog goriva odeđuje sonda i taj mass senzor...ako pumpa ne daje dovoljno pritiska onda ne može da sledi "komande" tih senzora...

Imao sam isti problem na jednim R1150R, gde je bilo naprslo kučište pumpe (pukotina kod slavinica gde se natiču creva)i sindromi su bili skoro isti.

I meni se čini da bi mogla biti jedna bobina (ili kabal između bobine i svečice)

Inače probaj promeniti još taj "mass" senzor (koji je obično na kučištu vazdušnog filtera)

 

PS: kako si kalibrirao potenciometar usisnih leptira?...ako nisu pravilno kalibrirani, ECU ne dobija prave podatke....

 

Evo par korisnih linkova....

 

LINK 1,

LINK2,

 

Lično bih prvo proverio da li je TPS senzor pravilno podešen.....i tek onda proverio pumpu i regulator goriva...

 

Javi kako si rešio stvar.... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ima logike da bude pumpa! zasto? pa dok je hladna ona radi i daje dobar pitisak posle duzeg rada ona polako slabi taj pritisak koji treba da daje a inace treba biti pritisak

2,5 bara kada je pumpa dobra...

 

TPS je stavljen nov i cak sam probao sa jednog motora koji se trenutno vozi i nema nikakvih problema da bih otklonijo sumlju i sa novog dela !!

TPS nisam podesavao ali pomocu ovih korisnih linkova cu i to proveriti !!

filter goriva je nov !

 

Lamda sondu nema !! valjda je stariji model pa zbog toga ??? ima neki senzor u filteru vazduha ???

 

jedino da probam bombinu a u utorak mi stize neka polovna ispravna (nadam se da stize) pa da probam ako je to onda mogu i novu da porucim ..

 

HVALA svima sto izlazite u susret i pomazete da resimo ovaj problem !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

neko celu ovu problematiku premestio iz prvobitne teme a posto se ne snalazim sa forumom jedva nadjoh .. sto me bar nisu obavestili ...

 

no danas sam po onom uputstvu nastelovao TPS i mogu reci da nije motor radio kako treba.... bolje mi je radijo kad sam to nastelovao na "uvo" a to stelovanje za vrloo malo odstupa od onog idealnog koji je naveden u uputstvu ...

 

probao i pumpu goriva danas i posle 20min rada pumpa je davala isti pritisak goriva..

 

probao sam da premerim i bombinu i rezultati su sledeci : primarni namotaj je fabricki : 0,5 oma a ja sam izmerijo 1,6 oma

sekundarni namotaj je fabricki : 13 K,oma a ja izmerijo 7K,oma

 

merio sam i kad je bombina hladna i kad je vruca odnosno posle 30min rada i dobijo gore navedene rezultate ... mada je i to moje merenje diskutabilno , mozda nisam umeo lepo da izmerim ????

 

znaci samo mi ostaje da stavim neku polovnu a ispravnu bombinu i da probam pa ako je ona crkla kupice se nova nema druge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako nije tajna, kakve su boje svečiče kada počne motor da te zajebava? svetlo braun, sive ili crne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pri bilo kakvom stelovanju TPS-a ili HALL senzora svecice su uvek ciste kao nove i skroz bele osim kad Hall oteram u skroz kasno paljenje onda mi je svecica svetlo braon ...

 

i meni je bilo cudno kako uvek pravi dobru smesu a lose radi kad se provoza malo i zagreje ??? mada su svecice stavljene one koje fabrika prepisala za taj model !

 

a postoje dve

 

NGK BCP7ET

CHAMPION RC7YC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

da i nov Hall senzor i dizne i filter vazduha i komplet usisnike sa sve leptirima i TPC nov i idalje zeza kad se ugreje ..

 

novo nije samo kompiuter i bombina !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Izvini, ali bele svečice nisu u redu. Smesa ti je presiromašna. Svečice bi trebalo da budu braun boje, u krajnjem slučaju svetlo braun, ali nikako bele...

sve mi se čini da te zajebava O2 senzor (ili lambda sonda)....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

lamda sondu nema bar onu klasicnu na auspuhu a ima onaj senzor u filteru vazduha valjda je to taj O2 senzor ... kako da znam dal je on ??? i kako se manifestuje kad on crkne ?

 

koliko on kosta ? kako da premostim da probam bez njega ili sta vec da uradim ????

 

mada to sto mi je siromasna smesa manje me brine jer motor ide kao vetar kad je hladan ... u trecoj brzini pri malom dodavanju gasa on pali gumu ali kad se zagreje ide ko apenac ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

lamda sondu nema bar onu klasicnu na auspuhu a ima onaj senzor u filteru vazduha valjda je to taj O2 senzor ... kako da znam dal je on ??? i kako se manifestuje kad on crkne ?

 

koliko on kosta ? kako da premostim da probam bez njega ili sta vec da uradim ????

 

mada to sto mi je siromasna smesa manje me brine jer motor ide kao vetar kad je hladan ... u trecoj brzini pri malom dodavanju gasa on pali gumu ali kad se zagreje ide ko apenac ...

 

izvini, ali koliko se meni čini, ti imaš lambda senzor (ili O2 senoz, kako ti lakše)...

klik ovde (klikneš na"exhaust system",pa na "muffler" sliku i pod rednim brojem dva na katalizatoru)

a taj "mass senzor na kučištu vazdušnog filtera je ovde

klikni na "fuel preparation", pa na "air cleaner housing"- pod brojem 5)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tipični simptomi kada crkne lambda senzor....motor slabo radi u leru, na večim obrtajima se guši i nema snage a kod ubrzavanja dolazi do kašnjenja reakcije na gas...

 

Na tvom mestu bi se osredotočio na problem siromašne smese goriva.

Nadam se da si pravilno podesio onaj mesingasti šaraf na telu leptira (odmah pored TPS senzora). Inače obrati pažnju da ti negde ne vuče falš vazduh (i one gumene kapice ispod tela leptira su važne-tamo gde se pravi sinhronizacija cilindara)

klik na "fuel preparation", pa na "zhrottle housing assy" i broj 14 i 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ovo iz prvog linka nemam .. valjda stariji model pa nema lambda sondu ..

 

ovo iz drugog linka imam i to ne znam dal je u reru niti znam kako bi ga proverijo

 

ovo iz treceg linka ... one gumice ispod znam jer tu radim sinhronizaciju a onaj mesingani sraf uvek doteram na "uvo" jer ne znam drugi nacin za stelovanje istog .. otprilike je taj sraf odvijen krug ipo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

R 1100 RS mora da ima lambda sondu. Ako se sumnja da je smeša siromašna, najverovatnije ne valja lambda sonda ili senzor temperature motora ili senzor temperature usisnog vazduha. Podatci koje ova tri elementa šalju upravljačkoj jedinici određuju dužinu otvorenosti brizgaljki, a samim tim i količinu benzina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ljudi treba mi pomoc ... nisam uspeo da nadjem nigde bombinu da probam dal je ona u pitanju..

 

ima li neko neku polovnu al ispravnu bombinu od nekih navedenih modela da probam dal je to pa da vratim .. jer ako je to mogu da kupim i novu ali nemam bas para za eksperimentisanje...

 

BMW R 1100 RS

BMW R 1100 GS

BMW R 1100 RT

BMW R 1100 S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pomagaj te bre :gaa: stavio sam ispravnu bombinu i idalje nista .. isti simtomi kao sto su i bili ...

 

kad se zagrejao i poceo da trokira puca i zeza ja sam iskljucio O2 senzor i nastavilo da se desava isto ....

 

jedino mi preostaje da stavim neki ispravni kompiuter pa da probam ...\

 

daj te neko misljenje sta dalje da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam uz moj GS dobio od bivseg vlasnika jednu spravicu za citanje kodova gresaka iz Motronica i ABS-a. Mozda bi mogli da probamo sa njom da vidimo sta kaze Motronic? Inace, ne verujem da je kvar u samom Motronicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja