Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
3 minutes ago, N.F.S. said:

100/80 da se ja pitam, nesto visa, za nase uslove bolje.. Zbog viseg profila imace sirinu (skoro) kao 110...

Tako su mi predlozili u servisu kao zamenu.

Kakva su tvoja iskustva, ako se ne varam i ti vozis Mitas gume? :) 

4 minutes ago, vortex4borg said:

hahhah, ja nisam primetio nijednu curu, cak ni moja jos uvek nema profil, nesto se stidi, ... ali bice ......

inace nadam se da cemo sledecem vikendu (ako vreme posluzi ko ovih dana) mi dvoje i moj drug izaci malo iz grada. Bice veselo, jedna krmaca koju moram ja obavezno da je vozim, ovaj mali (sincic :) ) hahaha i jos jedan moj enduro Hyosung 125. Ovi pocetnici ce da menjaju jedan drugome motore :) hahahahh pa bice i par slika

Ja samo da resim dilemu i da nabavim gume, e onda krece sezona pa makar vozio po ledu. Prerano sam ga garazirao, i bas kad je bilo najlepse vreme za voznju ja sam tad imao najvise obaveza. Ali, bice prilika da se vozimo. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve ukupuno (prijatelji i ja) smo zadovoljni Mitasom, vrede vise nego sto kostaju (po meni), uspele su da potraju 2000km duze od Dunlop sport smarta na 1000f Hondi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 13 minuta, Zlatko LA je napisao:

Tako su mi predlozili u servisu kao zamenu.

Kakva su tvoja iskustva, ako se ne varam i ti vozis Mitas gume? :) 

Ja samo da resim dilemu i da nabavim gume, e onda krece sezona pa makar vozio po ledu. Prerano sam ga garazirao, i bas kad je bilo najlepse vreme za voznju ja sam tad imao najvise obaveza. Ali, bice prilika da se vozimo. :) 

 

pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Sve ukupuno (prijatelji i ja) smo zadovoljni Mitasom, vrede vise nego sto kostaju (po meni), uspele su da potraju 2000km duze od Dunlop sport smarta na 1000f Hondi.

 

NFS vec rekao, Mitas su super gume, narocito ako se uzme price/performance za te pare nema bolje.

i naravno 100ka od ono sto su ti ponudili. ta dimenzija koju koristi cb500 je stvarno zeznuta, a sto je najtragicnije, ne svi proizvodjaci je prave. I mene u budicnosti ceka neko takvo iskusenje, ali ima vremena do tada, bar jos jednu sezonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

@vortex4borg,

veliki pozdrav druze, puno lepih kilometara zelim, Honda je lepa i pedantna negoooooo....

Ispravi selnu na auspuhu :D

znam i ja sam to primetio ... sutra cu ... sada sam na poslu i nemam mogucnosti ... hahahh kako ti je samo to upalo u oko LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Sledeci mesec i krmaca ide na pregled, nista posebno, ulje i sl .... mozda i novi zadnji disk i plcice ali mozda i nema da menjam to sada. jer mislim da plocice imaju jos malo "mesa" da se istera sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 3 minuta, hard_rock je napisao:

Gledam tu mitas na tom sajtu npr imaju prednju za moj motor ali ne i zadnju. Prednja oko 6.600din, na drugom sajtu 11.500 :stabre:

Mitas su jeftine, koju dimenziju trazis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne treba mi trenutno nego sam gledao mozda za sledecu godinu , cisto informativno. I onda vidim istu gumu, MC-50 110/70/70 za 6600din i na drugom za 11.500 :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Ne treba mi trenutno nego sam gledao mozda za sledecu godinu , cisto informativno. I onda vidim istu gumu, MC-50 110/70/70 za 6600din i na drugom za 11.500 :staa2:

100 eura ke zadnja guma za moj motor, tako da to sto ti trazis je prednja i sasvim je ok da je cena 50 eura .... taj drugi sajt je neki prekupac ili sl pa nabio cene ko da prodaje zlato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
10 minutes ago, hard_rock said:

Gledam tu mitas na tom sajtu npr imaju prednju za moj motor ali ne i zadnju. Prednja oko 6.600din, na drugom sajtu 11.500 :stabre:

Upravo je to i mene bunilo, to nije mala razlika. Dosta su povoljne, a koliko vidim jos se niko nije pozalio na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, vortex4borg said:

100 eura ke zadnja guma za moj motor, tako da to sto ti trazis je prednja i sasvim je ok da je cena 50 eura .... taj drugi sajt je neki prekupac ili sl pa nabio cene ko da prodaje zlato

Pa i ja kontam da je 50e cena , a taj drugi sajt je neka glupost onda.

 

Inace gde ih jos ima za kupiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 2 minuta, Zlatko LA je napisao:

Upravo je to i mene bunilo, to nije mala razlika. Dosta su povoljne, a koliko vidim jos se niko nije pozalio na njih.

slobodno ih uzmi, naravno svi mi imamo u glavu da ne vozimo top class nego da za malo para dobijemo nesto solidno i bezbedno

ipak, mene ipak muci da neces staviti fabricku napred .... nemoj me krivo shvatiti, ali po meni je prihvatljivo da se malo igramo sa zadnjom, ko u mom slucaju umesto 170 stavio sam 180, ali prednja nekako mi je must fabricka dimenzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Pa i ja kontam da je 50e cena , a taj drugi sajt je neka glupost onda.

 

Inace gde ih jos ima za kupiti?

ne znam kod vas, ali ovde u MKD ih ima na samo par mesta .... i opet ... nemaju moju dimenziju pa zato ih i nisam kupio prosle godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas sam narucio Mitas MC50, stizu za 15-20 dana.

Ustedeo sam bukvalno jednu novu MT kacigu, citao sam i o njima i kazu da je dobra kaciga. Najverovatnije cu pazariti jednu, do sad sam vozio sa jet kacigom, ali mi ne odgovara jer nema vizir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Nisam bio na forumu nekoliko dana ,a ti si gume vec narucio.Sada nema svrhe da komentarisem, kasno je.Vazno je da si ti obuo motocikl.S recno se ti nama vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, Zlatko LA je napisao:

Danas sam narucio Mitas MC50, stizu za 15-20 dana.

Ustedeo sam bukvalno jednu novu MT kacigu, citao sam i o njima i kazu da je dobra kaciga. Najverovatnije cu pazariti jednu, do sad sam vozio sa jet kacigom, ali mi ne odgovara jer nema vizir. 

Mudar izbor :takoje:

A dzet kacige su tesko sranje, uzmes lepo full-face kacigu i da se vozis ko covek, na novim gumama sa novom kacigom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
55 minutes ago, piks said:

Nisam bio na forumu nekoliko dana ,a ti si gume vec narucio.Sada nema svrhe da komentarisem, kasno je.Vazno je da si ti obuo motocikl.S recno se ti nama vozio.

Poslao sam ti poruku na pp, kada budes mogao pogledaj. :)

 

31 minutes ago, Biker-Boy said:

Mudar izbor :takoje:

A dzet kacige su tesko sranje, uzmes lepo full-face kacigu i da se vozis ko covek, na novim gumama sa novom kacigom :)

Mozes zamisliti voznju na auto putu 120 km/h sa jet kacigom, relacija Mladenovac-Vlasotince (Ladovica), covek nikad ne uci na tudjim, vec na svojim greskama. Ali sam je kupio novu, i bice mi za voznju u lokalu, a i za Tomosa kad zatreba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
23 hours ago, Zlatko LA said:

Upravo sam zbog toga i napisao ovde, svakako da necu na stazu. I bas kao sto kazete, skoro dva seta, nije mala razlika, ako na sve to dodam da ne vozim agresivno, vec lagane voznje, pravo uzivanje. :) 

Ne robujem markama (osim Honde :D), samo me brine ta razlika u prednjoj gumi, da li ce biti bolje da uzmem 110/70 ili 100/80?

 

110/70, još ako je fabrika tako rekla, ne razmišljaj. ja sam se zajebo kod mene pa stavio umesto /60, stavio /70, pokvarila mi s upravljivost i onda sam moro da souptam prednji kraj i opet mi nij bilo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
42 minutes ago, Lug said:

110/70, još ako je fabrika tako rekla, ne razmišljaj. ja sam se zajebo kod mene pa stavio umesto /60, stavio /70, pokvarila mi s upravljivost i onda sam moro da souptam prednji kraj i opet mi nij bilo dobro.

Fabricka prednja dimenzija je 110/80 , medjutim nema ta dimenzija pa sam narucio 100/80.

Ne bi rekao da ce biti nekih problema, u svakom slucaju cu napisati ovde ako nesto ne valja.

Ako bude radila posao kako treba i odgovara mom nacinu voznje, onda sam ustedeo ceo jedan set, a ako bude bilo lose onda sam platio skolu. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Zlatko, dosta si sredjivao motor :) Sredjuj sad malo sebe ;)

Ako se sećaš a trebalo bi, motor za jedan dan uze pre mene. Nije mi žao ni malo kad vidim kod koga je završio. Sa kojom količinom ljubavi ga sredjuješ. Vanredno.

Samo sad malo zastani pa pare uloži u dobru kacigu.

Moje iskustvo:

Imao sam Jet i flip i cafe racer kacigu. Upravo sam sa poslednjom ( leti završavala posao samo tako) na kraju sezone izvozio od Nisa do Novog Sada motor ( tamo kupljen ) na nekih nekoliko stepeni plus kiša. Ne dihtuje vizir - šminka... Teo sam dumrem posle 50 km...svuda OK al duva po licu takav vetar, turbulencija, Sibir, mrdnem ponekad usnama da vidim rade li... pravio ceste pauze na pumpama da dodjem sebi, zainatio se ( inače sam vec na početku razmisljao da sve batalim i zovem slep sluzbu).  Nisam se setio da mi na pumpi zaflasterisu sve oko vizira i ispod brade...

Elem, stigao nekako. Ujutru sam mislio da kad se probudim ako ne dobijem meningitis ili facijalis, dobro ce biti.

Prodjoh bez posledica. Ali...odmah sam narucio Shark Spartan kacigu. Vakuum. Oko 300 eura. 

Plati pa se...

Ona ce mi biti za putovanja a za grad caferacer kaciga al i ona full face.

Mani se jeta i kupi ozbiljnu kacigu i ne zali para za nju ako glavu ceniš :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ako mi verujes nikad u zivotu necu zaboraviti taj dan, ja kupio motor u tvom komsiluku, a ti u mom. I obojica nagrabusili na tom putu do kuce, samo sto sam ja vozio kada je bilo mnogo toplije, ali ipak sam video sta znaci jet kaciga bez vizira. 

Iskreno, trenutno nemam finansija da izdvodijm za kacigu od 300 e, ali smatram da je MT dobra marka, naravno samo full face dolazi u obzir. Svakako radim na tome da nabavim kvalitetnu opremu, uzeo sam Clover jaknu igrom slucaja, planiram i cizme i pantalone, ali ne moze sve odjednom, moram malo zaobilaznim putem. :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nisam mislio da trebaš kacigu od 300 eura :)

Samo sam pisao o svom losem iskustvu i da sam nakon toga krenuo da gledam da uzmem nesto kvalitetno a normalno da to i košta. 

Ti sigurno znaš već šta ti je potrebno i nakon tvog iskustva :)

Nego vidim da se dogovarate o grupnoj vožnji Vi od 500 kubika. Ja ću rado da se pridružim iako je moja Honda od 400 ccm, valjda ću moći da vas pratim :)

Evo i neka slikica 

Honda CB1 ili Honda CB400f gde je negde zovu:

 

AD515C61-2F2F-4DB4-B376-484289E5CE80.jpeg

599316C0-9451-410A-B74D-07D7189D322D.jpeg

748E9DED-C3F1-4D7F-B7F8-CFD42E396728.jpeg

72DADEA9-2CB4-40CC-83C3-80AFC6B7E3E3.jpeg

AF72839D-4103-4B33-9F16-7913D482F1C6.jpeg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Vrh, redak primerak, stanje je tip top, blago receno lutka. 

Valjda cu imati prilike da je vidim uzivo. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja