Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam visok 182cm i tezak 82kg. Sve se slazem sa vama u vezi licnih utisaka oko navedenih motora, ali kako stoje stvari sa popravkama i sa daljom prodajom? Da li ima delova za ove motore i koliko ih je tesko/lako prodati za godinu ili dve? A sto se cenovnika tice... gde prijatelju nadje cb za 1500e i gs za 1100e ?!?!?

Na moto berzi imas danas CB za 1500 e , 94 god crvena, toliko traze , znaci bar 100e manje ,eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I evo mene iz mojih GS-ovskih dana :)

Samo da te ne zavara, ja sam na moj GS nabudzio spusteni sportski dvodelni volan koji se kaci na viljuske, pa malo drugacije deluje od ostalih GS-ova

post-4596-093185300 1291823326_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pozdrav imam cb 500 3 god. iskreno samo reci hvale ppp da ga ne ureknem. Nazad kofer 42 l. supruga i ja mogu ti reci da se ne stidi daljeg puta potrosnja od 4.5 do 6.5 l u zavisnosti od vonje iako nazad ima dobos jako lepo koci sto se prednje kocnice tice trazi malo jaci pritisak doduse nemora da znaci da je na svim tako ali pretpostavljam da jeste posto je moj motor u dobrom stanju i malo je presao a sam sam ga uvezao iz nemacke tako da nesumnjam u predjenu kilometrazu.

Mozda sam subjektivan ali od gore navedenih modela opet bih se opredelio za isti motor a u istoj dilemi sam bio pre nekih tri god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pozdrav imam cb 500 3 god. iskreno samo reci hvale ppp da ga ne ureknem. Nazad kofer 42 l. supruga i ja mogu ti reci da se ne stidi daljeg puta potrosnja od 4.5 do 6.5 l u zavisnosti od vonje iako nazad ima dobos jako lepo koci sto se prednje kocnice tice trazi malo jaci pritisak doduse nemora da znaci da je na svim tako ali pretpostavljam da jeste posto je moj motor u dobrom stanju i malo je presao a sam sam ga uvezao iz nemacke tako da nesumnjam u predjenu kilometrazu.

Mozda sam subjektivan ali od gore navedenih modela opet bih se opredelio za isti motor a u istoj dilemi sam bio pre nekih tri god.

 

Na svima je tako. Fabricka creva na CB500 su trash i sire se i ne treba ih koristiti. Odma ih treba zameniti pancirnim. Zadnje crevo (na modelima koji imaju brembo) je kraće i stiska se nogom pa ne mora ali prednje pancirno je obavezni mod. Posle toga imas motor koji pristojno koci a do tada je rizican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Svakako sam nameravao da promenim tecnost i kociono crevo ali posle Veljinog odgovora cu to uraditi verovatno ove nedelje i prvi suvlji dan odmah na probu da vidim rezultate, u svakom slucaju lepo je cuti iskustva nekog ko je vozio neki od navedenih modela i zaista pomoci nekome da izvaga sta mu je ciniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Evo jos jednog ponosnog vlasnika pomenute honde :zdravo:. Ja je vozim vec dvije sezone i osim reglera nisam imao apsolutno nikakvih problema. Po meni jako dobar motor i namjeravam ga voziti i iducu sezonu. Nema se tu sta puno pricati jer je sve vec gore receno. Jedini minus po meni su vec pomenute kocnice (bar ovaj model sa dobosom), mada mislim da ni to nije neki problem kad se covjek navikne.

E da.. ako neko ima ideju kako doci do orginalnih cajgera nek javi

post-14678-044807200 1292184172_thumb.jpg

post-14678-082884800 1292184181_thumb.jpg

post-14678-014773300 1292184194_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

er 5 zaista odlican motor ! Pogledaj ga nije nista manji od cb mozda 3-4 ks slabiji, po meni dosta lepsi. Agregat pouzdan kle gpz en500 sve je to jedan isti motor pravljen preko 20-tak godina delova ima jeftini su majstori ga znaju u prste... mala reg... odlicno motorce moze u dvoje al ako je taj drugi ispod 55kg :P tj zensko, kad mi se nakaci neki tezi posle 10 min bole i ruke i dupe :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

I ja sam bio u nedoumici,pre 2 godine, dal Honda CB ili Suzuki GS, i otvarao sam temu u kojoj su svi predlagali Hondu. Ipak bila je nesto skuplja i ja kupih GS-a.

 

Napravio sam s'njim oko 10.000 km i nikakvih problema nisam imao, samo sipam i vozim. Moj motor je u jako dobrom stanju.

U medjuvremenu moj drugar kupi za 800 - 900 e isto GS-a 89 godiste, lose stanje, ali mogao je da se vozi. Odmah ga je prefarbao i ulozio nesto sitno (akomulator, servis) i registrovao, i celu sezonu se vozio bez ijednog problema.

 

To sto je vazdusar, nema veze, ja sa njim nisam imao nikakvih problema leti na 35 stepeni u gradskoj voznji (kreni - stani). Sto se potrosnje tice ide od 3,5 otvoren put (pri brzini do 120kmh) do 6 litara po gradu, zavisno od voznje. Za odrzavanje je poprilicno jeftin, ne kvari se, a i jednostavan je.

Sad se moze kupiti za 900 - 1000 eura pa navise.

 

Toliko od mene,

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Jel neko zna da li bi na cb-a mogla umjesto 110/70/17 upasti 110/80/17?

 

edit: provjerio i vidio da fabricki i jeste 80, ne znam odkud na mom motoru 70

Promenio član hotazmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Postovanje dobri ljudi, treba mi vas savet tek polazem za A kategoriju a cb500 mi se svidja bas bas. E pa sad zanima me kakva je masina za rookia poput mene? Puna mi je glava saveta da kupim endura zbog moje visine i konstitucije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ako si procitao temu, primetices da je CB odlican za pocetak. Pitaj nekog da sednes na taj motor i vidi da li mozes da se smestis udobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ljudi moji CB danas ode novom vlasniku 0plac.gif. Nakon 3 sezone finih putovanja i bez jednog kvara predadoh kljuc decku koji je takodje nov u moto svijetu i pozelih mu puno bezbjednih kilometara. Sta reci osim da mi je nekako zao ali jednostavno nije za voznju u dvoje na duze ture i vjetar me ubijao ali to mu ne zamjeram jer ipak je to naked.

Smijesi se jedan vfr 750 ali o tom potom :moto3:

 

@Vstrom koliko si visok? Ja sam 183 i bez problema sam danas sa njim u cugu odvozio 160km

post-14678-0-19412000-1308604733_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa visok sam 195cm imam oko 105kg i sa tom tezinom i visinom mi ne deluje mali CB ne znam kako bih ga negde duze vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pazi opasno se dvoumim da kupim skuter od 250ccm :staa: ako želiš da me vratiš sa stramputice moramo da organizujemo nelki krug već sutra ili prekosutra.:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pa sto ne bi vozio skuter? Probaj pa vidi sta vise zelis :) Mada si vec vozio skuter, a onaj od 250 nece ice bas mnogo bolje od onog koji si vec vozio. Znaci da si to vec probao zar ne?

Imas u oglasima jedan CB crveni lep na slici :) osim ako bas zelis zeleni :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison T150

Pozdrav drugari.

 

I ja bih od sledece sezone da predjem na neki ozbiljniji motor. Najvise mi se svidjaju "nejkedi" i posto ce budzet da mi bude do 2000 evra, mislim da mi je tu najbolji izbor bas ova Honda. Visok sam 192cm i to moze da bude problem. Ne brine me i ako izgledam malo smesno na njemu zbog visine, samo me zanima hoce li mi visina uticati na samo upravljanje motorom? Sinoc sam seo na drugarov Kinroad chopper/cruiser i bio mi je premali, tacnije noge su mi bile u losem polozaju i previse savijene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja