Jump to content

Moto Zajednica

Novi servis Lukač, Batajnica

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moj dobar prijatelj, vrstan poznavalac motora, Dragan Lukač je sa svojim bratom Zvonkom, jednom od legendi Ušća iz '70-ih godina, otvorio servis u Batajnici.

 

Momci su malo matori, preko 5 banki, od toga motore voze i popravljaju već 39 godina - bar Dragan, Zvonko i neku više.

 

Cene su im više nego umerene, posebno kada se u obzir uzme urodjena pedanterija i debelo iskustvo. Iz njihovog servisa još nisam čuo da je neko izašao nezadovoljan. Ne rade oni samo neke lake popravke i održavanje, nego i kompletne generalne, razne prepravke, dopravke i ispravke tudjih gresaka -vozačkih i majstorskih.

 

Ono sto je vrlo zanimljivo je i da imaju prikolicu za dva motora i pored toga što će da urade običan transport, oni BESPLATNO dolaze po motor koji nije u voznom stanju ili vam je teško da idete u Batajnicu.

 

 

 

 

Znači, ukratko- iskustvo, znanje, pedantnost i prevoz, sve u paketu, dobićete kod njih.

 

Dragan Lukač,

 

064 9760896 i 011 8484211

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zaboravih...

 

VOJVOĐANSKIH BRIGADA 118A, BEOGRAD

 

 

 

Poželjno je da se prvo najavi dolazak, jer često ide po delove, motore itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Moram da se slozim sa Misom i ako se nismo dogovarali, ali znam coveka iz druge price. Igrom slucaja moj nikadprezaljeni KLE je kupljen kod Dragana. Svaka pohvala za coveka. Znam da mu je radionica ko bombonica, ali je uglavnom bila za sopstvene potrebe i prijatelje. Nisam znao da se "pustio u promet" za siroke narodne mase. Cimi, cim pre idem da mu se javim, popijem kaficu i cestitam na otvaranju servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

 

 

Momci su malo matori, preko 5 banki, od toga motore voze i popravljaju već 39 godina - bar Dragan, Zvonko i neku više.

 

 

Dragan Lukač,

 

064 9760896 i 011 8484211

 

Ma jeli moguće? :hej:

Ako je to Dragan Lukač, stari prekaljeni ček-perser JAT-a, znamo se 30 godina :moto3:

Heheh...mogao je da javi lično :jee: , pa i neki šnaps da se popije i zalije radnja ;)

Dakle, mora se svrne u Bataju i "overi" novo radno mesto :lol:

U svakom slučaju neka je sa srećom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Sad za vikend, ne budem lenj, skočim do Bataje, do "ostarelog bajkera" Lukača :moto3:

Kao što je misa-pei već rekao:

Njegov servis više liči na frizerski salon :care: , ni traga prašini i prljavštini.

Oduvek je bio bolesno pedantan :aha:

Levo moto-dizalica, desno Fazer, neka 2 skutera i TDM koji su u radu.

Dragan i Zvonko su i ranije imali ocenu 5+, kod ondašnje grupe motorista koji su održavali motore kod njih.

Koliko sam sagledao na brzinu, cene rada i delova nisu uopšte ni blizu nekih,za koje sam se ranije raspitivao.

U svakom slučaju, moja preporuka svima koji svog ljubimca žele da povere "bolesno pedantnom" majstoru,

a to je Dragan Lukač i Zvonko sa njim, više nego sigurno.

 

P.S.

Dobra bila ona loza :cirka2::takoje: , nema pogovora :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pre par dana sam se čuo sa Draganom i Zvonkom u vezi servisiranja mog Kavasakija. "Nema problema, doći ćemo po njega". I ljudi dodjoše na Voždovac i oteraše Kavu za Batajnicu. Odradili su kompletan servis karburatora, štelovanje karburatora, servis ulja filtera,svećice,reparirali slavinicu na rezervoaru, zamenili membranu, i još brdo stvari na koje ja i nisam obraćao pažnju a koje su oni uočili. Danas odem po motor i nisam mogao da izdržim nego ga provozam po Batajnici. Perfektno, drugi motor. Zvuk, mirnoća, ma lepota. Da nije bilo "malo kijameta" i malo "hladno" još bih se vozao.

Cena? Očekivao sam veću cenu usluge. A da, dobio sam još i brdo saveta, dogovora oko sledećih koraka u održavanju itd. a i jedan Top casse kofer koji je Draganu bio višak, malo izgreban a meni pasuje za Kawu samo tako.

Radionica? Apoteka. Dok smo Dragan ja malo pričali, Zvonko je uz razgovor radio oko jednog motora.

Sve u svemu prezadovoljan sam i majstori su za preporuku i pohvalu. Imaju znanje, iskustvo a nemaju aroganciju, bezobrazluk i visoke cene i mogu da nabave sve što vam treba a da se ne cimate od nemila do nedraga.

Hvala majstori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Preporuka za Lukace! Upoznao ih pre par meseci,uzeo karburatore za CB400 po ceni ladnog bureka,covek se ponudio(Dragan) da mi ih za iste novce i montira,podesi(nisam pristao,montirao sam) i odgovorio na gomilu mojih glupih pitanja. Uzgred jedini koji motocikle za prodaju uslikaju i pre svih kozmetickih zahvata i nema skrivenih mana! Na mene ostavili jako pozitivan utisak!!! Nikada necu prezaliti sto ne kupih onog Nighthawk-a :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

A kada sam video draganovog Kawasakija u garaži i kako je sređen nisam mogao 5 minuta pogled da odvojim. Stvarno stara garda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

Šta reći što već nije napisano o Draganu i Zvonku? Pored "standardnog" programa izgleda da su specijalizovani i za "egzotiku". Odradiše mi ljubimca za simbolične novce. Poslednja intervencija zamena lanca i lančanika, zamena ulja u prednjoj viljušci, custom nosač tablice i sijaset kozmetičkih sitnica. Za one koji nisu imali prilike da detaljnije ulaze u tehnička rešenja na Benelli-ju za svaki šraf ili osigurač je potreban poseban alat ali ni to nije enigma za Lukača. Napravljeni namenski alati u roku od par dana urađeno sve po specifikaciji proizvođača iz Pesara.

 

Bezpredmetno je posebno isticati profesionalnost i ljubaznost gorepomenutih ali nije na odmet naglasiti i te kvalitete s obzirom na izbor raznoraznih "nazovi" stručnjaka koji ordiniraju po BG-u.

 

Svaka preporuka sa željom da još dugo budete na raspolaganju za saradnju. :care:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Šta reći što već nije napisano o Draganu i Zvonku? Pored "standardnog" programa izgleda da su specijalizovani i za "egzotiku". Odradiše mi ljubimca za simbolične novce. Poslednja intervencija zamena lanca i lančanika, zamena ulja u prednjoj viljušci, custom nosač tablice i sijaset kozmetičkih sitnica. Za one koji nisu imali prilike da detaljnije ulaze u tehnička rešenja na Benelli-ju za svaki šraf ili osigurač je potreban poseban alat ali ni to nije enigma za Lukača. Napravljeni namenski alati u roku od par dana urađeno sve po specifikaciji proizvođača iz Pesara.

 

Bezpredmetno je posebno isticati profesionalnost i ljubaznost gorepomenutih ali nije na odmet naglasiti i te kvalitete s obzirom na izbor raznoraznih "nazovi" stručnjaka koji ordiniraju po BG-u.

 

Svaka preporuka sa željom da još dugo budete na raspolaganju za saradnju. :care:

 

 

 

Nadam se da je zaista tako u praksi jer bilo je na ovom forumu dosta hvaljenih servisa i kada sam posetio jedan takav prosle godine doziveo sam razocarenje.Napravljen je bezpotreban trosak uz 59 dana cekanja na lanac bregaste, plocice ventila i jos neke sitnice da bi nakon toga motor jedva upalio (licna procena da je lose bio uzubljen) a na putu do kuce prokuvao zbog otkinute zice sa termostata, ma jezivo, nisam mogao da zaspem te noci !!! Kao vrhunac reklamacija na sve to je ponovo kostala uz drcnost vlasnika da nista od toga nije njegova krivica i neke nebulozne razloge za sve to a lepo rekoh na pocetku pare nisu problem, pregledaj ga celog i javi sta je potrebno raditi na njemu. Ali dobro nadam se da ova gospoda idu pravim putem .Koliko sam procitao rade i Kawasakija ne znam da li rade i KLX-a 650 ,posto je stariji model a i nema ih nesto mnogo na trzistu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pa zbog loših iskustava sa kojekakvim kvazi-majstorima sam i stupio u kontakt sa Lukačima i žao mi je što nisam ranije za njih saznao. U svakom slučaju ne menjam ih i prezadovoljan sam. A sutra ću i da navratim do njih da ih pozdravim i malo se divim motorima pošto još nije vreme za vožnju na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Jura,hvala ti na onom "gospoda", ali Zvonko i ja smo u dusi motociklisti i prvenstveno ljudi koji vole to sto rade.Ako nisi mozda upoznat radimo motocikle Mnooogo pre bilo kakvih foruma konkretno od 1971god .Nazalost to nije zato sto ljubimo mehaniku vec zato sto nikad nismo imali love za nov motor vec smo krpili budzili radili generalke pa covek tokom decenija nesto i nauci.Obzirom da Zvonko i ja imamo solidne penzije,ne volimo da se ubijamo od posla ,a radicemo ovo dok budemo voleli poz tebi i forumasima.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@jura

A, zasto ne podelis sa nama, SVE sto imas, ukljucujuci i ime radionice, odnosno majstora. Zato sto nam svima povremeno zatrebaju usluge nekog od njih, da ne bi i ostali prosli isto.

 

PS. Moze i na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A kada sam video draganovog Kawasakija u garaži i kako je sređen nisam mogao 5 minuta pogled da odvojim. Stvarno stara garda.

 

@ Lukac - A da li ta stara garda radi stare Hondice? :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

Upoznao sam coveka u Novembru i pazario odlican motor po veoma povoljnoj ceni. Pre toga pratio po forumu prodaje motora i nisam mogao da verujem za koje pare mi ga je dao. Jos ga je dodatno sredio, uradio kompletan servis, stavio mu nove gume, usminkao ga....sta da vam kazem, kad sam ga prvi put izveo prisla mi neka cica i prokomentarisala "Jao sto imas lep motor"...Lukac ruka ti se pozlatila! 0takoje.gif Naravno, motor mi isporucio na kucnu adresu, iskomentarisao sta je sve sredio do sitnih detalja, isto tako detaljno sta od sitnijih uglavnom kozmetickih stvari moze da se uradi na prolece. Inace, motor sam drzao u garazi sa akumulatorom do pre par dana kad je udarila ova silna hladnoca, palio ga povremeno kad sam se setio, nekad i po par nedelja razmaka, pali iz prve.

Vidimo se sad u proseku jednom mesecno, naravno neobavezno da neko ne pomisli da nosim motor na popravke 1oda.gif, uvek se lepo ispricamo, pokaze mi sta ima novo od makina, prenese razna iskustva. Radionica sredjena, kad pusta muziku uvek je neki hard 'n heavy, a jos je i biker.

Sedi, 10-tka! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Obavestavamo cenjene musterije i prijatelje nase radionice da necemo raditi ceo juli i avgust zbog god odmora,puno bezbednih kilometara forumasima pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Pre pola godine sam hteo da zamenim lezaj u vratu na motoru. Dok sam se u prodavnici moto opreme raspitivao da kupim lezaj, upoznao sam Lukaca koji me je savetovao da ne kupujem te skupe lezajeve I ne bacam pare(lezaj kostao 40 eura), nego da dodjem kod njega jer on ima lezajeve za Hondu za 2500 dinara a ruke bi bile 2000 I da ga zovem za koji dan.

Zovem ga za par dana da bi mi rekao da lezajeve nema I mora da pogleda a posle mi je dao broj od ljudi koji prodaju lezajeve da se tamo raspitam. Oba lezaja su kostala oko 1500-1600 dinara, a posto hondini lezajevi nisu u standardu (kako mi je I Lukac prethodno objasnio), predlozio mi je da otvor od 25 razbusim na 26 (26x47x15) . Kad sam ovo pomenuo bilo kom majstoru(strugaru) objasnio mi je da mi to nikada nece poleteti.

 

Porucen je nov lezaj original Hondin, I po dogovoru sam zvao Lukaca da mi ga zameni. Rekao je nema problema, cena je 3500 dinara. Moj utisak je da ovoga puta nije mogao da mi se ugradi na lezaj ( sto je po mojoj proceni prvobitno hteo) pa je odjednom hteo to da nadoknadi na ceni za ruke( svaki drugi majstor koga sam kasnije pitao je cenu rekao tacno 2000 a pitao sam ih barem petoricu).

 

Ovaj post se nikada ne bi nasao na ovim stranicama, jer smatram da mi je ovakvo pisanje ispod casti, ali sam posebno isprovociran raspravom na temi Iskustva sa musterijama na kojoj se insistira na navodnom postenju majstora a na kojoj su mnoge stvari ostale nedorecene.

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Pre pola godine sam hteo da zamenim lezaj u vratu na motoru. Dok sam se u prodavnici moto opreme raspitivao da kupim lezaj, upoznao sam Lukaca koji me je savetovao da ne kupujem te skupe lezajeve I ne bacam pare(lezaj kostao 40 eura), nego da dodjem kod njega jer on ima lezajeve za Hondu za 2500 dinara a ruke bi bile 2000 I da ga zovem za koji dan.

Zovem ga za par dana da bi mi rekao da lezajeve nema I mora da pogleda a posle mi je dao broj od ljudi koji prodaju lezajeve da se tamo raspitam. Oba lezaja su kostala oko 1500-1600 dinara, a posto hondini lezajevi nisu u standardu (kako mi je I Lukac prethodno objasnio), predlozio mi je da otvor od 25 razbusim na 26 (26x47x15) . Kad sam ovo pomenuo bilo kom majstoru(strugaru) objasnio mi je da mi to nikada nece poleteti.

 

Porucen je nov lezaj original Hondin, I po dogovoru sam zvao Lukaca da mi ga zameni. Rekao je nema problema, cena je 3500 dinara. Moj utisak je da ovoga puta nije mogao da mi se ugradi na lezaj ( sto je po mojoj proceni prvobitno hteo) pa je odjednom hteo to da nadoknadi na ceni za ruke( svaki drugi majstor koga sam kasnije pitao je cenu rekao tacno 2000 a pitao sam ih barem petoricu).

 

Ovaj post se nikada ne bi nasao na ovim stranicama, jer smatram da mi je ovakvo pisanje ispod casti, ali sam posebno isprovociran raspravom na temi Iskustva sa musterijama na kojoj se insistira na navodnom postenju majstora a na kojoj su mnoge stvari ostale nedorecene.

Samo toliko da dodam,da ljudi(majistori) svašta izmišljalju. To prvi put čujem da se razbuši vrat volana?! ...Stvarno originalni ležajevi u setu 40€ koštaju.I nije neka stavka da bi se rizikovao. Dugo sam u svetu motociklizma i sam sam držao servis 15 god. ali ovako nešto nisam čuo!!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Sve stoji sto si rekao, jedino si zaboravio da se zahvalis Lukacu sto te je naucio da lezaj mozes da kupis i gde da ga kupis za 1500 din, kako si sam rekao, a ne moras da ga platis 40 EUR (4600 din).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Sve ovo je tacno.Moja cena za zamenu lagera vrata je 3500din pa kome odgovara nek dodje.Svaki dobar strugar moze da razbusi unutrasnji deo lagera za 0,5mm i nista se nece desiti-mogu da potvrde ljudi strucniji od mene,a cena koju sam rekao stoji i bila bi znaci 4500-5000din ukupno, kao sto si i rekao.

Hayabusman- ne busi se vrat volana vec srce lagera i to obicno samo jednog.

Momci ako imate vrhunske strugare,plasticare i farbare sve moze ovde da se napravi-ne bih nabrajao gomilu motora koje smo burazer i ja zbudzili jos pre 30-tak god a voze se i dan danas.

Ako stvarno imas majstore koji menjaju lagere vrata za 2000din (znam odlicno koliki je to posao) javi mi na PP nek zamene i meni na mom motoru da se ja ne cimam pozz.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja