Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison 3 250 i.e.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Malaguti Madison 3 250 i.e.

 

madison-3-250-ie-5832331.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

1. Godište skutera koji ste vozili:

2008.god

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Za sada 7 meseci,predjeno 5800km i jos se vozi.

 

3. Šta mi se dopada:

Iako je maksi skuter,uopste nije toliko dugacak i sirok kao na primer Xciting ili Burgman tako da se sa njim

mozete vrlo lako provlaciti po gradu i kroz guzvu,a pri tome ste u 90% slucajeva startniji od vecine automobila

tako da se skoro nikad necete naci u situaciji da vas neko ugrozava tako sto vozi auto paralelno sa vama pri kretanju sa semafora.Prostor ispod sedista je za svaku pohvalu,nije dovoljno dubok da u njega stane full face kaciga ali je vrlo sirok.Takodje postoji i kaseta ispred nogu vozaca sa uticnicom 12v.

Jako je prostran i udoban za vise vozace,ja sam visok 190cm,a potrosnja se uglavnom krece oko 4l/100km.

Instrument tabla je jako lepo uradjena,pokazuje spoljnu temperaturu,prosecnu i maksimalnu brzinu...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Iako su tockovi 14" jako je tvrd po rupama i neravninama,a rezervoar od 8.5 litara je po mom misljenju suvise mali.Pri brzini od 110km/h i vise vazduh pocinje toliko neprijatno da se vrtlozi u predelu glave tako da pocinje

da vam se trese kaciga,ali to sad ima vise veze i sa mojom visinom,a verujem da bi malo visi vetrobran resio taj

problem.Za sada se malo nagnem ka vetrobranu i problem resen.

 

5. Moj utisak:

Posto sam pre njega vozio trkalicu od 600ccm bio sam vrlo skeptican kako cu se navici na toliko slabiji motor,medjutim moram da priznam da sam prijatno iznenadjen jer se po gradu sa njim ne vozim mnogo sporije

nego ranije.Tako da ako se uglavnom vozite po gradu onda ga toplo preporucujem,za auto put moze da posluzi

s tim da se vise od 140km/h ne moze iscediti iz njega,ali on i nije za to.

Sve u svemu ja sam veoma zadovoljan,nije ni blizu uzbudljiv u voznji kao trkalica,ali je za razliku od nje jako

udoban u voznji,okretan,malo trosi,praktican u svakom pogledu.Motor za svaki dan do posla,a moze i za neki izlet van grada.

post-7905-099938100 1288290796_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2008

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

1000km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Performanse, veoma je startan i agilan, Zastita od vetra odlicna, udobnost i polozaj za pozeleti. Noge mogu i nazad i na sredinu i napred, kako kome/kada odgovara.

Odlicno izgleda, meni licno je ovo jedan od najlepsih uz Nexusa. Nisam ga vozio mnogo ali cini mi se da ne trosi mnogo. Polozaj prekidaca i tastera je odlican.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Prostor za kacige, jedva stane jet kaciga (i to ne svaki mode). Kvalitet plastike ispred vozaca, nedostatk obrtomera.

 

5. Moj utisak:

Povoljan i kvalitetan Italijan, vrlo brz za svoju klasu, ekonomican, udoban. Da ima vise mesta za prtljag/kacige mislim da bi bio savrsen u svojoj klasi.

Los kvalitet plastike se lako zaboravlja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2009

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Uzeo sam ga na početku 3. mjeseca ove godine i sa velikim veseljem odvozao prvo sezonu

negde 3000 i + km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Izgled, vozne performanse, instrument tabla, trip comp, ima obrtometar čak elektronski, originalna

utičnica 12v napred u predalu za rukavice ima i pokazivač vanjske temperature, pre dobar agregat,

stvarno mala potrošnja goriva, zaštita od vetra.:takoje:

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Prostor za prtljagu, jeste velik ali nizak, tako da malo veča jet kaciga - kod mene

Nolan N43 - ne stane u gepek ali sam rešio problem i kupio Givi E370. Sad ima mesta i za jedan shoping sa ženom subotom dopodne...:lol:

 

5. Moj utisak:

Jako pozitivan. Ovu godinu smo se dobro upoznali i sladko navozali. A što je najvažnije i ženi se

dosta dopada. Kako znam, pa više puta mi je rekla dal idemo negde skuterom umesto autom :D

To mi vjerujte na rječ osobno puno znači...:aha:

 

10635933_10202647895900690_2793927091024271664_n.jpg?oh=9f336ae6147ab7e494b1ae2b6f041ec9&oe=54EA5C34

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav vlasnici Madisona! Od ove godine sam vlasnik Madisona 2009 god,250.Posto nikada nisam vozio max.skuter ja sam odusevljen.Svake nedelje ubijem od 100-240 km.Potrosnja se krece 3,3 lit.Lep izgled motora je bio presudan.Do sada sam presao 2500 km za ovo kratko vreme.Idealan je za grad kao i za druga putovanja.Mnogi se iznenadjuju kako ih dobro pratim jer ipak voze motore a ja biciklu.Vetrobran je sasvim ok mada je i vetar presudan,kada spustim glavu malo nize cuje se lep rad motora .S obzirom da volim da mi je motor u dobrom stanju odmah sam mu kupio nove gume Mitas,zamenio paknove,ulje ,filter,lezaj se napred cuo,skidana viljuska jer se prilokom kocenja cuo neki zbuk pa smo ustanovili da su budzili neke selne,od 4 koje su trebali da stave stavili 3 i tako.Ono sto mi se samo ne svidja je prostor ispod sedista gde ne staje ni Jet a kamoli druga kaciga.Resenje je naravno kofer,imam veliki tako da stanu dve kacige.Istrument tabla je odlicna,na bord komp.imam sve podatke koji mi trebaju,lepa boja kada je upaljeno svetlo.Pozitivno je i uticnica za telefon.Sve u svemu odlicno je o ne kajem se zbog kupovine jedino sto vozim biciklu a pokedini motore iako je moj od nekih duplo skuplji ali ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja