BJBikers Forum: Prijava za neregistrovano (a registrovano :)) vozilo - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 3 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ova tema je zaključana

Prijava za neregistrovano (a registrovano :)) vozilo Oceni temu: -----

#1 User is offline   Kissellii 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 137
  • Učlanio se: 21-August 07
  • LokacijaBeograd
  • Motor:KTM Duke 2

Napisao 04 October 2010 - 09:20 AM

Dana 01 10 2010 zaustavili su me organi javnog reda i konstatovali da mi je pored nevezanog pojasa istekla registracija 30 09 2010.
Mladjani policajac, zeljan reda i zakona, bez ikakvih aspiracija da mi kaznu ublazi (isteklo dan ranije, previd, registrovacu isti dan..) napisa mi prijavu.
Po članu 226 vidim da mi je zaprecena kazna 5000 do 25000..... sto je veliki raspon.

Vozilo sam i registrovao isti dan tako da imam novu polisu koja vazi od 30 09 2010 (kakva nebuloza) a i po dokumentima se ne vidi da sam imao prekid u registraciji.

Mogu da se pravim lud i da kazem da nemam predstavu sto su mi pisali (nisam potpisao) mada ako dodju na suocenje (ne bi se na to oslanjao mada nije nemoguce) ne gine mi neka veca kazna.

Ako kazem da sam tad vec zavrsio tehnicki i polisu i uputio se ka sup-u mozda je to naj resenje da sudija nadje za shodno da mi da najmanju kaznu.

Sta vi mislite?
0

#2 User is offline   RS 

• Safety bike
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2390
  • Učlanio se: 04-August 08
  • LokacijaBeograd - Cerak
  • Motor:nekad RS250 i AA500

Napisao 04 October 2010 - 09:25 AM

Bolje reci da zbog bolesti nisi bio u mogucnosti da reg auto i da si krenuo na tenicki kada su te zaustavili, ako je blizu tvog mesta stanovanja.

Opet, mozes reci i da si uradio i tenicki i sve platio i da si krenuo ka stanici da ti lupe pecat i da si mislio da su papiri dovoljan dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila, a uplatnice da si sve platio, ali da je policajac bio nemilosrdan.
0

#3 User is offline   Arakis 

• Svakom po zasluzi
  • View gallery
  • Grupa: Administratori
  • Broj Postova: 15212
  • Učlanio se: 06-June 08
  • LokacijaNBGD - KN04ET
  • Motor:Honda Transalp, plavi, za dečake

Napisao 04 October 2010 - 09:28 AM

Najbolje ovaj drugi pasus što ti je .rs naveo i nadaj se minimalnoj kazni.

#4 User is offline   misko_kolo 

• Nadrkani komšija
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2590
  • Učlanio se: 26-October 08
  • LokacijaDjeram- Beograd
  • Motor:biće opet, jednog dana

Napisao 04 October 2010 - 09:31 AM

Piši samo ovo drugo, jer po zakonu od momenta isteka registracije vozilo ne sme u saobraćaj ni pod kakvim uslovima. Što će reći, na šlep službu- pa na tehnički.  :P
0

#5 User is offline   SALE 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 198
  • Učlanio se: 25-March 07
  • LokacijaBanovo Brdo

Napisao 04 October 2010 - 09:37 AM

Ako nemas prekid registracije, vozilo i nije bilo neregistrovano tako da prijavu mogu da okace maci o rep.
Nigde ne pise u koliko sati je registrovano vozilo.
Ja bih se pravio lud i rekao da me je zaustavio napisao podatke u svesku i nemam pojma o kojoj registraciji pricate, a vozilo je normalno bilo registrovano.
0

#6 User is offline   Lazic 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2739
  • Učlanio se: 05-February 08
  • LokacijaMlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motor:Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Napisao 04 October 2010 - 09:49 AM

Mogu da se pravim lud i da kazem da nemam predstavu sto su mi pisali (nisam potpisao) mada ako dodju na suocenje (ne bi se na to oslanjao mada nije nemoguce) ne gine mi neka veca kazna.

To ti je jedina opcija, dovoljno je samo da sudiji pokazes saobracajnu i polisu, a zaboravi da ce ovi doci na suocenje... Nikom nista, opusti se...
Inace, kad te pozovu, prvo ti das izjavu, pa sudija na osnovu nje odlucuje da li ce da zove policajce... Reci ces sledece, doslovno:
Zaustavili su me, pogledali dokumenta, rekli dovidjenja, srecan put, a sad ova nebulozna prijava, evo vidite, da mi je auto bio najnormalnije registrovan, polisa glasi od 30.9.... Nemam pojma o cemu se radi, ali najbolje da ih ipak pozovete da vam objasne... 90% je verovatnoca da ce odmah baciti predmet u kantu, jer ne mogu da dokazu da ti je stvarno bila istekla registracija, a posto i sudije znaju da se ovi ne odazivaju, nikom nista... ;)

P.S. Nebi bilo lose da navedes i svedoka, koliko se secam, bili smo zajedno i bas smo pricali o cenama registracije, jer si dan ranije registrovao auto... ;)
0

#7 User is offline   robbief 

• Smooth operator
  • Pip
  • Broj Postova: 248
  • Učlanio se: 17-August 10

Napisao 04 October 2010 - 09:52 AM

Tesko da ce doci na suocenje, ja bih se pravio blesav, a oni neka dokazuju svoje.
0

#8 User is offline   mungos 

• The Doctor
  • Grupa: Uvek sa nama
  • Broj Postova: 1996
  • Učlanio se: 28-March 08
  • LokacijaKačarevo
  • Motor:BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Napisao 04 October 2010 - 11:46 AM

KOji ti je datum nove registracije. Ako stoji  01.10. mogu  da te  mrze. Tog dana  si bio registrovan. Reći ćeš:"Nisam vozio neregistrovan  auto  i gotovo. Lažu i neka dokažu suprotno."
0

#9 User is offline   štampar 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 3599
  • Učlanio se: 28-May 09
  • LokacijaBanja Koviljača

Napisao 04 October 2010 - 12:23 PM

KOji ti je datum nove registracije. Ako stoji  01.10. mogu  da te  mrze. Tog dana  si bio registrovan. Reći ćeš:"Nisam vozio neregistrovan  auto  i gotovo. Lažu i neka dokažu suprotno."

Tako je...lepo si objašnjavao panduru ...''al' on to ne razume,pa svi znamo kakvi su policajci...''...sudija na osnovu saobraćajne i polise može samo da odbaci tu prijavu kao neosnovanu....
0

#10 User is offline   floyd 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 847
  • Učlanio se: 22-July 07
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Kawasaki Z1000 Mk2 & Piaggio Beverly 250

Napisao 04 October 2010 - 12:35 PM

Hajde polako da raščlanimo neke stvari:

Dakle, ako sam dobro shvatio, ti si 30.09. sve poplaćao i prošao tehnički ali nisi otišao u muriju da to sve predaš u zamenu za pečat u saobraćajnoj. Jel tako bilo?

Ako je tako bilo, a pandur te uhvatio 01.10. sa svim tim papirima, on je, i pored toga što je bio krajnje strog i netolerantan, ipak formalno U PRAVU.

U pravu je, nažalost, zbog toga što ti se u saobraćajnu upisuje ne onaj dan od kada ti važi nova polisa nego dan kada si otišao u MUP da ti udare pečat. To što si sve poplaćao i završio tehnički I DALJE NIJE GARANCIJA DA ĆEŠ DOBITI PEČAT U POLICIJI. Elem, ukoliko su ti našli da imaš neke neplaćene kazne a to sve, recimo, po osnovu informacije o fiktivnoj adresi koju dobijaju iz svoje baze - onda od pečata ništa dok to ne regulišeš.

Pa sigurno su ti do sada u agencijama ili na tehničkim pregledima ili gde već kupuješ polisu osiguranja postavili čuveno pitanje: ''Kad ćete ići u MUP sa dokumentima?'' To je baš zbog toga da bi ti u polisu upisali taj datum. Priča sa MUP-om i pečatom je malo drugačija kad kupuješ polisu pre nego što ti istekne stara, ali to nije sada bitno.

Kakogod, pandur ti je nemilosrdno ali osnovano napisao prijavu, ali je tvoja olakšavajuća, a može da se desi, i oslobađajuća okolnost DOKAZ koji ćeš priložiti na sudu - saobraćajna sa pečatom datiranim na 01.10.2011. godine. Tu će se, što neko reče, videti da nije postojao prekid i sudija bi morao da to maksimalno ceni u tvoju korist. Nikakve druge priče i muljanja ti, po meni, neće biti potrebna.

Srećno!
0

#11 User is offline   MALI DIKTATOR 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 698
  • Učlanio se: 06-September 10
  • LokacijaNecu da ti kazem celavi!!!
  • Motor:GPZ 500S

Napisao 04 October 2010 - 13:27 PM

Le[po ga savetujete.
Problem je sto postoji datum i vreme na dijagramu sa valjaka na tehnickom pregledu!
I sta sad???
Najbolje ti je da priznas i da kazes da si prevideo da ti istice reg i da se nadas najboljem.Kazna ce ti verovatno biti ispod te minimalne ako nemas neku u prethodne 2 god.
0

#12 User is offline   gasa 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1064
  • Učlanio se: 04-January 09
  • LokacijaVrsac/Beograd

Napisao 04 October 2010 - 13:50 PM

Le[po ga savetujete.
Problem je sto postoji datum i vreme na dijagramu sa valjaka na tehnickom pregledu!
I sta sad???
Najbolje ti je da priznas i da kazes da si prevideo da ti istice reg i da se nadas najboljem.Kazna ce ti verovatno biti ispod te minimalne ako nemas neku u prethodne 2 god.

Najjace da ce sudija toliko da se cima, mada jedan Vajfert i to resetuje :D
0

#13 User is offline   Kissellii 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 04 October 2010 - 14:48 PM

Da budemo jasni, ja sam prevideo da mi je istekla saobracajna i nakon sto se ovo desilo sam otisao odmah na tehnicki i poplacao sve i zavrsio u supu (nisam imao neplacenih kazni, jedina kazna koju sam platio od uvodjenja novog zakona je za pojas  (bila je zuta traka, pisao mi je pojas....))

Dakle, vreme kaznjavanja 11:30 kako i pise u prijavi.

Nova polisa (sto sam i naveo kao nebulozu) vazi od 30 09 2010.... iako sam je dobio 01 10 2010....

U saobracajnoj stoje dve overe:
prva da vazi do 30 09 2010
i ova nova da vazi do 30 09 2011

Vidim da ima dve struje.... ako kazem nemam pojma o cemu se radi.... realno na prijavi stoji vreme a verovatno iz supa moze da se iskopa kad sam tacno bio tamo.... i onda mogu da dokazu da itekako imam pojma.... veliko je pitanje da li ce se cimati sa tim.... pretpostavljam da najvise zavisi od samog sudije i raspolozenja u momentu....nisam pametan
0

#14 User is offline   MALI DIKTATOR 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 698
  • Učlanio se: 06-September 10
  • LokacijaNecu da ti kazem celavi!!!
  • Motor:GPZ 500S

Napisao 04 October 2010 - 14:53 PM

Kazna ti ne gine,ali mislim da ti je bolje da budes fer i priznas i nadas se najboljem.
Mnogi ovde misle suprotno,ali ne verujem da bi tako postupili da se oni nadju pred sudijom.
Tvoja greska,tvoja kazna,ti si taj koji treba da odluci kako ce da postupi.
Kako god da postupis,nadam se da ces jeftino proci
0

#15 User is offline   RS 

• Safety bike
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2390
  • Učlanio se: 04-August 08
  • LokacijaBeograd - Cerak
  • Motor:nekad RS250 i AA500

Napisao 04 October 2010 - 14:55 PM

Ja u prevare ne verujem, ako ti prevaris nekog, neko drugi ce tebe.

Na zapisniku koji si odbio da potpises pise adresa gde su te zaustavili.

Ne verujem da ce se iko cimati da se vidi kada si bio na tehnickom, ali treba da znas. Policajci ( u tvom slucaju saobracajci ) nemaju razloga da pisu neistinu, a obuceni su da sprovode i odrzavaju red. Taj sam odgovor jednom ja dobio, ali to je druga prica.

Zar mislis da si ti prvi koji tamo dolazi narogusen?!

Ne znam da li ti je tih 5000din presudno za nesto, ali ako kazes da zaradjujes 15000 dinara, dobices minimalnu kaznu, a trazi da to bude na rate pa neces ni osetiti.

Misljenja sam da mangupi losije prolaze.

0

#16 User is offline   Kissellii 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • LokacijaBeograd

Napisao 04 October 2010 - 15:17 PM

Nisam ni rekao da mi je primarni cilj da odem narogušen već pitam za savet u smislu možda je neko imao sličan slučaj, poznaje zakon dobro itd.

A mangupi su širok pojam, ima ih raznih. I da nema onih koji se često provlače onda ne bi svakodnevni čovek dolazio u dilemu da li da se i on provuče, jer zašto je neko gluplji u odnosu na Peru koji ima tatu u policiji ili tetku u sudu ili mu je brat politcki angazovan ili mu je drug iz detinjstva glavni lerdi u kraju pa zna plave  itd......Sistem je šupalj i pun falinki a vukovi se medjusobno glodju, svako za svoju teritoriju (ili ponekad vukovi i kerovi :))
I primer iz zivota dobrog drugara za kraj: Prodao je pre 5 godina auto na ovlascenje.... pre 5 meseci stigne kazna za parking... on ode u sup i naravno auto se vodi na njega, nadji ti pravog vlasnika pa da vidimo, mada realno tebe cemo kazniti....Nadje on vlasnika na jedvite jade.... i onda premija: taj kupac je u stvari pandur koji od kad je kupio taj auto od njega vozi ga vec 5 godina neregistrovanog !!!??? (valjda se oni lzu medjusobno, vrana vrani oci ne kopa i slicno) i i u fazonu je boli me uvo ja cu da se vadim na to da je auto neregistrovan i da ga nisam ni vozio .......sad ti budi pametan, ja mu rekoh da prijavi da je ukraden mada ima tu n nekih spoticanja
0

#17 User is offline   Lazic 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2739
  • Učlanio se: 05-February 08
  • LokacijaMlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motor:Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Napisao 04 October 2010 - 16:06 PM

Le[po ga savetujete.
I sta sad???

Da li je iko ikada u bilo kojoj zemlji prosao dobro, nadajuci se najboljem kod bilo kog sudije, za bilo sta...? Verovatno nisi nikada bio u sudu na optuzenickoj klupi...

Datum, vreme, da li ste citavi, kad bi oni bili tako temeljni, njegov slucaj bi na red dosao 2025-te godine...  ;D

@.rs:

Zasto prevara, kad je ova banana drzava toliko birokratska, da ne mozes da provozas tehnicki ispravan i osiguran auto par kilometara, jer nemas pecat u saobracajnoj...

Vi ostali, mozete slobodno da im punite budzet/dzepove do mile volje... ;)

0

#18 User is offline   KTM+A 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2428
  • Učlanio se: 02-May 08
  • LokacijaZEMUN

Napisao 04 October 2010 - 16:16 PM

Da budemo jasni, ja sam prevideo da mi je istekla saobracajna i nakon sto se ovo desilo sam otisao odmah na tehnicki i poplacao sve i zavrsio u supu (nisam imao neplacenih kazni, jedina kazna koju sam platio od uvodjenja novog zakona je za pojas  (bila je zuta traka, pisao mi je pojas....))

Dakle, vreme kaznjavanja 11:30 kako i pise u prijavi.

Nova polisa (sto sam i naveo kao nebulozu) vazi od 30 09 2010.... iako sam je dobio 01 10 2010....

U saobracajnoj stoje dve overe:
prva da vazi do 30 09 2010
i ova nova da vazi do 30 09 2011

Vidim da ima dve struje.... ako kazem nemam pojma o cemu se radi.... realno na prijavi stoji vreme a verovatno iz supa moze da se iskopa kad sam tacno bio tamo.... i onda mogu da dokazu da itekako imam pojma.... veliko je pitanje da li ce se cimati sa tim.... pretpostavljam da najvise zavisi od samog sudije i raspolozenja u momentu....nisam pametan

drzi se drugog saveta koji si dobio isao samu sup ili sam dao papire agenciji oni su otisli u sup nisam mogao da cekam bilo mi je hitno .......
kad registrujes posle isteka registacije do mesec dana upisuje se datum do kad je vazila kao pocetni , ako prodje vise od mesec dana duzan si da vratis tablice ili da ih doneses na uvid prilikom registracije , tebi pise 30.09 kao dan od kad vazi ali pise i da je izdata polisa 01.10 znaci posle isteka .
0

#19 User is offline   Tony Clifton 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 711
  • Učlanio se: 05-August 10
  • LokacijaJagodina,Serbia

Napisao 04 October 2010 - 16:26 PM

Zasto prevara, kad je ova banana drzava toliko birokratska, da ne mozes da provozas tehnicki ispravan i osiguran auto par kilometara, jer nemas pecat u saobracajnoj...

Taj pecat nije cisto birokratsko pitanje. Covek je lepo rekao:

U pravu je, nažalost, zbog toga što ti se u saobraćajnu upisuje ne onaj dan od kada ti važi nova polisa nego dan kada si otišao u MUP da ti udare pečat. To što si sve poplaćao i završio tehnički I DALJE NIJE GARANCIJA DA ĆEŠ DOBITI PEČAT U POLICIJI. Elem, ukoliko su ti našli da imaš neke neplaćene kazne a to sve, recimo, po osnovu informacije o fiktivnoj adresi koju dobijaju iz svoje baze - onda od pečata ništa dok to ne regulišeš.

Pecat ovlastenog lica oznacava da je neki dokument validan. A da bi bio validan,moras da ispunjavas sve uslove. Tehnicka ispravnost vozila je jedan od uslova...ali ne i jedini. Da nije tako,svako bi mogao da vozi na potvrdu sa tehnickog koliko mu volja.
Ovim necu da kazem da nismo zemlja bespotrebne birokratije...naprotiv. Ali ovo nije najbolji primer. Sve oko registracije zakonski mora da se zavrsi pre isteka prethodne jer zakonom nije predvidjena voznja neregistrovanog vozila.

Licno nisam uhvacen u voznji neregistrovanog vozila ali da jesam,ne bi pokusavao da tvrdim da mi je auto bio registrovan ako nije....isto vazi i za motor.

A mangupi su širok pojam, ima ih raznih. I da nema onih koji se često provlače onda ne bi svakodnevni čovek dolazio u dilemu da li da se i on provuče, jer zašto je neko gluplji u odnosu na Peru koji ima tatu u policiji ili tetku u sudu ili mu je brat politcki angazovan ili mu je drug iz detinjstva glavni lerdi u kraju pa zna plave  itd......

moj bold.

Ako ne spadas u navedenu kategoriju mislim da je pametnije da ne pametujes previse jer rizikujes visu kaznu. A to da smo kao sistem celu svetlosnu godinu iza normalnog,to svi ovde vrlo dobro znamo.

0

#20 User is offline   Dutchman 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1900
  • Učlanio se: 04-March 08
  • LokacijaBGD, Serbia
  • Motor:CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Napisao 04 October 2010 - 16:31 PM

na polisi ti pishe vreme od kada vazi polisa , mora da pishe pored datuma i vreme , ako je to vreme lupam 10h pre podne a tebi na prijavi pishe da te zaustavio u 12h , fotokopiraj saobracajnu i polisu kad odesh kod sudije i dash to kao dokaz , i kazesh da te zaustavio zbog pojasa , uzeo podatke i pusti , uostalom to ce da ti stigne tek za par meseci , ako je to sa vremenom ok , nemoze ti niko nishta ... mene je pre 10 godina tako zaustavio pandur i nisam ni znao da sam neregistrovan , isteklo dva tri dana , ja odma na tehnichki zavrshio , u supu preko veze mi udare pechat i datum od pre par dana i kad sam ishao kod sudije , pravio se blesav .... i sudija rekla samo , budi bog sa nama koga sve primaju u policiju ;)
0

• 3 strana +
  • 1
  • 2
  • 3

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users