Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Ja bas planiram za sledecu sezonu zeni da pazarim ovaj model sto mladji to bolji jer za njene potrebe mi je odlican. Jednostavan za grad a moze i na otvoren put,neku vikend voznju.Mislim da je odlican za prelaz sa 125ccm na 500ccm.Pricao sam sa nekoliko vlasnika i svi su zadovoljni tako da mi ova tema odgovara i pratim je.

Kao sto sam rekao tako sam i uradi.Kupio sam gs i to bas prvi na slici u prvom postu samo sto se vlasnik igrao sa njim pa mu malo ofarbao rezervoar (dodao malo sive boje).Motor je 2000 god. i sad sam mu uradio kompletan servis (zamenio ulje,ocistio karburator,ustelovao ventile) dobice i nove gume do proleca pa cemo da vidimo.Onoliko koliko sam ga vozio sasvim me zadovoljio a sto je najbitnije s'obzirom da ce supruga da soferira nije motor koji poteze na prvu a kad ga zavrnes ide lepo.

Ja zadovoljan ona presrecna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

ovo su slike koje sam dobio preko email-a pre nego sto sam ga uzeo.

Posle nisam ni stigao posteno da mu se radujem jer je isao na registraciju pa kod majstora pa pravac u garazu gde ceka prolece.Pazario sam ga prosli ponedeljak taman kad je bio poslednji lep dan.Zadnji voz da se dotera iz Odzaka.

post-7510-0-20895000-1295990163_thumb.jpg

post-7510-0-62016200-1295990195_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Sta znam nisam ni ja za farbanje motora ali sad je gotovo,cak mislim da je ovaj motor najlepsi kad je fabricki cak planiram i da mu vratim fabricke retrovizore jer su ovi mali ipak zena to treba da vozi.

Ustvari meni je bitno da motor pali kad pomislim na to,da u svakom trnutku sa njim moze da se predje 10 ili 1000km, a spljni izgled mi je manje bitan i tako je lepota prolazna :lol:

Pa ako neko cuje da se prodaju fabricki retrovizori neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

blizi se sezona a ja moram i gume da menjam na gs-u pa me zanima koje gume ste vi imali ili jos uvek imate i sta preporucujete koje da se stave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Ja sam za mog GS-a kupio kao zadnu, Continental Conti TWIST SM PRO 130-70-17, kostala je u moto-boxu u nom sadu oko 4200 din, sa popustom od 25 %. Sto znaci da bi realna cena bila oko 5400 din.

Ova guma je namenjena (prodaje se) za super moto motore do 250 ccm, ali po svom indexu opterecenja i dimenzijama odgovara gumi koja je specifikovana u manualu od GSa. Znaci pun pogodak, za 50ak eura nova guma, bolje nego svaka polovna...

Imaju i obicnu verziju koja kosta 3.600 din, za nju ne znam kakva je, kazu da je sara ista, samo smesa gume drugacija..a ova sto sam ja uzeo PRO varijanta je meksa (5.400 din), brze se trosi al zato bolje drzi u krivini i manje kliza...

Ja nikad nisam imao para da kupim novu zadnju koja kosta oko 10.000 i sve sam koristio neke polovne dobro ocuvane, al ova nova je bar 10x bolja od polovne bilo koje.. Eto toliko sto se tice zadnje gume...

 

Evo i link http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/motorcycle/themes/motorcycletires/supermoto/twist_sm/twistsm_en.html

 

Postoji i prednja ali u dimenziji 100-80-17 e sad, ja je nisam stavio, jer dimenzija malo odstupa od fabricki propisane...

 

Toliko od mene... :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

drugari,imam jedan problem! zanima me da li neko od vas slucajno zna gde bih mogao da pozajmim prednje vile od gs-a?! trebaju mi samo da probam nesto na jedan dan... i posto nisam pri kompu cesto ako znate koliko kostaju neke polovne vile za gs-a?! hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Jel neko zna zasto se na nekim modelima guvernal nastavlja iz vila a na nekim je iz jednog dela (kao na BMXu) , nadam se da shvatate sta pitam.... Da li ima razlike u polozaju tela za vreme voznje ili je to samo estetski...

Zapao mi je GS za oko i imam ga u planu za ovu sezonu tj cim prodam skuter, samo se plasim da mi nije previse mali posto imam 195cm i 100kg ? Jel ima neko u BGu raspolozen da popijemo pice i malo pogledam motor?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima li ko na prodaju polugu prednje kocnice (samo deo koji se hvata pri kocenju) ili znate li gde to da kupim?

inace vrlo moguce da mu odgovara i od drugih modela, GSXR, Bandit itd, ja sam na moj stari GS stavljao polugu od kvacila sa GSXR K1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

blizi se sezona a ja moram i gume da menjam na gs-u pa me zanima koje gume ste vi imali ili jos uvek imate i sta preporucujete koje da se stave?

 

Moj matori takođe treba da menja gume. Dajte ljudi preporuke.

 

Ovo nije skupa guma, ali da li valja? Problem je što na sajtu nemaju i prednju.

 

CONTINENTAL Conti Twist SM Sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Dobra je ta guma, ja sam je stavio meni... A prednja se ne pravi u dimenziji koju koristi GS 500, zadnja je pun pogodak, za te pare, ipak novo je novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Kazu da ove continental conti twist sm su za motore manje kubikaze tj. lakse i da bi se na gs brzo tj. brze tosila inace cena joj je vise nego povoljna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Ima li ko na prodaju polugu prednje kocnice (samo deo koji se hvata pri kocenju) ili znate li gde to da kupim?

inace vrlo moguce da mu odgovara i od drugih modela, GSXR, Bandit itd, ja sam na moj stari GS stavljao polugu od kvacila sa GSXR K1

Da kazu da mogu rucice sa GSF 600, GSXR K1-3, Burgmana, Stroma, SV 650, ZX6R 97-99, Fazer 1000 01-05, R6 99-04, Bandit 1200 07-09

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

poz forumasi....odavno imam zelju da kupim gs-a ,pa sam hteo da se informisem jos malo sto se tice njega,,,vidim da ga svi hvale i da su vrlo zadovoljni ljudi njime... interesuje me do koliko km da gledam pri kupovini,i koliko mogu da se voze a da se masina ne dira...gledam po oglasima koji su presli od 45 do 65 000 km ....da li je to mnogo za gs-a ili ne?i sa koliko km nije mnogo da kupim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Gledaj da mu masina bude dobra i dobro odrzavana, da lepo radi, a koliko je km, manje - vise bitno (gledaj ipak da ne predje 65 000 km)... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

koliko god pisalo na satu slobodno na tu cifru dodaj jos bar 20.000km jer svakako 90% njih vraca satove unazad , ko sto rece kolega gore, gledaj generalno stanje, kilometraza nek ti bude najmanja briga,

moj GS je imao debelo preko 50.000 i super je isao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja