Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z1000 SX 2011.

Recommended Posts

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

motor je odlican, dobro smisljen i meni vrlo zanimljiv...

ima jedan MALI problem ,potpuno je neupotrebljiv za

ljude moje i slicne visine (oko 190)... :jok:

 

A drugi problem je sto je FZ1S i dalje daleko ispred! :)

 

U cemu je ispred????..... MOTORRAD je vec napravio uporedni test i Kawa je ubedljivo pobedila......

Charuga znas i sam da oni nemaju pojma. :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nsam čitao test i ne znam u čemu je pokupio poene, ali na brzinu, FZ1 je jači i ima deblju prednju viljušku, to se da veoma brzo da zaključiti. FZ1 je napravljen 2006. a Kawasaki 2011. godine, tako da, imajući to u vidu, Kawasaki nije napravio nikakvo čudo. Ako su Kawi dali prednost zaštitu od vetra, trebalo bi onda sa njim upariti GT verziju Yamahe, zbog donjeg oklopa.

 

Da bih dao dalje komentare, morao bih da pogledam test, ako ga ima na engleskom. U prilogu vam šaljem kratak uporedni pregled:

 

Sjebo ga je u cemu god hoces....zabole me uvo da se natacem.... imas sajt pa pogledaj.....

 

Ovaj forum stvarno srlja u propast...ajde sto ima neozbiljnih clanova koji su iskljucivi i bez iskustva raspravljaju o svemu i svacemu...ali da jedan urednik koji je bar za mene imao izuzetno povoljan rejting ovako provaljuje sebe na jedan od najozbiljnijih motocasopisa hvaleci motocikl koji poseduje, prosto nemogu da verujem.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Izvini, šta sam ja to loše rekao o časopisu Motorrad? Rekao sam samo da bih morao da pročitam članak da bih mogao da komentarišem. Ako je to nešto loše, onda u redu.

 

Takođe sam naveo bar dve prednosti Yamahe, od čega je jednu potvrdio i MCN na onom videu (da je FZ1 jači).

 

Uzgred, online izdanje Motorrada ne sadrži tekstove iz najnovijeg broja, tako da nemam gde da pročitam tekst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo vam test

 

 

To nije taj test, pričamo o Motorradovom tesu, a ovo je MCN. U Moto Pulsu je takođe bio test, taj sam pročitao. Lepa prednost Kawasakija je obrtni momenat, kao i snaga na nižim obrtajima, ali to nije nešto zarad čega bih zamenio FZ1 za Z1000SX.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

@charuga,

verovatno ni ja, ni jos neki ovde nemaju iskustvo sa motorima koje ti imas,

naravno to je u redu...

ali sto se osecas prozvanim cim neko spomene

kawasaki (i probiker)...druze navodis ponovo da

niko nista ne zna osim tebe, a lepo sam ti ja tada konkretno za probiker napisao da sam

jaknu drzao u rukama, da nije nesto, da probiker kosta koliko i vredi i da KOZA

popravlja prosek i kvalitet... licno sam imao vise komada te opreme a najduze cizme koje su bile lose...

kawasaki sx niko od nas nije probao,vecini se svidja,a acim ocigledno vozi motor o kojem pise...

da li si ti vozio jedan od ta dva ili pises na osnovu komentara novinara?

i da ne bude zabune, a ja sam vec gore napisao, mislim da je sx odlican motocikl

koji bi rado posedovao....ebe me visina/tezina i manjak para za isti, te bi

zato kupio i verovatno cu to i uraditi, yamahu fzs1000.

nemam nameru da se dalje raspravljam u temi o ovom dobrom motociklu, cini mi se

da sam negde video oglas da prodajes motor pa se nadam da ces ga zameniti za sx,

a nama onda konkretno napisati + - o njemu.

 

p.s.posedujem kawasaki motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Da napisacu direktno....ide mi na kurac strasno sto ni jedna tema o Kawasakiju nemoze da prodje bez upadica...podbadanja i podjebavanja sa strane....... tako da na to reagujem kako reagujem......

Tako je i u ovoj temi Acim nasao za shodno da poredi svoju Yamahu sa ovom Kawom sto nije imao potrebe....nije je ni on vozio pa je napisao da je Yamaha ispred.....

U pravu si da sam komentarisao nesto sto nisam vozio........ i da je to glupo.....

Isto vazi i za Probiker...cizme su sranje i odmah sam ih se resio a sto se tice ostalog vec se puno pisalo pa da ne ponavljam.....par mojih drugara se cak odlucilo da kupi gledajuci moje kombinezone od kojih su neki stari i vise godina....sigurno da nisu najbolji ali su sigurno najbolje ulozeno dobijeno....

 

Svakodnevno tj. skoro svakodnevno me poneki od iskusnijih vozaca motora pitaju zasto uopste postujem...ovde.....njima je cudno zasto se ja trudim da nekome objasnim nesto kad nezeli da cuje ili procita..... pa izmedju ostalog i za prtljag i za voznju po vrucini itd.....(mislim da netreba da spominjem da dele moje misljenje iz licnog iskustva-njihovog)

Ja sam na ovom forumu naucio mnogo stvari koje nisam znao bez obzira na godine...ali to je bilo do pre god-dve mozda.....

Sada ulazim ovde vec nadrkan a to se verovatno da i primetiti kroz postove, posto svi znaju sve..... a uglavnom iz "rekla kazala".

 

Da, zaboravih Yamahu sam vozio...ali nema potrebe da komentarisem jel dok se nije pojavio Z1000sx bila je na prvom mestu mojih zelja....

 

Ocito je da je glupo da pisem vise nesto na forumu sto druge ljude mozda cak i iritira.... tj. da prosipam "neku" pamet koja ocito nije dobrodosla u svetu gde sve ima na internetu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam zašto imaš takve predrasude o ovom forumu i ne znam odakle ti ideja da se ovde Kawasaki napada bez ikakve potrebe. I na ovom forumu, baš kao i u životu, svako ima nešto svoje što voli i uopšte ne vidim neke razlike između napada na Kawasaki ili druge Japance, svako svoga konja hvali i napadaju se i hvale baš svi motori. Ovde smo da se družimo, da diskutujemo, pa i da se raspravljamo ponekad i sve to ide u rok službe. Neko voli Yamahu, neko Kawasaki, neko ne pravi pitanje, neko voli čopere, neko R-ove, sve je to bogatstvo različitosti i ja u tome ne vidim nikakav problem.

 

Ja ovde na forumu poznajem više veoma iskusnih vozača koji su imali veoma ozbiljne ture na motoru, tako da zaista mislim da imam šta da naučim ovde, a svakako imam odlično društvo. Svaka čast i tim ozbiljnim vozačima koje si ti pominjao i koji te nagovaraju da ne dolaziš na ovaj forum.

 

Videćemo kada se pojavi ovaj SX kako i šta, da ne sudimo kad ga nismo probali. Ja sam naveo samo dve prednosti Yamahe, a možda SX ima veći broj nekih drugih prednosti, nebitno, nemoj da se vređaš i ljutiš, sve ovo je samo zabava :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mene ljudi nisu nagovarali da nebudem na ovom forumu.....nemoj da karikiras stvari...i oni su clanovi samo izbegavaju da se nadju u mojoj situaciji i u pravu su.....

Ja nikada nisam srao po drugim motorima...volim ih sve.... imao sam vise Suzukija nego Kawasakija...pa opet mi Kawa nekako draza..... neko voli mrsave...neko guzate...neko sisate itd....

A nemozes mi reci da se ovde ne svodi u zadnje vreme sve vise na "zajebanciju" nego na ozbiljne rasprave....

Nemas potreba da mi pises o predrasudama prema forumu jel sam dovoljno godina clan...i da imam neke predrasude sigurno nebih isao na BJB akcije......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mene ljudi nisu nagovarali da nebudem na ovom forumu.....nemoj da karikiras stvari...i oni su clanovi samo izbegavaju da se nadju u mojoj situaciji i u pravu su.....

 

Ja samo čitam ono što si ti napisao, ništa ne karikiram:

 

Svakodnevno tj. skoro svakodnevno me poneki od iskusnijih vozaca motora pitaju zasto uopste postujem...ovde.....njima je cudno zasto se ja trudim da nekome objasnim nesto kad nezeli da cuje ili procita.....

 

Možda sam pogrešno razumeo, nebitno.

 

Da ne offujemo više, dajte da nastavimo o ovom modelu. Da li je stigao kod nekog od naših distributera? Šta kažete za cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Šta kažete za cenu?

 

Kažemo da je SX skoro 1000eur jeftiniji od Fazera ... :nanana:

A ako računamo i doplatu za full oklop, razlika je još veća ... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

FZ1-S

11544

 

FZ1-S '08

9820

 

FZ1-SA ABS

12286

 

FZ1-SA ABS '08

10355

 

Oklopi

630€

 

 

Šta reći, koliko para, toliko i muzike :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Da nebi ispalo opet da sam pristrasan...da serem itd......

 

Yamaha mi se mnoooogo svidja...... i bila je logicna zamena za R-a, medjutim....kada sam procitao test i koliko su nahvalili Kawasakijevu okretnost i voznost....... nema dileme sta bih kupio...to sto mu nedostaje centralni stender i jos neke sitnice za mene nije mana.....

A test je rekao sledece:

 

1.) Kawasaki

2.) Triumph

3.)Yamaha

 

 

 

DSCN2545.jpg

 

 

DSCN2546.jpg

 

Test zavrsava recenicom......Kawasaki i Yamaha su cenom gotovo indenticni sa tim da Z 1000SX nudi puno vise kompromisa, i to kompromisa koje su vozaci sport-touring motocikala oduvek voleli.......

 

z%201000%20sx%202011.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ja to nisam smeo da kažem, ali tako je :takoje: Još kad stigne oklop :moto3:

 

Pretpostavljam da ces i sada imati "1000" razloga da osporis test...a ja bih rado da procitam......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

A drugi problem je sto je FZ1S i dalje daleko ispred! :)

 

Parkirana...ili????

 

Ocigledno je trebalo da stavim jos smajlija 0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

 

Post je potpuna zajebancija, i prosto ne mogu da verujem da se bilo ko isprovocirao istim...

 

 

Aj uzdravlje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A test je rekao sledece:

 

1.) Kawasaki

2.) Triumph

3.)Yamaha

 

 

 

 

I engleski MCN je dosao do istog zakljucka .... potpuno su jim slicna misljenja , hvale izuzetno novi SX

Promenio član Velimlje2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ocigledno je trebalo da stavim jos smajlija :stabre::stabre::stabre:

 

Post je potpuna zajebancija, i prosto ne mogu da verujem da se bilo ko isprovocirao istim...

 

 

Aj uzdravlje....

 

Upravo o tome sam i pisao..... ima prilican broj ljudi ovde kojima je samo do zajebancije.....

Za razliku od drugih koji temama o motorima pristupaju jako ozbiljno......

Zakuvali smo ovu temu..... i evo sada nema odgovora kada se stavi nesto konkretno..... da,da znam uvek ja nesto pametujem...serem...lazem...nerviram druge ...... itd.....

 

u medjuvremenu nastavite da :stabre::stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ocigledno je trebalo da stavim jos smajlija :stabre::stabre::stabre:

 

Post je potpuna zajebancija, i prosto ne mogu da verujem da se bilo ko isprovocirao istim...

 

 

Aj uzdravlje....

 

Upravo o tome sam i pisao..... ima prilican broj ljudi ovde kojima je samo do zajebancije.....

Za razliku od drugih koji temama o motorima pristupaju jako ozbiljno......

Zakuvali smo ovu temu..... i evo sada nema odgovora kada se stavi nesto konkretno..... da,da znam uvek ja nesto pametujem...serem...lazem...nerviram druge ...... itd.....

 

u medjuvremenu nastavite da :stabre::stabre::stabre:

 

 

U potpunosti se slazem, ali malo zajebancije nije na odmet?

Uglavnom pisem ozbiljno, a mislim da iako je post zajebancija, podstakao je tebe da nam okacis test da ga procitamo, tako da smo saznali nesto novo.

 

Aj sad malo ontopic:

Kawa mi je na oko ruzna za medalju, ali to je subjektivno pa se o tome ne moze raspravljati.

Prednost Kawe: ima full oklop Manja snaga, ali isto tako i na manjim obrtajima. Nisam razumeo, koja je cena sa onim bocnim koferima koji su na njemu? ili je to dodatna oprema?

Kawa je 2011. napravila motor koji je za nijansu bolji od Fazera koji je napravljen pre 5 godina. Kawa je dobar sport-touring motor, ali definitivno nije revolucija u klasi. Mislim da ce biti dobro prodavan, jer za pristojan novac nudi snazan i zivahan agregat, veci komfor nego R , a dosadanjim vozacima Rova kojima je dosadilo da se grbe, predstavlja kompromis - na ustrb performansi nudi mnogo vise u pogledu polozaja sedenja i zastite od vetra. Zao mi je sto se i Honda ne prikljuci ovom segmentu(jer je meni, a verujem i drugima vrlo interesantan) sa nekim motorom na bazi 1000RRa. Ovo sto sada prave je pretesko i preglomazno i ne moze parirati motorima kao sto su FZ1S i 1000SX.

Oduvek sam razmisljao zasto ne naprave R-a sa ispeglanom krivom snage da vuce od nizih obrtaja, i stave mu guvernalu i malo veci vizir. Po meni - pun pogodak. Na nekim lokalnim putevima ni jedan R ne bi mogao da mu parira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nisam razumeo, koja je cena sa onim bocnim koferima koji su na njemu? ili je to dodatna oprema?

 

 

Cena u Engleskoj

 

Yamaha FZ 1 ....................................... 9999 £

 

Kawasaki Z1000SX bez panira ........ 8979 £

 

a sa panirima i ABS-om .................... 9796 £

 

Izvor

http://www.motorcycl...1-2006-current/

i

http://www.motorcycl...X-2010-current/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

..... Na nekim lokalnim putevima ni jedan R ne bi mogao da mu parira.

 

Ja se pod stare dane cesto jurim sa mladjima oko Avale (glupost koju moram brzo da izbacim)..... sta sam hteo da napisem.......

Da snaga jedne hiljadarke tu u puno slucajeva samo smeta....kratke krivine ispucavanje itd.....abnormalna snaga i vozite sa 150% mogucnosti.... sa tim da mozete biti malo brzi od nekog naked motora sa 100-110 konja..... dakle motor za stazu.... na istom tom putu sa 600 ccm3 se bolje osecate i niste nista sporiji.....

Tako da ova sport-touring klasa je po meni idealno resenje...kada hoces mozes malo i da ga "poteras" i neces biti nista sporiji od nekog R-a dok ne izadjes na autoput ili stazu.....

Druga stvar...ljudi su u prilicnoj zabludi ako misle da su R-ovi 1000 neupotrebljivi u nizim obrtajima...... oni disu punim plucima tek preko 7-9 hiljada i to je pakleni svet.....

A do 7 hiljada ih mozete voziti ugladjeno bez stucanja cak i na 1,5-2.000 obrtaja.... na putu...potrosnja smesna ......

Ljudi citaju u testovima na stazama "u donjim obrtajima neupotrebljivo".... da na stazi se ionako vozi do kraja....

Kad bude lepse vreme...svrati Milose do mene da ti dam da provozas moj motor...bices prijatno iznenadjen jel u malim obrtajima nije nista lenji od tvog....jedino je polozaj spatranski..... i to je ono sto me tera da promenim klasu......samo zbog godina.

Tako sam razuverio jos par drugara koji su bili decidirani da se R nemoze ugladjeno voziti.....

I nezaboravite kada ste na R-u na Avalskom putu gde je novi asfalt............ milina..... ali onaj deo prema Mladenovcu.... kada sa 220 udjete u duzu krivinu...a motor Vam skakuce............. morate da pustite gas..... i dozvolite KTM-u ili BMW-u 1200 da prodje ..... tada Vam svi oni konji i tvrdi amortizeri ...nista neznace.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kawa mi je na oko ruzna za medalju, ali to je subjektivno pa se o tome ne moze raspravljati.

Prednost Kawe: ima full oklop Manja snaga, ali isto tako i na manjim obrtajima. Nisam razumeo, koja je cena sa onim bocnim koferima koji su na njemu? ili je to dodatna oprema?

Kawa je 2011. napravila motor koji je za nijansu bolji od Fazera koji je napravljen pre 5 godina. Kawa je dobar sport-touring motor, ali definitivno nije revolucija u klasi. Mislim da ce biti dobro prodavan, jer za pristojan novac nudi snazan i zivahan agregat, veci komfor nego R , a dosadanjim vozacima Rova kojima je dosadilo da se grbe, predstavlja kompromis - na ustrb performansi nudi mnogo vise u pogledu polozaja sedenja i zastite od vetra. Zao mi je sto se i Honda ne prikljuci ovom segmentu(jer je meni, a verujem i drugima vrlo interesantan) sa nekim motorom na bazi 1000RRa. Ovo sto sada prave je pretesko i preglomazno i ne moze parirati motorima kao sto su FZ1S i 1000SX.

Oduvek sam razmisljao zasto ne naprave R-a sa ispeglanom krivom snage da vuce od nizih obrtaja, i stave mu guvernalu i malo veci vizir. Po meni - pun pogodak. Na nekim lokalnim putevima ni jedan R ne bi mogao da mu parira.

 

To o cemu pricas je bas CBF1000. Masina od CBR1000RR, sa vise obrtnog momenta nize u obrtajima i 100 konja snage. Tih 100 konja mozda nekome deluju malo, ali ne treba ih potcenjivati, sasvim je to dovoljno uz dobar obrtni momenat. Sve ostalo je ko sto zelis - guvernala, veci vizir... :) Nisam probao CBF1000, ali sam citao da ga hvale kao vrlo pouzdani, predvidivi i ugladjeni motor, tipicna Honda. Ono sto mene odbija od njega na prvi pogled je ruznoca prvog modela, mada je drugi nesto lepsi. Na drugi pogled me odbija ta nezanimljivost ugladjene Honde, vec sam vozio VFR800 i smorio me.

 

stari model - 2009.

Honda%20CBF1000%2009.jpg

 

novi model - 2010.

motocykly-honda-cbf-1000-2010_9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja