Jump to content

Moto Zajednica

Koji sprej za lanac i gde?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa to znaci da se znamo iz vidjenja i "poslujemo" na pumpi kad "pojim ata vrana". Hvala na iskrenosti, e sad mozemo samo da cekamo da cujemo dal ko iskusniji ima sta da kaze na temu Repsol-a spreja za lance. Poz!

 

A jesil probao da pitas cika Googla sta ima da kaze o Rapsol Chain Lube? Ima dosta iskustva, i tabela sa poredjenjima... Licno nisam probao Rapsol, ali sad kad sam video cenu (+ malo guglanja), prvom prilikom uzimam da probam Samo jedno pitanje> cime cistis lanac posle Rapsool-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Mudro zboris brm-brm. U svoju odbranu mogu samo da uzmem pobrljavelost od nauke ovih dana  ;D

Ja sam dosad cistio lance na prethodnim motorima naftom, al sad cu cini mi se petrolejom ako ga nadjem. Ne znam cime je cistio DR.POP koji je zasad jedini koristio ovaj sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja sam presao na sprej za ciscenje (motul). Najbolje mi se cini. Jedino se pitam (kad vidim cenu 360 din za 750ml) dal bi valjao i sprej za ciscenje kocionih sistema i lamela za automobile. Na njemu pise da ne ostecuje gumene delove, ali i da ih ne treba potapati u isti. To pitanje sam vec postavljao na slicnim temama, al odgovora nije bilo. Plasim se da mi ne osteti lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@PapaStalin osim tog skorevanja u cevcici koji ti se cini da je bolji, da se bolje lepi za lanac i da manje baca po felni?

 

sori stvarno nisam mogao da ocenim golim okom, meni deluje sve to isto. I bardahl i motul imaju teflon u sebi pa stvaraju neku belu skramu na povrsini.

trudim se da na 500km odem lepo da operem lanac petrolejom i naspricam novi sloj maziva.

 

aj sad kad smo se raspricali off, da pitam nesto o tome. kako sam procitao O-ring lanci su tzv samopodmazujuci u onim zglobovima, tj imaju zatvoren sistem i vec neko ulje u njemu? Dakle po nekoj logici te zglobove unutra ne treba podmazivati? Dal je ovo tacno ili ne?

 

Ja sam do sada sprej prskao ne po celoj povrsini lanca onako sa pola metra rastojanja, nego svaki zglob pojedinacno unutra izmedju dva sloja metala. I tako svaki, svaki dok ne podmazem ceo lanac. Sad gledam dal sam dobro radio? Da li treba samo povrsinom preci celom a zaboraviti na ove sitne zglobove?

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@PapaStalin Ni ja se ne razumem preterano, al kolko mi je poznato mislim da si upravu za to da je O ring samopodmazujuci negde iznutra. Al kad se prska lanac prska se odozgore po horizontalnoj vertikali lanca i izmedju onih linkova koji spajaju alke lanca. Nema potrebe prskati bocno levo i desno jer tamo nista ne podmazuje, al zamasti lanac i skuplja prasinu i prljavstinu. Nego ne rece prska li taj Bardahl po felni ili ne? Ipak si potrosio 2 bocice, pa bolje znas nego neko ko je cuo nacuo.

p.s. meni je X ring, bar tako pise u DID katalogu kad sam gledao Pa zna li neko sta je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

X ring je preseka gumice koja drzi mazivo u lancu. X ring je bolji nego O ring zato sto je manja verovatnoca da ce mazivo vremenom da izadje. Kod X ringa imas duplu zastitu. Bio je ovde negde link ka sajtu gde je sve to nacrtano.

 

PapaStalin@ pravilno si podmazivao lanac. Samo umesto da prskas svaku pojedinacno lakse ti je da fiksiras sprej a da vrtis tocak rukom. Ovo moze samo ako imas centralni stender. Mnogo je brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ma ako nema centralni stender onda pomoc prijatelja i da prostite i ne shvatite pogrestno zbog predstojecih desavanja (da ne kazem paradiranja  >:( ) jedan gura motor,drugi prska sprej na lanac ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Mudro zboris brm-brm. U svoju odbranu mogu samo da uzmem pobrljavelost od nauke ovih dana  ;D

Ja sam dosad cistio lance na prethodnim motorima naftom, al sad cu cini mi se petrolejom ako ga nadjem. Ne znam cime je cistio DR.POP koji je zasad jedini koristio ovaj sprej.

 

Ma ja ga očistim naftom ponekad kad se setim , tipa na 1500,2000, inače samo ga podmazujem (dolivam ) :))

 

meni deluje totalno ok i ne želim da ga menjam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

Ja sam do sada sprej prskao ne po celoj povrsini lanca onako sa pola metra rastojanja..

 

 

Kako bre s pola metra?

 

Stavis oni cevcicu i prskas ODOZGO (koji santimetar iznad..) dok se tocak okrece..Moze i jedan da drzi nagnut motor na copovu..a drugi da prska..

Po mogucstvu vruc lanac i sacekati 5 do 10 min..

Sto vise to bolje..duze ce trajati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@PapaStalin Ni ja se ne razumem preterano, al kolko mi je poznato mislim da si upravu za to da je O ring samopodmazujuci negde iznutra. Al kad se prska lanac prska se odozgore po horizontalnoj vertikali lanca i izmedju onih linkova koji spajaju alke lanca. Nema potrebe prskati bocno levo i desno jer tamo nista ne podmazuje, al zamasti lanac i skuplja prasinu i prljavstinu. Nego ne rece prska li taj Bardahl po felni ili ne? Ipak si potrosio 2 bocice, pa bolje znas nego neko ko je cuo nacuo.

p.s. meni je X ring, bar tako pise u DID katalogu kad sam gledao Pa zna li neko sta je to?

 

vrlo malo prskanja sa strane sam imao koji god sprej da koristim, zato sto sam samo to sto kazes prskao izmedju tog linka gde se spajaju alke lanca, znaci svaku pojedinacno spric - spric. i pustim ga da odstoji par sati, ili preko noci. Moguce da problem sa prskanjem postoji samo kad se poprska pa odma vozi, sto deluje i logicno. Nisam neki cistunac, pa nisam tolko zagledao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

X ring je preseka gumice koja drzi mazivo u lancu. X ring je bolji nego O ring zato sto je manja verovatnoca da ce mazivo vremenom da izadje. Kod X ringa imas duplu zastitu. Bio je ovde negde link ka sajtu gde je sve to nacrtano.

 

PapaStalin@ pravilno si podmazivao lanac. Samo umesto da prskas svaku pojedinacno lakse ti je da fiksiras sprej a da vrtis tocak rukom. Ovo moze samo ako imas centralni stender. Mnogo je brze.

 

dodjavola al sam glup! pa da samo drzis sprej nepomicno i zarotiras tocak. ccc sto se toga nisam setio ranije  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Ma ja ga očistim naftom ponekad kad se setim , tipa na 1500,2000, inače samo ga podmazujem (dolivam ) :))

 

meni deluje totalno ok i ne želim da ga menjam..

 

ej vodi racuna, ovo moze da bude skuplja dara nego mera. kad se ta sva prljavstina nakupi na lancu i zalepi za to staro ulje (prasina, sitni kamencici) moze da ti bude gore nego da vozis nepodmazan lanac, jer je do OO abrazivno, tj ko smirgla na steroidima. Ok ako imas podmazivac lanca, onda se sve samo spira sa tim uljem, al ova hemikalija u spreju je zesce lepljiva (mora da bude da bi izdrzala 500+ km na lancu).

 

nisam strucnjak, al bolje proveri sa nekim ko zna sigurno, meni to deluje ko da nije pametno da se ne pere tako dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ma ja ga očistim naftom ponekad kad se setim , tipa na 1500,2000, inače samo ga podmazujem (dolivam ) :))

 

meni deluje totalno ok i ne želim da ga menjam..

 

ej vodi racuna, ovo moze da bude skuplja dara nego mera. kad se ta sva prljavstina nakupi na lancu i zalepi za to staro ulje (prasina, sitni kamencici) moze da ti bude gore nego da vozis nepodmazan lanac, jer je do OO abrazivno, tj ko smirgla na steroidima. Ok ako imas podmazivac lanca, onda se sve samo spira sa tim uljem, al ova hemikalija u spreju je zesce lepljiva (mora da bude da bi izdrzala 500+ km na lancu).

 

nisam strucnjak, al bolje proveri sa nekim ko zna sigurno, meni to deluje ko da nije pametno da se ne pere tako dugo.

Mislim da jo ovo tacno jer je prekljuce nesto cudno pocelo da mi se cuje oko lanca prekljuce, al nisam mogao da tacno odredim odakle. Culo se kao da neki limcic vibrira i udara u nesto, pa stane. Pa cim krenem prva, druga... cuje se nesto itd. Pozovem druga koji se razume u motore da pitam sta bi moglo da bude i on na keca pita jel sam skoro cistio lanac i podmazao. Ja kazem da nisam,jer od kad sam skoro uzeo motor preso sam 500+ km, a pitaj boga dal i kad ga je prethodni vlasnik prskao...Ma cim sam ga isprao u perionici i provozao zvuk je stao. Posle sam izribao lanac naftom i cetkicom i naprskao Repsol Lube Chain (iskreno jer mi je bilo najblize za kupovinu, a i preporuka komsije DrPopa) i videcemo kako ce se pokazati, al svakako bolje nego sto je bilo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Ma ja ga očistim naftom ponekad kad se setim , tipa na 1500,2000, inače samo ga podmazujem (dolivam ) :))

 

meni deluje totalno ok i ne želim da ga menjam..

 

ej vodi racuna, ovo moze da bude skuplja dara nego mera. kad se ta sva prljavstina nakupi na lancu i zalepi za to staro ulje (prasina, sitni kamencici) moze da ti bude gore nego da vozis nepodmazan lanac, jer je do OO abrazivno, tj ko smirgla na steroidima. Ok ako imas podmazivac lanca, onda se sve samo spira sa tim uljem, al ova hemikalija u spreju je zesce lepljiva (mora da bude da bi izdrzala 500+ km na lancu).

 

nisam strucnjak, al bolje proveri sa nekim ko zna sigurno, meni to deluje ko da nije pametno da se ne pere tako dugo.

Mislim da jo ovo tacno jer je prekljuce nesto cudno pocelo da mi se cuje oko lanca prekljuce, al nisam mogao da tacno odredim odakle. Culo se kao da neki limcic vibrira i udara u nesto, pa stane. Pa cim krenem prva, druga... cuje se nesto itd. Pozovem druga koji se razume u motore da pitam sta bi moglo da bude i on na keca pita jel sam skoro cistio lanac i podmazao. Ja kazem da nisam,jer od kad sam skoro uzeo motor preso sam 500+ km, a pitaj boga dal i kad ga je prethodni vlasnik prskao...Ma cim sam ga isprao u perionici i provozao zvuk je stao. Posle sam izribao lanac naftom i cetkicom i naprskao Repsol Lube Chain (iskreno jer mi je bilo najblize za kupovinu, a i preporuka komsije DrPopa) i videcemo kako ce se pokazati, al svakako bolje nego sto je bilo  :)

 

ne iskreno znam da ga treba čistiti ali ebiga nemam nešto ni gde ni kad ni kako , ja nemam štender tako da mi nije baš zgodno, pa ono kao prskaj i vozi.

 

vlada185 @ nadam se prijatelju da ćeš biti zadovoljan , mogao sam ti dati da ga probaš pa posle ako odgovara da ga kupiš...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@Dr.POP ma pocelo nesto da se cuje i ja reko brze bolje uzimaj sta ima u blizini. Hvala ti u svakom slucaju na dobroj volji. Pisacu kako se ponasa pa cemo videti za dalje. Btw video sam slucajno na nekoj temi tvoj motor i bas mi se svideo iako ne volim copere. Aj ako otopli obavezno se cujemo pa mozemo da napravimo neki krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@Dr.POP ma pocelo nesto da se cuje i ja reko brze bolje uzimaj sta ima u blizini. Hvala ti u svakom slucaju na dobroj volji. Pisacu kako se ponasa pa cemo videti za dalje. Btw video sam slucajno na nekoj temi tvoj motor i bas mi se svideo iako ne volim copere. Aj ako otopli obavezno se cujemo pa mozemo da napravimo neki krug.

 

Naravno prijatelju ja sam uvek raspoložen za vožnju, Hvala na lepim rečima za motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Vidim preporuchujete petrolej za chishcenje lanca...

 

Drugar koji ima motor dosta duze od mene kaze da za chishcenje kupim WD-40. Shta je onda bolje i jeftinije ? petrolej ili WD-40 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

mora da ga nisi razumeo nesto, WD neki ljudi koriste za podmazivanje, ali ne vidim zasto bi iko koristio za ciscenje

nisam neki majstor radisa, ali kako to WD moze da ocisti mast i necistoce. Mislim da je nesto sto mast rastvara mnogo bolje (petrolej, kerozin, famin...)

 

u svakom slucaju ja mogu da potvrdim da petrolej jako dobro radi posao ciscenja, jeftin je i jedna flasa traje celu sezonu.

 

za ostalo nista ne tvrdim, nisam prob'o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

WD razgradjuje masnocu, cisti, podmazuje i stiti od korozije,

dakle pakovanje WD-a u sebi ima karakteristike i sredstva za ciscenje i sredstva za podmazivanje i zastitu

 

e sad, nije pravo resenje za podmazivanje necega kao sto je pogonski lanac na motorciklu zbog velikog naprezanja i toplote koje lanac trpi - tako barem ja kapiram, ne podmazuje dovoljno.

vise je za kvake i tako to, sharke i shivace masine  :)

 

 

za ciscenje lanca mislim da je WD dobar, samo je petrolej neuporedivo jeftiniji i bolje cisti

ali treba i njega posle skinuti sa lanca pre nanosenja bilo kojeg sredstva za podmazivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

eto ovo nisam znao za WD, moja greska

 

a sto se petroleja tice, posle ciscenja, da li je ok da se samo podigne tocak na stender i pusti da vrti u drugoj minut - dva? Da li to dovoljno izbaci ostatke petroleja pre nanosenja spreja? ili mislis da mora da se opere vodom kao i famin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

ako si preterivao sa petrolejem najbolje isprati vodom, pa krpom osusi, pusti da vrti da se malo zagreje lanac, naprskas i ostavis da uhvati - da ti ne prska po felni. ne znam kako koristis petrolej, ne treba toga puno, navlazis krpu malo...

 

ako ga zalijes petrolejem i pustis da izbaci usrace ti felnu mega  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja