Jump to content

Moto Zajednica

Dizne za karburator

Recommended Posts

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da li su dizne za sve karburatore univerzalne (isti navoj), ili svaki proizvodjac karburatoa ima svoj tip dizni, ili pak karburator za svaki motor ima svoj tip dizne ? Naravno, ovde ne mislim na velicinu dizne, vec samo na navoj.

 

Ja hocu da ubacim vece dizne u moj karburator, pa ne znam da li da trazim bas za moj motor ili za Mikuni karburator ili nije bitno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motor ima KN filter i otvoren izduv i zato mu je suvise siromasna smesa. Dosta sam citao po stranim forumima, kod DRZ-a je jedini lek ubacivanje vecih dizni ili vracanje fabrickog auspuha i filtera, sto ne zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sad ne znam koja je, ali mi treba glavna 165 i pilot dizna 25. Mislio sam prvo da nabavim dizne, pa onda da rasturam karburator. Da li moguce rucno razbusiti na tacnu meru ? Sam to svakako ne bih radio (busio dizne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja ne bi' preporucio da diras postojece dizne.Mislim da ih prepravljas.Ako nesto podje po zlu,onda nema nazad.

Koliko god da si vest i majstor,za to uvek ima mesta.

Ja sam nesto eksperimentisao,doduse sa manjim precnicima i na kraju ustanovio da nije bitna samo rupa,vec i konus na ulazu i izlazu,a to napraviti sa obicnim alatom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je Mikuni karburator u pitanju,skoro sam pa ubedjen da je dovoljno naci diznu zeljenog precnika iz bilo kojeg karba iste marke.

Igrao sam se sa nekim Dell'orto karburatorima i izvalio da su glavne dizne iste (main jet-navoj i duzina)na velikoj vecini.Ono sto se razlikuje je emulziona cev

Japanci su poznati kao opasni "reciklatori",pa ako to rade Zabari,koji to uglavnom nisu,deluje mi prilicno verovatno da je isti princip i ovde.Staviti diznu od neke druge marke,to vec.....

Ako gresim,kazite da ne zivim u neznanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Navoj na glavnoj dizni na mikuni karburatorima je M6.Trebalo bi da odgovara od weber-ovih karburatora(Z101,Yugo...).Ja sam svoje placao kod nas po 10 eura komad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Sad ne znam koja je, ali mi treba glavna 165 i pilot dizna 25. Mislio sam prvo da nabavim dizne, pa onda da rasturam karburator. Da li moguce rucno razbusiti na tacnu meru ? Sam to svakako ne bih radio (busio dizne).

 

Nešto ti tu nije dobro.

165 dizna ide na DRZ400E i offroad modele (samo kurbla) jer je na njima Keihin FCR 39.

 

Ti imaš S model sa Mikuni BSR36, koji je standardno 142,5 glavna i pilot 22,5.

Kada na S modelu otvoriš airbox (ili staviš K&N), otvoriš izduv, trebaju ti 150 i 27,5 dizne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moracu jos malo da proucim materiju, ali na thumpertalk forumu kazu da ide dinojet glavna 165, a pilot 25. Ima cak da se naruci ceo komplet dizni sa uputstvom za ugradnju i duzom pilot diznom koja moze rukom da se steluje. Medjutim, to je u USA, a i cena je poprilicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Moracu jos malo da proucim materiju, ali na thumpertalk forumu kazu da ide dinojet glavna 165, a pilot 25. Ima cak da se naruci ceo komplet dizni sa uputstvom za ugradnju i duzom pilot diznom koja moze rukom da se steluje. Medjutim, to je u USA, a i cena je poprilicna.

 

Baci pogled ovde.

Ovo mu dođe kao spisak svih modova, koji su milion puta prezvakani na TT, advrider-u i sličnim forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Moyda nisam u toku, ali nekad je dizne kod nas izradjivala precizna mehanika ul. Zage Malivuk BGD. Skoro sam posecivao njihov sajt i imali su to u ponudi pa ti procackaj malo. A inace ako ne rade i oni ima veruj mi vicnih metalostrugara koji ti to mogao uraditi. Drugsef sa foruma (Rade Jagodina) je to radio za svoje dellorto karbove i zadovoljan je uradjenim.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mogu se razbušiti prilično tačno...ali ne 25,165 već može,postoji takav ''rajborer''...dimenzije dizne,mere,skica ?Imam ''glavnih'' od nekih karbova ali ne znam kakav ti je navoj/prečnik i da li bi moglo da se upasuje, ?Rupu bi ''doterali'' ali oblik i navoj ?Morao bi prvo da izvadiš dizne iz svog karburatora pa da vidimo šta je činiti...

 

Izvadio dizne, evo slika i dimenzija pa da vidimo ko sta ima po budzacima :)

 

 

Ovo je glavna dizna, navoj je M6, vidi se oznaka na njoj, fabricka je 142,5 a meni bi trebala 150.

 

(klik na malu sliku za vecu)

 

 

th_mainjet.jpg th_mainjet11024x768.jpg

 

 

Duzina glavne dizne:

 

th_mainjetduzina1024x768.jpg

 

Ovo je pilot dizna. Oznaka je 22,5 a meni bi trebala 25. Na slikama se vidi ukupna duzina dizne, kao i precnik navoja

 

th_pilotjetduzina1024x768.jpg th_pilotjet1024x768.jpg

 

I konacno treca dizna koju bi trebalo da zamenim je pilot air jet (PAJ). Fabricka dimenzija je 165, a meni treba 135. Na americkoj verziji motora je 135, medjutim za evropsko i englesko trziste su ubacili vecu diznu zbog emisije stetnih gasova. Na zalost to utice na performanse motora, pa treba i ona da se menja. Slike sa dimenzijama su ispod:

 

Spoljni precnik dizne: th_PAJ1024x768.jpg

 

precnik navoja: th_PAJnavoj1024x768.jpg

 

duzina PAJ dizne: th_PAJduzina1024x768.jpg

 

Eto, mozda neko od vas ima negde dizne koje su mi potrebne po budzacima, a meni bi mnogo znacile. Placam DUPLU cenu plus pice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Listam danas malo manual sto mi ga je poslao kolega @iksel, naravno u delu koji se tice karburatora. Zapisujem tako stavku po stavku i dodjem do glavnih dizni gde pise da su i glavna i sekundarna istog promera 120. Pri rasklapanju mojih karburatora jos prvi put primetio sam da su i glavne dizne i igle razlicitog promera. Na primarnom karbu su i igla i dizna tanje, dok su na sekundarnom deblje. To me sad dodatno baca u razmisljanje. Ako je recimo fabricki ustinut trebao bi da ima i neke restriktore na usisu za vazduh koje ja nisam primetio.

Jel se neko sretao sa ovakvim'problemom' i da li bi zamena dizne i igle(ako ih je moguce nabaviti) dovela do cokoladnije boje moje svecice koja je bela. Imam i neku sliku pa cu staviti,pozdrav.

U pitanju je motor Honda XL 600 LM. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja