Jump to content

Moto Zajednica

Pranje motorcikla - moj način

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nikako da stignem da prikažem svoj način pranja motora. Počeo sam da koristim beskontaktna sredstva za pranje kao i kozmetiku i za skuter i auto. Moram da napomenem da su sva sredstva za beskontaktno pranje agresivna te da ih treba koristiti strogo u okviri fabričkog uputstva i poželjno  po preporuci nekog ko ih je koristio i isključivo od renomiranog proizvođača. Takođe, nije isto sredstvo za pranje auta i odmašćivanje industrijskih podova ili prehrambenih sudova recimo iako sva jako lepo čiste ali posledice mogu biti katastrofalne, da pobeli plastika ili da se ljuspa boja. Šamponi za pranje kamiona su daleko jači i ne smeju se koristiti za auta ili motore. Po pravilu, bezkontaktna sredstva za pranje automobila nisu za upotrebu na motorima kao ni sve takozvane aktivne pene a uobičajene su u auto perionicama i malo perača će odbiti da vam opere motor. U pitanju je reakcija aluminijuma i gusanih legura. Takođe zbog istog svojstva dobrog odmašćivanja i čišćenja moguće su zloupotrebe, neko dobije iz neke firme neku hemiju za pranje koja završi u auto perionici i otuda se čuje da se nekom oljuspo lak ili ispucale plastike. Zato samo u proverene perionice koje se konstatno snabdevaju istim sredstvima i količinama kod jednog dobavljača. Trend je da perionice od početne upotrebe kompletne kozmetike vremenom prorede asortiman što ukazuje na korišćenje ne adekvatnih sredstava supstitutima ko zna kog proizvođača i namene. Ja koristim isključivo Mafrinu hemiju, ne radim za njih direktno al imam neku poluposlovnu prijateljsku relaciju, nije zaista reklama mada će tako ispasti.

 

Prvo sam koristio specijalni beskontaktni šampon baš za motore koji nije agresivan na alumijum i slično. Nanosi se običnim atomizer pumpicom bez trljanja naravno i ispere peračem pod pritiskom, u ovom slučaju jeftinim kineskim al sa metalnom pumpom. Nije preterano jak al sa mlazom do 7-8 cm sasvim lepo skine sve, sporo al dobro. Napominjem da sva beskontaktna sredstva moraju da se speru pod pritiskom, nije adekvatno ispiranje crevom uz trljanje sunđerom ili krpom. Međutim, ovaj šampo je malko skup pa mi je otkrivena tajna i sada koristim aktivnu penu za predpranje koja po pravilu ide u specijalnu pumpu koja je skupa i za servise al može ona na drukanje, ko sprejić. Isprska se sa litrom vode i rastvorom od 10-20 ml tečnosti i odmah se mora spirati jer ako se osuši ostane film pa ponovo mora. Pena izuzetno dobro opere sve, odmasti čelične hromirane žice na Pegazu i prohrom auspuh na CBR-u. Posle nje uopšte se ne briše ništa, sve se osuši ko brisano jelenskom ili magičnom. Stakla na auto ko da su trljanja novinom sa mešavinom vode i kapljicom  nitro rastvarača. Auto mi je teget metalik i sija se ko da je voskiran, nigde flečica. Inače, po tvrdnji tehnologa, u beskontaktna sredstva ne ide vosak, trgovački naziv, a u stvari parafin pa nemojte nasedati na reklamne trikove. Ume malko na koferu da ostane neka mrvica i na viziru od pleksija sa koga skine sve one mušice kao i sa prednjih farbanih delova pa nije potreban insekt odstranjivač. Takođe se sjajno očiste felne od ulepljenih naslaga praha sa pločica i kamenca. Naravno, zapušten prevoz traži nekoliko pranja da bi došao u optimum izgleda. Kad sam podmazivao km sajlu i pinjon, istekla mast, to samo malo krpom nakvasim dodatoi puška skine sve. Idemo redom u slikama:

 

Bajk šampon, Bajk vosak bez abraziva, Metal care vosak izuzetnog sjaja i nakon njega ne ostaju tragovi prstiju, sav auto sajam koristi ga,Scic kokpit sprej  i Faspojler  za spoljne plastike. Ja koristim silikonsko mleko koje na nesem krpom, potom Faspojler i onda Scic preko, čak i preko metalnih crnih delova. Oprez, sedište bude mnogo klisko posle pa samo ovlaš nanosim. Tu je i sprej za suvo pranje unutrašnjosti kacige, bila tema i na kraju aktivna pena koja je po meni revolucija u pranju.

post-7233-12879092642611_thumb.jpg

post-7233-12879092643398_thumb.jpg

post-7233-12879092644147_thumb.jpg

post-7233-12879092672706_thumb.jpg

post-7233-12879092673491_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Iz kante se špricom izvadi 10 ml tečnosti uz litar vode u pumpu od 2 litra da bi bilo vcazduha da se napumpa pritisak. Boca ima podešavanje rasprskivanja, širok za spolja a za nepristupačna mesta se skupi u uzak mlaz, za blatobran i oko motora. Zanimljivo je da se nanošenje nanosi odozdo na gore u krug i tako se posle vrši pranje, a ja ceo život krećem odozgo na dole.

post-7233-12879092674094_thumb.jpg

post-7233-12879092678335_thumb.jpg

post-7233-12879092680841_thumb.jpg

post-7233-12879092681991_thumb.jpg

post-7233-12879092682793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pri pranju treba voditi računa sa saćem hladnjaka koje ume da bude jako osetljivo i pritisak da ih može pokriviti.

post-7233-12879092694579_thumb.jpg

post-7233-12879092695677_thumb.jpg

post-7233-12879092696571_thumb.jpg

post-7233-12879092697511_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nakon detaljnog pranja uskim mlazom raširi se lepeza na vapu do kraja i ceo motor se dodatno ispere da ne bi negde ostalo nešto hemije. Vizir brišem magičnom krpom i po preporuci Ivana, samo odozgo na dole, nikako popreko ili u krug a sve da bi se što manje oštećivao. Skuter perem jednom nedeljno jer ga vozim po Adi Ciganliji i mnogo se napraši a vizir je i dalje nov, neogreban ko ceo skuter uostalom. Zaista jako lepo pranje plus minimum rada. Postoji još opcija nanošenje tečnog voska al je pakovanje veliko pa nije za samo jednog. Ima tu još nekih đakonija al sve u više litarskim pakovanjima. Lepo je naneti sredstvo za crnjenje guma, naravno samo po boku, nikako po gazećem sloju al to kad nađem nekog pobratima pa da podelimo i da imamo za višegodišnju upotrebu. Perači koji se nude naokolo su skroz amaterski, em slab pritisak i protok em ne mogu da se koriste dugo, svega par minuta. Oni mali Kerheri lep pritisak imaju al su skroz plastični. Womaxi i slično nisu ni za šta, mali modeli Boša takođe. Ovaj Kinez pod nazivom neke slovenačke firme se dobro pokazao, tuče po splavu više sati bez gašenja. Preporuka, ne koristiti auto stop na pušci već ga paliti i gasiti  direktno na njemu. Ovaj perač bio nekih 6.300. Da, postoji boca za pravljenje pene a ona koja se dobije sa njim ne valja. Pena ko sneg samo lepo izgleda a u suštini nema značaja za pranje tako da je rasprskivač sasvim dovolja.Nema više.

post-7233-12879092706875_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaboravih, ovako izgleda prednji najprljaviji blatobran posle pranja kao i šasija motora koju zaprljava prednji točak i što sve se teško čisti. Sad zaista nema više.

post-7233-12879092708827_thumb.jpg

post-7233-12879092710465_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Ovo je negde na Miljakovcu? Koji je to kompresor tacan naziv ako moze. Kerher slican takav, u metrou kosta oko 5000 ali je odlican iako deluje plasticno. Vec par godina je u upotrebi kod druga i nema znakova umora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ovo je prava mala enciklopedija pranja, svaka cast na trudu i strpljenju, kako oko pranja tako oko iscrpnog objasnjenja.

 

Nego, znam da nije reklama - ali gde mogu da se kupe Mafra hemikalije za pranje. Konkretno me interesuje vradzbina za predpranje.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Svaka cast  Djunta..Vidim i drugari koriste tvoje tehnologije..Pa jos malo i dobar servis bi tu mogao da otvoris ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je prava mala enciklopedija pranja, svaka cast na trudu i strpljenju, kako oko pranja tako oko iscrpnog objasnjenja.

 

Nego, znam da nije reklama - ali gde mogu da se kupe Mafra hemikalije za pranje. Konkretno me interesuje vradzbina za predpranje.

 

;)

 

Hvala i drago mi je da sam nešto "pomogao". Mafre nema u malopeodaji zato što je profi program namenjen auto perionicama i sve u velikim pakovanjima uglavno, al se snađemo nekako svremena na vreme, prođe kroz neku prodavnicu kod nekog od  drugara. Trenutno sam i ja na kraju zaliha pa ću morati da si obezbedim pa nije problem da istočimo- podelimo  koji decilitar. ( Delkao naokolo i prosulo mi se jer izjeda PET boce ) Javi se na PP da se dogovorimo.

 

Svaka cast  Djunta..Vidim i drugari koriste tvoje tehnologije..Pa jos malo i dobar servis bi tu mogao da otvoris ;)

 

Pa ja ti nudih onomad al ti kao idem tamo negde, neverni Toma.

 

Nego ima tu velikih jelenskih i ljudskih magičnih krpa al su velike ko za brisanje slona pa su i skupe pa bi i to mogao neko da se javi da bude "žrtva" da podelimo.

 

Da dodam, vizir na skuteru i kacigi na putu perem Mer glasom koji sam presuo u mini atomizer koji držim u sedištu i za to koristim parče magične krpe i ni za šta drugo. Kad hoću motor da brišem da ne bi čekao da se sam osuši koristim zasebnu veštačku kožu. Za motor imam mini Kopren koja isto stoji ispod sedišta. Na taj način mnogo manje grebem vizire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Djunta, svaka tebi cast na postu i na radu. Ali moram da dodam da ja nemam garazu, kompresor, te preparate a ni potrebno pred-znanje a i najlakse ucim kad gledam.  :D

Salim se, svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A sucim mazes nokte? ;D

 

Pa onim Bike waxom pošto redovno naprskavam motor, srebrni metalik pa ne vidim dal se sija ili ne, pa za svaki slučaj i usput naglancam nokte da budu transparent, tj da se vidi da nemam crno ispod njih.

Djunta, svaka tebi cast na postu i na radu. Ali moram da dodam da ja nemam garazu, kompresor, te preparate a ni potrebno pred-znanje a i najlakse ucim kad gledam.  :D

Salim se, svaka cast!

 

I ja perem kod drugara jer i na splavu jer u garaži gde sam, nema vode. Zato je i ovakav perač zgodan, stane u kofer i svi će me prime u goste.

 

Nekad je pranje zahtevalo malo znanja, šampon, kofa, sunđer za felne, pa za karoseriju, pa 2 jelenske, trljaj pa briši. Sa ovim sistemom je sve šala pošto se ništa nit trlja nit posle briše. Postoje tečnosti za tečno voskiranje isto bez trljanja, za ubrzano odbacivanje vode odnosno sušenje i pravo da kažem, ne mogu sve da popamtim jer nisam mogao da probam jer su sve u velikim ambalažama. Postoji još sistem automatske perionice gde se korisati slična hemija, znači bez četki, ispiranje u komori pod pritiskom i ubrzano sušenje uz upotrebu hemije i izduvavanja vazduhom, ko u dinamičkom tunelu. Ovo je čisto informacija, ja najviše volim sam da perrnem auto i motor i dugo sam odbijao da rukom ne mazim ljubimce, al eto, napredak tehnologije, godine i stomak, uh što je lepo kad mi se ne vuče po zemlji škembe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je negde na Miljakovcu? Koji je to kompresor tacan naziv ako moze. Kerher slican takav, u metrou kosta oko 5000 ali je odlican iako deluje plasticno. Vec par godina je u upotrebi kod druga i nema znakova umora

 

Da, miljakovači moto gang.

 

Vidi, svi Kerheri ispod V su sa plastičnim pumpama a oni naj jeftiniji čak ni nemaju indukcioni motor već četkaš, na stranu  pritisak i protok vode. Svi mogu da zadovolje ali sa pažljivim rukovanjem i kratkim intervalima upotrebe, ne sad pranje zglobnog autobusa. Ovo je kupljeno u Merkuru, ne znam naziv, slovenačko ime je i ima metalnu pumpu i ja ga upalim na splavu i 2 sata ne gasim kad perem obalu. Inače nije moj većga zajmim i to govori o kvalitetu. Fali da ima jak pritisak jer bi onda mogla puna lepeza što bi mnogo brže bilo pranje, nije problem motor gde su sve male površine, al za auto baš se zamore ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

To za ruke bas zna da bude gadno. Prosle godine ja u Crnoj gori posle 2 meseca odlucim da operem auto i odem u neku samo-usluznu perionicu. Ubacim 2e (duplu dozu) auto sav ulepljen, rekoh trebace. Jedva sam pusku drzao do isteka vremena! Tako da nije sve ni u snazi puske ipak nismo svi ko Rambo!

I da se nadovezem na Lalajkov komentar za ocuvanje prirode. Sve sto rade ovi preparati, radi i limunska kiselina ali je potpuno bezopasna po nas i prirodu. Ipak treba misliti i na druge, sto je rekao neko pametan "planetu smo pozajmili od naslednika" pa bi bilo lepo da i o tome razmisljamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Problem deterdzenata je svetskih razmera svakako. Ne mogu sad precizno da kažem, pitaću, al mislim da Mafrini proizvodi imaju bio razgradivost po evropskom standardu jer su tu veoma rasprostranjeni plus što se i proizvode i Italiji. Al ima još jedan aspekt, koncentrovanošću se smanjuje količina za razliku nekih sredstava gde treba treba decilitar za pranje. Sam sistem bezkontaktnog pranja i upotreba perača pod pritiskom je imao početnu ideju smanjenja potrošnje i hemije i vode jer za pranje auta ode svega dvadesetak litaravode a na obično crevo, kvašenje,trljanje i ispiranje verovano stotina. Inače, nisam primetio bilo kakve anomalije na travnjaku za razliku recimo od nekog aditiva za beton koji je bio u buretu i spržio sve kako je kanuo. Ja sam inače ekološki orjentisan skroz, da ne otvaramo temu i prao sam auto ranije ceđu od pepela. Na tu temu, beleži se rast kancera debelog creva kod nas a smatra se da je uzrok upravo hemija za pranje sudova, pogotovu ona na točenje koja nema nikakav kriterijum i naravno naša želja da šerpu operemo čarobnom kapljicom praška i uz to nedovoljno ispiramo što kasine gutamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Pranje motocikla - moj način: odvezem ga u perionicu.

 

Šta mu tamo i sa čim rade - *ebem li ga, ja odem na kafu, a kad se vratim on čist i sjajan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nemam ništa protiv perionica al više volim sam da operem. I ko što rekoh, nisam siguran da svaka perionica ima adekvatnu hemiju za pranje motorcikla zbog povećane osetljivosti, aluminijum, hromirani delovi, guma, plastika, instalacija, skaj, koža... zaista mnogo toga osetljivog. A posledice se ne vide odmah a kasnije ih je teško povezati sa uzrokom. Ni sami perači nekad ne znaju karakteristike preparata koji koriste a da bi stekli iskustvo treba mnogo da prođe. Skoro mi drugar pričao, naprskali ženi mečku nekim mlekom za unutrašnje plastike, sve posvetlele. Moj drugar nekih tamo godina, uzo kokpit sprej u Grčkoj, cela tabla popucala. Neka sredstva za pranje motora u automobilima mogu da nagrde aluminijumske glave, hladnjak samo tako. Takođe i sredstva za pranje vetrobrana nagrizaju kedere i brisače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moj način:

 

Faminom naprskam masne površine. Odem i naspem lavor tople vode u koji "štrcnem" malo sredstva za pranje sudova. Zapalim cigaretu. Dok je ispušim, odmašćivač je učinio svoje. Pokvasim motor vodom iz baštenskog creva. Sunđerom i onom toplom vodom iz lavora pređem preko celog motora. Prvo rezervoar, vizir, pa bočne plastike, zatim ručke i blatobrane. Točkove ostavljam za kraj. Sve ovo radim u debeloj ladovini iz dva razloga:

 

- da se pena ne sasuši na motoru

- da se ne znojim bez potrebe

 

Zatim ceo motor ponovo isprskam vodom iz creva. Ukoliko primetim da sam promašio da oribam neku raspalu bubu, sundjerom predjem to mesto ponovo, pa onda opet čistom vodom.

 

Na kraju ga obrišem jelenskom kožicom.

 

Bude čist, KO BOG ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja